• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Herbicidi, insekticidi, pesticidi, fungicidi u ratarstvu

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Uspio ovaj špric s Radazin extra na 3 i preko lista, ima na jednom malom dijelu par kvadrata gdje nisam zahvatio i sve puno trave, a ostalo čisto tek tu i tamo neka travka, samo još da se sunce pojavi.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pitanjce!

Danas sam testirao špricu s 02 diznama i troši mi oko 110 litara vode na ral pri pritisku od 3 bara, dal bude to dovoljna količina vode za špricanje s Laudisom???
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Pitanjce!

Danas sam testirao špricu s 02 diznama i troši mi oko 110 litara vode na ral pri pritisku od 3 bara, dal bude to dovoljna količina vode za špricanje s Laudisom???

bude...sto manje vode s kontaktnim herbicidima jer je jaca koncentracija i biljja ju prije usvoji...ko da ti netko da popit otrov 1dl u 1000L vode ili s 1L vode...prije budes odapeo u drugoj kombinaciji:)
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
danas sam prskao kukuruz,kombinacija o,5 l sambe+ 60 g sorguma + 1l bijelog ulja ,površina jedan hektar,potrošnja vode 330 lit,pitao sam jednog stručnjaka koji mi je savjetovao da stavim tu cijelu litru bijelog ulja radi malo prevelike količine vode jer bi trebalo ići maximalno 300 lit na hektar
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Radazin ide do 3 lista službeno, a u praksi može i do 4, nma neke razlike ako se ne pretjeriva s doziranjem. Dok Deharban ide od 3 lista pa na dalje, tak da mi je kukuruz baš sad u toj nekoj fazi 3-4 lista, a trava je mjestimično lagano niknula. Najviše me brine ovaj kukuruz koji je zaostao u nicanju, odnosno tek sad niće, a takvoga iam dosta gotovo na svim parcelama, nadam se da nebude dikocid tome naštetio, iako idem s manjom dozom od preporučene.

dali se moze deherban mjesati sa uskolisnim?
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Dali je tko koristio folijarna gnojiva od Timac Agro i kako ste zadovoljni
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,223
Ja sam sve špricao sa turbo mortivelom i spalio je svu travu. Jedino sam jedan komad za siliranje pošpricao lumaxom i učinak je odličan.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
jučer sam oko 19 sati prešao jedan hektar sa sorgum+ samba,danas dođem završiti nekih pola rali,sav širokolisni korov okrenuo list već preko noći,sad očekujem kroz 7-10 dana da sirak pokaže simptome:icon_fU::icon_fU:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sam jučer išao u korekciju na sirak po kukuruzu sijanom 15.5. sa Trawel-om.

A prije tjedan dana sam išao u korekciju na kukuruz sijan 27.4 također na sirak sa Sorgum-om, danas sam ga kultivirao i sirak je več počeo crvenjeti i odumirati.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Meni je tamo najbolje gdje sam stavio tri litre Radazin extra na pola rali, al pojavljuje se ambrozija, jedan dio sam riješio Basagranom koji mi je ostao od prošle godine, jel ima nešto jeftino za širokolisne tipa Dikocid, tražio sam al nema u prodaji.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ja sam sve špricao sa turbo mortivelom i spalio je svu travu. Jedino sam jedan komad za siliranje pošpricao lumaxom i učinak je odličan.

Kod mene se lumax loše pokazao,uvijek traži neku korekciju.
 

kago

Novi član
Tu od
29 Lis 2012
Poruka
11
Lumax super odradio posao, špricano nakon nicanja kukuruza i trave i stavljano 4 litre na hektar uz okvašivač i kukuruza čista već drugu godinu zaredom
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
imam puno pirike u ječmu,pa idem u uništavanje poslije žetve jel samo jaki total,i koji ak ima razlike
i jel bi bilo dobro kombinirati s npr sorgumom?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,513
Iz prve ruke znam s cime sve prskaju. Prije nekih mjesec dana kaze evo sesti put prskamo vocnjake. Rusi sve kupuju. A upotrebljavaju se kojekakvi kineski pesticidi. Ipak nisu bezveze neki propisi i dnevnici prskanja kod nas. Zao mi je beraca i ljudi koji ce to jest, a to smo mozda i mi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh