• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hurlimann 909XT

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Dali mi moze netko nesto više reci o tom traktoru nazva sam jednog iz oglasa 1995.god. kab. klim. 4 nove gume nesto preko 5000r/h (ne vijerujem) mjenjac 60+60 4 dvoradna izlaza hidraulike vodeno hlađeni turbo motor pogleda sam na netu 4000ccm.......
cjena 13500eur
hvala.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Dali mi moze netko nesto više reci o tom traktoru nazva sam jednog iz oglasa 1995.god. kab. klim. 4 nove gume nesto preko 5000r/h (ne vijerujem) mjenjac 60+60 4 dvoradna izlaza hidraulike vodeno hlađeni turbo motor pogleda sam na netu 4000ccm.......
cjena 13500eur
hvala.
Same Explorer 90 II turbo s Agroshift getribom, 3 stupnja powershift, 5 brzina, 4 grupe (uključivo i puzajuće), 40km/h. Jedina ti je razlika da Same ima zračno hlađeni motor.
Nego, jel to sve radi?
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
Same Explorer 90 II turbo s Agroshift getribom, 3 stupnja powershift, 5 brzina, 4 grupe (uključivo i puzajuće), 40km/h. Jedina ti je razlika da Same ima zračno hlađeni motor.
Nego, jel to sve radi?

Same explorer? neznam baš. Xt bi trebao biti laser/ silver barem tak mislim.

Kaj se tiče oglasa, ako je iz uvoza sigurno ima više od tih 5000 rh, ak nema preko 8,9 tisuća to nije ništa strašno.
za to godište to je približno ok cijena, a ima i opreme dost, možda se može i malo spustiti, ali bi trebao u ok stanju za te novce , jer nisu mali novci.
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
ko xt da je laser?
nema šanse
laser ima stariju tehniku,sad ovi noviji,to jest najnoviji izgledaju iznutra ko silver,bez nekaj posebno elektronike,sve u svemu,ja imam lasera i nemam opće lošu riječ za njega
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Imaš praf, Silver. Moja greška, pročital sam 1985. Tad još nije bilo Silvera. Laser ima stari motor.
1995. je bila prva serija toga traktora.
Pitaj gazdu Marija: on ti ima takvoga, samo kaj je njegov šestak.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Same Explorer 90 II turbo s Agroshift getribom, 3 stupnja powershift, 5 brzina, 4 grupe (uključivo i puzajuće), 40km/h. Jedina ti je razlika da Same ima zračno hlađeni motor.
Nego, jel to sve radi?

navodno sve radi:roll: a vidjet cemo samo ja neznam dali cu uspijeti isprobati sve brzine :mrgreen:

on je drugi vlasnik e sad odkuda je došao taj traktor još neznam vidjet cemo gleda sam jednog sameta isto oko 70ks i tip trazi 10500eura a traktor nema gdije nije otvaran sav hrđav ludo ludo...
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Nemoj si kupovat traktor ispod 80ks ako misliš sa njime radit teške poslove,balirat,orat sa 3br,rotodrljaču od 2,5-3m.
Traktor od 70ks je pre slab za takvo šta,najidealnije za takve poslove ti je praktor iznat 80ks do 100-110.
Moje mišljenje,ako ko misli drukčije neka napiše i neka mi dokaže da sam u krivu.
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
ko xt da je laser?
nema šanse
laser ima stariju tehniku,sad ovi noviji,to jest najnoviji izgledaju iznutra ko silver,bez nekaj posebno elektronike,sve u svemu,ja imam lasera i nemam opće lošu riječ za njega

Da ,ali silver je nasljednik lasera, kao što je explorer 2 nasljednik explorera,
ili kak je zetor forterra nasljednik crystala. to sa mislio.
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
pa nema nasljednika lasera,još ti je uvijek laser,ali samo po obliku kokpita i onih bočnik plastika je isti sileru,zato sam napisal silver,čak nema ehr nego se mehaničko,samo ima šperu na struju,kardan,i prednju uču,se ostalo mehaničko
dobro nebudemo tu temu čovjeku kvarili
idemo u off
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Same Explorer 90 II turbo s Agroshift getribom, 3 stupnja powershift, 5 brzina, 4 grupe (uključivo i puzajuće), 40km/h. Jedina ti je razlika da Same ima zračno hlađeni motor.
Nego, jel to sve radi?

ajde da mi netko obijasni taj mjenjač sa 60+60 pojednostavnije objasniti ako je moguce sa slikicom:D:D da ne dođem kupovati traktor ko tele (u šarena vrata) :(:(
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Da ,ali silver je nasljednik lasera, kao što je explorer 2 nasljednik explorera,
ili kak je zetor forterra nasljednik crystala. to sa mislio.
Ovo nije točno. Modeli Laser i Silver su potpuno različiti: od motora do getribe.
Svi Exploreri su mehanički identični, od motora do getribe (ne isti, naravno).
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Same Explorer 90 II turbo s Agroshift getribom, 3 stupnja powershift, 5 brzina, 4 grupe (uključivo i puzajuće), 40km/h. Jedina ti je razlika da Same ima zračno hlađeni motor.
Nego, jel to sve radi?




Uploaded with ImageShack.us

ako dobro kuzim.... ima mjenjač sa 5 brzina i druga ručica reduktor sa 4 stupnja što daje ukupno 4x5=20 brzina na mjenjaču su ona dva dugmica (A i B) za još valjda tri stupnja kalanja jedne brzine bez kuplunga????
a gdije je reverzor??? na volanu?? i dali se moze voziti i raditi nonstop u svakoj "kalanoj" brzini???kako da znam u kojoj sam kalanoj brzini???piše negdije na kontrolnoj tabli ili???......
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393


Uploaded with ImageShack.us

ako dobro kuzim.... ima mjenjač sa 5 brzina i druga ručica reduktor sa 4 stupnja što daje ukupno 4x5=20 brzina na mjenjaču su ona dva dugmica (A i B) za još valjda tri stupnja kalanja jedne brzine bez kuplunga????
a gdije je reverzor??? na volanu?? i dali se moze voziti i raditi nonstop u svakoj "kalanoj" brzini???kako da znam u kojoj sam kalanoj brzini???piše negdije na kontrolnoj tabli ili???......
Reverzer je s desne strane, odmah do sica. Desno od njega je mjenjač, a iza reduktor, baš kak si napisal.
Možeš raditi u bilo kojoj brzini, no najbolje je raditi u direktnim brzinama (HI), jer je to normalno područje, bez dodatne redukcije i gubitaka.
Niža dva stupnja (MID-LO) koristiš po potrebi, kad je motoru preteško i želiš izvuči neki teret. Čim se teret smanji, šaltaš gore.
Na instrument tabli bi trebali biti tri lampice (HI-MID-LO) (rjeđe samo dvije (MID-LO)).
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598


Uploaded with ImageShack.us


"B" bi trebale biti komande dodatnih izvoda hidraulike, dali se moze sluziti i ko jednoredni recimo kod kipanja prikolice i jednom smjeru dize u drugom spusta ali da ne opterecuje drugi izlaz?

"A" šta su ovi dugmići?
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Reverzer je s desne strane, odmah do sica. Desno od njega je mjenjač, a iza reduktor, baš kak si napisal


Uploaded with ImageShack.us


znaci trebalo bi izgledati nesto slično ovome samo sto ovaj ime EHR
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Maiky, kad sam ti odgovaral, nisam videl slike.
Prva slika gore: skroz desno je reverzer, ja sam krivo napisal. Na slici se vidi ručica za svjetla/žmigavce da desnoj strani, po tome se pozna da ima Power shuttle iliti električni reverzer, s lijeve strane volana. Zato nema treće ručice mehaničkog reverzera (ova koju si prikazal na zadnjoj slici). To ti imaju noviji modeli.

"A" gumbići su ti (od napred prema natrag):
- prazno (gumb za prednji kardan, ako ga ima)
- žuti gumb - stražnji kardan
- uključivanje prednjeg pogona
- uključivanje špere (prednjeg i zadnjeg mosta istovremeno).

"B" su "kiper ventili", baš kak si napisal.
 
Na vrh