• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

HIDRO-cilindri

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
petar kaže:
Ma daj, pa prodavat prikolicu zbog jednog cilindra.... Stvarno lošu si brlju pio...
Pa i na otpadu se nađe, prepakuješ ga i kipaj do mile volje...
Koliko je duga prikolica? I 2 se daju nać pa ih upariš i samo maži po ulju...

Ja recimo imam jedan, imam i namjenu za njega, al ga dragi bog nebi rastavio, pa će morat otac ;) . Isto je s otpada... Strpi se i ne srljaj...


ma ima kod nas prikolica to njet problem jos su doma 2 kiperice
prodam kupim drugu možda i bolju i veću jos ,kod nas je ravnica ne trebaju kočnice s TD55a vozil par godina po 9t (znamo kakve ima kočnice)
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
markach kaže:
daniel2356 kaže:
koliko novaca za prikolicu?
ako si kupac 16.000,00kn
a koliko je dugačka prikolica, ako može koja slikica, i slikica kipe odozdo. ja sam za ovu žetvu posudil 3-osovinku od kolege i vozim suncokret sa njom i dvije zmajevke, sviđa mi se, puno stane u nju. a i stavim povišice, pa možeš natovarit na nju kolko hočeš, a i imam ju sa čim vući.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
A kaj ti fali zračnom kipanju kad je već gore?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ZJ kaže:
A kaj ti fali zračnom kipanju kad je već gore?

markach kaže:
kipati bi trebalo to je sigurno nemam pojma kakve dimenzije da bi bili cilindri,a pritisak postoji ali nije prevelik
jedino kod toga svega bi najviše zaobilazil kromirani klip i gumice tj.brisače na glavi cilindra
ah mislim to je samo ideja koja mi je došla u glavu
prikolica je kiper odnosno kiper s zračnim cilindrima a to mi je nezgodno jer nemam kompresor na traktoru a neću ga izvodit ,postoji i to da ugradim kompresor na prikolicu ali .......
nosivost je 16t a ja vozim do 10t
vjerojatno cu malo vidjet kolko bi me došli da dam napravit nove cilindre jer znam tipa koji to radi,a rabljeno mi je malo teže nabavit ali definitivno bi htio izbacit zrak ide super ali mi je nezgodno doma s radioničkim kompresorom punit sistem na prikolici da par puta s kipam i onda opet i opet......
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
i ja bih rekao da je lakse dograditi kempresor na traktor nego se zajebavati sa prepravkom prikolice

inace kompresor ce ti biti visenamjenska stvar
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
puknuti kaže:
ZJ kaže:
A kaj ti fali zračnom kipanju kad je već gore?

markach kaže:
kipati bi trebalo to je sigurno nemam pojma kakve dimenzije da bi bili cilindri,a pritisak postoji ali nije prevelik
jedino kod toga svega bi najviše zaobilazil kromirani klip i gumice tj.brisače na glavi cilindra
ah mislim to je samo ideja koja mi je došla u glavu
prikolica je kiper odnosno kiper s zračnim cilindrima a to mi je nezgodno jer nemam kompresor na traktoru a neću ga izvodit ,postoji i to da ugradim kompresor na prikolicu ali .......
nosivost je 16t a ja vozim do 10t
vjerojatno cu malo vidjet kolko bi me došli da dam napravit nove cilindre jer znam tipa koji to radi,a rabljeno mi je malo teže nabavit ali definitivno bi htio izbacit zrak ide super ali mi je nezgodno doma s radioničkim kompresorom punit sistem na prikolici da par puta s kipam i onda opet i opet......
Fala Puknuti, videl sam to. No, mislil sam da postoji koji drugi nedostatak.
Glede kompresora...ugradiš ga na rudo i pogoniš kardanom...nemre jednostavnije.
Ja zbog toga prikolicu nebi prepravljal.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
daniel2356 kaže:
markach kaže:
daniel2356 kaže:
koliko novaca za prikolicu?
ako si kupac 16.000,00kn
a koliko je dugačka prikolica, ako može koja slikica, i slikica kipe odozdo. ja sam za ovu žetvu posudil 3-osovinku od kolege i vozim suncokret sa njom i dvije zmajevke, sviđa mi se, puno stane u nju. a i stavim povišice, pa možeš natovarit na nju kolko hočeš, a i imam ju sa čim vući.

