• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Husqvarna motorka

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Čestitam na pri novi.:icon_jook:
Nek te samo ona sluzi i nek radi da se isplati.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
model 372xp se nije pokazao nešta najbolje govorim za pile proizvedene 2010g i nadalje
kućišta radilice su masovno odlazila kako meni tako i drugima to mi je posvijedočio i serviser ali naravno garanciju nisu priznali odgovor je bio da pila puno radi
kupljene su 4kom isti dan i u razmaku od 2mj na 3 su otišla kućišta a ova četvrta kod kolege skoro ništa ne radi
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
sve starije tipe su puno bolje tipa husqvarna 61 pro, 7ks sila od motorke,ove nove su po principu lakse za rad al brzo stradaju,ocigledno kod novijih stvari je vijek trajanja unaprijed izracunat...
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Hvala svima na komentaru. Vrijeme će pokazati svoje... Nekad bi se reklo kako voziš i održavaš tako daleko budeš i došel. Ja isto vjerujem da je puno i do ljudi koji delaju sa strojem
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
971
Sretno,ja ti imam 372xp cca 13 god ,dadi kko 3t-r0m godisnjd i samo hvala na racun pike. Za vodilicu se mozda javim,onu od 38.
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
I ja se nadam da bu napravila fajn drvi :icon_pidu:..

Nemaš frke Stjepan, samo se javi ak trebaš još kaj od 038.. di si inače ti V.B? Velika Buna?
 

zelmil83

Novi član
Tu od
19 Sij 2014
Poruka
22
Pozdrav,imam Husqvarnu Tomos FF61,imam sledeci problem priej par dana pocela da trza u radu i da gubi snagu,kasnije kad sam pokusao da je upalim jedva je uspijevala sad nikako,pocela je da mi ide u iber turazu pa sam ugasio. Skinuo sam cilindar i vidim raspao se dihtung na silindru napravio sam novi od kartona i stavio sad dobro dihtuje medjutim vidim da je razlog nemogucnosti paljenja previse goriva iz karba sve sam ocistio i sad jos vise baca ljudi moji bukvalno nalije u auspuh kad povucem 5 puta spagu i izlazi nazad na rupu za filter znaci baca svuda kroz karburator na one sarafice od L i H izbijaju mjehurici sta li je u pitanju membrana,dizna ona iglica sa klackalicom ili...???
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Iberturaža je znak da negdje vuče zrak tamo gdje ne bi trebala
zalijani auspuh je znak da ne valja karburator .
Točnu dijagnozu može znati samo kapetan ili netko tko je ima ispred sebe .


vaš velečasni
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Pa zatvara li iglica gorivo u karburatoru ?
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Jesli li je vratio na tvorniče postavke, s obzirom da ti je falširala tko zna odkad.
Može biti i iglica, a može bit da je iz nekog razloga membrana ostala naslonjena na klackalicu. zna se desiti da membrana otvrdne, ali pila radi, sve dok netko ne rastavi rasplinjač i npr prstima prignječi membranu, koja se više ne može vratiti u početni oblik. Još jedna stvar, jesi stavio prvo dihtung pa onda membranu na rasplinjač...sorry, moram pitat dok se sjetim one situacije za kajlom i magnetom:icon_mrgreen:
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Mene to podsjeca na puknuće membrane,al zokii bu dal svoju zadnju ja vjerujem.
 

zelmil83

Novi član
Tu od
19 Sij 2014
Poruka
22
jesam sve stavio,membrana nije pukla ali je otvrdla i onako je ispupcena prema gore(od iglice prema poklopcu) i u pravu si. Ja garantujem da je karburator kriv a vidim i vi nista kupim set za reparaturu i promijenim mislim da ce da proradi?
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Tako se meni pod obavezno ponašala Stihlovka kad su membrane pri kraju.. svaki put mi je membrana bila stvrdla i gas išao u iber, a poslije je prelijevala... :(hi):
 

zelmil83

Novi član
Tu od
19 Sij 2014
Poruka
22
promijenio membrane komplet opet sipa gorivo a nece da upali moram je raskomadat sutra ona je sklopljena po duzini pa rekoh da nije probio taj uzduzni veliki dihtung negdje pa sisa zrak,al ipak mi puno sipa goriva povucem 2 puta spagu svjecica natopljena kao da sam je zamocio u benzin to nije normalan omjer zrak-gorivo uvijek sam je resavao ali ovo je nemoguce sve sam promijenio samo jos svjecicu nisam posto ima iskru...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Ne zvuči mi na falš luft. Meni to vuče na kompresiju:s:. Kakav je klip sa strane auspuha? Ako je sa fergazerom sve uredu, kao što smo pred par postova raspravljali.
 

zelmil83

Novi član
Tu od
19 Sij 2014
Poruka
22
klip je ok stavio novu kariku prije 15 dana, a sto se tice tlacne probe fergazera to nisam radio nikad to ono sa kompresorom pa osluskujem?
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Lik govori o čestom falširanju skoro novih husqvarni i to na usisnoj štucni. A on je posprejal sa "carb cleanerom" po toj čizmi i sprečil prolaz zraka. Pri tome je vjerojatno več prije bila smjesa obogaćena na rasplinjaču te je nakon sprejanja smjesa postala prebogata i motorka je krepala.

@zelmil
Dobro usporedi duljine nosa na novoj i staroj membrani. A rasplinjač ispituješ da kroz dovod goriva nabiješ oko 0.5bar. Kazaljka manometra nesmije padat.
 
Na vrh