• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Husqvarna motorka

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Tvornički bio ugrađen, motorka praktički nova - isao rušiti drva, srećom uzeo još jednu motorku sa sobom - i kod vodoravnog reza sam ručka pobjegla. Novi amortizer u servisu 93 kn. Sad bumo vidli koliko će taj trajati.
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Naravno da imam garanciju - kupljena kod ovlaštenog trgovca - al to garancija ne pokriva vele. Samo me zanimalo jel je to normalno da odlazi, da si znam drugi put uzeti kantu tih federa dok idem na cijeli dan u šumu :hahah:
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
ne znam jesam li dobro objasnio - nije pukel feder, već se sčupal s plastike na koju je "našarafljen". Pričam o amortizeru ručke kod vodilice lanca - tam na koji je nažarafljen onaj štitnik u slovo "L". Jednostavno su se pojeli navoji i feder je zišel van.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
A razlika u kvaliteti prije 10 g. i danas? Proizvođači znaju promijeniti dobavljača zbog niže cijene. Ponekad je sve ok, a nekad se zna od novog dobavljača dobiti serija slabije kvalitete. Slično je bilo s nekim modelima Stihla kad su ih počeli raditi u Kini.
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Već je promijenjen u servisu i motorka je složena, pa nemam kaj slikati. Samo me zanimalo jel se to još kome dogodilo i jel to stvarno tolko potrošna roba.
 

echoo

Član
Tu od
17 Pro 2011
Poruka
43
A razlika u kvaliteti prije 10 g. i danas? Proizvođači znaju promijeniti dobavljača zbog niže cijene. Ponekad je sve ok, a nekad se zna od novog dobavljača dobiti serija slabije kvalitete. Slično je bilo s nekim modelima Stihla kad su ih počeli raditi u Kini.
Eto da se nadovežem na kvalitetu mislim da nije ista imam husqvarnu 365 od 2015 g
potrošil do sad 1500 lit benzina i do sada samo dva amortizera su otišla .Prije par dana kupio malu husqvarnu 135 mark II i nakon 2 dana i potrošena 4 rezervoara završina u servisu više ne radi u leru ,nema snage i gasi se a na kutiji piše made in kina. Mislim da od one kvalitete od pre par godina ne više ništa
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Bilo je malo akcije prije snijega😃Prvo paljenje poslije zime proslo bez problema,lanac naostren.....pili ko luda!Dekompresijski ventil se opet javljao,ali prihvatio sam da to treba tako,makar i ne trebalo☹
 

Prilozi

  • IMG_20200314_103235.jpg
    IMG_20200314_103235.jpg
    229.1 KB · Pregleda: 12
Posljednje uređivanje od moderatora:

sonofanarchy

Član
Tu od
9 Lip 2019
Poruka
42
Kad smo uzimali rekao u servisu čovjek da ne uopće koristiti dekompresijski ventil. 365 je. Jedan čok potrgan, mislim da stvarno nisu mogli neku jaču polugicu staviti. Stihl stvarno bolje riješio to.

E , a sad u vezi tog ventila. Išao malo tražiti po stranim forumima nakon kupnje i pišu ljudi da ili ga koristi skroz ili ga uopće nikad ne koristi. Da se problemi jave kad ga malo koristiš malo ne. Radi čađe i koja se nakupi i tako nešto...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Po meni to nije logicno!Isto kao da imas trkator sa dvije vuce ali rekao prodavac da nikad ne koristis prednju!Ja cu ga koristiti iz jesnostavnog razloga sto olaksava paljenje i skida opterecenje sa pojedinih dijelova u toku paljenja!A u slucaju da ode,to je saraf obicni,izvrne se i zamij3ni sa novim,koji nije nesto preskup!
P.S.
Smijem pitati gdje nestade moj post sa slikom motorne pile i drva u prikolici??
Hvala
Ako sam preksrsio nwko od pravila foruma,bilo bi dobro da se npr na private message obavijesti i skrene paznja sta nije bilo u redu!
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
a nitko se ne sjeti da taj dekompresor čuva neke druge dijelove na pili kad se pali?...sivonje... :hahah:
moja stara 371xp ti otkine ruku kad se zekneš bez dekompresora...
ove nove su mekše...
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Ok ok prvobirno sam i pomislio da je prebaceno na drugo mjesto,ali post se odnosio na motornu pilu konkretno,slike drva i traktora su onako ubacene!
Postujem,nema sta!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Smijem pitati gdje nestade moj post sa slikom motorne pile i drva u prikolici??
Nisi ništa pogriješil. Nije poruka nestala, već je sve preseljeno u temu izrada drva. U ovoj se temi više držimo tehnike same pile, pa sam ti vratil glavnu sliku. Ostalo je tamo.
 

sonofanarchy

Član
Tu od
9 Lip 2019
Poruka
42
Istina da čuva špagu upotreba dekompresijskog ventila i sl. Kažem samo što sam čitao , ili ga koristiti skroz ili ne uopće. Malo da-malo ne može stvoriti probleme s njim.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Na maloj Jonsered 2152 (Husqvarna 353) pili imam dekompresor, a na 670-tki ga nema. Mala hoće otrgnuti ruku ako se ne stisne, a za veliku žalim kaj da nema...
 
Na vrh