• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulični top-link

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Imam jedno pitanje za Vas koji znate;
Jel bi poteznica radila kad bi izvadio ovaj komad i prikopčio crijeva svaki na jednu stranu. Jer navario sam si na takav cilindar sa svake strane ona oka,a neznam kaj je to u crvenom krugu. Kak se zove taj komad i gdje ga nabaviti ako ne radi bez toga.
poteznica1.jpg

Radilo bude samo je pitanje kako?'

Sve če se onda prenosit na traktorski razvodnik,i ako su na njemu lošije gumice bude taj celindar propuštao a to nije dobro..

Takozvana kocka je kod hidro poluge obavezna..
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Nevidim sliku, nestala je..
Puknuti jel se to priča o ''Load hold.. ventilu ili?

Hint.
Ako brtvljenje klipa nije ok, nebude vam ni on pomogao ako u cilindru pretače..

tzv. u hidraulici ima puno kocaka, tako da ovo nije tzv. kocka... prije zadržni ventil iako sliku nevidim al pretpostavljam.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Na kom principu radi ta kocka zadrzvanja, vjerovatno da propusta tlak recimo preko 150 bara u jednom ili drugom smjeru ovisno od komande, (sigurnosni nastelan na 180bara recimo) a sila koja djeluje na klip nece preci tih 150 bara ili ako na momente predje ti je razvodnik da zadrzi privremeno, jesam li u pravu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Na slici je bio kopletan cil sa ventilom za toplink...i još 2 komada crijeva ..sa zaštitinim poklopcima ..crvenim ....Na strani klipnjače je bila žuto pocinčana kuga .
Cil. crveni
Ha , jel imma dobro pamčenje ?
Load hold ..kaj si lud ..to je presofticiran ventil za takvu gupost
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Na kom principu radi ta kocka zadrzvanja, vjerovatno da propusta tlak recimo preko 150 bara u jednom ili drugom smjeru ovisno od komande, (sigurnosni nastelan na 180bara recimo) a sila koja djeluje na klip nece preci tih 150 bara ili ako na momente predje ti je razvodnik da zadrzi privremeno, jesam li u pravu.

Baš i ne..
Nazivi su mu još: brake valve, counterbalance valve...

 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Određeni pritisak može biti i pritisak hidraulike glavnog tlačnog.

Ako protreseš plug po grbavoj cesti a komanda nije data, neće ga ni spustiti :)

A ima ventila gdje i pilot pritisak možeš štelat, al nije ovo ta tema.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Određeni pritisak može biti i pritisak hidraulike glavnog tlačnog.

Ako protreseš plug po grbavoj cesti a komanda nije data, neće ga ni spustiti :)

A ima ventila gdje i pilot pritisak možeš štelat, al nije ovo ta tema.
Ako se držimo toga onda možemo reči da ga ni ne treba ..jlel tak?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
treba, ali ne jedan :)
Ovakva dva, jer toplink je opterećen na obje strane, ili drukčiju izvedbu.

Sliku sam stavio samo da ''power'' vidi princip rada, a ne da se stavi na toplink.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
50 litara
400 bara ako ima ručku , 350 ako je električni
1/2 cola priključki
..za ostalo moraš dati ostale oznake
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
probavao sam ga na zrak, ne radi kako normalni hidraulcini razvodnik, nema protok u neutralu, ima slijedece brojeve na sebi

have
4703
353679 01
SG3 G.AU

Ima A,B, P i R
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
probavao sam ga na zrak, ne radi kako normalni hidraulcini razvodnik, nema protok u neutralu, ima slijedece brojeve na sebi

have
4703
353679 01
SG3 G.AU

Ima A,B, P i R
SG3 G
G je oznaka za zatvoreni razvodnik u srednjem položaju
Dakel ima tri položaja
srednji položaj A,B,P,R zatvoreno
druga dva položaja
P -A
B -R
odnosno
P-B
A-R
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Jasno mi je za ovo polozaj jedna ili dva, ali ovo neutral, jeli imia protok u neutralu od P prema R kako bi trebao da ima, posto na zrak nema, ili mu treba veci tlak, a ako nema za koju namjenu je taj razvodnk. Hvala na odgovoru.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Jasno mi je za ovo polozaj jedna ili dva, ali ovo neutral, jeli imia protok u neutralu od P prema R kako bi trebao da ima, posto na zrak nema, ili mu treba veci tlak, a ako nema za koju namjenu je taj razvodnk. Hvala na odgovoru.
Več sam ti napisao da nema ..i ti si puhanjem dokazao sam sebi na nema .
Meni je žao ako bi ti htio da ima a nema ..ipak nemam takvu moč sugestije da ti napravim razvodnik prolazan u srednjem položaju"neutralu" .

Koliko ja znam razvodnjika s tri položaja ima 9 vrsti .
Možemo reči postoje dvije osnovne , otvoreni( kakvi bi ti htio da bude ) i zatvoreni (kao ovaj) u srednjem položaju .
Namjena ima uf .. to nije za javnost
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Ma pitam iz radoznalosti kakvu bi to primjenu moglo imati, stoji mi bzvz. jedino konatm da bi se mogao spojiti paralelno sad rugim razvodnikom, da ovaj HAVE napojim preko drugog razvodnika tako sto taj drugi koji je prvi u protoku stavim ruciu u radni polozaj i tako dam ulje u HAVE razvodnik (spojen na A ili B sa T komadom jer drugi vod napaja drugi potrosac) a kad zelim da radim sa ovi drugim razvodnmikom HAVE je u neutralu, nema protoka korz nejga tako da je ovaj prvi u funkciji. Uh nemoze nikako, sad sam skontao, nema protoka na nauetal na HAVE i to ne ide, pistao bi sigurniosni svaki put kad je u neutralu.
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ma pitam iz radoznalosti kakvu bi to primjenu moglo imati, stoji mi bzvz. jedino konatm da bi se mogao spojiti paralelno sad rugim razvodnikom pa kad ovaj ne koristis da imas tlak u ovpome prvom, ali namajanje ovoh have preko A i B povrat, tako nesto mozda.
Ako spojiš paralerno s nekim otvorenim onda nikada protoka preko ovog jer bude opet gubilo na onom drugom ..ako sam te dobro shvatio
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Ako spojiš paralerno s nekim otvorenim onda nikada protoka preko ovog jer bude opet gubilo na onom drugom ..ako sam te dobro shvatio

znam ja, znam ja

ovaj razvodnik bi se mogao iskoristit na imtu kao dvosmjerni
ako se spoji na onaj šaraf na kocki
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
znam ja, znam ja

ovaj razvodnik bi se mogao iskoristit na imtu kao dvosmjerni
ako se spoji na onaj šaraf na kocki
Na imt-ju nije ništa problem , jer ispod svakog šerafa kojeg odvrneš na mjenječu curi ulje , nije neki tlak da možeš postaviti i zatvoreni razvodnik ..nebu se grijalo ulje ni šištal sigurnosni ..ne znam kak je to na torpedu .
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Na imt-ju nije ništa problem , jer ispod svakog šerafa kojeg odvrneš na mjenječu curi ulje , nije neki tlak da možeš postaviti i zatvoreni razvodnik ..nebu se grijalo ulje ni šištal sigurnosni ..ne znam kak je to na torpedu .

ne ozbiljno ako se spoji na onu kocku gdje je onaj šaraf , kod desne noge,
znači kad je u srednjem položaju ,zatvoren je i neuzima ulje, ali drži pritisak za traktorov hidraulik

a kad je u u druga dva položaja , nakratko uzima ulje za tu radnju i opet ga zatvori

jedino što mislim da nebi mogao hidromotor, ali to je imt
 

Najnoviji postovi

Na vrh