• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Herbicidi, insekticidi, pesticidi, fungicidi u ratarstvu

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
kupio sam i špricanje isto kao i lani, odmah nakon sjetve lani nije bilo ni travke valjda če i ove uspijeti
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
lumax iz kučne radinosti

Ekipa čuo sam da se dade doma izmješati lumax iz kombinacije više otrova, i da je jeftinije pa bi me zanimalo vaše mišljenje i ako je to moguče napraviti da se ubaci neki recept što sve treba kupiti!:scratch:supz:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ekipa čuo sam da se dade doma izmješati lumax iz kombinacije više otrova, i da je jeftinije pa bi me zanimalo vaše mišljenje i ako je to moguče napraviti da se ubaci neki recept što sve treba kupiti!:scratch:supz:

Uzmeš bocu od lumaxa i lupaš se njome po glavi, prvo.

A ako si već baš zainteresiran za bučkanje, pročitaj sastav herbicida, uzmi digitron u ruke i izračunaj koliko ti koje aktivne tvari treba za pravilnu kombinaciju. Tada, ako nađeš preparate koji imaju aktivne tvari koje tebi trebaju, izračunaj koliko ti tih preparata treba u kojem omjeru i smiješaj. Nakon prskanja rezultate javi ovdje, a možeš i syngenti.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Uzmeš bocu od lumaxa i lupaš se njome po glavi, prvo.

A ako si već baš zainteresiran za bučkanje, pročitaj sastav herbicida, uzmi digitron u ruke i izračunaj koliko ti koje aktivne tvari treba za pravilnu kombinaciju. Tada, ako nađeš preparate koji imaju aktivne tvari koje tebi trebaju, izračunaj koliko ti tih preparata treba u kojem omjeru i smiješaj. Nakon prskanja rezultate javi ovdje, a možeš i syngenti.

Ha,ha,ha, jesi mi i ti nešto pametan:lol:
Prije neki dan sam pričal sa jednim prijateljem o tome da je bila rasprava na nekom forumu o tome kemijanju ali nemogu nigdje nači pa reko da pitam ovdje možda netko zna omjere i koji otrovi se mješaju ili zna na kojem se forumu to raspravljalo!A što se tiče singente, ko ih j..., ako ja za sebe mogu to isto smješat po jeftinijoj cijeni, zašto nebi!
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
pa lumax bar nije nešto jako skup...
kaj bi ti da moraš kupit neki od povrtljarskih herbicida...:lol:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
pa lumax bar nije nešto jako skup...
kaj bi ti da moraš kupit neki od povrtljarskih herbicida...:lol:

Ma znam da nije skup nego smo to nešto raspravljali pa reko da upitam bolje upučene u te stvari! Meni osobno na 5ha zemlje ušteda od 200-300 kn ne predstavlja bogatstvo ali neko ko radi 20-50 i više hektara tu bi se več poznala lijepa svotica u đepu!
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ha,ha,ha, jesi mi i ti nešto pametan:lol:
Prije neki dan sam pričal sa jednim prijateljem o tome da je bila rasprava na nekom forumu o tome kemijanju ali nemogu nigdje nači pa reko da pitam ovdje možda netko zna omjere i koji otrovi se mješaju ili zna na kojem se forumu to raspravljalo!A što se tiče singente, ko ih j..., ako ja za sebe mogu to isto smješat po jeftinijoj cijeni, zašto nebi!

Ajd momak nemoj se naći uvrijeđen. Ne vjerujem da bi se našli preparati koji bi se smiksali i da se dobije jeftiniji proizvod iste kvalitete, prvenstveno jer se radi čini mi se čak o 3 aktivne tvari. Ne znam, ne prskam s tim, ali čini mi se da sam proljetos čitao sastav lumaxa, čisto iz znatiželje što je to tak učinkovito da djeluje na sav spektar korova.

Inače sam dosta ljut što se uopće proizvode takvi hlapljivi herbicidi. Čovjek uz mene je poprskao lani kukuruz lumaxom, meni je 4 hektara paprike dobilo iste simptome ko i korov na njegovoj njivi, jedva sam to izvukao stimulatorima.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ajd momak nemoj se naći uvrijeđen. Ne vjerujem da bi se našli preparati koji bi se smiksali i da se dobije jeftiniji proizvod iste kvalitete, prvenstveno jer se radi čini mi se čak o 3 aktivne tvari. Ne znam, ne prskam s tim, ali čini mi se da sam proljetos čitao sastav lumaxa, čisto iz znatiželje što je to tak učinkovito da djeluje na sav spektar korova.

