• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Husqvarna motorka

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
179
Pa slušaj koliko izbjeglica imaju gore u švedskoj to i je mali pakistan/sirija/iran...
Eto znači piše na kutiji koju niko ni ne gleda, a zakon je zadovoljen.
O kojem se modelu radi ako nije tajna?
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Mene to osobno isto puno ne dira gdje je što napravljeno. Al tvrditi da je sve u Švedskoj je idiotarija.
Švedska ima jedu od najskupljih cijena rada na svijetu, pa kak bi oni onda imali cijenom konkurentan proizvod. Jedino da radilice rade od gipsa, kučišta od špijatera, a vodilice od kartona.

Situacija na tom tržištu doživljava tektonske promjene. Dolmar je ugašen, Makita nema u ponudi niti jedan
benzinski uređaj....Ovaj ostatak prvoligaša jako dobro mora promisliti kak dalje biti i opstati. Dali forsirati i dalje SUS motore i možda izgubiti utrku u akumulatorskoj tehnologiji, ili obratno. Ovo kaj se događa sa pogonima ne sluti na najbolje. Ovaj vlasnik servisa je iznio bojazan na možebitne tužbe koje bi mogle uslijediti ako se ne ispoštuje potpisana garancija od desetogodišnjoj isporuci dijelova.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kad je volvo bil švedski i kaj to znači biti švedsko? Kapitalizam ne deca, .privatno vlasništvo,zbudite se .
 

Luka93

Član
Tu od
14 Lip 2020
Poruka
59
Pa slušaj koliko izbjeglica imaju gore u švedskoj to i je mali pakistan/sirija/iran...
Eto znači piše na kutiji koju niko ni ne gleda, a zakon je zadovoljen.
O kojem se modelu radi ako nije tajna?
Ma nije model pile.
Radi se o rukavicama samo.
Inače imam 555 i nisam ni pogleda di je proizvedena, nevažno skroz, postoji kontrola kvalitete kao šta je rečeno već prije.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,602
Na stihl ms 211 sam vidio naljepnicu Made in China, na ms 170 isto...i u cemu je problem, ako Stihl firma kao takva stoji iza toga uređaja, prodaje ih kao brend u svojim ovlastenim trgovinama i podrzava jamstvo u ovlastenim servisima...u cemu je tocno problem? Ista stvar i sa Husqy. Jbt led napravi se drama oko potpuno sporednih pitanja koja veze nemaju. Ako ja dogovorim neko rušenje stabla znači da mi musterija vjeruje, ako ja posaljem nekog da to uradi umjesto mene, uasto bi to bio problem musteriji dok ja garantiram da ce se odraditi kak treba.
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
919
Jučer kupio husqvarninu vodilicu i nanjoj piše made in China. I šta sad neznači da nevelja al to što neki ljudi misle i žive u zabludi da se husqvarna nepravi izvan
Švedske nek misle i žive i dalje.
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Pa i makita i milwaukee i dewalt i svi ostali poznati brendovi svega i svačega svoje proizvode proizvode u Kini, Vijetnamu, Tajvanu i ostalim i to ne znači da su pali u kvaliteti i da nisu dobri. Samo što neki "bubaju kak im paše" i istina ih boli. Husqvarna bez obzira di radi djelove za pile i dalje je između top 2 proizvođača motornih alata, ima svojih mana, ali ima više pozitivnih.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,696
Pa i makita i milwaukee i dewalt i svi ostali poznati brendovi svega i svačega svoje proizvode proizvode u Kini, Vijetnamu, Tajvanu i ostalim i to ne znači da su pali u kvaliteti i da nisu dobri. Samo što neki "bubaju kak im paše" i istina ih boli. Husqvarna bez obzira di radi djelove za pile i dalje je između top 2 proizvođača motornih alata, ima svojih mana, ali ima više pozitivnih.
Zakaj su bolji proizvodi proizvedeni u matičnoj zemlji?
Obično zbog korištenih boljih materijala, pedantnije radne snage i neusporedivo bolje kontrole.
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Samo u današnje vrijeme je to jako teško naći, a i kad nađeš često su samo sklapani u toj zemlji od uvoznih dijelova, na žalost je tako. Da nema zamalja koje imaju jeftinu radnu snagu rijetko tko bi si mogao priuštiti adidas tenisice, samsung tv, makita bušilicu, iphone mobitel... to su sve samo primjeri. Slažem se da bi puno od takvih stvari koje su sklapane u Njemačkoj, Švicarskoj, Francuskoj... imale puno dulji vijek trajanja, ali je na žalost drugačije.
 

