• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Husqvarna motorka

Green23

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2020
Poruka
175
@Ghost ma nisi ti ništa krivo napisao vezano za lanac, Husqvarna oprema pile ovisno o tržištu. Kod nas ljudi vole 3/8 lanac i tako i dolazi OEM sa 560XP ali u startu je imala .325 lanac. I vani i na dosta tržišta ima .325 lanac i danas. To ti je isto kao što u Bosni ima za kupiti 562XP, a kod nas nema.
 

3jaga

Novi član
Tu od
3 Ožu 2023
Poruka
8
Pozdrav, zanima me mišljenje o pili 560xp i 572xp koju kupiti, dali je velika razlika između njih, i koja bi bila bolja za domaćinstvo i osobnu upotrebu
 

Green23

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2020
Poruka
175
Pa za domaćinstvo su obje overkill osim ako baš iz nekog razloga trebaš takve mrcine?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

3jaga

Novi član
Tu od
3 Ožu 2023
Poruka
8
Pa htio bi jednu poštenu pilu, a ne mogu se odlučit između 560xp i 572xp
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

3jaga

Novi član
Tu od
3 Ožu 2023
Poruka
8
A 555 je dosta jeftinija od 560xp i ima veću vodilicu neznam baš dali je to ta klasa ko 560xp
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Green23

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2020
Poruka
175
Pa htio bi jednu poštenu pilu, a ne mogu se odlučit između 560xp i 572xp
Poštene pile ti idu od 545 na dalje. Sam ćeš naravno odlučiti koliko hoćeš para dati ;)
Dakle, stvari su ti vrlo jednostavne, 572 je teža i jača od 560. I jedna i druga su sposobne odraditi razne poslove. 560 ima mali prihvat vodilice do 50cm (i do 60cm ali te su turbo rijetke) dok 572 ima vekliki prihvati i tu ti je samo nebo granica :D
0,7kW razlike u snazi i malo manje od kile razlike u težini
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,659
@Green23 ma znam, čovjek je pitao koja je razlika između 560xp i 562xp, ono što je, za korisnika, najbitnije je razlika u prihvatu vodilice...kolege su krenule nekim drugim putem pa se i ja poveo za njima..inače po tehničkim podacima pile su jednake...sad te neke razlike koje imaju mislim da jednom rukovatelju nisu toliko bitne...ali možda griješim, možda je nekom u Hr stvarno bitno informacija što u švedskoj na 560 ide lanac .325

A 555 je dosta jeftinija od 560xp i ima veću vodilicu neznam baš dali je to ta klasa ko 560xp
nije kalsa kao 560 nego je 560 xp nabrijana 555, ja imam 555 i 572xp i obje su strojevi, zapravo imam 2 555, jednoj je godina prošla prije par dana a drugoj dvije godine, sa pilama osim reznog seta nikad ništa mjenjano nije a pile su u poslu svaki dan, ako kupuješ pilu za sebe, za svoje potrebe sa 555 nećeš sigurno pogriješiti, ali ako ti je za gušt...ni 572xp ni 560xp su odličan izbor i to je onda samo do tebe
 

Green23

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2020
Poruka
175
Malo se bojim da mi ne bude 572xp preteška, ali opet gledano samo 1kg teža od 560xp, a opet da mi 572xp ne bude teška za obrezivanje i manje poslove u šumi.... Neznam...
Čuj, za obrezivanje se koristi 135 i slične pile, čisto informacije radi ;)

Kupi 555, uštedi razliku love i kupi kvalitetno 2T ulje, rezervne lance i proturezne hlače, thank me later :ppozdrav:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,524
Skroz ok. Lancol nije pretjerano zahtjevno ulje tak da nema smisla po meni bacati novce na skupa ulja

Kupil sam ja taj varaždinski (pretpostavljam da se radi o Forolu) pa mi je otopil farbu u rezervaru za ulje.

Zato sam skeptičan prema novim dobavlačima/proizođačima.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614

Najnoviji postovi

Na vrh