• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulika na IMT-542

Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Susjedu se poremetio hidraulik, cim ga je upalio on digne poluge bez obzira na rucice, kad smao izvadili pumpu van vidjeli smo da onaj donji ventil se raspao, tj ispao feder van. Sad ja ne poznajem te dijelove ali susjed ga je sastavio ali on sada vise nece dizati. Ja kazem da je stvar u ventilu jer je prije dizao, sad jel tko ima sliku kako izgleda ventil i sta sve treba biti u njemu. Jer tko zna sta je ispalo a nije se naslo dok on vise ne dize, ili ima jos neka caka tu?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Jedini feder koji je u toj pumpi je onaj na sigurnjaku i ona 4 na ventiličima (ta 4 su odozgo)
Pitanje je koji je vama ispal, ali predpostavljam da je onaj na sigurnjaku.
Ako ste sastavili bez njega normalno je da ne diže, a po svemu sudeči kakvi ste vi majstori možda je i bolje tak da nebi bilo dodatnih troškova.

Ja mogu probati pomoči, ali za posljedice ne odgovaram.
Hidraulik nije sveto pismo, ali nije ni igračka
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Ispao je onaj posve dolje sto stoji iza ventila koji dize hidraulik, Ja nisam to sastavljao ali znam da je feder dobro stavio ventil pod prstima radi stisnes ga unutra on se vrati, ide kroz onu cijev zeger, ona podloska u 4 coska pa feder pa osovinica koja upire u ventil jel? Prednji kraj toga ne znam
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Koji dole krvavo ti zlato?
Ajd zabilježi na slici.

 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
A so, tebi se oscilator razletel, tak reci.

 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Pa jel ste sastavili nazad u hrpu oscilator?
Jel ste dobro namjestili dvokraku polugu kad ste sastavljali?
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
On je sastavio sve, ja mislim da nesto nije dobro sastavljeno. ne znam sta ti znaci dvokraka poluga? Ako mislis na oni suplju cijev unutra da, na njoj ima tri platne kroz koje se vozi
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Nebumo mi dva na zelenu granu nikad, sva sreča pa ja otprilike znam kak to izgleda i znam da ti misliš na razvodnik, šuplja cijev :mur::mur:

Mislim na ovu dvokraku polugu

 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Oko toga nismo nista dirali, a ako pitas da li je dobro sjela na mjestu da sjela je. Probali smo pumpu prije nego smo stavili plocu, znaci ona uredno radi i na rupu gdje ide cijev koja vodi ulje u plocu onako malo tjera ulje, kad prstom otvoris taj razvodnik tamo krene jaci mlaz ulja znaci prska gore. kad sve sastavimo on ne dize poluge
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Napredujemo prema napred, to mi se sviđa.

Znači dvokraka poluga treba biti postavljena ovak ko na slici.
Poluge napred kotačić iza.
Jel ste tak sastavili kad ste spustili poklopac hidraulika?


 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Da tako je stojao, jer taj dio znam jer meni su vec znale preskociti, i kad dizes rucicu osjetis da otvaras taj razvodnik. ali poluge nista. Mislim sta bi tu moglo biti ako je samo taj oscilator diran i nista vise a prije dizao
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Čekaj malo.
Kaj se događa s dvokrakom polugom kad je poklopac sastrane skinut, jel uključuje razvodnik?
Još mi je u glavi ona tvoja šuplja cjev :mur::mur:
Jebala te šuplja cjev, pital me jedan forumaš koji prati temu, kaj postoji puna cijev :icon_eyes::icon_eyes:
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Muhaničar, daj pričuvaj taj poklopac hidraulike, možda budeš još i tržil dok oni to slože i uštelaju.......
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Da niste fulali kad ste metali onu cijev koja provodi ulje gore prema cilindru?
Zna se dogoditi da ode ukoso ili odcvika gumice kod postavljanja.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Muhaničar, daj pričuvaj taj poklopac hidraulike, možda budeš još i tržil dok oni to slože i uštelaju.......

Bilo ih nekad, nema više.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ovako treba da izgleda sve u dijelovima.


Uploaded with ImageShack.us

anxv.jpg

wy2y.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh