• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Herbicidi, insekticidi, pesticidi, fungicidi u ratarstvu

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
788
Motivell 0,6 l - 260 kn

Cambio 1 l - 90 kn

Bagnante (okvašivać) 1 l - 35 kn

To je za ral. Osim okvašivača njega ide cca 2 dcl po rali.

Jako skupo, ali kad imam problema sa sirkom iz rizoma jer mi je na mjestima kukuruz sijan opet na kukuruz.
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
971
Spricano lumaxom, listovi se ofurili( posuili). Budu li se opoavili,prskano izmedu 23lista kukuruz,2l na s330lvode.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja sam danas kupio 10l radazina extra placeno 605kn i jos sam dobio prsluk gratis!!
cam00070p.jpg
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,156
Koji je otrov najbolji protiv pirike? imam je na jednom polju kao da je posijana.. spricano je lumaxom ali on ne djeluje na nju ni malo..
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
za piriku su najbolji herbicidi prije sjetve,ja sam imao jednu ral i prije nekoliko godina sam pošpricao sa eradikanom,po potanjuranoj zemlji i onda to zadrljao,šlus nestala pirika zauvijek,vjerojatno ima i sad takvih herbicida ali pošto si posadio budeš morao sa nekim uskolisnim,ali ako nije jaka navala pirike,ne bude previše problema za kukuruz
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,156
za piriku su najbolji herbicidi prije sjetve,ja sam imao jednu ral i prije nekoliko godina sam pošpricao sa eradikanom,po potanjuranoj zemlji i onda to zadrljao,šlus nestala pirika zauvijek,vjerojatno ima i sad takvih herbicida ali pošto si posadio budeš morao sa nekim uskolisnim,ali ako nije jaka navala pirike,ne bude previše problema za kukuruz

a nema je nesto pretjerano ali tocno me bode u oci na toj njivi.. sve ostale su mi ciste.. budem ju morao s necim rijesiti.. a na jesen tu posijem psenicu i dok se skombajnira i dok pirika poraste opalim ju s cidokorom i to je to..
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
@ajkula

daj,molim te kak se točno zove taj herbicid,i ja imam problem s pirikom koju moram uništiti
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,875
U posljednje vrijeme,tocnije Protekle 2 Godine,spricanje odmah Nakon Sjetve Nije Urodili Plodom.moram sam U Korekciju.imam problema Sa mracnjakom,lani sam rijesavao Sa bazanom i Bio sam zadovoljan,posto vise nije na listi dozvoljenih Herbicida,ove godine sam uzeo Banvel480+tarot,ali jos Nisam pospricao.zanima Me da li Mogu dodati preostali bazano U Spricu Sa Banvelom I Tarotom?
sada sijem kukuruz Na Drugoj parceli,a Na Lanjski Kukzruz Sam posijao Jecam I nisam morao spricati Protiv Korova Posto Je Gusto Posijan.
Banvel + Tarot Me Ispalo 320Kn za 7500m2,jos Imam Jednu parcelu Od 6500m2 to Neznam Cime Cu,lani Sam Sa Motivellom i Super Je Rijesio Korov!
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
http://www.bayercropscience.com.hr/Herbicidi/Equip/

http://pinova.hr/hr_HR/katalog-proi...ja/herbicidi/sistemicni-herbicidi/tarot-25-df


http://pinova.hr/hr_HR/katalog-proi...u-bilja/herbicidi/sistemicni-herbicidi/sorgum


Pirka je višegodišnji travni korov pa si još pogledaj. Ovo su herbicidi za pirku. Sva tri hvale, ja sam koristio samo Tarot i super je. Da li je bilo pirke to se više ne sječam. Špricao sam 1000 hv sa Lumaxom u 3. listu kukuruza 1l na 1oo l vode. I mogu reč da sam super zadovoljan. Sve je požutilo, sad što če biti dalje vidjet ću. Na tom komadu nemam sirka i možda bude dobro. Do sad nisam još koristio Lumax.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sam danas kupio 10l radazina extra placeno 605kn i jos sam dobio

O miša mu:icon_madu:
A ja neki dan uzeo Radazina za 1700 kn i nisam dobil ništa:mad::
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
A ok, to je sigurno neka veza u pitanju :)

Nije nikakva veza cini mi se da je uzeo u ducanu od herbosa par kuna je bilo skuplje nego u tvornici al zato sam dobio prsluk:8):
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja danas fino obiđem ječam i pšenicu i imam što za vidjeti, na ječmu več razmnožene leme da je to strašno, a na pšenicu je isto krenula i tako neplanski pošpricao danas 5 rali žita protiv leme.
Korišten je LAMDEX 5 EC, nisam nikad s tim radil i potpuno mi je nepoznat, djelatna tvar mu je lambda cihalotrin, pa valjda bude dobar. Išao sam u dozi 200ml na 375 litara vode i to mi je pokrilo oko hektar površine.
 

Tomislav7

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
169
Ja danas fino obiđem ječam i pšenicu i imam što za vidjeti, na ječmu več razmnožene leme da je to strašno, a na pšenicu je isto krenula i tako neplanski pošpricao danas 5 rali žita protiv leme.
Korišten je LAMDEX 5 EC, nisam nikad s tim radil i potpuno mi je nepoznat, djelatna tvar mu je lambda cihalotrin, pa valjda bude dobar. Išao sam u dozi 200ml na 375 litara vode i to mi je pokrilo oko hektar površine.

Jel si i ti prskao :D Onaj ko još čeka, više će se iznenadit neg mi. Taj Lamdex je potpuno isto što i Karate Zeon. Ide ga od 0,10-0,15 l/ha. Ti si malo pojačao no ne smeta.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Dvoumim se između Radazin extra, Lumax-a i Sorgum turbo, vidjećemo kad nikne trava, možda iskombiniram Radazin na dvije parcele i Sorgum na jednoj, najgore je popravljat jer ide dupla cijena.
 

Najnoviji postovi

Na vrh