• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulični top-link

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Meni vdje jedna firma radila cilindra slicnih dimnezija,
dvosmjerni cilindar hoda 55 cm
precnik cilindra 63mm
precnik klipa 40mm
prikljuci na obje strane (kugle 30mm)
bez prikljucaka za hidrauliku za nekih 110EURA
kvalitet garanitiran posto ih isti izvoze vani

Daj neki info od te firme ako može.
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Sa crijevima i priključcima, ili samo cilindar bez onog kopčanja?

u cijeni je komplet sa crijevima i priključcima,jedna kugla II kategorije plus lanac obložen plastikom da možeš iz traktora ga podizat i spuštat dok ga prikapčaš,i da to je ta "kocka" gore
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
O kakvoj je kocki riječ ne kužim, po meni je ta kocka tu samo da su crijeva ljepše posložena? Koja je to firma gdje si kupio cilindar?
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
ta kocka valjada regulise pritiske u cilindru,kad cilindar pomjerimo do neke pozicije kocka valjda zakljuca cilindar da uslijed sila koje djeluju na cilindar ne dodje do skupljanja ili razvlacenja,.bar ja tako mislim,a ima negdje u temi plugovi to objasnjeno od strucnjaka
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
ta kocka valjada regulise pritiske u cilindru,kad cilindar pomjerimo do neke pozicije kocka valjda zakljuca cilindar da uslijed sila koje djeluju na cilindar ne dodje do skupljanja ili razvlacenja,.bar ja tako mislim,a ima negdje u temi plugovi to objasnjeno od strucnjaka

Upravo tako:prayer:
Kocka je tu kao blokada,da ne trpi razvodnik na traktoru nego ona zadržava cilindar dok dođe do željene pozicije..
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Upravo tako:prayer:
Kocka je tu kao blokada,da ne trpi razvodnik na traktoru nego ona zadržava cilindar dok dođe do željene pozicije..

da li ima da se kupi posebno kocka i kolko bi odprilike bila cijena.,ja bi da prepravim plug da okrece cilindar ali nemam kocke,bez nje bi stalno moro dopunjavat ulje u cilindar da ne gubi pritisak
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
da li ima da se kupi posebno kocka i kolko bi odprilike bila cijena.,ja bi da prepravim plug da okrece cilindar ali nemam kocke,bez nje bi stalno moro dopunjavat ulje u cilindar da ne gubi pritisak

Ja sam se za hidrauliku poceo zanimati nedavno, ali ne vidim razloga za nekakvu kocku, uloga dvosmjernog ventila kojim komnadujemo je da drzi ulje u cilindru i nije potrebna nikakva kocak jos pored toga. Dakle sa razvodnika preko spojnica direktno na cilindar.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
powershift , razvodnik nije elemnt u hidraulici koji drži pritisak na duže vrijeme .
Zaboravi razvodnik od hid. traktora on je specifične konstrukcije .U njemu su objedinjeni ventili koj imaju više funkcija .
"goli" razvodnik još i drži dok je nov , ali nakon nekog vremena problemi .
Goli razvodnik je dobar na npr. bageru , kombinirki , kalaču itd.

Adis90 , ZJ je negdje pisao o ventilu koji odradi sam uvlačenje -izvlačenje .Pretpostavljam da se takav plug spaja na jednoradni izvod .

Tebi treba (sad ovisi jel ti treba držati pritisak s obje strane ) jednostrani ili dupli blok ventil .
Znaci dvoradni cilidar , dva crijva do traktora .Dvoradna komanda .. ručka u jednu stranu cil se izvlač, ručka u drugu stranu cilindar se uvlači .
Primjer duplog blok ventila
http://www.hidraulika.biz/vmchk/nepovratni-ventili/blok-ventil-dvosmerni.html
konstrukcijski blok ventil ima dosjed s vetilskom glavom ili običnom kuglicom ..dakle i nakon 100 zatvaranja on i dalje zatvara bez propuštanja -nema elemenata koji se potroše pa da propušta .Osimako smeće dođe pod dosjed , bla,bla,bal
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
powershift , razvodnik nije elemnt u hidraulici koji drži pritisak na duže vrijeme .
Zaboravi razvodnik od hid. traktora on je specifične konstrukcije .U njemu su objedinjeni ventili koj imaju više funkcija .
"goli" razvodnik još i drži dok je nov , ali nakon nekog vremena problemi .
Goli razvodnik je dobar na npr. bageru , kombinirki , kalaču itd.

Adis90 , ZJ je negdje pisao o ventilu koji odradi sam uvlačenje -izvlačenje .Pretpostavljam da se takav plug spaja na jednoradni izvod .

Tebi treba (sad ovisi jel ti treba držati pritisak s obje strane ) jednostrani ili dupli blok ventil .
Znaci dvoradni cilidar , dva crijva do traktora .Dvoradna komanda .. ručka u jednu stranu cil se izvlač, ručka u drugu stranu cilindar se uvlači .

znam da mi treba dvoradni cilindar, na traktoru imam jednu dvoradnu i jednoradnu komandu-izvod,ali sta ce da odrzava pritisak ako nema kocke jer uslijed opterecenja cilindar ce malo popustiti,ili da napravim neko mehanicko zakljucavanje da zakljuca plug
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,741
powershift , razvodnik nije elemnt u hidraulici koji drži pritisak na duže vrijeme .
Zaboravi razvodnik od hid. traktora on je specifične konstrukcije .U njemu su objedinjeni ventili koj imaju više funkcija .
"goli" razvodnik još i drži dok je nov , ali nakon nekog vremena problemi .
Goli razvodnik je dobar na npr. bageru , kombinirki , kalaču itd.

Adis90 , ZJ je negdje pisao o ventilu koji odradi sam uvlačenje -izvlačenje .Pretpostavljam da se takav plug spaja na jednoradni izvod .

Tebi treba (sad ovisi jel ti treba držati pritisak s obje strane ) jednostrani ili dupli blok ventil .
Znaci dvoradni cilidar , dva crijva do traktora .Dvoradna komanda .. ručka u jednu stranu cil se izvlač, ručka u drugu stranu cilindar se uvlači .
Primjer duplog blok ventila
http://www.hidraulika.biz/vmchk/nepovratni-ventili/blok-ventil-dvosmerni.html
konstrukcijski blok ventil ima dosjed s vetilskom glavom ili običnom kuglicom ..dakle i nakon 100 zatvaranja on i dalje zatvara bez propuštanja -nema elemenata koji se potroše pa da propušta .Osimako smeće dođe pod dosjed , bla,bla,bal
U osnovi je jednoradni, ali moraju biti dvije cijevi, radi povrata ulja.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
U osnovi je jednoradni, ali moraju biti dvije cijevi, radi povrata ulja.
Da stvarno :scratch, veli petar pretpostavka je majka zajeba .

Daj ponovno objasni , postoji ventil koji se spaja na jednoradni (+ taj povrat) izvod i kad pomakneš rućku cilindar odradi hod uvlačenje i hod izvlačenja a ti cijelo vrijeme držiš rućku?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,741
Da stvarno :scratch, veli petar pretpostavka je majka zajeba .

Daj ponovno objasni , postoji ventil koji se spaja na jednoradni (+ taj povrat) izvod i kad pomakneš rućku cilindar odradi hod uvlačenje i hod izvlačenja a ti cijelo vrijeme držiš rućku?
Da, upravo tak kak si opisal. To ti je kocka na plugovima. Neka ima izvana aktivator, a na nekoj (koja je montirana na vrhu cilindra) aktivator okida klip kad je u uvučenom položaju (ili je tlakom upravljan???).
 
J

Johnny

Guest
pozdrav svima,
i mene zanima ovakav toplink kao sto ima clan breza, gde se to moze nabaviti ,posto sam iz srbije,ima li neko ko se bavi time?
ako sam dobro informisan to je italijaski toplink AGRIMEX?
meni bi trebao upravo takav,da bude duzine 95-100cm kad se razvuce,
i naravno koliko to izadje u eurima?
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
pozdrav svima,
i mene zanima ovakav toplink kao sto ima clan breza, gde se to moze nabaviti ,posto sam iz srbije,ima li neko ko se bavi time?
ako sam dobro informisan to je italijaski toplink AGRIMEX?
meni bi trebao upravo takav,da bude duzine 95-100cm kad se razvuce,
i naravno koliko to izadje u eurima?

jel nema hidraulika biz
 

Najnoviji postovi

Na vrh