• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Husqvarna motorka

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,665
Bolja je 236, a u usporedbi sa Stihl 180 tu su negdje (barem u cjenovnom rangu).
 

meki

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2017
Poruka
155
Bolja je 236, a u usporedbi sa Stihl 180 tu su negdje (barem u cjenovnom rangu).
236 je jeftinija od ms 180 cak 800 kn tak ds bas po cijeni nisu iste.

Poslano sa mog SM-N950F koristeći Tapatalk
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,665
Greška u koracima:icon_fU:, malo sam se zajebo, obrnuto je 135 je bolja od 236.:(talk):
 

matabab

Član
Tu od
12 Lis 2016
Poruka
57
Pitanje u vezi Husqvarna garancije, ono po sistemu 1+1 godina.... znaci kad sam je kupio dobio sam garanciju dvije godine, i obavezu da nakon isteka prve godine odnesem u ovlasteni servis da ju oni pregledaju-servisiraju i prodeuze mi garanciju za jos jednu godinu....
E sad mene zanima dali se taj servis placa, nije mi logicno da platim jer su mi dali garanciju dvije godine, ali eto da im se donese nakon isteka prve godine na servis... znaci dali je logicno da ja platim taj servis i eventualnu zamjenju ako je se sto pokvarlilo....
Dali se tko susretao s tim slucajem nakon isteka prve godine... na servis bi nosio u trgovinu David-Nova Gradiska
 

matijas311

Član
Tu od
19 Tra 2010
Poruka
243
Koliko sam služio kad sam svoju kupovo da se ne plaća. Rekli su mi da ne moram ni motorku donositi ako sve bude u redu, da donesem samo jamstveni list da ga potvrde.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

matabab

Član
Tu od
12 Lis 2016
Poruka
57
Evo, jucer popodne sam nosio, i kazu placa se i sam pregled i sto je spoji na racunalo jer ima onaj "Auto tune" da bi ju pregledao, i servis i eventualna zamjena pokvarenog(ih) djelova.... znaci sve se placa, i jos su rekli da to tako i pise na jamstvenom listu... i gle cuda, detaljnije procitam jamstveni list kad stvarno pise da sve troskove snosi kupac...

Po meni je to cista glupost, i lagano me nazivciralo... kad pogledas garancija nije dvije godine nego godinu dana.... koja logika... sam si platis servis i popravak, i onda ti oni kao daju garanciju jos godinu dana???? Hvala Bogu pa nikakvih kvarova nije bilo u ovoj prvoj godini jer cisto me strah kako bi to islo sto se tice garancije....
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Kad kupiš novi auto isto moraš platit servis da bi ti vrjedila garancija,nevidim razlog zašto bi kod motorne pile bilo drugačije.Što se tiče kvarova u garantnom roku,da je bilo ikakvih kvarova,sigurno bi bilo rješeno,bez obzira o kojem se proizvođaču radi.
 

matabab

Član
Tu od
12 Lis 2016
Poruka
57
Kad kupiš novi auto isto moraš platit servis da bi ti vrjedila garancija,nevidim razlog zašto bi kod motorne pile bilo drugačije.Što se tiče kvarova u garantnom roku,da je bilo ikakvih kvarova,sigurno bi bilo rješeno,bez obzira o kojem se proizvođaču radi.

A to meni i nije bas isto, mozda slicno... na autu se pod obavezno rade servisi svako toliko kilometara i to filteri, ulje... dok kod motorke to nije stvar... da sad neodugovlacim... ne trazim ja u garanciju ni lanac, ni vodilicu ni kocnicu koju sam polomijo svojom krivicom, to placam ja i nema govora... ali ove stvari sto se tice pregleda i spajanja na racunalo i te stvari mi nije logicno da ja placam... njima bi valjda trebalo biti u interesu da provjere jeli sve u redu s motorom i preventivno sprijece neki veci kvar-s ciljem da sastite sebe....

Koji model imas i kolko si napravio u 2g.?

Model je Husqvarna 545 a slabo je radila... imam jos Husqvarnu 61 i Stihl 018, tak da za granje ova mala Stihl, a za vece komade 61, tak da ovu jos cuvam...
Do sad je potrosila tek 3 lanca....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Prvo nepostoji ni jedan razlog zašto bi ti itko napravio bilo kakav pregled besplatno,a drugo oni su sebe zaštitili na način da ako ne platiš pregled ili servis ili kako god to nazoveš,garanciju ti neće produžit i šta god se pokvari neće snosit troškove popravka oni,nego ako hoćeš isti popravit,popravit ćeš o svome trošku.To je tako,kapitalizam,zakoni EU itd.Kome paše paše kome ne nema sreće.
 

matabab

Član
Tu od
12 Lis 2016
Poruka
57
Prvo nepostoji ni jedan razlog zašto bi ti itko napravio bilo kakav pregled besplatno,a drugo oni su sebe zaštitili na način da ako ne platiš pregled ili servis ili kako god to nazoveš,garanciju ti neće produžit i šta god se pokvari neće snosit troškove popravka oni,nego ako hoćeš isti popravit,popravit ćeš o svome trošku.To je tako,kapitalizam,zakoni EU itd.Kome paše paše kome ne nema sreće.

