• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

help: wegler balirka

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
pozdrav

U dvorištu mi završila wegler balirka za okrugle bale. Da li negdje netkko ima radionički priručnik za te balirke. Trebam podatke o lancima i zubčanicima.

radi se o

DSC_1388.jpg
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Na mojoj Welgerici večina lančanika (tj na valjcima) ima jedan col i 22 zupca znači glavni lanci od jednog cola ostalo ne kužim kaj pitaš .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
pozdrav

U dvorištu mi završila wegler balirka za okrugle bale
Ako ima rudo probaj napumpati gume pa uzvezi to iz dvorišta ..ili zovi muriju .


velečasni
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Puknuti nemoj mi vrijeđati Welgera radil sam sa puno marki balirki po meni Welger je pravi stroj među rolobalirkama (ne vrijedi za kocke):icon_super:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Radija s puno balirki ali dok nisi došao na poljoprivredni forum nisi znao kako puknuti balegari .
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
riječ je o wegler rolo balirci RP 12 iz 88-me....

Pronašao sam katalog originalnih dijelova ali proganja me nekakav osjećaj da će ti dijelovi biti ebeno skupi pa bi radije alternativu.

Trebaju mi podatci o lančanicima i lancima i ležajevima, sumnjam da je vegler imao neki svoj standarad i nada se da su koristili neke univerzalne lance i lančanike.
Za ostatak tu je flex i švasaparat....
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Jako jednostavna balirka dijelovi bagatela jedini nedostatak kaj veže jednom špagom jel si probal raditi ?
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Nisam radio s njome... Kupaljena je preko zime u relativno lošem stanju i sad se reparira...
Zaribali su neki ležajevi, lanci su rastegnuti skroz, na dobrom dijelu fale valjčići u lancu, zubčanici izraubani itd....
KOnstrukcija je jednostavna, osim nešto sitno dijelova ništa što se flexom i švasaparatom ne da riješit
Ležajevi su dešifrirani, još lanci i lančanici i to je to....


Može preporuka i neke trgovine u kojoj se daju naručit dijelovi?
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
evo par slika

problematični zubčanici, lijevi su 2 na jednom, ovaj gornji je izrezan flexom....
DSC_1407.jpg


DSC_1406.jpg


znači glavni problem su mi lančanici i lanac.
Ležajevi su klasika i njih sam našal.
Original jedan lančanik su mi rekli cifru od koje boli glava. Nacrtao sam ih u autocadu i poslao upite okolo firmama koje ih mogu napravit pa čekam odgovore...



edit:

Zubčanici riješeni.
 
Posljednje uređivanje:

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Koliko se ja kuzim zubcanici se kupuju sa brojem zubi i korakom a sve ostalo se tokari znaci fi osovine,gloda se utor za kajlu ili buse rupe kao kod plosnatog tako da kupis i nadjes dobrog majstora da to pripase.
Ili nazovi nekog ko ih slaze mozda ima koji u rezervi ili opcija naruci gotove u srbiji,razlika je ogromna.
Sto se tice lanaca set trgovina u Bj ili trgo agencija Krizevci,i lancanike imaju.
Pravljenje lancanika moze samo biti skuplja opcija sto neznaci i losija pa odvazi dal ces se vjencat sa njom.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
zubčanici su original cxca 2000kn, različiti majstori 300-1200kn /kom, gotovi u trgoagenciji 580kn kom, ja ih riješio za 150kn kom.
Napravljeni po ps-u, s ojačani s dodatnom termičkom obradom........

dobijem ih sredinom sljedećeg tjedna pa napišem dojmove...

lanac još tražim najpovoljniju opciju a da opet nije neki škart
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Jakopić u lonjici ti ima za njih dijelova, lateran, za druge ne znam...
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Lanac je manji problem jer vjek trajanja lanca odredjuje lancanik.

vijek trajanja tog dovjeg usko je povezan.

slabiji lanac puno više dere lančanike, lošiji lančanik i nije toliki problem ( dok god mu je korak nepromijenjen )
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
ZJ, kak nije Jakopić??? Pa moj stari je puno tam kupoval i zna se z njim i veli da je Jakopić.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,710
@zwer Pošto vidim da si iz karlovca probaj pitat u draganiću za lanac kod autohorvata,bil je dosta povoljan kad sam ja kupoval..
 
Na vrh