• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidropak

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
893
ih brate... hvala na semi, ali se ja ovak ne umijem snaci... najbolje bi bilo kad bi mi objasnio na koji saraf idu zice od kondezatora a na koji zemlja, faza i nula... nikad nisam umio po semama da radim, koliko god to smijensno mozda bilo... Cak sam i razvodio struju na pomocne objekte ali sve samouko...pojma nemam za ove seme spajanja motora :/
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Nacrtano ti je i opisano. Pogledaj još jednom, pa ako ne skižiš, pitaj opet.
Zanemari ono o glavnpk i po moćnoj fazi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Evo ti i druga skica.
Pored svakog vijka na klembertu (priključnoj pločici) imaš oznaku (U-V-W...) pa pogledaj.
Ako nije jasno, pitaj ;) Shema ELKO.jpg
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
893
E sad je pravo javljam kad spojim I saljem sliku. Hvala ti puno na trudu!
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
893
22391
Da li je ok? Uzemljenje ne znam dje da stavim jer se sraf od njega slomio😢😢
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Nije.
Smeđa žica ide na donji lijevi šaraf (ovaj bez matice).
Plava žica ide na donji desni šaraf (ovaj gdje piše W1).
Zeleno žutu spoji bilo gdje na kućište (izbuši priključnu kutiju nagdje sa strane i stegni šaraf kroz tu rupu, a na njega žicu uzemljenja).

Ako ti smjer vrtnje bude krivi, ove dvije brike postavi okomito, na istim šarafima. Pogledaj moju prethodnu skicu.
Kondenzator treba biti spojen na šarafe U2-W2, znači na onaj gornji srednj i gornji desni šaraf (na ovoj slici).
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
893
Kakav sam ja car, potpuno sam tvoju skice shvatio pogresno! A inace namotaji motora mi kazuju dje koja zica ide jer su I one po bojama oznacene..ee qq mn 😱😱
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Ne. Kažiprst OK, palac na krivom mjestu. Palac treba biti na srednjem gornjem šarafu, lijevo od kažiprsta ;)
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
893
22437
crvenom bojom sam oznacio zice od kondez, mislim da je ok, jer ako bih stavio zicu koju pokazujem palcem, bile bi obije na istom srafu???
 
Posljednje uređivanje:

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Ta zica sto si je vezao na donji desni sraf treba da se veze na gornji srednji sraf
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
893
brate to nije zica od kondezatora ta zica je tu bila prije, nijesam je sada vezao...zice od kondezatora sam obiljezio crvenom bojom... Ta zica sto ti kazes je sa nekog malog kao kruga koji stoji na ovoj kutiji...

ps. ili mislite na plavu zicu?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Dobro je spojen kondenzator. Tek sad vidim na velikom ekranu (prije sam rekel da nije, jer na mobitelu nisam dobro videl).
Vidim da si spojil PE (žicu za uzemljenje).

Taj "mali krug" ti je tzv Klixon, tj. termički prekidač (zaštita motora).

Stavi šajbicu i maticu na srednji donji vijak, pa probaj.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
893
Probao sam ga, radi, ali mi nesto u motoru kao da "krči"... ne znam sta je, imam osjecaj kao da nesto kači...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Jesu li lageri dobri?
Odspoji kondenzator, uključi motor i rukom ga pokreni, pa onda posluhni jel zvuk isti ili nije.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
893
Kad ga ugasim I rucno okrecem ona ventilator cuje se na pola kruga da kao da kaci nesto..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Pogledaj da ventilator ne "ćeše" po poklopcu. To je čest "kvar".
Kak je dugačka osovina, obzirom da je bila pumpa?
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
893
Pa osvina je dugacka nekih,otprilike 30-40cm... msm da nije ventilator vidjecu sjutra...
 

Najnoviji postovi

Na vrh