Ma OK, razumijem i ja to donekle... i nije neki problem, ali me iznenadilo...nisam si racunao na to... ono, govore garancija dvije godine pa sam si tako i racunao, kad ono zapravo garancija je realno gledano godinu dana...

Tako mi mogu dati garanciju i 20 godina, a pod uvijetom da im svake godine donesem da rade servris tj. Generalku... pa ja platim i idemo ispocetka...

Nema govora, Husqvarna je za mene i dalje top proizvod... i opet bi je uzeo, al te neke stvari me iznenade...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Pa tak ti KIA daje 7 godina garancije na aute, ali si dužan auto održavati u ovlaštenom servisu, plaćati njihov materijal i rad po njihovom normativu (naravno da se to može napraviti u pol cijene ili niže ako sam mijenjaš ulje).
Ne vidim u čemu je tu problem (osim u tomu da se uvijek mora platiti).
 

sanjar

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2015
Poruka
135
Meni kada je isticala godina dana garnancije, na nekih 10 dana prije isteka normalno je odnio na servis i rekao kao da ne radi dobro i uzeli bez pogovora i prikopcali na racunalo i pregledali je detaljno i naravno nisam nista platio. A posto kod nas nema opcije na plus jos jednu godinu nisu ni produzili, a nema ni potrebe ako je sluzila godinu dana bez kvara i sljedecu ce sigurno, tako da ta godina i ne znaci nesto puno.
 

matabab

Član
Tu od
12 Lis 2016
Poruka
57
Pa tak ti KIA daje 7 godina garancije na aute, ali si dužan auto održavati u ovlaštenom servisu, plaćati njihov materijal i rad po njihovom normativu (naravno da se to može napraviti u pol cijene ili niže ako sam mijenjaš ulje).
Ne vidim u čemu je tu problem (osim u tomu da se uvijek mora platiti).

A meni po mome shvacanju nije isto garancija na auto i na motorku... nemaju nista zajednicko(da ste s nekim trimerom usporedili onda OK)...
Ako gledamo na autu pod obavezno moras mjenjati ulje i filtere, to je potrosna roba, kao recimo na motorci lanac i vodilica... i to se podrazumijeva da placa kupac... i da ne ulazi u garanciju... ali ove neke ostale stvari(pregled, dijagnostika) koje zapravo oni iz servisa rade preventivno da bi sprijecili neki veci kvar(a ulazi u garanciju) i time zapravo oni štite sebe...zato mi malo nelogicno da te troskove snosi kupac...
Ma nije problem u nicemu sto se tice ovoga, plati i šuti-nema druge... nego postavio sam pitanje da vidim tuđa shvacanja i razmisljanja po pitanju toga...

garancija je samo mamac za naivne ...a košta samo živaca

Tocno tako... to ste dobro rekli... pitam se zapravo ima li i smisla ikakvoga... vise mi zvuci kao neki marketinški trik... da kupce privuku... kazu 2 godine garancija... s tim da su te odma skoro u startu vec spustili na 1 godinu, i da se desi kakav kvar pitanje je kakav bi ishod bio... vjv. bi kupac bio kriv jer nije ispunio neko od pravila....

Oprostite, ne snalazim se jos najbolje po forumu pa sam zakomplicirao, ne znam kako se brise prethodni(identicni) odgovor pa bih molio moderatora da to ucini... hvala

Meni kada je isticala godina dana garnancije, na nekih 10 dana prije isteka normalno je odnio na servis i rekao kao da ne radi dobro i uzeli bez pogovora i prikopcali na racunalo i pregledali je detaljno i naravno nisam nista platio. A posto kod nas nema opcije na plus jos jednu godinu nisu ni produzili, a nema ni potrebe ako je sluzila godinu dana bez kvara i sljedecu ce sigurno, tako da ta godina i ne znaci nesto puno.
Dobro, to je OK i tako bi trebala funkcionirati garancija... u mome slucaju placas sto je spoji na racunalo i onda ako ima kakvih gresaka-kvarova platis naknadno sto su ti to popravili... i koji je onda smisao te garancije sto su mi kao dali?
Mozda eventualno da pukne radilica, ili tako neki veci kvar da se desi bi prihvatili pod garanciju, ali pitanje kako bi se i tad odvila situacija....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Garancija ima itekak smisla ak ti se dogodi havarija ili ima tvorničku grešku. Na mojoj su, u garaciji, promijenili kućište/spremnik za gorivo.

Pila ili auto, ista stvar: plaćaš ruke za pregled ako želiš da garancija i dalje vrijedi.
Zamjena potrošnog mateijala recimo filtera goriva (ulja i filtera na autu) je dodatni rad, kojega također moraš platiti.
Kapitalizam...naplata usluga u garantnom roku, ak već moraju (pro)dati stroj jeftinije.
Nema besplatnog ručka...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ja svaku garanciju unovčim tj prodam , gdje se to može ..naravno...do sad mi se uvijek isplatilo
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,467
365 je teska, imam je pa znam. Ali trebala bi biti stara skola sto znaci robusna i dugotrajna.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Imam malu zvjerku 359, sve je OK, ali mi negdje curi ulje lancol, kad je ostavim dulje vrijeme, naročito sada kad mi je na toplom ispod nadstrešnice. Zna li netko u čemu je problem.
 

Najnoviji postovi

Na vrh