• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hurlimann

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
poz kolega,daj mi reci dal mozes staviti jos par slika tvog hurlija. sa vanjske i unutarnje strane. i dal mozes rec kaj o svojem traktoru,kolko snage ima,sta od opreme i kolko bi doslo? jako mi se svidaju ti hurliji i polako mi ulaze pod kozu.

daj mi reci dal se jako osjeti kad imas 3 ili 4 celindra?ili je 3 sasvim dovoljno? mene iskljucivo zanima xa 66, dal ima blokadu diferencijala na svim kotacima,spere na svim kotacima,koliko brzina postoji( koja je dobra varijanta)i ti nesto jos reci kaj ti padne napamet! i ak moze se moze usporedivati hurli i cararro 60,koji je bolji? dal mogu sa dvobrazdnim plugom okretacem 14 cola orati zemlju jako je tvrda i teska?dal gazi brazde... hvala
Slika ima u ovoj temi,ak se nikaj ne nađe budem poslije postavio.
Snage ima 80ks,za njega dost,od opreme nista posebno osim zračnog sica..
Cijena je u ono vrijeme bila nešto preko 30 0000e..

Nisam vozio takvog s 3cilindra pa neznam kak se on ponaša..
XA 66,bi teško vukao 2br na teškom tlu,išlo bi al s puno proklizavanja..
Neznam kakav je taj Cararro..
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
izete, tu imas tehnicke podatke za hurlije i ostalu bracu iz sdf grupacije:

http://konedata.net/Traktorit/SameDorado56.htm

XA 66 je 150kg laksi od XA 86 ( markov je tezi posto ima prednji utovarivac)
mali ima 2800kg, sto je vise nego 560/565 i k tome ima prednju vucu. mora on se plugom primjerenim njemu ici i na mjesec.
 
I

izetfazlinovic

Guest
neznam,ovaj xa 86 on mi je prevelik malo, ovaj xa 66 mi je super.mali i okretan a ima i turbo kaj vele da ima bolji odaziv na gas (jel tak ili nije znate). ja mislim da bi mi po bregovima mojim bil jako dobar i da bi moral ici sa dvobrazdnim plugom,makar bi ja uzez 12 cola sam da mi zadnje gume ne gaze brazdu.

Marko pa imas ti blokadu prednjih i zadnjih diferencijala i speru na sva 4 kotaca? sad citam ima tu u zlataru r2 60ks lamb ima blokadu diferecijala,spere i ima samo 10+10brzina?kaj nije to premalo trebal bi imati vise,mislim da je bolje kad ima vise brzina?kaj vi velite na to o brzinama....hvala vam
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
neznam,ovaj xa 86 on mi je prevelik malo, ovaj xa 66 mi je super.mali i okretan a ima i turbo kaj vele da ima bolji odaziv na gas (jel tak ili nije znate). ja mislim da bi mi po bregovima mojim bil jako dobar i da bi moral ici sa dvobrazdnim plugom,makar bi ja uzez 12 cola sam da mi zadnje gume ne gaze brazdu.

Marko pa imas ti blokadu prednjih i zadnjih diferencijala i speru na sva 4 kotaca? sad citam ima tu u zlataru r2 60ks lamb ima blokadu diferecijala,spere i ima samo 10+10brzina?kaj nije to premalo trebal bi imati vise,mislim da je bolje kad ima vise brzina?kaj vi velite na to o brzinama....hvala vam

Neznam dal razumiješ pojmove blokada diferencijala i špera,koliko vidim ne a neda mi se objašnjavat al ukratko radi se o istoj stvari.I da moj traktor ima to kao i večina drugih novijih traktora..
Ovo za mjenjač 10+10 neznam kakav bi to bio,kod mene je 30+15..

