• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

hidromotor

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

strojnik

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
174
ima par pitanja u vezi jednog hidromotora.to je ustvari pogon od mini bagera ali ima 3 cijevi na sebi koliko sam vidio po katalogu 2 imaju pritisak a treca je povrat pa me zanima dali bi sad ja mogao blokirati npr.povrat pa da mogu staviti cilindar umjesto hidrotora.neznam sto bi trbalo napraviti pa pitam a i mislim da bi to mogao savoris znat jer on je ipak strucnjak za mkehaniku i hidrauliku hvala
 

strojnik

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
174
kako to mislis ?
mozda sam malo i krivo postavio pitanje radi se o cijevima sto idu na hidromotor kako da ih spojim da cilindar radi jer dvoradni cilindar ima dva prikljucka a hidromotor ima 3.pa me sad zanima dali se moze koja cijev blokirati i da cilindar radi
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Moreš,jer taj povrat ide na kraju v rezervoar i kroz njega teče ulje od stane hidromotora,a ne od strane pumpe.U biti on tebi ne predstavlja nikaj dok je cilindar spojen umjesto hidromotora.
 

strojnik

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
174
aha znaci ako sam te dobro shvatio povrat blindirati ali sad je tu kvaka posto mi ostaju dvije cijevi koje su kako bi rekao pod pritiskom i neznam dali je razvodnik taj dio klasika s jedne strane dovod s druge povrat ako sam te dobro razumio
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
aha znaci ako sam te dobro shvatio povrat blindirati ali sad je tu kvaka posto mi ostaju dvije cijevi koje su kako bi rekao pod pritiskom i neznam dali je razvodnik taj dio klasika s jedne strane dovod s druge povrat ako sam te dobro razumio

da ako je hidromotor imao i rikverc, tj ako nije bio jednosmjerni
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Kolko ja znam,taj povrat služi upravo tome kaj mu i samo ime govori,sad dal se on tebi veže na povrat sa razvodnika v rezervoar ili ide direktno v rezevoar,neznam.Al po meni on nema svrhu uopće ako ti spojiš cilindar,jer cilindar nije hidromotor i da hoćeš nemaš ga kam spojiti.
 

strojnik

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
174
povrat ide direktno u rezervoar znaci samo ove dviej cijevi spojim na cilindar i to bi moralo sljakat
a vidim da se tu neki smiju ja inace radije pitam pa onda radim
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

strojnik

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
174
da ako je hidromotor imao i rikverc, tj ako nije bio jednosmjerni
sad sam jos jedanput procitao tvoj odgovor velis ako je bio dovsmjerni da samo ovaj povrat blokiram i ovo sarafim na cilndar i to bi moralo raditi?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Na kojem bageru je jednosmjerni hidromotor?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

strojnik

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
174
ni na jednom svaki mora imati rikverc jedino me brinulo to sto sto su doje dva pritiska i povrat znaci povrat blokiram,a ovo kacim na cilindar i mora da radi a sutra pak na posao hval decki pozz
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Hočeš reči da ima dva ulaza i jedan izlaz.Ti bi blokiral izlaz pa bi ti ovi ulazi služili za jedno i drugo.Ak sam ja dobro razmel.
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
¸je more bit i tak:mrgreen:
jel ova treća cijev tanja od ove dvije, ili je ista,
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
A što j***** čovjeka, oće mu ko reć šta je drain ili ne? 3 cijev je tanja sigurno ako misli na drenažni vod.


Daniels: pripazi na riječnik klinci od 10g čitaju kaj se ovdje piše
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
pa zato ga i pitam jel treća cijev ista ili tanja, ako je tanja onda je drain, ako je ista onda i nemora biti ,
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
postoje i hidromotori s tri cijevi(mislim da je i to netko spomenuo), tj dva ulaza i jedan izlaz, a drain sam po sebi ni problem,možeš da spojit na povrat, što je u prvom slučaju nemoguće i taj drain ima tanju cijev a u drugom slučaju je moguće,jer je povrat samo povrat ,a jedan je ulaz za naprijed a jedan za nazad
e sad jel to zbog hidromotora ili zbog komande koja nema mogučnost povrata ...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Ako neznate ili ne želite pomoč čovjeku,ne pišite nepotrebne ili uvredljive komentere.
Hvala.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh