• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Husqvarna motorka

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,959
Obje imaju plastični karter. 350 je jača, više cc i starije generacije.
Ak ima priliku, nek kupi 353. Ona je metalna, profi gradnje
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
981
Ma znam to...Njemu se nude te dvje a nema para za novu...Pa sad se on omislja koju bi..Koja bi bila bolja za taj posao koji on misli radit
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
E zeza mene baš lepo 555. Sam motor je ok međutim mač mi pravi problema. Od početka mi spada lanac, glavi zvezda i tad spadne lanac tako se polomi onaj pipak i iskrivi osovinica što zateže lanac. Testera je pod garacijom ali su mi ladno uzeli 20€ za novu osovinicu i pipak. Kažu da sam nasilno to oštetio udaro čekićem hahaha... Nisam mnogo radio sa njom i lanac je spao tridesetak puta u proseku na pet metara drva tri puta. Proglasili me da ne znam da zategnem lanac. A eto sa testerama se družim okruglo 30 godina. Moje mišljenje je da je mač feleričan i čudi me samo čije interese štiti ovlašćeni servis?!? Zar je toliki problem da se zameni jedan običan mač. Mene će to dodatno koštati oko 35€. Sad i da se ozbiljno pokvari ne mogu da je nosim u servis jer ne govorim sa njima. Jedva čekam da je prodam i uzmem nešto pristojno u vidu Sthilla ili Oleo Maca.
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Lanac je original, ali sam primetio kako god da zategnem lanac u nekom momentu se stvori piljevina na zvezdi i zaglavi je. Mislim stvarno ne mogu da verujem. Još krivlje mi je što me je optužio da sam nasilno osovinicu za zatezanje oštetio. To je novo i tu nema mnogo razgovora kad je nešto u garantnom roku. Ali čudi me da štiti uvoznika. Van pameti.
A jeste mač baš mnogo tanak, bolji su stari bili. Nekako ovo sve deluje nežno. Kad je jedan profesionalni prodavac drva video moju testeru razočarao se samo tako. Ako su ovakve plastične teško njima jer neće moći da ih se nakupuju njih i rezervnih delova. Čovek ima tri testere Hq365 stare desetak godinu koje u svakom momentu moraju da budu spremne u šumi i koje su vrlo pouzdane ali u jednom momentu će ih morati zameniti za slične mojoj.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ako mač kod tebe košta 35 E, a već su te oderali za 20, nemaš se više kaj razmišljati. Kupi mač bez zvijezde na vrhu i nemaš problema.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Lanac je original, ali sam primetio kako god da zategnem lanac u nekom momentu se stvori piljevina na zvezdi i zaglavi je. Mislim stvarno ne mogu da verujem. Još krivlje mi je što me je optužio da sam nasilno osovinicu za zatezanje oštetio. To je novo i tu nema mnogo razgovora kad je nešto u garantnom roku. Ali čudi me da štiti uvoznika. Van pameti.
A jeste mač baš mnogo tanak, bolji su stari bili. Nekako ovo sve deluje nežno. Kad je jedan profesionalni prodavac drva video moju testeru razočarao se samo tako. Ako su ovakve plastične teško njima jer neće moći da ih se nakupuju njih i rezervnih delova. Čovek ima tri testere Hq365 stare desetak godinu koje u svakom momentu moraju da budu spremne u šumi i koje su vrlo pouzdane ali u jednom momentu će ih morati zameniti za slične mojoj.
koje drvo režeš ?, suho mokro?
 

Riis

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
155
E zeza mene baš lepo 555. Sam motor je ok međutim mač mi pravi problema. Od početka mi spada lanac, glavi zvezda i tad spadne lanac tako se polomi onaj pipak i iskrivi osovinica što zateže lanac. Testera je pod garacijom ali su mi ladno uzeli 20€ za novu osovinicu i pipak. Kažu da sam nasilno to oštetio udaro čekićem hahaha... Nisam mnogo radio sa njom i lanac je spao tridesetak puta u proseku na pet metara drva tri puta. Proglasili me da ne znam da zategnem lanac. A eto sa testerama se družim okruglo 30 godina. Moje mišljenje je da je mač feleričan i čudi me samo čije interese štiti ovlašćeni servis?!? Zar je toliki problem da se zameni jedan običan mač. Mene će to dodatno koštati oko 35€. Sad i da se ozbiljno pokvari ne mogu da je nosim u servis jer ne govorim sa njima. Jedva čekam da je prodam i uzmem nešto pristojno u vidu Sthilla ili Oleo Maca.