Inače sam dosta ljut što se uopće proizvode takvi hlapljivi herbicidi. Čovjek uz mene je poprskao lani kukuruz lumaxom, meni je 4 hektara paprike dobilo iste simptome ko i korov na njegovoj njivi, jedva sam to izvukao stimulatorima.

Ma nema uvrede, sve 5!:supz: Ma kao što sam napisao, samo me zanima dali je to moguče smiksati jer smo sa prijateljem raspravljali o tome i da je bilo na nekom forumu!
Inače i meni su ovu godinu bile spaljene tikve jer je susjed šprical kukuruz i malo prek i dobila dva reda! Još bi dodal da treba u njega staviti neko ljepilo da se bolje lovi i da ga vjetar ne diže sa kukuruza sam tak lako! Meni je u poljoprivrednoj rekao neka stavim čarli i nemaš brige, da netreba kupovat skupa ljepila po apotekama!
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Gdje se moze nabavit prestige, ili nesto za zastitu sjemena prije sjetve? Jel ima tko kakav broj od neke poljoprivredne apoteke u bosni blizu granice?
 
Posljednje uređivanje:

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Gdje se moze nabavit prestige, ili nesto za zastitu sjemena prije sjetve? Jel ima tko kakav broj od neke poljoprivredne apoteke u bosni blizu granice?

Ima u Drakseniču BiH,od Jasenovca oko 5 km,nemam broj od te apoteke inače.
 

frks

Član
Tu od
12 Pro 2007
Poruka
75
pošto plačate herbicide i gdije?
zanima me lumax našel sam u agromajsu kanistar 20l 2156kn ima li gdje jeftinije?
 

Django

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
97
force 1,5g

Dali tko koristi insekticid FORCE 1,5G kod sjetve kukuruza i dali koristi mikrodeponatore od sijačice ili nadograđene?
 

ZULJE

Član
Tu od
12 Pro 2012
Poruka
208
Dali tko koristi insekticid FORCE 1,5G kod sjetve kukuruza i dali koristi mikrodeponatore od sijačice ili nadograđene?

ja sam ga koristio 12kg/ha a dosta je skupo oko 70kn/kg
 

Django

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
97
ja sam ga koristio 12kg/ha a dosta je skupo oko 70kn/kg

Imam dio kukuruza u monkulturi i dosad sam koristio sjeme tretirano cruserom ( nisam imao još problema sa zlaticom) i čuo sam da je taj force najbolje protiv gamadi. Piše da bi trebala dubina aplikacije biti 5 cm, mikrodozatori na sijačici obično posipaju po površini iza sjemena pa zato pitam. (nemam mikrodozatore na sijačici (gaspardo 4 reda)) Čuo sam da ima neke precizne na struju za kupiti ili bi bili dostatni orginal od sijačice?
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
ja sam isao sa Laudisom lani i jako sam zadovoljan
Iskustva s terena
Najbolja primjena Laudis-a je u razvojnoj fazi kukuruza od 2-8 listova u dozi 2 - 2,25 l/ha ili u split aplikaciji ukoliko je nicanje korova produženo u količini 1 + 1,25 l/ha u razmaku 5 - 10 dana. Primjenjujemo ga kada su korovi u što mlađem razvojnom
stadiju, iako pokazuje iznimnu djelotvornost na vrlo opasan i rasprostranjeni europski mračnjak čak do visine od 50 cm. Proizvođači se mogu osloniti na Laudis, jer garantira uspješno rješavanje korova u merkantilnom i sjemenskom kukuruzu kao i u kukuruzu šećercu i kokičaru.



Formulacija tekuća uljna koncentrirana suspenzija (OD)

Uporaba
Sistemični herbicid za suzbijanje korova u merkantilnom kukuruzu:

jednogodišnjih travnih korova; obična svračica (Digitaria sanguinalis), obični koštan (Echinochloa crus galli), muharke (Setaria spp.), divlja zob (Avena fatua), divlji proso (Panicum spp.), divlji sirak iz sjemena (Sorghum halepense) i dr.
jednogodišnje širokolisne korove; europski mračnjak (Abutilon theophrasti), štir (Amaranthus spp.), pelinolisna ambrozija (Ambrosia elatior), bijela loboda (Chenopodium album), osjak (Cirsium arvensis), mišjakinja (Stelaria media), crna pomočnica (Solanum migrum), kužnjak (Datura stramonium) i dr.

Travne korove najbolje suzbija do stadija 3 lista, a širokolisne do 4 lista (europski mračnjak, pelinolisna ambrozija do 2 lista).
 

Najnoviji postovi

Na vrh