• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Holder ED2 motokultivator

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Re: Holder ED2 motokultivator - pitanja

prijatelju kako misliš stavljat drva tri metra u vis ili ukupno u prikolicu jer tata i ja kada vozimo na labinku od 14 konja mi nakrcamo i do 7 metara u drvma ili ti oko 2 kubika inace sviđa mi se honda i ja je imam samo slabiju :cry: :cry: stroj je stavrno mrcina mislim da ce ti sve kosti polomit kada budes frezo! :blackeye :blackeye :blackeye
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Re: Holder ED2 motokultivator - pitanja

Krumpironja kaže:
na labinku od 14 konja mi nakrcamo i do 7 metara u drvma ili ti oko 2 kubika
Na labinku 7 metara drva :shock:
Inače 1 kubik drva je oko 1,36 metara drva :scratch
 

sokol2503

Član
Tu od
21 Srp 2010
Poruka
90
Re: Holder ED2 motokultivator - pitanja

muhanicar kaže:
Krumpironja kaže:
na labinku od 14 konja mi nakrcamo i do 7 metara u drvma ili ti oko 2 kubika
Na labinku 7 metara drva :shock:
Inače 1 kubik drva je oko 1,36 metara drva :scratch

to je i mene malo zbunilo, nisam ja mislio ići više od ovih rogova u zrak, to ti je nekih 1.3 m, i to pomnožiš sa 2 m dužine i 1.3 m širine i to dobiješ taman negdje oko 3.5m drva, odnosno 2.5 - 3 kubika.

uglavnom, poprilično sam zauzet zadnjih dana, tako da sam i slaganje Holdera odgodio još neko vrijeme, možda počnem do vikenda i nešto prčkati pomalo. a do frezanja još nismo stigli. našao sam kod jednog čovjeka da je prodavao istog Holdera sa kardanskom frezom, ali je mijenjao za konja. a lik koji je uzeo Holdera, koristi ga samo zaprežno, freza mu ne treba, ali kao, ne bi htio prodati frezu, možda mijenjati za kosu... tako da nakon sto sve sredim na Holderu, moram se probati dogovoriti sa tim likom da ja zgrabim njegovu frezu, jer je on ne koristi...
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Re: Holder ED2 motokultivator - pitanja

sokol2503 kaže:
muhanicar kaže:
Krumpironja kaže:
na labinku od 14 konja mi nakrcamo i do 7 metara u drvma ili ti oko 2 kubika
Na labinku 7 metara drva :shock:
Inače 1 kubik drva je oko 1,36 metara drva :scratch

to je i mene malo zbunilo, nisam ja mislio ići više od ovih rogova u zrak, to ti je nekih 1.3 m, i to pomnožiš sa 2 m dužine i 1.3 m širine i to dobiješ taman negdje oko 3.5m drva, odnosno 2.5 - 3 kubika.

uglavnom, poprilično sam zauzet zadnjih dana, tako da sam i slaganje Holdera odgodio još neko vrijeme, možda počnem do vikenda i nešto prčkati pomalo. a do frezanja još nismo stigli. našao sam kod jednog čovjeka da je prodavao istog Holdera sa kardanskom frezom, ali je mijenjao za konja. a lik koji je uzeo Holdera, koristi ga samo zaprežno, freza mu ne treba, ali kao, ne bi htio prodati frezu, možda mijenjati za kosu... tako da nakon sto sve sredim na Holderu, moram se probati dogovoriti sa tim likom da ja zgrabim njegovu frezu, jer je on ne koristi...




da ali mi na otoku imamo svoje računanje mjere drva imas dva kolca na duzinu od maetra i složiž jedan red cjepanica ili piljenih i to ti je jedan metar a na labinku mi peljamo 2 kubiga 2 do 2 i pol ali mi imamo uske puteve ti s holderom ovdje nebi mogo bez pogonske prikolice :!: :!: :!:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Re: Holder ED2 motokultivator - pitanja

metar dužina metar visina ali samo jedan rek drva
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Re: Holder ED2 motokultivator - pitanja

muhanicar kaže:
Krumpironja kaže:
na labinku od 14 konja mi nakrcamo i do 7 metara u drvma ili ti oko 2 kubika
Na labinku 7 metara drva :shock:
Inače 1 kubik drva je oko 1,36 metara drva :scratch

Potvrđujem muhaničara!
A kubik bukve je između 800 i 1100kila :shock: :shock: :shock:
Ja kad s ursusem vozim 3-4metri cjepanica to je več neki maximum kaj ide u ovom mom brdovitom terenu!
 

sokol2503

Član
Tu od
21 Srp 2010
Poruka
90
Zasto prodajes traktor vidio sam ga u oglasima sta se desilo

zapravo, baš ništa, heh. koristim ga stalno, neki dan sam prevozio po 2m drva kalanih, i sljedeći tjedan idem s njim u blizinu u vrhove (sitna drva) pomalo. Čak sam i nabavio dobre autogume za prikolicu, samo moram do vulkanizera skočiti, i crijeva ona kaj sam rekao da moram zamijeniti koja spajaju kiler sa mašinom, isto imam, zamijenit ću ih ovaj tjedan. moram i neku ciglu prevesti, pa ću ga još malo preispitati kak se drži po makadamu.

stroj je mrak, nema greške, ali mi se ukazala prilika za Tomo Vinkovićem 420, pa mi onda 3 stroja apsolutno ne trebaju doma.
 
