• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

hidraulika 5718

A

azun

Guest
imam problem na zetor 5718 u pitanju je hidraulika nekad radi a nekad ne radi a kipa uvijek radi samo kada orem ili frejzam nece uija ima dovoijnjo
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
Misliš nemože diči kad je teži priključak?
 
A

azun

Guest
gdje se nalazi taj razvodnik jeli gde je rucica za hidrauliku i kako da ga podesim sad trenutno radi a nista nisam popravijao a prije 2 dana sam raskacio plugove u oranju
 
S

stjepankovacic

Guest
ispod sjedala ti je jedan filter za hidrauliku i taj ti je sigurno zastopani pa negda radi negda ne.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
Razvodnik je ispod poklopca na kojem sjediš, a onaj gore filter je povratni i čisto sumnjam da je do njega. Prije bi bil onaj dole na pumpi, mada ......

Nego daj ti konkretno pojasni kaj se događa. Uopče ne diže ni poluge ili samo kad je veči teret?
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
meni se zna dešavati na mojemu 4911 da opče ne dela hidraulik niti onaj za izlazni priključak onda mu karadana vužgem zgasim i dalje je dobro
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
Fičo, otpustila ti se vilica (najvjerojatnije)
 
A

azun

Guest
nije bitna tezina hidraulika kad radi dize plg normalno ali kad stane uopce ne reaguje ugasim traktor i ponovo upalim hidraulika radi a nekada i tako nece a povucem rucicu za kipu cujem pumpu da zuji i kad ostavim traktor u jutro hidraulika padne znaci ne ostaje u gornjom polozaju
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
Imaš temu o 7745, pa tam piši ;)

Kak misliš spora hidraulika?
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
da muhaničar o toj vilici pričam ono na pogled mi je zgledalo 12 ili 13 ključ
još ovu godinu nek ide tak i onda svejedno bum generalku delal tak da onda sve bum to posložil
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
hehe da istina :supz::supz::supz::supz:
inače dost puta sam gledal kak delaju generalku i delal sam s njima al nisam sve delal
to mi bu izazov malo veči generalku napraviti
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
muhaničar može pitanje još jedno dela mi hidraulika al neče težeg priključka diči ima ulja pregledaval sam neznam kaj bi bilo sad neki filter onaj odispod sica kaj je tam da je on zaštopani ?????
neznam kaj bi mu bilo:scratch:scratch:scratch
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
Onaj ispod sica je povratni tak da neznam baš da je do njega.
Ispod na pumpi ti je još jedan usisni.
Na hladno je močan ili isto?
Manometar imaš ili ne?
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
pa to sam probal na hladno diči al nije htel
a zavisi kakav manometar a kaj bi opče trebal z njim napraviti
pritisak pumpe provjeriti ili kaj:scratch:scratch
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
Fičo moj, kad te ovak slušam mislim da možda i bolje da ga nemaš :scratch

Da, sa tim manometrom bi izmjeril kolko pumpa ima šusa, ali pošto nemaš probaj prvo očistiti usisno sito i zamjeniti o-ringe na onoj cjevčici kroz koju nabija pritisak (pazi idu dva komada).
Kaj se događa kad povučeš ručicu od kiper ventila, jel motor dobije opterečenje?
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
je imam utovarivača napred tak da ne dobi al dok spuštam onda dok ju stisnem do kraja onda onak dobiva opterečenje,ok bum probal sito počistiti i o ringe pogledati kaj nebi puštali
 
Na vrh