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
412
Mene to osobno isto puno ne dira gdje je što napravljeno. Al tvrditi da je sve u Švedskoj je idiotarija.
Švedska ima jedu od najskupljih cijena rada na svijetu, pa kak bi oni onda imali cijenom konkurentan proizvod. Jedino da radilice rade od gipsa, kučišta od špijatera, a vodilice od kartona.

Situacija na tom tržištu doživljava tektonske promjene. Dolmar je ugašen, Makita nema u ponudi niti jedan
benzinski uređaj....Ovaj ostatak prvoligaša jako dobro mora promisliti kak dalje biti i opstati. Dali forsirati i dalje SUS motore i možda izgubiti utrku u akumulatorskoj tehnologiji, ili obratno. Ovo kaj se događa sa pogonima ne sluti na najbolje. Ovaj vlasnik servisa je iznio bojazan na možebitne tužbe koje bi mogle uslijediti ako se ne ispoštuje potpisana garancija od desetogodišnjoj isporuci dijelova.
e moj hodore , pa švedska leži na jednim od najkvalitetnijih nalazišta željezne rude na svijetu, Kiruna Vara Svapa Vara , obzirom na udio Fe u rudi hematita i magnetita .uz tu Bogom danu prednost , ima još jednu ključnu prednost a ta je vrlo jeftina El.energija u odnosu na druge najrazvijenije zemlje EU pa i šire....pa tebi sad neće biti teško zbrojiti dva i dva , pa skontati da je to jako jako velika prednost kojom za daleko nižu proizvodnu cijenu npr.čelika mogu imati daleko bolju kvalitetu istog....Švedskoj je jedina mana u toj priči da ima Bogomdanu veliku vlažnost zraka što je u ovoj priči loše.... eto malo o Švedskoj...za ove ne školovane 😂
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,922
Susjed je radio u jednoj poznatoj firmi automobila u Njemačkoj. U vrijeme godišnjih odmora prebacili su ga na testiranje gotovih automobila. Spisak je bio oko 4 stranice A4. Bilo je puno glupih manjkavosti kad se auto vračao u servis, a to je skupo - sat rada.
Onda su zaključili da se nek s tim jebe neki likson u, recimo Hrvatskoj, jer je njegov sat nekoliko puta jeftiniji.
A oni će isporučivati samo testirane one više klase!

Pooonooovi!
 
Posljednje uređivanje:

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,602
Da sam prije naletio na ovog lika sa savjetima vjerujem da bih i dan danas vlačio jonsered 820 po šumi.

Onak, ovo je golf 2 ali ćemo zamisliti da je golf 7.

I kakav je to "antivibracioni ventil" sunac ti mekani
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,696
Ne, nek bi radil s MS660, 462, 362 i 261, ko i svi šumari amateri ;) 🤭
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
919

Prilozi

  • 20230914_153851.jpg
    20230914_153851.jpg
    40.3 KB · Pregleda: 37
  • 20230914_153845.jpg
    20230914_153845.jpg
    32.9 KB · Pregleda: 37
  • 20230914_153838.jpg
    20230914_153838.jpg
    22.9 KB · Pregleda: 37

Green23

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2020
Poruka
175
Jao, pa vi se još uvijek borite oko toga gdje je nešto proizvedeno? Onak, svijet je globalno selo već tridesetak godina, zaboravite da se neki kompleksniji proizvod izrađuje ekskluzivno samo u jednoj zemlji... To već generalno ne postoji godinama. Razlika između brandova i ostalih je uglavnom u kontroli kvalitete, razvoju i servisnoj podršci. :ppozdrav:
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,356
Moja husgvarna 61 je tomosica, pa šta joj fali. A zar bi trebao ja nešto reći, ili možda da ju neko podcijeni. Mislim da bi većina trebala poraditi na načinu korištenja, sve je do operatera. Priča te ovaj lanac, te onaj. Sa zlatnim zubima, treba ga znati pravilno naoštriti i čuvati u rezanja, oštar lanac čuva motorku. Pravilno zalaganje i preuzimanje, na prelazi motorka nesmije da osjeti to. Kad radite pogledajte kako to izvodite dali je tako. Ruka mora biti mekana. Ovo je samo jedana trećina stavki o dugovečnosti motorke.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,602
Vrlo je realno da će tvornica za cijeli svijet BAŠ SVE proizvoditi na jednom mjestu i biti stručnjak za pile, šarafe, remene i rukavice
 
Na vrh