• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidrauličko kočenje prikolice

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,993
Začepiti rupe da ne hrđaju, mada su ionak osuđeni na propast i koristiti sajle.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ahaa, a kaj mi je najbolje napravit onda kad su mi vec uljni cilindri u tromblama?
uljne cilindre van , ugradi ekscentre s izvodima van ..na sredinu jedan cilindar za hid kočenje (ima na njuškalu , rosi-teh) , crijevo, brza spojnica i na hid. izvod :icon_eyes:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ima li neko podatak koliko je bara na izlazu iz traktora pri potpuno pritisnutom kočnicom , znači koji je krajnji gornji pritisak ?
konkretno me zanima za SDF grupu ali svaki podatak je značajan.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,993
Ima sajle, kaj bu kemijal kad i ovo može tak iskoristiti.
Ja kolko sam njega skontal on bi htel preko pedale nožne, a to može samo da cilidar na rudo stavi.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ima li neko podatak koliko je bara na izlazu iz traktora pri potpuno pritisnutom kočnicom , znači koji je krajnji gornji pritisak ?
konkretno me zanima za SDF grupu ali svaki podatak je značajan.
misliš u službi pilota na " pravom 2 kočionom ventilom ili tlak na izlazu hid. instalacije?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Na onom izlazu nazad koji je predviđen za kočnicu prikolicde koji se nalazi pored kiper ventila. Ne zanima me onaj sistem unutar traktorskog kočenja.

Imam manometar ali nemam taj priključak.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,655
Savo, do 150 bar, pri maksimalnoj sili kočenja.
 
Posljednje uređivanje:

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
uljne cilindre van , ugradi ekscentre s izvodima van ..na sredinu jedan cilindar za hid kočenje (ima na njuškalu , rosi-teh) , crijevo, brza spojnica i na hid. izvod :icon_eyes:

a da zadrzi te cilindre unutra, dogradi jedn glavni kocioni spoji ga sa tim cilindrima u tockovima, a taj glavni kocioni poteze mehanikom (sajla), hidraulika, struja, da ne vadi sad te cilindre i postavlja te excentre,
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kaj če mi dupli hid. sistem na prikolici , kaj mi treba odzračivanje , crijeva , lajtungi , propuštanje, doljevanje ulja , inprovizacija gumicama jer orginalnih djelova nema ili su loše kvalitete ..... ako dobra stara mehanika odrađuje savršeno i nema gotovo nkakvog održavanja .

Ja bi tak ..a vi izmišljajte
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ovako smo doradili to na tehnostroj prikolici .Bile su zracne kocnice .Sad su hidraulicne preko izvoda za kipu.Jest da se koci i rukom i nogom al znaci mnogo kad zatreba.

Na izvod kipe je ugraden regulator pritiska.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Jos samo preklopnik, da imas ukljuceno i kipu i kocnicu a preklopnikom prebacujes sta zelis; u transportu kocenja, a na odredistu preklopis na kipu,

I ne svidja mi se cilindar direktno na poluge kocenja, tesko je dimenzionirati silu kocenja, ili bude preslabo ili prejako, tih par cm je tesko cilindrom odrediti, najbolje je po meni polugu potezati preko opruge odgovarajuce jacine, kad poluga kocenja dodje do kraja opruga se rastegne, a u samom kocenju opruga radi veci hod i omogucava postepeno kocenje,

Sav taj sistem treba ici preko sajle duge min pola metra, da se moze skopcati i parking rucna kocnica, kad se povuce parkin gocnica sajla se malo pomota, odnosno kad kocis hidraulicnom ne pomjera parking,
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,655
Na takav način je izvedeno na svim tvorničkih sustavima kočenja na prikolici. Nijedna nema federa.
Promjenjivi tlak služi umjesto federa, samo to je teško s kiperom postići.
 
Posljednje uređivanje:

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
zato ako ikada bude to pravio ide opruga obavezno, preklopnik za hidrauliku i parking kocnica ostaje
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,655
A čemu bi taj feder služil? Ručna kočnica se riješi slobodnim hodom cilindra (šlic rupa).
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
preko opruge bi klip potezal polugu kocnice, kad sila dostigne odredjenu vrijednost opruga se razvlaci i dodatno pojacava kocenje, osim toga ne postoji mogucnost da se nesto pokida u kocnicama je ce se opruga ravuci dok cilindar ne dodje do kraja hoda. Napominjem da opruga mora biti jaka, da se nebi razvukla a nije se ostvarila dovoljna sila za kocenje,
stobihradio slic, kad mogu cilindar kaciti na polugu kocenja komadom sajle i kad povucem sajlu ne utice na cilindar, osim toga sjala odgovara za varijantu opruge, tj da cilindar se postavi drugacije, u tvojoj varijanti slic da,

Sve ovo moze i da opruga bude na sabijanje a ne na vucu, onda bi cilindar dosao iza poluge kocenja i gura bi ju preko opruge na sabijanje (napraviti cahuru) u tom slucaju rucna je odmah rijesena, jer cilindar i poluga kocnice nisu povezani mehanicki (samo je gura),
Sila kocenja, ko zeli komplicirati a ja izgleda kompliciram, postavi jedan manometar istina morao bi se okretati nazad da ocita silu kocenja
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ovako smo doradili to na tehnostroj prikolici .Bile su zracne kocnice .Sad su hidraulicne preko izvoda za kipu.Jest da se koci i rukom i nogom al znaci mnogo kad zatreba.

Na izvod kipe je ugraden regulator pritiska.
tak ja to zamišljam , ovo je sistem >OK ..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A čemu bi taj feder služil? Ručna kočnica se riješi slobodnim hodom cilindra (šlic rupa).
a kaj misliš da ga sajla ne bi mogla potegnuti van ?:drink:
 

Najnoviji postovi

Na vrh