....ma sumnjam da mogu prodat tu preko foruma neku stvar(već puno puta probao ali nista)
slike imas u temi "ostale prikolice"
ali ako kupuješ prikolicu mogu poslikat nema problema,ukratko prikolica je uža dosta duga 3os........
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
ZJ kaže:
A kaj ti fali zračnom kipanju kad je već gore?
ma kipanje je fenomenalno ne fali nist problem je zrak kojeg nema kad mi treba odnosno neću stavljat ga na traktor (kompresor) ali na prikolicu ispada valjda zadnje riješenje a to je "tak"
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
markach kaže:
ZJ kaže:
A kaj ti fali zračnom kipanju kad je već gore?
ma kipanje je fenomenalno ne fali nist problem je zrak kojeg nema kad mi treba odnosno neću stavljat ga na traktor (kompresor) ali na prikolicu ispada valjda zadnje riješenje a to je "tak"
Ak ti treba kompresor, imam ja dvocilindrični od Tatre...
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
ZJ kaže:
markach kaže:
ZJ kaže:
A kaj ti fali zračnom kipanju kad je već gore?
ma kipanje je fenomenalno ne fali nist problem je zrak kojeg nema kad mi treba odnosno neću stavljat ga na traktor (kompresor) ali na prikolicu ispada valjda zadnje riješenje a to je "tak"
Ak ti treba kompresor, imam ja dvocilindrični od Tatre...

Trebal bi kompresor.

Kako se to tebi čini da bi ga smontiral na rudo od prikolice ili imas koje bolje riješenje a da nije na traktoru.

Jeli ispravan 100% ? A kak bi riješil podmazivanje kompresora???(uobiti ne bi trebal bit problem)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
markach kaže:
ZJ kaže:
markach kaže:
ma kipanje je fenomenalno ne fali nist problem je zrak kojeg nema kad mi treba odnosno neću stavljat ga na traktor (kompresor) ali na prikolicu ispada valjda zadnje riješenje a to je "tak"
Ak ti treba kompresor, imam ja dvocilindrični od Tatre...

Trebal bi kompresor.

Kako se to tebi čini da bi ga smontiral na rudo od prikolice ili imas koje bolje riješenje a da nije na traktoru.

Jeli ispravan 100% ? A kak bi riješil podmazivanje kompresora???(uobiti ne bi trebal bit problem)
Treba dodati prednji poklopac i nalijati ulje. Pogon preko kardana s nekim multiplikatorom, recimo dva lančanika ili ako imaš 1000 okr kardan, onda i bez toga. Recimo, montiraš ga ispod prvog okretnog postolja (da se ne naginje s rudom).

Kompresor je ispravan, stavljene su nove karike i prehonani su cilindri. I glave s ventilima su nove. Kompresor je kod mene nerabljen, jera sam mislil napraviti stacionarni kompresor pa sam si ga zato uredil. No onda sam jeftino kupil kompletan rabljeni kompresor, pa mi netreba.
 

MAX

Član
Tu od
9 Ožu 2008
Poruka
126
Tiberiju kaže:
dali neko zna za cilindre za prikolice treba mi dva

Za kakvu prikolicu ti treba?
:?:
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
evo našao sam temu konačno.
imam pitanje da li se isplati kupiti nove cilindre ili polovne hidraulične za kamionsku prikolicu. ako nisu preskupi trebao bi 4 al ako je cijan dost visoka složit ču da mi trebaju samo 2.
vidio sam da dosta poljoprivrednih strojeva ima hidraulične cilindre pa me zanima kolko bi koštao jedan cijeli kompletan dali netko zna :?: :?: :?:
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Evo nasao sam ova tema o hidro cilindri i da pitam poznavace cilindri. Kupio sam dva dvosmerni cilindri, neznam tacno od sto se. Sakam so niv da radim prednji utovarac za traktor i me interesira dali moze da go blokiram edniot vlez sto go vraka klipot nazad- t.e da go koristam cilindarot kako ednosmeren.
Da kreva so ulje a po sloboden pat da se spusta.

eve slika


Uploaded with ImageShack.us
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
evo našao sam temu konačno.
imam pitanje da li se isplati kupiti nove cilindre ili polovne hidraulične za kamionsku prikolicu. ako nisu preskupi trebao bi 4 al ako je cijan dost visoka složit ču da mi trebaju samo 2.
vidio sam da dosta poljoprivrednih strojeva ima hidraulične cilindre pa me zanima kolko bi koštao jedan cijeli kompletan dali netko zna :?: :?: :?:

pitaj slafka on prodaje nove
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Evo nasao sam ova tema o hidro cilindri i da pitam poznavace cilindri. Kupio sam dva dvosmerni cilindri, neznam tacno od sto se. Sakam so niv da radim prednji utovarac za traktor i me interesira dali moze da go blokiram edniot vlez sto go vraka klipot nazad- t.e da go koristam cilindarot kako ednosmeren.
Da kreva so ulje a po sloboden pat da se spusta.

eve slika
Ako blokiraš jednu stranu nebu dobro. ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Umjesto običnih čepova idu ti čepovi s brončanim flterom, tak da cilindar ne uvlači prašinu direktno unutra.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Tak bu več igralo samo čepovi budu koštali više nego preinaka :scratch
 
A

ajeto

Guest
Možeš to napraviti ali onaj priključak koji ti ne treba jednostavno spojiš na rezervar.

Ni u kom slučaju ne ga začepljivati!!!!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh