• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Husqvarna motorka

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Ima robe zato se i ide u investiciju, hvala poz
U jesen sam isto tako vagao koju uzeti... 555, 365... Na kraju sam uzeo 372xp (bila akcija - 15% samo na nju pa ju zato uzeo), inace bi definitivno uzeo 365. E sad, neko je vec prije napisao... Cesto trazim razlog da ju ne palim - radije uzmem ms180 u ruke... Ocito starim jer nekad ni 050av nije mi bila teska 😂 Sa 365 nemres fulati (jos ako ju uzmes na akciji... Milina 😉). Mislim da je u TA sad 4815kn. Jos nesto... 555 je cista elektronika...i kod nje nema stajanja vec samo gaas 😀
 

Lumber Jack

Novi član
Tu od
9 Sij 2020
Poruka
3
Pozzz gospodo,savet molim,imam potrebu godisnje obarati 10tak drva,topola,vrba i ta slabija drva ali je precnik od metra do metar-cetrdeset.Imam Husq 254xp i 450 dvicu ali bi pazario 365 ili 372 xp.Godisnje oko 20-30m3.Hvala

I jos dva pitanja molim, Husq 254 xp mi u rezu pravi slovo S i ide ukoso,lanac tek naostren mach(vodilica) prav ko strela,sta moze biti da tako krivuda??I sme li se po koje drvo oraha loziti,cuo sam da ispusta neka otrovna isparenja kroz dim...Hvala unaprijed
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Ili lanac nije dobro naoštren ili mozda vodilica ima širi kanal nego što lancu treba...
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Pozzz gospodo,savet molim,imam potrebu godisnje obarati 10tak drva,topola,vrba i ta slabija drva ali je precnik od metra do metar-cetrdeset.Imam Husq 254xp i 450 dvicu ali bi pazario 365 ili 372 xp.Godisnje oko 20-30m3.Hvala

I jos dva pitanja molim, Husq 254 xp mi u rezu pravi slovo S i ide ukoso,lanac tek naostren mach(vodilica) prav ko strela,sta moze biti da tako krivuda??I sme li se po koje drvo oraha loziti,cuo sam da ispusta neka otrovna isparenja kroz dim...Hvala unaprijed
Sto se tice prvog dijela... Vec prozvakali puno puta ovdje.. 372xp je profi pila, 365 je slicna njoj i budemo rekli poluprofi... Jedna i druga pila i vise nego dovoljne za sva obaranja...
372xp se brze vrti, jača je, 100g laksa :) i ako pare nisu problem... Mada ja ne vidim potrebu za 372xp ni kod sebe (sad kad sam ju kupio...) 365 bi mi bila i više nego dovoljna... A ruši se otprilike ista količina drveta (oko 20- 30 m3).Isto smo rušili jalše i vrbe u potoku velikog promjera prosli mjesec. Jedino gdi vidim razliku je brzina piljenja trupaca na furke (kolutove). Tu mi 372xp stvarno brzo reže (pilili smo sa dvije motorke paralelno). jedna i druga sa macem 45cm.
sto se tice lanca - meni to vuce na to da su zubi s jedne strane stanjeni ( ulovila u panju nekaj...) Naravno, pod uvjetom da je lanac dobro nabrušen (pazite na kut brušenja...husky i stil imaju razlicite kutove...) To se meni dogadjalo na 372xp nakon rušenja jalši u potoku...dok smo prepilili šipku uraslu u panju...
 

Lumber Jack

Novi član
Tu od
9 Sij 2020
Poruka
3
Hvala kolega puno...Ziv bio...A za orah drvo jel neko cuo dal valja da se lozhi u shporet(otrovna isparenja,jod itd...)ili je shtetno?
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
S orahom normalno lozim godinama, naravno ne samo s njim, al cesto se nadje u mojoj peci... Prvi glas... Ljudi loze sa svacim.. I vjerujem da druga goriva ispustaju i gore stvari.. Bitan je dobar dimnjak i da dobro vuce, da nema povrata dima (visina dimnjaka i vrtlozi zraka na krovu...). Ma cista Fizika 😀
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Green23

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2020
Poruka
175
Pozdrav svima! Evo za prvi post jedno pitanje i odgovor :)

Imam 550XP i idem na dužu vodilicu. Igrao bih na sigurno sa 18" pa me zanima imate li kakva iskustva sa 20" vodilicom? Ostajem na .325 i plan je uzeti novi X-cut lanac.


Kombinacija s drugim drvetom,tako sam i mislio...Hvala kolega...
Prvi glas da bi loženje orahom bilo problematično, drvo kao drvo. Jedino da je tretirano nečime...
 

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
Imam 550XP i idem na dužu vodilicu. Igrao bih na sigurno sa 18" pa me zanima imate li kakva iskustva sa 20" vodilicom? Ostajem na .325 i plan je uzeti novi X-cut lanac.
Kod mene je 45 cm vodilica i ide to ali mislim da joj je to plafon ako pricamo o rezu u punoj duzini
 

Kalle

Novi član
Tu od
1 Velj 2020
Poruka
1
Zanima me ovako.. Imam husvarnu 565 puklo mi je kuciste ali nebitno za motor motor je ok kad sam vratio karburator i elektroniku upali ali radi na leru pa ako ima neko savijet koi da zna neka mi javi ljep pozdrav
 

Gorki

Član
Tu od
7 Lip 2019
Poruka
78
Suh orah je ok ali ako je sirov zna da procuri smola iz njega kada se kondenzira dim.
 

Green23

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2020
Poruka
175
BTW jel jos tko primijetio da su cijene otisle gore?

Moram priznati da nisam primjetio, tj. sada više nisam siguran koje su cijene bile ali sada kad malo vrtim film, čini se da jesu otišle 200-300 kn gore od prije.
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Ja stalno pratim cijene po netu (na poslu sijedim za računalom cijeli dan pa imam vremena :) ). Otišle su za 300 kn (npr. 372xp).

Pitanje za korisnike 372xp...kolko često vam ode amortizer na ručki (onaj feder koji se scupa s plastike...)?
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Mijenjal sam ga sad u ponedjeljak na svojoj motorki. Stara je 5 mjeseci, pa mi bilo cudno da je otisel - vele potrošna roba. Meni to malo čudno da sam tak ode na profi motorki, pa zato pitam.
 

Najnoviji postovi

Na vrh