• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Herbicidi, insekticidi, pesticidi, fungicidi u ratarstvu

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Jedno pitanjce... Kojim herbicidom bi bilo najbolje prskati strnokos u suzbijanju daljnjeg rasta korova? Prinos je bio uzasno slab i korova ima dosta...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Koliko ide Cidokora ili Totala na ral da bude doza po propisu???
 

nw 5050

Novi član
Tu od
13 Lip 2013
Poruka
28
S kojim preparatom ici na njive na kojima je bila zito i crna zob.cilj je unistenje trave prije nego sta se ide u oranje
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
826
Imam doma po par deci ostataka Deherbana i Radazina pa me zanima jel ja to slobodno pomješam sa Glyphoganom (totalni herbicid) kod špricanja strništa? Naravno dodal bi još i malo okvašivaća.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
826
Imam doma po par deci ostataka Deherbana i Radazina pa me zanima jel ja to slobodno pomješam sa Glyphoganom (totalni herbicid) kod špricanja strništa? Naravno dodal bi još i malo okvašivaća.

Dobio sam savjet od čovjeka iz poljoapoteke slobodno to tako pomješam tako da je jutros i pošpricano.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
jedno pitanje za nekog tko zna,pošto imam oko 2 rali loših kukuruza,sjebo sam ih sa prskanjem,problem je sljedeći,karenca otrova sa kojim je prskano je 70 dana ali oni bi se trebali siirati za nekih maksimalno 10 dana ali je tek prošlo 5o dana,dali bude problema ili pričekati puni istek roka
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I kad provri to bi trebalo biti to, no nek se izjasno netko iz struke.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ovako izgleda sirak i ostali korov 6. dan nakon prskanja Total_om, potrosnja 100l vode po rali-jutru, žute dize dvojke, brzina prskanja 7km/h.

ew9p.jpg


9m0z.jpg


Moram jos reci da je glifosat odradio posao u takvoj mjeri da sam ostao zatecen vidjenim, odlicna stvar!
 
Posljednje uređivanje:

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
A ambrozija je još zelena ????!

Ambrozija ili u mom kraju "partizanka" se kao neda ali takav bol boluje da joj nema spasa. Pozutjela je i cekam dan kada cu je vidjeti u ovako jadnom stanju kao sto je sirak. Ima tu jos kojekakve botanike zao mi sto nisam poslikao slak i ostalo, sutra cu nije mi daleko od kuce.
 

BioBela

Član
Tu od
11 Kol 2013
Poruka
63
Jedno pitanjce... Kojim herbicidom bi bilo najbolje prskati strnokos u suzbijanju daljnjeg rasta korova? Prinos je bio uzasno slab i korova ima dosta...

Prskati treba s totalnim herbicidom, a to je CIDOKOR, HERKULES ili TOTAL u koncentraciji 2%, od 2 l na 100 l vode. Korov mora biti min. visine 20 cm . najosjetljiviji je pred catnju. Naravno, nebi smjela pasti kiša nekoliko sati iza prskanja.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Kićo, u kojoj si dozi išao??

Na ovoj bratovoj parceli sam isao sa 2,5 l po rali a na svojoj zemlji sa 3 l po rali uz potrosnju vode 100l po rali.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sam prskao jedno strnište gdje je bilo puno sirka sa Syngentinim Ouragan-om i rekli su mi ako ima puno sirka nek stavim 4l/ral na oko 200 l vode.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
jaoooo , kad gledam da pišete da prskate strništa sa totalom odma me zaboli srce , uništavate korisne mikroorganizme , nije jednostavnije pokosit korov prije nek dođe u sijeme , zmalčirat , potanjurat , ili stavit zeleno gnojivo , jeftinije košta neg ići sa totalom , i radi te pozitivan efekt a ovo sve mi se sa totalom nikak ne sviđa , ja se ne zmislim kad smo strnište prskali sa totalom , prije se samo potanjuralo ili plitko izoralo , a sad rauola i ona riješava sve korove , prošle godine mi je sirak bio u startu veči od rauole , a kad ga je ona sustigla , podušila ga je sve do jednoga , nisam vjeroval al tak je bilo , tak imam sad na jednoj parceli isto , budem poslikal sad i kasnije :)
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ja sam prije strnjake odmah nakon zetve zaoravao i kasnije ili tanjuraca ili preoravanje opet. Lani sam kao i ove godine na svoju zemlju posijao raulu i sve 5 dok na arendu (zemlju u zakupu) nesijem raulu ako nisam siguran da je necu narednih nekoliko godina obradjivati. Malciranje i tanjuranje ne ubijaju korijen sirka! Samo odgadjaju njegovu vegetaciju dok spricanjem otrov dolazi do korijena i cak i on truli.
Ova bratova parcela nije preorana radi izvozenja svinjske djubrenice jer se nema gdje dalje pa je iz tog razloga i pocascena Total_om.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
korijen sirka odlično suzbija gruber , provjereno !
on ga svega izvadi van i samo se posuši sirak , isto ko da sam sa totalom pošprical
tak sam godinu prije kad nisam sijal rauolu , reko šta ču ima puno sirka , ja njega pogrubiram kad dođem za tjedan dana sav se osušio , iznikne za mejsec dana friški kad odmah prođem gruberom i opet se osuši i druge godine nisam imal problem sa sirkom u kukuruzu opče, sve uništil...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Slažem se za ovo s gruberom, to me čeka sad ovaj i iduči tjedan, gruber-tanjurača-sijačica+rauola na 80% strništa.
Samo 1,5 rali sam prskal s totalom zbog sirka jer nisam imal traktor s kojem bi grubiral na vrijeme.
 

sync

Novi član
Tu od
12 Velj 2014
Poruka
13
Zaštita žitarica od korova u proljeće

Čime idetu u zaštitu žitarica u proljeće s kojim herbicidima i u kojem omjeru i koliko vas košta po hektru zaštita
 

Najnoviji postovi

Na vrh