Nemoj kupit oleo mac, veliki problem imam laksericu i nemoguče dobit bilo koji dio, a u servisima nema niš za njih, a za sthil još nisam našao dio koji nemaju u servisu, jedino za kontru nemaju filter zraka ali to i to su imali polovno a preko 40 godina stara motorka.
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Što zapadne, i suva i mokra, oborena i odmah se krate na cepanice ili neko zovne u dvorište da se istružu drva ima posla za testeru samo želim da bude pouzdana naročito dok traje garancija.
Razmisliću da uzmem bez zvezde, nego da pitam da li može novi mač da bude Oregon a da ostane isti lanac. Imam dva lanca. Pošto originalni mač je valjda Husvarnin.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,959
Neznam zakaj tebi ta pila čini probleme, kad ih je more prodano prek bare.

Husqvarna, koliko znam, kupuje vodilice i lance od Oregona.
Kupi takvu vodilicu drugog branda, pa probaj s njom, iako sumnjam da je to uzrok. Rekel bi da ti vodilica nije bila dobro pritegnuta, pa da je zato došlo do njezinog "puzanja" prema natrag (skraćivanja) i iskakanja lanca.
Ako mijenjaš vodilicu, moraš joj znati duljinu i širinu kanala, kao i mjesto rupica za podmazivanje.
Zvijezda se podmazuje pumpom s masti. Kakvo ulje koristiš? Meni se najbolje pokazal INA Lancol.

Koji lanc ti je gore? 3/8" 1,5mm?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Što zapadne, i suva i mokra, oborena i odmah se krate na cepanice ili neko zovne u dvorište da se istružu drva ima posla za testeru samo želim da bude pouzdana naročito dok traje garancija.
Razmisliću da uzmem bez zvezde, nego da pitam da li može novi mač da bude Oregon a da ostane isti lanac. Imam dva lanca. Pošto originalni mač je valjda Husvarnin.
hrast , naročito suhi zna dobro napuniti sve kanale i rupica , tak i ispod lanca

kad stežeš vodilicu podigni je na vrhu (kod zvjezde ) ..jer u toku rada ionak zauzme tu pozu ..a ovisi o pili u tom položaju lanac može biti ili prelabav ili previše napet
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,109
Imam problema sa huskijem 61.
Kad se ugrije,teško pali ,gotovo nikako.
Neće da baci gorivo, membrane su dobre, šta bi mogao biti problem ?
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Kreni od zamjene crijeva, filtera pa vidi onda kak bu se ponašala. Možda je do kakve prašine u usisu.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,109
Filter je čist.
Sumnjam na crijevo goriva, al nisam siguran jel ono baš može bit problem.
 

nenadshone

Član
Tu od
30 Srp 2012
Poruka
32
ljudi, pomagajte, problem na husqvarnom 61, pali dobro i radi, ali se brzo ugusi, primetio sam kad skinem filter vazduha da vraca gorivo na njega, znaci ono koleno plasticno je vlazno, tj mokro od goriva, sta bi bio problem, da li neko zna?
hvala unapred
pozdrav
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,109
Eo pošto sam sređivao svoju ff61 , mogu ti probat pomoć.

Nisi dovoljno opisao svoj problem, al ja bi nabrinu zaključio da i ti nije dobra klackalica u karbu.
Znači sa doljnje strane karba, vilicu kad stisneš i poravnaš sa rubovima tek onda mora počet otvarat ventil- budeš skužio.
 

nenadshone

Član
Tu od
30 Srp 2012
Poruka
32
upravo i ja mislim da je problem vilica ili klackalica kako je zovu, jel moze neko da mi posalje ovde sliku ili klip neki kako je pravilno poravnati?
jel kada klackalica stoji, tada treba biti poravnata sa rubovima karburatora?

hvala upared na odgovorima
pozdrav
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,109
a čuj , sliku nemam :D

kad rastaviš i rukom il nekim alatom počneš stiskat vilicu, kad vilica bude ravna sa rubovima okolo, tek onda mora počet otvarat ventil , nesmije prije jer će bit previše goriva.

Drži se tog pravila i moralo bi bit ok.

Znači kad počne otvarat mora biti ravna sa rubom okolo, nemoš profulat :D


dodao bi još,nakon zamjene cilindra i klipa na ff61, pa to je zmaj od pile, pravi zmaj :D
 

nenadshone

Član
Tu od
30 Srp 2012
Poruka
32
Da li ovako treba da stoji klackalica ili treba da je pomerim
 

Prilozi

  • 20161111_181412.jpg
    20161111_181412.jpg
    22.1 KB · Pregleda: 88
  • 20161111_182327.jpg
    20161111_182327.jpg
    18.6 KB · Pregleda: 67
  • 20161111_182317.jpg
    20161111_182317.jpg
    31.3 KB · Pregleda: 73
Posljednje uređivanje:

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,109
Sad kad kreneš stisnit vilicu prstom, mora počet otvarat tek da se poravna sa bočnim rubovima.

TO se nevidi preko slike, moraš uživo :D
 

Najnoviji postovi

Na vrh