• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulični utovarivač za stajnjak

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Re: hidrauliène vile

Bobo, neznam dal tko uvozi, to sam našao na netu jer me zanimalo, no možda bi čak Jurval mogao tako nešto uvozit, oni uvoze Tur utovarivače, a čini mi se da i ovo potječe tamo negdje iz Poljske... Probaj nazvat pa pitaj...
Za medje ti je ralica zakon, ja sam isto imao dosta posla s time; imam par susjeda koji neznaju orati pa naprave razliku tak da bi se traktor prevrnuo da ideš gore, pa sam ja to lijepo porezao ralicom :mrgreen:
 
B

Bobo

Guest
Re: hidrauliène vile

Gle, imam za koju godinu kopati ribnjak, imam pun kufer krcenja kojekakvih sikara sto smo kupili, i jos te visoke medje...

Polovni IMT SKIP u nekom, solidnom stanju se moze naci za nekih 3000€ cak i manje tako da bi to za sada bilo najbolje rijesenje, ali nemamo mi novaca za takvo sto... treba na papir staviti koliko ce kostati da platimo nekog begeristu da nam to sve uradi, pa cemo vidjeti na cemu smo. Da se mene pita, svakako bi SKIP isao, jer bez obzira koliko je neisplativa kupovina, volio bih ga imati ;)


Da samo nadovezem na ovu temu: Kolega mi pricao kad je poceo zidati kucu i treba sad kopati temelje. Pokupio ponude od raznih begerista i onda prolistao oglasnik. covjek je za iste novce kupio beger neki stari drljavi, iskopao si temelje i prodao ga za iste novce za koje ga je kupio. Samo je morao natociti gorivo u bager i malo se s njim "igrati".


Ovakvo nesto smo planirali napraviti od one dizalice male sto bude na TAM kamioncicima. Jedan takav kamioncic "elektra" bacila i trebalo je otici i sarafati te platiti ju "na kilu" nije nam se dalo kemijati s time, jer smo lijeni po tom pitanju, a sad bi nam dobro dosla ta dizalica...

Ovakav prikljucak sto si sliku stavio mi se cini kao dobro rjesenje, ali samo za one koji ga mogu iskoristiti.
 
P

Picek

Guest
Re: hidrauliène vile

zjockoo kaže:
a čini mi se da i ovo potječe tamo negdje iz Poljske... Probaj nazvat pa pitaj...
http://warfama.com.pl/en/

nekadašnji agromet-warfama, nisam siguran dali ih netko u Hrvatskoj zastupa..
Products offered by Pol-Mot Warfama can be purchased throughout Poland. Our dealerships network covers all agricultural regions. Authorized dealers offering Pol-Mot Warfama machines are located in each province. The main office of Pol-Mot Warfama is located in Dobre Miasto. The enterprise not only sells its products in the Polish market, but has also won the recognition of customers in the whole world. The Company exports its products to Sweden, Denmark, Iceland, Norway, Serbia, Croatia, Holland, Slovakia, Lithuania and Hungary. The company has also completed contracts to African markets.

po ovome tekstu reklo bi se da da..
 
B

Bobo

Guest
Re: hidrauliène vile

Pretpostavljam da je to rucno radjeno podvozje, i da je stroj u originalu bio noseni.
 
R

ROKI

Guest
Re: hidrauliène vile

Nije sigurno bio nošeni. Takvi utovarivači, RIKO, su bili na traktorima na svojoj "šasiji" s obzirom da su teški i veliki. Šasija se proteže od zadnjeg do prednjeg kraja.
 
Z

zoran

Guest
Re: hidrauliène vile

Dobro govoriš, Bobo. Utovarivač je bil nošen. Postolje je prisloženo.
 
B

Bobo

Guest
Re: hidrauliène vile

ROKI kaže:
Nije sigurno bio nošeni. Takvi utovarivači, RIKO, su bili na traktorima na svojoj "šasiji" s obzirom da su teški i veliki. Šasija se proteže od zadnjeg do prednjeg kraja.


Hehe, vi's roki da i ja neki klinac znam...

@Zoran: Kako te sluzi stroj? izgleda zanimljivo...
 
R

ROKI

Guest
Re: hidrauliène vile

Bobo kaže:
ROKI kaže:
Nije sigurno bio nošeni. Takvi utovarivači, RIKO, su bili na traktorima na svojoj "šasiji" s obzirom da su teški i veliki. Šasija se proteže od zadnjeg do prednjeg kraja.


Hehe, vi's roki da i ja neki klinac znam...

@Zoran: Kako te sluzi stroj? izgleda zanimljivo...

Nitko tebi nije rekao da neznaš, no taj utovarivač je u originalu dolazio na šasiji. Županjska šećerana ih je imala na IMT-558 i 560. Sam utovarivač je težak. Znam šta sam vidio, a jednog na IMT-560 sam čak i malo isprobavao. No možda je ovo neki posebni model.
 
B

Bobo

Guest
Re: hidrauliène vile

Gle, kuzim da se nije kopcao na trotocje, vec na sasiju koja se sarafila na traktor. Je li tako?
To je puno sretnije rjesenje, nego da se kopca na trotocje...

A ovaj vuceni, je ok stroj, pogotovo sto se okrece skoro 360° a i svidja mi se sjedalo ;)


Sve u svemu, glavno da radi.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: hidrauliène vile

Malo mi se čine nezgodno postavljene komande?
 
B

Bubu

Guest
Re: hidrauliène vile

Malo mi je tanak taj Carlo, Riko deluje mnogo masivnije, i recimo nije predvidjen za montazu na male traktore. Ja imam utovarivac 14. Oktobar, slican je Gramipovom i Oltovom samo sto je dosta masivniji.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: hidrauliène vile

Ja imam doma gramip HU - 4, ali nisam baš prezadovoljan. Nekak mi je slab.
 

Najnoviji postovi

Na vrh