• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hurlimann

Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
Nebi bilo loše i plugu ili sajlu gasa pogledat malo,,,,,,,,,da se vidi u kojem je stanju...sve odreda,,,,pa onda tek vidit ča je sostalim.,....
Kad si zadnji put mijenja filtere..:roll:

eh, stvar je u tome sto ja taj traktor posudim dok mi treba, 5-6 put godisnje. veli mi gazda da je filtere mjenjao prosle godine i na to sumnjam i ja. Ima sajlu al nije mi jasno kak u njoj moze biti greska ako ja stisnem pedalu gasa mozda 2-3 cm(do 1000 okretaja) i odmah pustim a on pomalo ode na full gas. ima porenciometar kod rucnog gasa i mozda sumnjam na njega, al neznam kaj da radim, ali prvo ce filter goriva pa cu vidit kaj bude, samo nek nisu injektori:mad::mad:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
eh momci, problem s hurlimanu xa 86. slabo vuce i ne otpusta gas, i povremeno si zna sam dodavati gas do kraja a samo malo mu ga dodam. molim pomoc ako tko zna kaj bi mu moglo biti
Definitivno nekaj s elektrikom.
Jel se isto događa s ručnim i nožnim gasom ili samo s jednim? Radi li onaj gumbić za memoriju gasa?
Rekel bi da kreni od konektora sa potenciometara, osjetnika brzine motora i spoja sa regulatorom. Svi ti kontakti mogu oksidirati i onda stvar "poludi". Tome obično pripomogne pranje miniwash-om.
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
Definitivno nekaj s elektrikom.
Jel se isto događa s ručnim i nožnim gasom ili samo s jednim? Radi li onaj gumbić za memoriju gasa?
Rekel bi da kreni od konektora sa potenciometara, osjetnika brzine motora i spoja sa regulatorom. Svi ti kontakti mogu oksidirati i onda stvar "poludi". Tome obično pripomogne pranje miniwash-om.

da. isto je na obadva gasa i na taj gumbic, ali me muci i to kaj je dosta slabiji motor, dok mu dodje u drugoj brzoj jedva da ubrza do 2000 okretaja sa tanjuracom 24 diska. el postoji mogucnost da se traktor moze spojiti na kompijuter pa da pokaze di je greska?'??
 
B

BAGERISTA

Guest
nažalost,,,bit če onda nešto veče u pitanju,,,,,,,,,ali eto ja bija mislija da teško ide gas,,,pa kad dobije,,da se teško vrača(krivo shvatija)..
Možda najbolje da pogleda neki bošista,,,ili neko ko se dobro razumije..
 
S

stipe1000

Guest
19652402.jpg

iman hurlimana xt105 2008 i iman probklema sa getribon jeli itko jos ima takvih problema
 
S

stipe1000

Guest
A koji su to problemi?

u radnim mi brzinama puno zuji dao sam ga na popravak i nisu nista napravili a naplatili 20000t kn ja iman 4 stupnja brzina i u m to su mu radne 4-5 brzina zuji posve
 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
292
Jel netko zna možda koja tvrtka uvozi HURLIMANN traktore za hrvatsku, pošto sam čuo da je trgogea u blokadi
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
ako trebaš dijelove odi u messis -same ili u agro-klas , zlatar bistrica ( zagorje ) - lamborghini , potpuno ti je ista stvar , možda nešto malo razlika u cijeni dijelova.
ako planiraš kupiti traktor , možeš uzeti neki od ova dva , ili df , a ovi zastupnici bi možda mogli uvesti i baš hurlimann , jer to je sve ista tvrtka - sdf grupacija, neznam koliko su strogi s brendovima , ali nije nemoguće , pitaj- zovi ih.
osobno navijam za messis, ali kako hoćeš , svejedno je .


http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j...sg=AFQjCNHT2XJIKv06ADaMCOrTI4ghqYYbJA&cad=rja

Kontakt
MESSIS D.O.O.
Froudeova 7, 10020 Zagreb, HRVATSKA

Komercijalni odjel: 01 654 71 71
Financijsko-računovodstveni odjel: 01 654 71 71
Ured direktora: 01 655 13 47
Telefax: 01 654 71 70
Servisna služba: voditelj Krešimir Krčelić tel. 098 480 059
Skladište otprema robe: voditelj Zlatko Lacković, tel. 098 414 238

E-mail: messis@messis.hr
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Jel netko zna možda koja tvrtka uvozi HURLIMANN traktore za hrvatsku, pošto sam čuo da je trgogea u blokadi

probaj LUKA TOP-MAX imaju dijelove ali mislim da ce do uvoza tesko doči.... još malo je sajam u Gudovcu preporucam da se strpis i preporučam da ne gledas samo jedno marku od SDF grupacije to su ti isti traktori samo druga boja isti djelovi i isti majstori i ista kvaliteta svi motori ispod 100- 110 ks su Talijani!!!! a oni preko navodno Njemci neznam bas komu vjerovati.

