• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hurlimann

Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
Vec stotinu puta pisemo o tome cije je sto
Hurlimann XA- talijansko je sve
Hurlimann XB MAX- njemački deutz motor, ostalo talijansko
HUrlimann XM- njemački motor deutz, njemačka getriba i hidraulika zf, talijanski prednji most carraro,
Hurlimann xl- njemački motor deutz, njemačka getriba zf, za most neznam

kolega gadno se varas za xa, sad iso gledat na njega i motor je deutz a na mostu pise zf, za getribu nisam siguran jer nije mi se dalo trazit po mraku gdje sto pise.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
kolega gadno se varas za xa, sad iso gledat na njega i motor je deutz a na mostu pise zf, za getribu nisam siguran jer nije mi se dalo trazit po mraku gdje sto pise.

Koje godište je taj XA?
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
kolega gadno se varas za xa, sad iso gledat na njega i motor je deutz a na mostu pise zf, za getribu nisam siguran jer nije mi se dalo trazit po mraku gdje sto pise.

Ajde ti kolega uslikaj plocicu pa ces dokazat sve, 99% sam siguran da je kako sam rekao

Vjerojatno na motoru pise SAME DEUTZ FAHR, to je talijanski, na njemačkom pise samo DEUTZ
 
Posljednje uređivanje:

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
meni je talijan reka koi radi u tvornici da svi motori do 100ks dolaze iz italije a ovi preko iz njemacke cak neki nabrijani 4-verocilindrasi sa više od 100ks su isto "talijani" ako on laze lazem i ja,
na liniji se slaze sve isto do kraja i na kraju idu plastike one boje koje je brend čak u zadnj vrijeme Hurliman je izgubio boju postao je sreberni ko Lamborgini samo je oznaka razlicita na haubi i na volanu
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
meni je talijan reka koi radi u tvornici da svi motori do 100ks dolaze iz italije a ovi preko iz njemacke cak neki nabrijani 4-verocilindrasi sa više od 100ks su isto "talijani" ako on laze lazem i ja,
na liniji se slaze sve isto do kraja i na kraju idu plastike one boje koje je brend čak u zadnj vrijeme Hurliman je izgubio boju postao je sreberni ko Lamborgini samo je oznaka razlicita na haubi i na volanu

Tako je bilo do prije par god, sad vise nije, kad ti je to rekao?
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
meni je talijan reka koi radi u tvornici da svi motori do 100ks dolaze iz italije a ovi preko iz njemacke cak neki nabrijani 4-verocilindrasi sa više od 100ks su isto "talijani" ako on laze lazem i ja,
na liniji se slaze sve isto do kraja i na kraju idu plastike one boje koje je brend čak u zadnj vrijeme Hurliman je izgubio boju postao je sreberni ko Lamborgini samo je oznaka razlicita na haubi i na volanu

Evo ti pa se sam uvjeri moj df je 2011 godina i ima 85ks


http://imageshack.us
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Eh da je ljepše zaslikano još:mrgreen:

Al nema veze,vidi se da piše "Made in Germany",to je samo bitno za motor,ostalo nema veze s time..

Svi modeli do XB MAX,govorim za hurlimann imaju sve talijansko na sebi..


Dok ne vidim neki drugi dokaz ne mjenjam mišljenje..
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Eh da je ljepše zaslikano još:mrgreen:

Al nema veze,vidi se da piše "Made in Germany",to je samo bitno za motor,ostalo nema veze s time..

Svi modeli do XB MAX,govorim za hurlimann imaju sve talijansko na sebi..


Dok ne vidim neki drugi dokaz ne mjenjam mišljenje..

marko nemoj me tjerat da odem kod rođaka pa da ti uslikam njegovu mašinu na xb max 100
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Moj Dorado je 2008. god. pa ima brzi mjenjac a tvoj df nema, kako to?
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Moj Dorado je 2008. god. pa ima brzi mjenjac a tvoj df nema, kako to?

maiky jesi se ti najeo ludih gljiva ili koji ti je vrag o čemu ti sad tu pišeš?
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
maiky jesi se ti najeo ludih gljiva ili koji ti je vrag o čemu ti sad tu pišeš?
Ajde ti malo smiri hormone :?

Kao da je važno što piše? Pločica sve trpi, glavno da radi ;)
Samo za tvoju informaciju Deutz AG večinski vlasnik Volvo, večina komponenata iz uvoza (Kitajska & ekipa), mirne duše mogli su napisati Sklepano in Germany :mrgreen:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ajde ti malo smiri hormone :?

Kao da je važno što piše? Pločica sve trpi, glavno da radi ;)
Samo za tvoju informaciju Deutz AG večinski vlasnik Volvo, večina komponenata iz uvoza (Kitajska & ekipa), mirne duše mogli su napisati Sklepano in Germany :mrgreen:


moji hormoni su ok,samo neznam odakle je izvukao to da motor ima veze sa getribom i brzinom.
da mašina je made in germany i imaš tamo dokaz,uslikao sam
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
da mašina je made in germany i imaš tamo dokaz,uslikao sam
Ja sam rekao da pločica sve trpi, glavno da radi.
Proizveden je u Germany, ali nemojte govoriti da je to njemački motor. Da je njemački onda bi bio proizveden od njemačke sirovine sa njemačkim rukama bla,bla... To što je sad npr. blok iz Kine, klipovi iz Indije, glava iz Poljske složeno u njemačkoj pod dirigentskom palicom Šveđana, to više nije njemački motor, samo složen u njemačkoj ;)

Kad si mislim bolje da prestanem, nema svrhe... :madmana:
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Ja sam rekao da pločica sve trpi, glavno da radi.
Proizveden je u Germany, ali nemojte govoriti da je to njemački motor. Da je njemački onda bi bio proizveden od njemačke sirovine sa njemačkim rukama bla,bla... To što je sad npr. blok iz Kine, klipovi iz Indije, glava iz Poljske složeno u njemačkoj pod dirigentskom palicom Šveđana, to više nije njemački motor, samo složen u njemačkoj ;)

Kad si mislim bolje da prestanem, nema svrhe... :madmana:

nazalost istinito

vidio lani u gudovcu JD prednji most na pločici maden in China

kupio lager za prednji rukavac IMT 533 na kutijici pise maden in India na lageru utisnuto made in USA
oduvijek su mi se svidjali traktori iz serije SDF samo je problem sto svako deklarira po snazi drugacije a u biti to su u potpunisti isti traktori rađeni iz istih djelova samo imaju drukcije obojane plastike i naravno cjena varira i do 30%
i sta je najtuznije nisu vise kvalitetni ni zapola kao sto su bili.....


na kraju krajeva
bitno je da radi i da se najdu dijelovi....
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
ma to ti je samo mazanje očiju, ništa više nije iz njemačke, a bome ni iz italije, sve je to indonezija, vietnam, kina i ostale države, na audiju i ostalima volkswagen autima svagdje pločica made in germany, a meni jedan čovjek koji sastavlja motore u njemačkoj kaže, da je limarija iz indonezije, osovine i ostalo oko pogona iz malezije, dijelovi motora od svakud, samo ne iz njemačke. oni ti samo vrata zašarafe na 3 šarafa i to ti je sad MADE IN GERMANY.

i koliko za znam tvoj Deutz ide do 109ks, a XA i Dorado do 83ks tako da to nije ista klasa traktora i veličina, a oni govore o XA i Doradu.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,352
Dorado novi ide do 95 ks, mislim da je u klasi sa Agroplusom.
Ispravite me ako nisam u pravu.
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
xa je dorado, xb je explorer 3 .
nažalost ovo što pišete o motorima je u velikom dijelu istina, i jako žalim za starim dobrim deutz motorima poput f6l912 , i mwm 226 i 229 , uglavnom onima koji su se ugrađivali u fendt.
danas to koliko toliko drži kvalitetu zbog rigoroznih kontrola kvalitete , ali to više nije to .
a i ove euro i tier norme dosta povećavaju potrošnju, tj. motori ne bi za istu snagu toliko trošili da ne moraju raditi s hladnim procesima izgaranja,
svaka čast ekologiji , ali moglo bi se to i drugačije izvesti.

oprostite , malo sam otišao u off .

i meni se jako sviđa sdf grupacija, i žao mi je što više ne postoje legende poput same titana i sličnih.
 

Najnoviji postovi

Na vrh