• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulični top-link

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: hidraulični topling

agroslavonac kaže:
Šta se dešava kad hoćeš sa veće visine da zahvatiš paletu a viljuškar je nakrenut prema traktoru :roll:
vilice dižeš cilindrom viljuškara ,a nagib reguliraš hidroulikom (polugama) traktora
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Re: hidraulični topling

vama mladiči treba ovo a vaše može biti za 1800 kuna :D
 
B

Bobo

Guest
Re: hidraulični topling

Odmah da vas prekinem i da krenemo u OFF TOPIC, jer mi je ovo vrlo bitno...

Dakle, ponukan slikom koju je breza postavio, zaokruzio sam na njoj dvije vrlo zanimljive stvari koje nigdje ne mogu pronaci da kupim:



To je, vjerujem, onaj hidraulicni razdjelni ventil koji ima jedan ulaz i dva izlaza. pomicanjem rucice biramo koji izlaz ce biti otvoren a koji zatvoren, jesam li u pravu? Takve stvari se mogu vidjeti na vucenim beracima za kukuruz i pomoci njih biras zelis li dizati beracku sekciju ili kipati bunker...


E, da predjem vise na stvar... Da li postoji tako nesto, ali DUPLO? Dakle, da imam dva ulaza i 4 izlaza, ak me kuzite? Ovi jednostruki su namjenjeni za rad s dva jednoradna cilindra, a meni bi trebao takav uredjaj kojim cu moci birati zelim li raditi s jednim ili drugim DVORADNIM cilindrom.

Gdje da nabavim takvo sto i po kojoj cjeni?

Ako nista drugo, koliko bi me kostala dva "jednostruka" ventila takva i gdje bi njih mogao naci?

Znam da mogu dva ova "jednostruka" staviti, ali radije bih volio imati sve na jednoj ruckici...


ispricavam se na upadu u temu, ali ovo mi je jako bitno pa molim za pomoc.
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Re: hidraulični topling

ovi su ti naravno daleko ali možeš pitati za cijenu 01/2791 414 "hidrospoj"
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
B

Bobo

Guest
Re: hidraulični topling

E, bas mi taj treba...

ZAHVALJUJEM na brzim odgovorima!
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: hidraulični topling

@Bobo, kad smo vec u off-topicu :) ajde ti nama zdravo seljacki objasni za sto ti treba taj ventil?
A ja bih imao pitanje vezano za top-link. Standardni top-link kojega sam dobio sa 539 je kad se razvuce dugacak oko 70 cm. Dali se preporucuje, odnosno, dali ima kod nas za kupiti duze (cca 80-85 cm). Vidim na E-bayu uredno ima kategorija 1 takvih top linkova. Jel' se takve stvari kod nas rade/prodaju?
 
B

Bobo

Guest
Re: hidraulični topling

Zdravo seljacki da ti objasnim za sto mi treba...

nekima ce biti smjesno, neki ce vidjeti da je ideja dobra ;)

Dakle, na kombajnu imam cjev za kipanje koju otvarati i zatvarati moram tak oda se popnem na kombajn i vucem ju ili guram a to je jedan veliki problem, posto imam puno mlaih njiva pa ju stalno otvarati i zatvarati, da poludis od srece...

Posto na kombajnu imam hidraulicni volan, mislio sam putem takvog razvodnika "ukrasti" ulje za otvarenje ili zatvaranje cjevi za kipanje pomocu volana. Dakle, kad je razvodni ventil u polozaju "A" onda volanom normalno skrecem i vozim kombajn. Stanem, prebacim ventil u polozaj "B" i okrecem volan i otklapam ili zatvaram cjev za kipanje po potrebi. Ponovno ga prebacim u "A" polozaj i vozim dalje normalno.

Zasto preko volanam, pitas se? Zato jer je to jedina dvoradna komanda na kombajnu, pa ni s jedne druge ne mogu "Ukrasti" ulje putem ovakvog tazvodnika, a ugradnja jos jedne dvoradne komande mi se cini kompliciranijim rjesenjem nego ovo sto sam ja smislio...


Sto se Top-link poluge tice, ne znam za sto ti duza od standerdne treba, ali imas ih za kupiti kakvih god zelis duzina. Ali standardna poluga je na mom 539 urednos luzila i jos uvijek sluzi skoro 30 godina tako da ne vidim razloga zasto ju mjenjati.

Uz 549 sam dobio polugu jednake duzine, a donje poluge su 10cm duze nego na 539 i jos s 549 nisam problema imao sto se tice bilo kojeg prikljucka. Najvise ju produzujem kad kopcam drljacu i malcer, a tu imam jos navoja da ju produzim jos dosta...
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: hidraulični topling

breza kaže:
vama mladiči treba ovo a vaše može biti za 1800 kuna :D

To cijena topling-a u trgovini ili ti prodaješ???
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Re: hidraulični topling

u trgovini tj. kod proizviđača ,meni su radili jedno crijevo pa sam ovo poslikal dok nisu "pazili" :D
 
V

VIBROPOLJ

Guest
Re: hidraulični topling

breza kaže:
i onda još jedno pitanje- koliko 533 može tak dignut a da prednji kraj ne ode u zrak :?: :scratch

IMT 533 može dignut 630 kilograma na 50 cm udaljenim vilčicama. ( Ja sam korisnik IMT viljuškara več 10 godina, ovo mi je sad drugi kupljen prije 3 godine.) IMT 533 spada u drugu kategoriju kao i 542, a u prvu spadaju 560, 577.
533 traktor mora obavezno imati ukručenje originalno koje može i ostati na traktoru, ali ove poluge sastrane se lako skidaju. Razlika novoga IMT viljuškara 618.22 i staroga je u propusnim ventilima.( stari su bili bolji i imali su veči propust ulja, odnosno viljuškar je brže radio). Ovo sad ugrađivaju neke kineske ili ko zna kakve.
Inače ti je najbolje riješenje ovo.

http://img339.imageshack.us/img339/6853/s7001925.jpg

Što se tiče stavljanja ventila da se zablokiraju poluge na 533 vjerojatno je dobra stvar , samo ne za viljuškara.
Jednostavan izračun viljuškara koji teži 550 kg i tonaže koja se diže, poluge same na 533 su slabe i bez originalnog ukručenja je čista glupost.
Ako je veči traktor od 60 ks onda može kopčanje na same poluge.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
Meni vdje jedna firma radila cilindra slicnih dimnezija,
dvosmjerni cilindar hoda 55 cm
precnik cilindra 63mm
precnik klipa 40mm
prikljuci na obje strane (kugle 30mm)
bez prikljucaka za hidrauliku za nekih 110EURA
kvalitet garanitiran posto ih isti izvoze vani
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
e da mi je jedan ovakav pa da stavim na plug da ne prekrecem rucno,jel i ovaj cilindar ima tu "kocku" ili je to samo skretnica
 
Na vrh