• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

HIDRO-cilindri

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Evo kad je vec ova tema...i ja imam cilindar sa dvije rupe al su obadvije gore...(cini mi se da je to od volana od nekog utovarivaca) Po meni bi to trebao biti jednoradni cilindar li se varam? Da li se takav cilindar moze "blindirati".
Btw. treba mi za ralicu prednju na tv
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Evo kad je vec ova tema...i ja imam cilindar sa dvije rupe al su obadvije gore...(cini mi se da je to od volana od nekog utovarivaca) Po meni bi to trebao biti jednoradni cilindar li se varam? Da li se takav cilindar moze "blindirati".
Btw. treba mi za ralicu prednju na tv
Može ,ali ne blindirati ... stranu koju ne koristiš najbolje je spojiti na povrat ili namotirati cijev tako da u njega ne pada kiša itd.
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Može ,ali ne blindirati ... stranu koju ne koristiš najbolje je spojiti na povrat ili namotirati cijev tako da u njega ne pada kiša itd.
a nece mi bacati ulje van na nju kad spustam ili vuci zrak kad dizem??
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
pa ja je nebih nikako blindirao,
stvaranje podlatak odnosno tlaka zraka koji je unutra i drugo
u slucau da popuste gumice i dio ulja predje u tu komoru, sta onda gdje ce to ulje izaci.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kaj onda cu morati svakih 15 minuta dolijevati ulje kad mi ga izbaca van
Dao sam ti dvije opcije ..prihvatio si se jednostavnije a ustvari ne razumiješ kako to radi .
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Dao sam ti dvije opcije ..prihvatio si se jednostavnije a ustvari ne razumiješ kako to radi .
da razumijem nebi pitao,zato trazim pomoc...

ovako to izgleda na cilindru:
21lb7.jpg

29leqsz.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
da razumijem nebi pitao,zato trazim pomoc...

ovako to izgleda na cilindru:
21lb7.jpg

29leqsz.jpg
Taj cilindar volana (ako je ispravan) je šteta upropastiti :scratch
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Odgovorio sam ti na sve kaj si pitao , da bi dobio konkretan odgovor moraš znati pitati .
Ovaj cliindar ovakav kakav je nije spreman za ugradnju , ovo je P,T a ne prolaz do komora cilindra
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Odgovorio sam ti na sve kaj si pitao , da bi dobi konkretan odgovor moraš znati pitati .
Ovaj cliindar ovakav kakav je nije spreman za ugradnju , ovo je P,T a ne prolaz do komora cilindra
Sad zbilja sve znam.....
 

imt5550

Član
Tu od
15 Lis 2009
Poruka
66
to ti je cilindar volana od viljuskari ili od neceg slicnoga taj cilindat ti ima ventil u sebi
te dvije rupe su tlacna i povratna cijev os ulja
taj cilindar bi se dalo ugraditi na ralicu ali ga moras preraditi...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
pivo placam samo onima koji pomognu, a ne onima koji nisu voljni dati koji savjet onima koji nisu tako "pametni":partyman:
Ti uvjek čitaš ono kaj tebi paše , bez obzira na raspored slova ..
Nisam te tražio da mi platiš pivo .
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Imam mali problem sa jedan hidro cilindar:
Kad ga razvucem ovako kao na slika:


Uploaded with ImageShack.us
uhvatim ga i ga nisam ovako kao sta sam obelezio so plava strelica, unutra nesto kucka, kao da je neki komad otpao i udara.
Nekda klip se uvuce do kraja:


Uploaded with ImageShack.us
A nekada NE, ovisno kako stane onaj komad unutra koi je otpao


Uploaded with ImageShack.us
Sad meni zanima dal bi ja mogao da rastavim cilindar (mozda postavujem glupo pitanje), ili da trazim servisa, ili da kupujem drugi:mad:
Tu ima jedna rupica:


Uploaded with ImageShack.us
i ovo gore je nesto kao semering, dal od ta rupica mogu da gurnem semering a da ga ne ostetim? Sta se krije ispod njega, ja zelim samo da izvucem onaj komad unutra sta je otpao i cilindar bi i dalje radio u ona nasoka u koja zelim. To je dvoradni cilindar koi cu ja da upotrebim kao jednoradni...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
8) daj očitsi taj dio gdje je taj tvoj " semering" a taj se u stvarnom svijetu zove brisač .
Pogledaj jel ima na tom djelu koji bi ti trebao skinuti neke rupice ( moralo bi biti)?
Možda je na navoj ..pa ga odvrneš sa ključem kao od kutne brusilice ?
Ako nije na navoj ( a 90% da nije ) onda gledaj kroz tu rupicu ..da li vidiš utor u djeluu kojem je brisaš koji bi morao izvaditi da rastaviš cil.?
Ako vidiš utor onda je unutra žica , kad se takva stvar montira onda se žica gurne kroz tu rupici i vrti se dio na kojem je brisač ..taj dio si uvlači žicu .
Žica mora biti na kraju savinuta i mora biti mala rupica u djelu sa brisačem u koji legne savinuti dio .
Rastavlja se suprotno , vrtiš dio a žica kroz ruppicu izlazi van .
To su cilindri ( vjerojatno) od kabine teretnjaka i nisu baš predviđeni za remont , sretno :rolfer:
Ako to ne prođe odreži donji dio (gdje leži na podu), sredi cil , pa zavari natrag :mig:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Ako to ne proče odreži donji dio (gdje leži na podu), sredi cil , pa zavari natrag :mig:
Jes ozbiljan za ovo, pa to bi mi bio najlakse:)

Hvala na odgovoru, probam ono prvo, ali sutra nadam se, ako ne uspem nis vracam se tu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Jes ozbiljan za ovo, pa to bi mi bio najlakse:)

Hvala na odgovoru, probam ono prvo, ali sutra nadam se, ako ne uspem nis vracam se tu.
Je a kaj ? ..kak si rastavil floru?
Ako ideš na tu soluciju očisti boju na klipnjači prije nego ga izvlačiš na donju stranu van ..da ne ošteti brtve .
Probaj ga na malo veču silu potezati van , vjerojatno se odvila matica na klipu:( pa bi moda klipnjačo mogao potegnuti van .
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Je a kaj ? ..kak si rastavil floru?
...
Probaj ga na malo veču silu potezati van , vjerojatno se odvila matica na klipu:( pa bi moda klipnjačo mogao potegnuti van .

Probao sam kao sto kazes da iscupam klip(po pretpostavka da se je matica odvila), ali nece...

Kroz ova rupica vidi se unutra celicna zica oko 2 mm djebela kao prsten oko klip, ili neki osigurac ako mogu tako rec:


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
Kad gurnem srafciger unutra i samo malo mogu da maknem brisac prema van al i nemogu da ga uhvatim za da ga iscupam.
Da je kroz ta mala rupica uvucena unutra ta celicna zica...???

Nadao sam se da necu primeniti onaj princip rastavjanje kao Flora, ali izgleda moracu, izgubio sam 2 sata i nisam rastavio cilindar:(
Ajt pozzz:partyman:
 

Najnoviji postovi

Na vrh