• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulični utovarivač za stajnjak

frka123

Novi član
Tu od
22 Velj 2024
Poruka
7
Pozdrav ekipa ,
Trebao bih pomoć vezano za atlas al 320 utovarivač , tj stavljen je na prikolicu i opremljen škarama za drva , imam problem samo sa pomakom krana lijevo desno , znači reagira na razvodniku sa kašnjenjem i kada krene ne drži ga nikakav pritisak , jedino ga mogu zaustavit na ručici kontra , kran se na ruku pomiče bez problema . Cilindar je pregledan kod majstora za hidrauliku i on kaze da je dobar . Svi drugi cilindri dižu i rade normalno .hidraulika nije orginal kakva je bila nego je stavljeno sve novo kod prijašnjeg vlasnika.
Zna li netko otkud krenut i šta bi moglo bit ?
Hvala
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,937
Bok.. Prije cilindra imaš neku "kocku" i to bi moral biti blok ventil.
Znači lajtungi idi u nju, a iz nje na cilindar..
Meni ima lufta isto, al za to krivim zubnu letvu i zupčanik..
Al stane mi, tj ne okreće se sam.
 

frka123

Novi član
Tu od
22 Velj 2024
Poruka
7
Da, nemam nepovratni ventil , vidio sam na jednom utovarivaču stavljen je na razvodnik na komandama za cilindar koji miče kran lijevo desno. Trebao bi ići dvostruki nepovratni ako se ne varam ?
Hvala na pomoći
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,656
Da, ali odmah na cilindru, prije gumenih crijeva.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,937
Atlas ima većinu crijeva metalnih 🤭
Isto kak i litostroj, e to je muka rastavit i promjenit. A obično pušta onaj tamo iza, pa treba se odnapred rastepsti 🫣
 

frka123

Novi član
Tu od
22 Velj 2024
Poruka
7
Da, ali odmah na cilindru, prije gumenih crijeva.
Vidio sam u rositehu da ima nekakvih okrugli , to su ta za na crijeva ?

Atlas ima većinu crijeva metalnih 🤭
Isto kak i litostroj, e to je muka rastavit i promjenit. A obično pušta onaj tamo iza, pa treba se odnapred rastepsti 🫣
Stavio je bivši vlasnik sva gumena nova
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Pozdrav ekipa ,
Trebao bih pomoć vezano za atlas al 320 utovarivač , tj stavljen je na prikolicu i opremljen škarama za drva , imam problem samo sa pomakom krana lijevo desno , znači reagira na razvodniku sa kašnjenjem i kada krene ne drži ga nikakav pritisak , jedino ga mogu zaustavit na ručici kontra , kran se na ruku pomiče bez problema . Cilindar je pregledan kod majstora za hidrauliku i on kaze da je dobar . Svi drugi cilindri dižu i rade normalno .hidraulika nije orginal kakva je bila nego je stavljeno sve novo kod prijašnjeg vlasnika.
Zna li netko otkud krenut i šta bi moglo bit ?
Hvala
Možeš li ovo pojasniti kako si probao?

Jednostavno skini jedno crijevo sa cilindra a na ono drugo daj komandu , kada cilindar dođe do krajnjeg položaja iz njega više nebi trebalo izlaziti ulje. Naravno budi spreman da uhvatiš ovo ulje inače ćeš biti okupan.
 

frka123

Novi član
Tu od
22 Velj 2024
Poruka
7
Koje kako sam probao ?
Aha to je nacin za ispitat jel cilindar dobar?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dali75

Aktivni član
Tu od
5 Srp 2017
Poruka
176
Pozdrav, imam olt utu 6. Jeli tko probao sa takvim ili sličnim utovarivaćem dizati đambo vreće? Skinuti one vile sa cilindrom naprijed i bez toga. Ovo što prodaju kranove za dizati vreće izgleda kao i taj utovarivač a već ga imam kući.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,340
Evo ja sam što se sjećam sa gramipom a on je sličan tome, dizao lemken opal 90 s tim da sam imao i vilice za gnoj gore i bilo mu je taman. Trebalo bi to izračunati koliko je al više od 600 kg nije sigurno. Ne vjerujem da bi đambo vreću podigao samo tako, ja sam si napravio kran za dizati takve teže stvari. Drugačije sam stavio uporište i nema što nisam utovario i istovario.
 

Dali75

Aktivni član
Tu od
5 Srp 2017
Poruka
176
Koristio bi ga za umjetno gnojivo, ovo je već gotov stroj, ne treba prepravljati, kemijati. Cilindri su dosta masivni. Nemam u blizini koju da probam dignuti
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,340
Jesu masivni ali točke uporišta igraju ulogu, i s tim da ne možeš s njim dignuti u točki kojoj hočeš nego se moraš rastegnuti a onda možeš manje dići, da se pomoći sa stabilizatorima da si odigneš ako ne ide ali nije to za to. Probavao sam ja svašta tako da znam o čemu pričam, ali dapače najbolje isprobati pa vidjeti da li je to to.
 

Dali75

Aktivni član
Tu od
5 Srp 2017
Poruka
176
Jasno mi da nisu iste točke uporišta, i na dalje može manje dići. Urea je 500 kg vreča to su mi nedavno nudili
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
500 kg će dići,mislim da po tvorničkim spec. piše da diže 400 kg. E sad sve ovisi i sa kojim traktorom radiš. Manji traktor tipa 539 ili U445 će dizat prednji kraj. Ja sam recimo sa svojim dignuo drvenu kukuruzanu 4x3 metra kad mi ju je nevreme srušilo ali je bio prikopčan za duplaka od 70 KS sa 200 kg utega naprijed i bilo je na granici da mu digne prednji kraj. Istina da je na njemu malo jača pumpa nego je bila tvornička.
 

frka123

Novi član
Tu od
22 Velj 2024
Poruka
7
Pozdrav , riješio sam problem bježanja krana lijevo desno na atlasu , sad imam drugu stvar , na odzračniku na rezervaru ulja mi baca ulje van , nekad više nekad malo ili uopce ne , da li tko zna o čemu bi se tu radilo . Hvala
 
Na vrh