S

staffmen

Guest
zapravo, baš ništa, heh. koristim ga stalno, neki dan sam prevozio po 2m drva kalanih, i sljedeći tjedan idem s njim u blizinu u vrhove (sitna drva) pomalo. Čak sam i nabavio dobre autogume za prikolicu, samo moram do vulkanizera skočiti, i crijeva ona kaj sam rekao da moram zamijeniti koja spajaju kiler sa mašinom, isto imam, zamijenit ću ih ovaj tjedan. moram i neku ciglu prevesti, pa ću ga još malo preispitati kak se drži po makadamu.

stroj je mrak, nema greške, ali mi se ukazala prilika za Tomo Vinkovićem 420, pa mi onda 3 stroja apsolutno ne trebaju doma.

to sam te i ja htio pitat bas.
vidim da je u njuskalu.!
Ma drz se ti tome rade, a ne da poslje po kirurgiji ruke kupis.
brate mili pa ovo ko da na pola imt-a rucke metnes. Preglomazno!!
Vidim da si zadovoljan sa transportom. To nije niti cudo posto on sigurno ima preko 200kg. tak da nema sanse da proklize na asfaltu.

Ja imam labinprogres mondiala(8ks) i IMT 506 (6ks). Na imt-u imam utege po nekih 25-30kg. I nemogu ti opisat kolko je bolje vozit sa utezima. Korz blato, kretanje uzbrdo, stabilnost- sve je poboljsano.
dok sa labincem to nemozes tak lako jer je prelagan.
 

sokol2503

Član
Tu od
21 Srp 2010
Poruka
90
evo mene natrag, malo sam zapustio temu.
uglavnom, ovaj vikend sam baš raskrčio i očistio jednu staru prostoriju koja je bila korištena za ''odlaganje potrebnog smeća'' :rolleyess:
radovi po vani su za sada polako gotovi, pa je i Holder pod krovom
jesam, iskoristio sam ga poprilično otkako je kod mene, prevozila su se i drva, zemlja, stajnjak, granje, otpad... nema šta, ima i težinu i snagu, ali ko što staffman kaže, zajebano je za upravljati... velik je i ima mali kut skretanja, tako da kroz moj voćnjak i dvorište je to malo teže za voziti.

ali tu je zato Honda F620, sa utezima, i ona mi radi čuda. na njoj je sad stalno prikolica i sve što treba manje prevesti, ma ide ko od šale.
baš sam u subotu posudio je susjedu da si spremi drva u šupu, i kad sam došao po frezu, primi susjed za prikolicu, i naravno, lagana je pa proklizi, ali kad mu je brat od svojih 85 kg stao na prednji nosač kod motora, dvojica me nisu mogli zaustaviti

trenutno je kod mene besparica, tako da kupnja tome otpada do daljnjega, ako sve bude po planu, tamo negdje u proljeće, taman kad zatopli i kad snijeg okopni
 

klopa

Novi član
Tu od
26 Svi 2011
Poruka
23
Pozdrav. Novi sam ovdje. Zovem se Bojan, 23g, okolica Ivanić Grada.

Kod kuće imam motokultivator Honda F620, sa priključcima i prikolicom, i zadovoljan sam, ali zbog proširenj gospodarstva i živine na njemu, polako sam počeo razmišljati o nečemu jačem. I neki dan, slučajno, kod susjeda sam našao Holdera ED2, diesela, 16 ks iz 1959.g. u jako dobrom stanju. I dogovor je pao. Za siću sam dobio kultivator u začuđujuće dobrom stanju (potrebno nekih 200-300 kn uložiti), prikolicu u odličnom stanju, i 6-7 priključaka. Ovaj vikend će početi čišćenje, i lagana sanacija i podmazivanje, jer su se sajle i pomični dijelovi malo ukrutili od stajanja.
Sve to fino očistiti, popjeskariti, zaštititi i prefarbati.

Nego mene zanima, ako itko zna i može mi pomoći, kakav tip freze i kose mi ide na njega? Svakako si želim nabaviti frezu jer mi je nešto takvo prijeko potrebno i kosa, također potrebna. E sad, može biti ili strižna ili roto. Za sad bih se zadovoljio sa bilo kojom.

Moj stroj je isti kao ovaj na slici, naravno, ne u tako dobrom stanju, ali bit će u dogledno vrijeme.
Još jedno pitanje, ako se može nabaviti i ova stražnja prikolica sa sjedalicom, odnosno nosač za priključke koliko vidim sa slike, bilo bi jako lijepo.

http://img227.imageshack.us/img227/4707/60865421.jpg

pozdrav,ja ti neznam nista oko tvog pitanja pomoci a vidim da imas hondu f 620,pa ako nije problem da mi kazes i ako naravno znas,koji remen ide za mijenjac,koji br i da li je zubcasti ili obicni,ja sam skoro nabavio istu i imam problem sa tim remenom koji vrti non stop,i kad je kvacilo odpusteno.hvala unaprijed
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
sokole,ti imaš mtk sa dvotaktnim dizelom?ako imaš,prodaj to u neki muzej,oparit ćeš se i dobit pare za nekog labinca ili mutu!
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
sokole,ti imaš mtk sa dvotaktnim dizelom?ako imaš,prodaj to u neki muzej,oparit ćeš se i dobit pare za nekog labinca ili mutu!

Pa i nece bas,jer je to vrlo cest model.A u inostranstvu im je cena od 200 do 1000e.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,748
Ma reci ti nama u koj muzej da otjera to...........i za koju paru:(wasntme):
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,748
Da ih nema baš na svakom uglu, to je istina....no radi toga nema neku veču vrijednost, dapače
 

Najnoviji postovi

Na vrh