Vidim stalno spominješ gaženje brazde,zašto misliš da bi gazio brazdu?
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
kao sto ti je marko rekao, spera = blokada diferencijala.
turbak nemora biti zivahniji od atmosferskog motora. ima i jednih i drugih zivahnih i lijenih. ovisno o motoru. 86ica ti je isto turbo, ako ti je to jedan od kriterija a nebih rekao da je toliko veci od manjeg brata. ali ti znas koliki ti traktor treba.
sto vise brzina to bolje, ali kod polovnog nemozes birat previse..
gazenje brazde ti ne ovisi o colazi pluga nego o obliku daske pluga, koliki jarak ostavlja iza sebe. 86ica sa standardnim gumama ti nece gaziti brazdu ili ce to biti zanemarivo. kod 66ice sa standradnim gumama nemoras ni razmisljat o gazenju..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Čuj ja sam oral s gumam 16.9 i 12" plugom i bilo je dobro, nije gazio.
XA 66 misli mda ima straga 14.9 ili 16.9 R30 gume tak da nemaš brige i siguran sam da ore s 2x14" bez problema.
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
izete ako ti ja mali 66 imas i 76, ali i ovaj 66 je dosta jak za dvobrazni plug. ima ga jedan u mojoj okolici i veli da ima snage u njemu, on ga koristi za lagane poslove ali i za oranje malih vrtova. a kaj se tice velicine, 86 i 66 su ptpuno isti samo je razlika u motoru, naravno, pricam o xa modelu
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
izete ako ti ja mali 66 imas i 76, ali i ovaj 66 je dosta jak za dvobrazni plug. ima ga jedan u mojoj okolici i veli da ima snage u njemu, on ga koristi za lagane poslove ali i za oranje malih vrtova. a kaj se tice velicine, 86 i 66 su ptpuno isti samo je razlika u motoru, naravno, pricam o xa modelu

XA66 je krači za jedan cilindar od XA 76/86,a to je nekih 20-ak cm,onak približno..

Vukla bi 66-ica 2×14"...
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
XA66 je krači za jedan cilindar od XA 76/86,a to je nekih 20-ak cm,onak približno..
e za to nisam znao, ali u pravu si, kraci motor pa se to i na traktoru osjeti
Vukla bi 66-ica 2×14"...

vukao bi bez problema jer ja sa rakovicom 65 orem sa 2x14 a dok orem sa hurlijom on ni nezna da vuce te plugove, s tim da su uske gume, napred 11,2-20ili24(tu sam sad nekaj pobrkal) a nazad ima 12,4-36 cola. a htio bi ga isprobat sa 3 brazde samo nemam gdi plug posudit
 
I

izetfazlinovic

Guest
pitanje

dal znate mozda na kojim stranicama da pogledan za oglase traktora koji su strari 1 ili 2 godine. sad sam malo razgovaral sa trgovcom o traktorima,pa mi glupo izgleda kak traktor od 200000kn moras platiti 50000kn poreza. onda cu rade uzet neki rabljeni pa za porez kupim rade prikljucke. ili kak da sjebem te konje za porez,postoji jos kakva pomoc od drzve ili ne.....tnk
 

pcmarec

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
100
Bok ljudi, novi sam ovdje al evo da pokažem i ja svoj stroj Hrulimann XB95 2006 godina
drugi put će bit bolje slike

dsc0365r.jpg


dsc0366nf.jpg


dsc0364j.jpg


dsc0367z.jpg


dsc0368de.jpg


dsc0369ct.jpg


Imam za njega malčer tehnos 250 i roto tiler rau 250 sa paker valjkom i to tera ko beba zvečku, ja ga nisam kupio novog nego rabljenog i zadovoljan sam traktorom i preporučam svakom

LP svima :)
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,219
Bok ljudi, novi sam ovdje al evo da pokažem i ja svoj stroj Hrulimann XB95 2006 godina
drugi put će bit bolje slike


Imam za njega malčer tehnos 250 i roto tiler rau 250 sa paker valjkom i to tera ko beba zvečku, ja ga nisam kupio novog nego rabljenog i zadovoljan sam traktorom i preporučam svakom

LP svima :)

Koliko si dao para za njega, ako nije tajna?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sviđa mi se taj hurlimann, pogotovo unutrašnjost. Imam takav sličan iz 2006. god, samo u crvenoj boji :)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
XB model je meni jedan od ljepših Hurlimanna..

Nek puno sati napravi ovaj tvoj,i da ak nije tajna cijena?
 

pcmarec

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
100
XB model je meni jedan od ljepših Hurlimanna..

Nek puno sati napravi ovaj tvoj,i da ak nije tajna cijena?

Je, stvarno je jedan od ljepsih, i robusnijih modela, a cijena nije tajna nek se ne sjećam 100% al čini mi se 21000€ 100€ više manje, mislim da je cijena bila ok, 2011godine smo ga kupili, samo kaj sam morao sve priključke prodati i kupovat nove veće jače...:)
Jedino kaj mi je zal kaj nema prednji hidrauliku jer imam i ralicu za njega, al nekako smo to sklepali pa radi i to sad, al kad bi bilo moguće možda bi si i nabavio prednji hidrauliku
Stavim na njega malcer 250 širine ovaj nit nezna da ga ima, jedina mana je kaj mu treba pojačati gas kod uključivanja malcera jer se drugačije zaguti, al kod nekih 1500 okretaja lijepo upali, sve u svemu super stroj...
 
I

izetfazlinovic

Guest
e od kud jesi iz zagorja? kolkoje imal sati dok si ga kupil?s cim se bavis,koji si prije traktor imao? kakva je razlika izmedu ovog novog i starog,koji imas plug za njega? kakvaj je kod oranja,posto mislim da nemas zemlju na ravnom i kakva je jel teska zemlja?
 

pcmarec

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
100
Iz Donje Stubice sam, ti si isto iz zagorja?
Imail je 3000 rh kad sam ga kupil, razliku izmedju novog i starog ti nemrem reči bas dobro, probal sam noviju liniju al onog 85KS, puno manji i slabiji traktor, lakši, zadnja hidraulika mu izgleda smiješno naspram moje, sve mi je bilo nekako...neznam, plastično, o unutrašnjosti kabine da i ne govorim, možda se meni samo tak činilo
Imam ti dvobrazni plug Overum 12-16 coli, naštelan na 16, i ore s njim ko blesav, sad mi je žal kaj nisam uzel trobraznog, al kaj sad, imam mogućnost dodatka treće brazde, samo neznam di bi to mogao nabaviti
imam ti zemlju na ravnom a imam i brijeg u pm...i on samo ide bez problema, i da, teska je zemlja, od gline, lapora itd...zato sam i uzeo roto tiler koji ju pretvori u pepeo i prah dok si rekao keks :)

i za kolegu "dmatkovic96" nisam ga kupio iz Velikog Grđevca
 
I

izetfazlinovic

Guest
jesam, iz zagorja sam kod pregrade,to ti je blizu krapinskih toplica. neznam ja sad cekam ulazak u EU pa cu vidjet kaj bude,mozda budu dali neki povrat za kupnju traktora drzava mislim, ja imam oko 10ha zemlje,svega po malo ali mislim povecati malo ak bude islo pa si mislim kupitu traktor.
posto ja imam malo zemlje mislio sam nekog xa 66 uzeti,mislim da bi mi bil dobar. cito sam tu na forumu i svi vele da je to dosta jak traktor i nije tezak,meni je dosta 3000kg. previse mi utaba zemlju i onda ljudi kojim bi iso orat imaju male traktore pa to nemogu posle poravnati i tak, a kamoli da idu orat. tak da mislim da mi je taj dobar i imam sume na skucenim mjestima pa mi treba takav manji. mada bum vidio kak veliko izgleda xa 86.
kaj ti mislis o tim traktorima,kolko ima tvoj kilograma,mislis da bi taj tjerao roto tiler oko 2m sirine.?
ja se mislim bavitin oranjem,frezanje,malcanjem i tak velim traktor za svoje i potrebe ko kaj treba,neki prevoz drva i tak....
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
jesam, iz zagorja sam kod pregrade,to ti je blizu krapinskih toplica. neznam ja sad cekam ulazak u EU pa cu vidjet kaj bude,mozda budu dali neki povrat za kupnju traktora drzava mislim, ja imam oko 10ha zemlje,svega po malo ali mislim povecati malo ak bude islo pa si mislim kupitu traktor.
posto ja imam malo zemlje mislio sam nekog xa 66 uzeti,mislim da bi mi bil dobar. cito sam tu na forumu i svi vele da je to dosta jak traktor i nije tezak,meni je dosta 3000kg. previse mi utaba zemlju i onda ljudi kojim bi iso orat imaju male traktore pa to nemogu posle poravnati i tak, a kamoli da idu orat. tak da mislim da mi je taj dobar i imam sume na skucenim mjestima pa mi treba takav manji. mada bum vidio kak veliko izgleda xa 86.
kaj ti mislis o tim traktorima,kolko ima tvoj kilograma,mislis da bi taj tjerao roto tiler oko 2m sirine.?
ja se mislim bavitin oranjem,frezanje,malcanjem i tak velim traktor za svoje i potrebe ko kaj treba,neki prevoz drva i tak....

Ja sam ti iz Toplic :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh