• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

homemade tractor

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
teško je reći , slike ne otkrivaju mnogo

rekao bih po poklopcu motora da je fordov , ali neznam koji
ostalo se ni ne vidi
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Uh,benzinac,zadnji kraj je vjerovatno od nekog kamiona.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
ma bezveze, neznam kako ljudi samo imaju vremena raditi te gluposti, traktor benzinac i jos puno drugih nedostatak, a mozes kupiti traktor normalan za male novce.
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
ma bezveze, neznam kako ljudi samo imaju vremena raditi te gluposti, traktor benzinac i jos puno drugih nedostatak, a mozes kupiti traktor normalan za male novce.

A čuj...možda je u pitanju ljubav prema takvom nečemu.
Inače izradio ga je učitelj tehničkog negdje u slovačkoj.
A to djecu sigurno impresionira-i to je sigurno pozitivna stvar.
zaključak:
čovjek živi na selu,to mu je struka,sličan posao radi,ima viška vremena,i ono najbitnije on takve stvari vjerojatno voli.
 
Posljednje uređivanje:

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Meni je sad krivo što nisam prije 2 godine na jednom otpadu sliku jedan "torpedo". taj je bio sastvljan iz sto dijelova. Motor je bio mercedes 300 d, imao je nabudžen kompresor. Prednji trap je je bio od malo ursusa. Zadnji trap i mjenjač i hauba su bili od torpeda. znam da ga je gazda cijenio 1500€, imao je papire e sad od kojeg traktora ne bih znao. Kaže bio je ekstra brz na cesti.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
ma bezveze, neznam kako ljudi samo imaju vremena raditi te gluposti, traktor benzinac i jos puno drugih nedostatak, a mozes kupiti traktor normalan za male novce.

Tebi je to bez veze...veliš...jel ti ko pričao od starijih kako se kod nas teško dolazilo do traktora, vjerojatno nije...e tamo daleko iza željezne zavjese doći do traktora bila je ne moguća misija...znam kad je od jedne poznanice otac došao iz Češke početkom 80tih u posjet, čovjek nije mogao doći k sebi da kod nas ima toliko zetora, čak neke modele nije nikad vidio:madmana:...čak znam situaciju da su poslije preokreta dolazili kamioni iz Češke po traktore tu kod nas...kod njih su samo kombinati imali traktore. Ti jadni ljudi su trktore radili od čega god su stigli i mogli. ***** ja i marxu i rozi mater:toimonster:
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Onda je zalosno ako je tako, nemogu da shavtim ljudske umove da osopravaju ljudima pravo na laksi zivot.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
A čuj...možda je u pitanju ljubav prema takvom nečemu.
Inače izradio ga je učitelj tehničkog negdje u slovačkoj.
A to djecu sigurno impresionira-i to je sigurno pozitivna stvar.
zaključak:
čovjek živi na selu,to mu je struka,sličan posao radi,ima viška vremena,i ono najbitnije on takve stvari vjerojatno voli.
Traktor je iz vremena "željezne zavjese". Tada nije bilo uvoza, samo kombinati su mogli nabavljati traktore, i to ne male...tak da je onima koji nisu htjeli raditi sa zapregom preostalo to da si naprave traktor, od dijelova koji su bili raspoloživi. To je naročito bilo razvijeno u Poljskoj i DDR-u.
 
V

VTZ

Guest
Onda je zalosno ako je tako, nemogu da shavtim ljudske umove da osopravaju ljudima pravo na laksi zivot.

Meni se čini da ti malo više stvari ne poznaješ po pitanju života unutar bivšeg istočnog bloka! Makar su njihove države proizvodile razne stvari, domaćim ljudima to je bilo nedostupno, jer je sve odlazilo u izvoz.

Ljudi ako su i imali nešto novaca, često za njega nisu mogli kupiti ono što im treba. Sjećam se iz Mađarske koje-kakvih freza i traktora samogradnji, a sve zuji na benzin.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
pa ni danas benzin nije tako strašan ako preradimo mašinu na plin :weedman:
a imaju bruku kojekakvih traktorčića sa motorom od ''peglice''
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Onda je zalosno ako je tako, nemogu da shavtim ljudske umove da osopravaju ljudima pravo na laksi zivot.
Daleko je to od crno bijelog .
Čeh je dobio škodu tek kad ju je otplatio .
Krediti ubijaju državu , proizvodnju , poljoprivredu ..ma sve .
Ne mogu ja imati 20 godina , kupiti stan i auta na kredit ..vidi kud nas je to dovelo .
Potrošačko društvo nam je gurnuto u ruke jer tako odgovara ....njima , njima koji s nama vladaju ..ma nije to tako jednostavno .
Eto jedan primjer je Buba ..za evropljanje do 1980 a za brazilce do negdje 2 tisućete , kaj ti ljudi nisu vrijedni da se voze u golfu?
Primjera je dosta , danas se s prijezirom gleda u ljude koji voze juga ..a nekad su ćekali u redu za njih ..i to jedni te isti ljudi .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Daleko je to od crno bijelog .
Čeh je dobio škodu tek kad ju je otplatio .
Krediti ubijaju državu , proizvodnju , poljoprivredu ..ma sve .
Ne mogu ja imati 20 godina , kupiti stan i auta na kredit ..vidi kud nas je to dovelo .
Potrošačko društvo nam je gurnuto u ruke jer tako odgovara ....njima , njima koji s nama vladaju ..ma nije to tako jednostavno .
Eto jedan primjer je Buba ..za evropljanje do 1980 a za brazilce do negdje 2 tisućete , kaj ti ljudi nisu vrijedni da se voze u golfu?
Primjera je dosta , danas se s prijezirom gleda u ljude koji voze juga ..a nekad su ćekali u redu za njih ..i to jedni te isti ljudi .
Nemoj, molim te, vrijeđati Muhaničara ;)
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Meni se čini da ti malo više stvari ne poznaješ po pitanju života unutar bivšeg istočnog bloka! Makar su njihove države proizvodile razne stvari, domaćim ljudima to je bilo nedostupno, jer je sve odlazilo u izvoz.

Ljudi ako su i imali nešto novaca, često za njega nisu mogli kupiti ono što im treba. Sjećam se iz Mađarske koje-kakvih freza i traktora samogradnji, a sve zuji na benzin.

Da to je jadno ak su pravili Mađari zujalice na benzin kad su proizvodili one prekrasne Dutre... To su mi jedni od najljepših traktora...
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Ma nije moje, ali dobro izgleda, malo motor mi se nedopada, da je bio bar jednog LDA 450, ali ako je vlasnik zadovolen, a vjerujem da je, jer je sopstvena kreacija i vredi bescjenjeno, onda je sve OK, vlasnik kaze da snjim kosi povrsina od 15 ari, i koristi ga za laganiji prevoz do neki 300 kg.
 
B

BAGERISTA

Guest
E svega sam vidija,,,ali ovo još nisam.........:mrgreen::mrgreen:,još da ga je vidit koji zvuk izbacuje,ajme mašinke,,:lol::lol::shock:
 

Najnoviji postovi

Na vrh