• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidropak

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Danas sam probao radi sve ok... Bas top zvuk, obzirom da vec 10 godina nije u funkciji.

Evo nekoliko slika, zanimaju me predlozi sta bi se sve od njega moglo napraviti. Takodje zanima me da li od njega mogu nekako napraviti motornu pumpu za navodnjavanje baste? Ne znam koliko dobro na slici mozete vodjeti ovu plocu da bi znali o kojem je motoru rijec.

22455
22456
Ova cetiri sarafa su bila po malo odsrafljena zato je kacio ventilator... Ja sam ih zarafio da li je to ok?
22457
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Je.
Ak ti treba pumpa za navodnjavanje, zakaj si ovu rastavljal?
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Prije 10tak godina su na ovom hidroforu crkla radna kola. To je sve rastavljeno I pogubljeno, ja sam sad odlucio da ga vratim u zivot...nisam ga ja sad rastavio, odavnio je rastavljen...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Ne znam kakva je situacija pri vama u CG, no pri nama ima dijelova i ljudi koji popravljanju te pumpe.
Čak na lokalnom sajmu viđam čovjeka koji prodaje rabljene uređene pumpe.
 

DeutzFahr69

Aktivni član
Tu od
4 Svi 2017
Poruka
154
Imam problem u vezi hidropaka, danas mi je ovaj PVC cep na vrhu pukao, tj voda šprica na tanko van, gdje nabaviti takvo što, jako mi je hitno??

Screenshot_2.jpg
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,847
Skini čep i obilazi trgovine sa vodo....materijalom! Možda odgovara čep radijatora.
Nisi dao nikakve mjere!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,935
Ako ne nabaviš nigdje daj ga 3D isprintati
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
718
Imam hidropak TIP HWW 1200/25 koji je dugo bio bez vode. Nakon potresa sam imao kratki spoj u gospodarskoj zgradi, a kako mi struja ni voda nisu toliko trebali, nisam se žurio to riješiti. Bitno je da sam hidropak dosta ranije odspojio s obje mreže radi zaštite od smrzavanja preko zime. Sad sam konačno riješio struju, spojio hidropak i on radi, ali ne vuče vodu.

Jasno mi je da prije starta moram uliti vodu u njega i instalaciju što je u mojoj situaciji malo teže jer imam 15-20 m cijevi do same vode, ali zar hidropak ne bi na ulazu/izlazu trebao stvarati neki vakuum/pritisak? I koliko on uopće smije raditi na suho? Ovako po zvuku bih rekao da je OK, kod starta povuče oko 5 A, kasnije padne na 2 A, kućište se ne grije skoro ništa.

 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
718
Morao sam googlati jer nisam znao gdje se stavlja i čemu služi. Koliko vidim, on bude u bunaru i dvije cijevi idu od njega, jedna do hidropaka, druga na neki izvor vode ili...? Kod mene samo jedna cijev ide iz bunara.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,847
Otpoji cijev na hidropaku koja ide u bunar. Nalij punu vode. Za sat vremena ne smije faliti niti kap!
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
718
Da, to mi je plan, neprekidno nalijevati vodu i u cijev i u hidropak dok ne krene izbacivati. Poslije toga testirati pada li voda natrag.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,847
Ne! Naliti do okom vidljivog nivoa i ne smije nestati. Ako nestaje voda u usisnoj cijevi:
1. Provjeriti korpu
2. Provjeriti cijev
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
718
Nestat će tako da ode u bunar jer ide direktan pad dole, tri koljena, ventil i to je to.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,847
Na kraju mora biti usisna korpa sa nepovratnim ventilom koji drži vodu u cijevi/pumpi!
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
718
Hm, svijetlio sam dole dosta jakom lampom i nazire se neko proširenje, moglo bi biti to što kažeš. Idem gore kroz koji dan pa javim što sam napravio. Instalaciju nisam ja radio, tako sam kupio, nemojte zamjeriti. Hvala svakako!
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
718
Proradio! Jučer sam nalijevao vodu u dolaznu cijev koliko je bilo moguće obzirom da stoji horizontalno pa mi se dio vode izlio čim sam maknuo lijevak i dok sam je zavrtao na hidropak. Naknadno sam ulio i kroz doznu gore na hidropaku sve dok voda nije došla do vrha.

Uključio hidropak i krenula je dosta prljava voda jako slabog pritiska, možda litra u minuti. Pustio sam da kratko radi, isključio, otvorio slavine da se voda malo slegne i zaostali zrak dođe na površinu jer sam vidio da voda u filteru stalno skače pa sam pretpostavio da još ima zraka.

Danas ponovno odzračio, ali samo kroz doznu na hidropaku, ponovno uključio i kad je to počelo špricati, mislio sam da će stara slavina otpasti od pritiska. :D Voda je brže dolazila nego odlazila iako je iz lavaboa i sudopera bio slobodan pad u dvorište, nevjerojatno.

Ostaje mi još namjestiti kazaljku na manometru jer je nekako preskočila graničnik, ali to je sad manje bitno.

Hvala svima na pomoći!
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Imam problem sa hidroforom, tj zrakom u instalaciji kuce. Do sada smo bili prikopčani na gradsku vodu i sve je bilo ok. Obzirom da dolaze topliji dani da je temp gradske vode uvijek ista , svakog ljeta se prikljucimo na hidrofor zbog lednije vode iz bunara. Sada se pojavio problem od kad smo se ukljucili na hidrofor. U cijevima se pojavio zrak koji ne mogu da regulisem. Jednostavno ne mogu utvrditi gdje hidrofor vuce zrak. Zamotavao sam spojeve gumom, ali sve je dzaba. Kad u boci napumpam novi pritisak nekih pola sata je ok, kasnije opet ista stvar, u cijevima pri pustanju vode se prave prave male detonacije. Je li neko imao ovakav sluaj
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ima previše zraka u hidroforskoj posudi ..vjerujem da si ga napumpao kompresorom?

da li se pumpa normalno pali/gasi preko sklopke ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh