• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hurlimann

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,731
Hrvoje, jedno je kupiti traktor u radnom stanju i s njime odmah početi zarađivati (poput tebe), a drugo je kupiti traktor kojemu odmah misliš na generalku.
I ja imam Samea (ali novo kupljenog), tak da znam o čemu govorim.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
ma ok ni ja neznam kako će moj raditi kasnije rađena je generalka prije 3 god. jer je izgorio 5. klip vlasnik nije prao turbinu i cilindre pošto ima zračno hlađenje i nije mogla turbina ohladiti taj cilindar pošto je najdalji
 

GamaDT

Novi član
Tu od
11 Lis 2010
Poruka
19
Evo i od mene koja slika od Hurlimanna XB MAX 100

dsc01482.jpg

Bok dado, vidim da si kupio tog hurlimanna, zanima me kako si zadovoljan s njim budući da i mi planiramo kupiti novi stroj. Kakva je potrošnja i za kakve poslove ga koristiš, jel dobar u oranju i kakav je u prijevozu?
inače, dvoumimo se oko tog hurlimanna i new hollanda t5050..
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Taj Hurli nije moj to mi od strica,mi smo ove godine uzeli Deutz-Fahr Agrofarm 410 a to ti je isti taj hurli. Za oranje je super hurli je nekih 97 ks i vuče 3x14 po ravnome bez greške jedino kad je malo mokro ima pomalo proklizavanja trebao bi mu uteg. Što se tiče transporta je dosta brz 40 km/h to je više nego dovoljno. Potrošnja mu je solidna nekih 8 litara na jutro,više manje ovisno o zemlji koju oreš i o gasu na kojem ga teraš. Ali u transportu ti isto troši jer je tako pumpa naštelana,ali to na svim tak novima tak.
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Traktoru uopšte ne treba generalka, to sam pitao informativno, da znam ako nekad zatreba. Inače je u veoma dobrom stanju, ofarbana mu je samo limarija dok motor i šasija nisu ni pipnuti. Kabina je nazad otvorena, ali fabrički, dakle tu nije ni bilo prozora, no to mi ne smeta, i na 539 vec desetak godina nazad nema prozora. Evo video prije kupnje, kada samo ga malo vozali (njiva i tanjirača nisu moje, vozi ga moj otac, to mu je prvi put da je sjeo u njeg):

http://www.youtube.com/watch?v=0uoC6WNE9rM

One trokutiće ima samo na desnom točku, na lijevom ih nema. Provjerio sam i zavrtnje, nisu razjedeni, niti ima lufta naprijed u okretaljkama. I ja sam mislio da je nekad imao utovarivač, ali pošto mu šasija nije farbana, vidio sam da nigdje nema traga da je na njemu ikad bio montiran ram. Prilikom isprobavanja smo tanjirali oko 3 sata s njim, malo otac, malo ja, malo jedan komšija koji ima isti takav H360 koji nam je pokazivao kako se šta radi s njim. Motor je totalno suh, mjenjač i sve ostalo takodje, nigdje nema ni kapi ulja, evo sad ce desetak dana kako stoji u garazi, ispod nije pala ni kap ulja a svaki dan ga vozikamo. Vodio sam i majstora da ga pogleda (dobrog očevog prijatelja), nije mogao naci zamjerku, i sam je potvrdio da motor nije otvaran, ne duva, ne dimi, odlično prima gas, prednja vuča radi, hidraulik je veoma dobar, ostavljao sam ga po cijelu noć da drzi frezu (165cm) čisto radi probe i nije je spustio ni za dlaku. Traktor jest mator, al je stvarno kvalitet, nigdje ne pusta ulje, a ima 5009 sati trenutno (kupljen sa 5003). Za dijelove sam se raspitao, ima ih u Gračanici, npr. komplet za remont jednog klipa je 220 eura, AC pumpa je 35 eura, lamela i kočnice se mogu remontovati u Bijeljini, gdje sam i za 539 nedavno remontovao kočnice (Hurlimann ima diskove kao npr IMT560, Belarusi, Zetori, unutar trube su). Zamijenio sam mu ulje u motoru i filter, filter goriva, sva crijeva za gorivo i isprao sam rezervoar goriva (to i na fergi radim svakih par godina), izvrsio detaljno podmazivanje i provjeru dotegnutosti svih zavrtnja. Lufta nema nigdje, poluge nazad isto nemaju lufta. Volan je hidrostatički, radi odlično, ne pušta ulje ni na klipu ili orbitrolu ni na pumpi (i glavna pumpa i puma od volana su obje naprijed na motoru, obje su Bosch).
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
zašt tak polako se vozi,prije kupnje ga treba malo proterat a ne šparat.
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Čuva ga za sebe ...

Pa napisao sam gore zasto polako vozi, to je prvi put da je sjeo u njeg, i Belarusa kad sam kupovao vozali smo ga prvo polako, pa onda i u brzim, necu valjda odmah u najbrzu a ne znam jos kakve su kočnice?

Kasnije smo tanjirali prvom brzom (ima reduktor sa 3 položaja, dakle 4 spore, 4 srednje i 4 brze i 3 rikverca). Prva brza je gotovo ista kao prva brza kod IMT 539.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
jbg nisam skužio najbolje jer si napisao da je sjeo tvoj otac prvi put u njega ali nisi napisao zast polako vozi.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Pa napisao sam gore zasto polako vozi, to je prvi put da je sjeo u njeg, i Belarusa kad sam kupovao vozali smo ga prvo polako, pa onda i u brzim, necu valjda odmah u najbrzu a ne znam jos kakve su kočnice?

Kasnije smo tanjirali prvom brzom (ima reduktor sa 3 položaja, dakle 4 spore, 4 srednje i 4 brze i 3 rikverca). Prva brza je gotovo ista kao prva brza kod IMT 539.

raspored brzina kao i na mom lamborghiniju 955dt vjerovatno su i mjenjači isti kao i motori
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
raspored brzina kao i na mom lamborghiniju 955dt vjerovatno su i mjenjači isti kao i motori

Moze biti, nisam do sada vozio nijednog Lamborghinija, iako sam vidio jednog na prodaju (neki mali od 50-60KS, al je bio razvaljen sav od šume, imao je vitlo na sebi zavareno). Ovaj moj Hurlimann ima Hurlimann motor, nije SAME-tov motor. On ima H1103/5 motor, koji je razvijen u kooperaciji sa SAME (u to vrijeme je SAME već kupio Hurlimanna) i ima vodeno hladjenje. Saznao sam da je ovaj motor ugradjivan u jos neke modele SAME i Lamborghini, ali nikad nisam uspio da saznam u koje. Mjenjač mu je zaista prejednostavan, skroz sinhronizovan, šalta se veoma lako, nema krčanja, samo "škljocne" i to je to, mada se na mom kraju brzine ionako ne mijenjaju u vožnji jer je brdovito (jedan komšija je poginuo prije par godina sa Ursus-om tako).
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
na mom lamborghiniju ja zračno hlađenje a raspored brzina je isti kao i sinhroniziran mjenjač mislim ali nisam siguran da je kod mene motor deutz
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,731
na mom lamborghiniju ja zračno hlađenje a raspored brzina je isti kao i sinhroniziran mjenjač mislim ali nisam siguran da je kod mene motor deutz

Nije Deutz sigurno. U to su doba bili ljuti konkurenti. Na tvojem je Lambu 5-cilindarski motor tipa 1055P. Svi Lambaći i Sameji tih godišta su imali zračno hlađene motore.
Podjela na vodom hlađene (Lambo, Hürlimann) i zrakom hlađene (SAME) počinje početkom 80-tih kad je uveden novi motor serije 1000.
Prvi traktori s ovim motorom su Exploreri (zračno hlađeni 1000.xA), odnosno Hürlimann XB, odnosno Lambo (mislim) Cross.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Nije Deutz sigurno. U to su doba bili ljuti konkurenti. Na tvojem je Lambu 5-cilindarski motor tipa 1055P. Svi Lambaći i Sameji tih godišta su imali zračno hlađene motore.
Podjela na vodom hlađene (Lambo, Hürlimann) i zrakom hlađene (SAME) počinje početkom 80-tih kad je uveden novi motor serije 1000.
Prvi traktori s ovim motorom su Exploreri (zračno hlađeni 1000.xA), odnosno Hürlimann XB, odnosno Lambo (mislim) Cross.

koji je onda motor na mom traktoru ako možda znaš 84 god je traktor
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,731
Pa napisal sam ti: Adim diesel 1055P (Same).
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Imao sam i ja Hurlimana H-470A, ja bio prezadovoljan sa njim, mjenjac mu 12+3.
hurlimann.jpg
slika2544382.jpg


[YT]v=xFb_PS7EhG8[/YT] [YT]v=FZ-XmCRwReQ[/YT][YT]v=X1fPMyDd7kM[/YT]

Evo nekoliko slika i videa od njega.. :supz:
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Pa napisal sam ti: Adim diesel 1055P (Same).

hvala na informaciji dali možda imaš nekakva iskustva s tim motorima kako su se pokazali koje su mu mane itd.Svaka informaciji mi je dobro došla jer se nikad nisam susreto s tim traktorima
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Evo malo slika:

Kako ovdje postaviti da se slika vidi, nigdje nema opcija za to?
evo kolega prvo pročitaj pa onda propaj ponovo postavit sliku
http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=21784

Mogao si samo reći da treba staviti image tagove, ovo detaljno objašnjenje mi zaista ne treba s obzirom da "živim" na Internetu, a ne kontam i zašto si izbrisao linkove kad si mogao staviti
tagovi nisu prepoznati.

@Basic

Taj tvoj 470 ima isti motor i mjenjač kao ovaj moj, samo sto tvoj ima jedan klip vise. Kako te sluzio, jel bilo kvarova, gdje ima dijelova, cuo sam da Zlatno Polje u Gračanici drzi, zvao sam ih i kazu da imaju dosta na lageru a mogu i nabaviti ako nesto treba.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,731
hvala na informaciji dali možda imaš nekakva iskustva s tim motorima kako su se pokazali koje su mu mane itd.Svaka informaciji mi je dobro došla jer se nikad nisam susreto s tim traktorima

Za ono za kaj ga ti rabiš, nebuš ga nikad poderal. Pazi samo na remen ventilatora. Tih motora imaš jako puno po svijetu, od 3 do 6-cilindraša.
Koliko znam, vrlo su šparni.
 

Najnoviji postovi

Na vrh