• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Herbicidi, insekticidi, pesticidi, fungicidi u ratarstvu

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Prskat ću kukuruz u fazi 3 lista preparatom Lumax, budući da imam izniklu travu tj. uskolisni korov mislio sam malo dodati Talon 25 WG(Rimsulfuron), međutim na njegovom uputstvu sam našao upozorenje :Izbjegavati uporabu ukoliko su korišteni zemljišni ili folijarni organo fosforni insekticidi. A ja sam koristio baš Dursban. Zna li netko kakve bi poslijedice mogle biti.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A zna li netko dali bi bilo dobro u KOBAN T umješati malo Deharbana (propisanu dozu) da se poboljša djelovanje na več iznikle korove??

Koban T je zemljišni herbicid i mada piše u njegovom uputstvu da za poboljšanje djelovanja na več iznikle korove bi trebalo dodati okvašivač, ali je nekak ne vjerujem u to pa se nebi igrao da ne moram dva puta špricati!
 

Gjuro1973

Novi član
Tu od
2 Tra 2014
Poruka
10
Čime da uništim travu uz vrt , trave i korova , miješanog , a ima i puževa oko 4oo m2 !!!!!!!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Gjuro1973

Novi član
Tu od
2 Tra 2014
Poruka
10
Samo neznam dali mogu uz taj TOTAL herbicid joj nekaj ubaciti i protiv puževa golaća(španjolci) ?????
 

Gjuro1973

Novi član
Tu od
2 Tra 2014
Poruka
10
da znam , ali da su tebi ko i meni oprosti ovim te ne mislim uvrediti 13 puta operirali glavu i zračili i kemo-terapiju davali , tak da ti za fizikaliju " čistu " nisam !!!! Mislim samo sa nečim pošpricati , a ovog kolko mi je sad mama rekla ima oko 900 m2 ispravak i lapsus moj !!!!
inače ispričavam se na velikim slovima nisam znao :-(
 
Posljednje uređivanje:

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Total bi trebal skuriti svu travu, a pošto je to teški otrov trbal bi pobiti sve živo i neživo tam di špricaš.
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
A po ćemu je total teški otrov? aj molim te to argumentiraj, nemoj nešt pričat ak neznaš kak taj herbicid djeluje i na što!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Ajde se pošpricaj sa totalom pa mi reci kaj ti se dogodilo, može biti sa bilo kojim herbicidom, kaj misliš zakaj ljudi nose maske kad idu špricati.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Danas sam čuo od jedne poznanice koja radi u poljoapoteci da se kod pojedinaca koji su tretirali kukuruze sa Merlinom,na jako vlažnim terenima ,od ovoliko vlage dolazi do sušenja kukuruza:confused::confused::confused:
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
ja sam šprical sa merlin + herbotrof i sve je uredu , suši se samo korov :icon_eyes:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ma je se ne brinem,ide Lumax kod mene ali sam prskao sa Merlinom kod tasta ,to me brine,jer je nizan teren a već nekoliko godina se koristi ta kombinacija kod njih
 

Gjuro1973

Novi član
Tu od
2 Tra 2014
Poruka
10
ekipo neki dobarrrrrrrrrrrr insekticid protiv puževa glaća ( španjolaca ) pod hitno !!!!!
plizzzzzzzzzzzzzzzzz
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
S čim se borit protiv "Ščavlja" u kukuruzu.

Kukuruz u fazi oko 3 lista, a ščavelj lijep, velik, zelen i gust...majku mu!!!!

Dal ga bude Deharban sprašio??
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
žena se u bašči bori pužomorom, hidratom(kreč), solju, pepelom i kupljenjem...

vjerojatno bi ga sprižio ali nebi uništio gad tera iz srca ponovo mislim da bi dikamba bilo bolje riješenje za štavelj, znam da abotilon tuče efikasno dok deherban propusti abotilon
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
sa deherbanom nebudes nista rijesio,ja ga sprico prije 15 dana i nije mu nista,sad ga rijesavam sa motikom,upravo doso iz polja danas rijesio pola rali
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,622
S čim se borit protiv "Ščavlja" u kukuruzu.

Kukuruz u fazi oko 3 lista, a ščavelj lijep, velik, zelen i gust...majku mu!!!!

Dal ga bude Deharban sprašio??
Deherban ne ali Mustang da, Kukuruz za zrno

- jednogodišnji širokolisni korovi
Primjena: U stadiju od 4 do potpuno razvijenih 5 listova kukuruza.
Maksimalni broj tretiranja u sezoni: 1
Dodatne informacije: Za suzbijanje sjemenskih širokolisnih korova (Chenopodium spp., Polygonum spp., Stellaria media, Galinsoga parviflora, Anagallis arvensis, Anthemis arvensis, Myosotis arvensis, Veronica persica, Matricaria chamomilla, Galium aparine, Vicia cracca i Ambrosia elatior), odnosno za smanjenje zakorovljenosti višegodišnjim širokolisnim korovima (Cirsium arvense, Convolvulus .Primjena od 4-6 decilitara na hektar
 

Najnoviji postovi

Na vrh