PS: iz mog iskusta Messis je puno skuplji od Agroklas to je moje iskustvo a sad ne mora biti.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
probaj LUKA TOP-MAX imaju dijelove ali mislim da ce do uvoza tesko doči.... još malo je sajam u Gudovcu preporucam da se strpis i preporučam da ne gledas samo jedno marku od SDF grupacije to su ti isti traktori samo druga boja isti djelovi i isti majstori i ista kvaliteta svi motori ispod 100- 110 ks su Talijani!!!! a oni preko navodno Njemci neznam bas komu vjerovati.

PS: iz mog iskusta Messis je puno skuplji od Agroklas to je moje iskustvo a sad ne mora biti.

Kolega u krivu si,motori su njemački samo se traktori sklapaju u italiji. što se tiče dijelova i traktora hurlimann i trgo-gea su ti najjeftiniji a messis i same su ti najskuplji. lambo i df su u sredini.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Kolega u krivu si,motori su njemački samo se traktori sklapaju u italiji. što se tiče dijelova i traktora hurlimann i trgo-gea su ti najjeftiniji a messis i same su ti najskuplji. lambo i df su u sredini.

motori su talijanski do 100ks poglednite pločicu na motoru a momentalno je Trgo-gea najskuplja, pokupi akontacija a traktor ne vidis nazalost to je istina izgubili su zastupnistvo i za Maschio i taliani im pokupili sve sto su imali na zalihi bio sam u Nedeliscu i nazalost znam o cemu govorim :cry::cry:
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Vec stotinu puta pisemo o tome cije je sto
Hurlimann XA- talijansko je sve
Hurlimann XB MAX- njemački deutz motor, ostalo talijansko
HUrlimann XM- njemački motor deutz, njemačka getriba i hidraulika zf, talijanski prednji most carraro,
Hurlimann xl- njemački motor deutz, njemačka getriba zf, za most neznam
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Vec stotinu puta pisemo o tome cije je sto
Hurlimann XA- talijansko je sve
Hurlimann XB MAX- njemački deutz motor, ostalo talijansko
HUrlimann XM- njemački motor deutz, njemačka getribak i hidraulika zf, talijanski prednji most carraro,
Hurlimann xl- njemački motor deutz, njemačka getriba zf, za most neznam

koja je razlika izmedju xa i xb?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
XA:
13031862.jpg

14128011.jpg

xa86bu8.jpg


XB:
hurli2fn6.jpg


Ukratko:XB je veči model,ide do 95ks,dok XA ide do 83ks.Različiti su u svakom pogledu.Nemaju zajedničke osobine..
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
XA:
Nemoj više citirat slike u postovima
marko93


Ukratko:XB je veči model,ide do 95ks,dok XA ide do 83ks.Različiti su u svakom pogledu.Nemaju zajedničke osobine..

ma meni kabine izgledaju identicne a I visina od poda je slicna 2 stepemoce prednji most jako slican a u prospektima je xb tezi preko jedne tone neznam gdije su toliko kila nasli, Dorado 86 spada u xa ili R2 ako ne grijesim?


sorry marko ali tesko mi je preko mobitela brisati slike a da postovi ostanu a i vid mi nije ko nekada :) gledat cu da se ne ponovi
 
Posljednje uređivanje:

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
motori su talijanski do 100ks poglednite pločicu na motoru a momentalno je Trgo-gea najskuplja, pokupi akontacija a traktor ne vidis nazalost to je istina izgubili su zastupnistvo i za Maschio i taliani im pokupili sve sto su imali na zalihi bio sam u Nedeliscu i nazalost znam o cemu govorim :cry::cry:

Ako imaš žarku želju ja ti uslikam pločicu na mom DF-u koji ima 85ks i vidjet češ da je motor Made in Germany
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
XB je tonu teži od xa

Ovakog xb vise nema od kakvog je marko stavio sliku, taj sa slike ima talijanski motor, novi xb max ima deutz kao sto sam napisao
 

Najnoviji postovi

Na vrh