• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

HIDRO-cilindri

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Probao sam kao sto kazes da iscupam klip(po pretpostavka da se je matica odvila), ali nece...

Kroz ova rupica vidi se unutra celicna zica oko 2 mm djebela kao prsten oko klip, ili neki osigurac ako mogu tako rec:


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
Kad gurnem srafciger unutra i samo malo mogu da maknem brisac prema van al i nemogu da ga uhvatim za da ga iscupam.
Da je kroz ta mala rupica uvucena unutra ta celicna zica...???

Nadao sam se da necu primeniti onaj princip rastavjanje kao Flora, ali izgleda moracu, izgubio sam 2 sata i nisam rastavio cilindar:(
Ajt pozzz:partyman:
Tu gde si gurnul šerafciger malo razreži sa pilom za željezo i lakše ti bude izvaditi osigurač. Ako se osigurač vrti zajedno sa maticom probaj na prevaru dobiti onaj razrezani dio do rupice, malo podigni osigurač tankim šerafcigerom i onda okreni maticu
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Tu gde si gurnul šerafciger malo razreži sa pilom za željezo i lakše ti bude izvaditi osigurač. Ako se osigurač vrti zajedno sa maticom probaj na prevaru dobiti onaj razrezani dio do rupice, malo podigni osigurač tankim šerafcigerom i onda okreni maticu

Nista nisam uspeo:mad:

Danas sam bio po otpadima, video sam jedan cilindar na kome je otpao taj "brisac", ispod njega se krije seger osigurac, i kako sam ja to skuzio ko da moram na sila da iscupam-pokidam brisac da bi dosao do osigurac.
Sad pitanje, dal je to samo brisac, ili i zaptiva, jer ispod njega ipak ima oko 200 bari tlak, dal ima jos nesto osven brisac da ne bi curilo ulje?
Dal mogu da mu napravim 2 rupise na 180 stupnjeva ovako:


Uploaded with ImageShack.us
i da rupice posle zalepim sa dvo komponentni lepak.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Nista nisam uspeo:mad:

Danas sam bio po otpadima, video sam jedan cilindar na kome je otpao taj "brisac", ispod njega se krije seger osigurac, i kako sam ja to skuzio ko da moram na sila da iscupam-pokidam brisac da bi dosao do osigurac.
Sad pitanje, dal je to samo brisac, ili i zaptiva, jer ispod njega ipak ima oko 200 bari tlak, dal ima jos nesto osven brisac da ne bi curilo ulje?
Dal mogu da mu napravim 2 rupise na 180 stupnjeva ovako:


Uploaded with ImageShack.us
i da rupice posle zalepim sa dvo komponentni lepak.
Sad malo gledam taj cilindar i on uopče nema odozgo matice pa bi bilo logički da treba prvo izvaditi brisač da bi se moglo videti kaj je ispod.
Ovo sa bušenjem nebu igralo jer je brisač najvjerojatnije izvana metalni. Probaj opet malo zarezati pilom da ga možeš izbiti van (možda ga spasiš), ali pošto bude najvjerojatnije trebal set brtvi :scratch
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Sad malo gledam taj cilindar i on uopče nema odozgo matice pa bi bilo logički da treba prvo izvaditi brisač da bi se moglo videti kaj je ispod.
Ovo sa bušenjem nebu igralo jer je brisač najvjerojatnije izvana metalni. Probaj opet malo zarezati pilom da ga možeš izbiti van (možda ga spasiš), ali pošto bude najvjerojatnije trebal set brtvi :scratch

Cilindar e rastavjen, bas kao sta si rekao brisac iz druga strana je metalni, oni male rupice sam prosirio busilicom i tako izbio brisac i osigurac.


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
Kvar je u ovih komadici zeljeza:


Uploaded with ImageShack.us
Poima si nemam otkud su ispali, ovog obelezani deo sa plava strelica je kao neki prigusuvac, ima mrezica na sebi, njega ajt vidim otkud je otpao, bakarna sajba ide na njega, ali drugu zuti deo stvarno mi nije jasno otkud je, ili mi je visak:shock:????


Uploaded with ImageShack.us
 
S

spori2

Guest
Cilindar e rastavjen, bas kao sta si rekao brisac iz druga strana je metalni, oni male rupice sam prosirio busilicom i tako izbio brisac i osigurac.


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
Kvar je u ovih komadici zeljeza:


Uploaded with ImageShack.us
Poima si nemam otkud su ispali, ovog obelezani deo sa plava strelica je kao neki prigusuvac, ima mrezica na sebi, njega ajt vidim otkud je otpao, bakarna sajba ide na njega, ali drugu zuti deo stvarno mi nije jasno otkud je, ili mi je visak:shock:????


Uploaded with ImageShack.us

Tj žuti dijo ti ide prvi a onda podloška i šuplji vijak oni ti stoje na rupi koja izvlači ulje kada se cilindar uvlači. Sada ti točno nemogu reći kako taj žuti dio ide unutra to ćeš morati viditi sa koje strane dio ima otisak na sebi i tako vratiti na mjesto i dobro zategnuti samo pazi da ne iskineš navoj.
 

VranicD

Član
Tu od
24 Lip 2010
Poruka
193
Bog Danot veliki pozdrav od mene ,evo da ti pokušam odgovorit po pitanju cilindara koje misliš upotrijebit za prednji utovarivač.I ja sam nabavio isto takve cilindre pa mislim pravit prednji utovarivač tako nešto malo za utovar stajnjaka i slično pa da ti odgovorim od čega su ti cilindri to ti je cilindar kamionski točnije od kamiona RABA za podizanje kabine i ja se iskreno nadam da ce nam bit sasvim dovoljni za tako nešto kad jedan sam digne kabinu tako da nebi trebalo bit problema.

to mislim pravit na Massey Ferguson 133
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
pa ve lako izracunati silu potiska i povrata ako je dvosmjeni temeljem promjera cilindra i presjeka klipa, te max tlaka ulja u sustavu, i onda sila podiznja ovisi kakvu polugu napravis, obicno se dobije na brzini i amplitudi pokreta ali se izgubi na sili.
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Bog Danot veliki pozdrav od mene ,evo da ti pokušam odgovorit po pitanju cilindara koje misliš upotrijebit za prednji utovarivač.I ja sam nabavio isto takve cilindre pa mislim pravit prednji utovarivač tako nešto malo za utovar stajnjaka i slično pa da ti odgovorim od čega su ti cilindri to ti je cilindar kamionski točnije od kamiona RABA za podizanje kabine i ja se iskreno nadam da ce nam bit sasvim dovoljni za tako nešto kad jedan sam digne kabinu tako da nebi trebalo bit problema.

to mislim pravit na Massey Ferguson 133

Nisam zaprimetio u otpada tacno od koi kamion su, ali znam da kabinu podizu 2 cilindri.
Sto se tice sila, to sam racunao, mislam da na oba cilindra, direktno na klip je izasla oko 6 tona pri tlak od 160 bara, ali kod mene na traktoru ne radi regulator tako da tlak ide i preko 200bara sto bi dalo i jos veca sila, nepamtim bas koliki je bio promjer da sila opet preracunam.
Sve je to stimalo dok nisam doveo ulje na cilindri, onaj zuti deo na slike gore sam morao da izbacim iz cilindara, jer zuti deo ima pokidano jedan komadic zeljeza koi je usao u suplji viljak, radio kao neki nepovratni ventil,
Ova cjev sta vraca klip sam je otsekao:


Uploaded with ImageShack.us
Rupa sam zaceio, jer unutra cilindara, povrat i ulje koe dolazi su u u jedna kao komora, i nepovratni ventil odradi dalje.


Uploaded with ImageShack.us
Cjev sta je bila za povrat sam ostavio, planirao sam da napravim filter ili da spoim crevo pa u rezervoar, i ajmo opet sam spojio na hidraulika, cilindar radi ali na cjev sta bi trebala da vraca klip natrag izbacuje velika kolicina ulje, dakle promena gumice mi ne gine, lud sam vise od ovi cilindrima, a misleo pa to su bili na kamiona, nisu svaki dan podizali kabine, nisu izradjeni, ali sam se prevario...
Utovarac je gotov i ceka cilindri.
Pozdrav:partyman:
 

VranicD

Član
Tu od
24 Lip 2010
Poruka
193
Hej može li koja slika od izrade utovarivača, baš me zanima kako će da izgleda :)
 
Na vrh