• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Idilična, predivna, jedina EU

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Ja mislim da je to propagnda.Jel iko poznaje onu žensku koja je bila u Poljskoj.Likovi iz priče i nemoraju biti stvarni.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Evo jedan poduži post kako zaraditi u politici milijun eura, legalno!!! Malo glazbe za ugođaj.
http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=YsfBSs5bDbE


Primjer istočnog slavonca koji je uspio ishoditi 60-tak dozvola i uloži vlastita sredstva.

Čovjek sa istoka Slavonije je dao intervju za novine kako se želio baviti sa nećim što nitko ne radi, bez konkurencije i otišao u posao sa solarnim pločama za proizvodnju električne energije. Nakon 2 godine ishođenja dozvola i uloženih cca 420.000 kn, krenulo je. Svu proizvedenu struju prodaje HEPu po povlaštenoj tarifi od 4 kn/kw (mi plaćamo ispod 1 kn) narednih 12 godina.
Investicija po njegovim rijećima se isplati za 7 godina. Zanemarimo bankarske provizije kod ispalta sredstava, vođenje računa i sl. Po njegovim riječima mjesečno u prosjeku prima 5.000 kn, zimi manje ali ljeti više no prosjek je 5000 kn.

5000*12 mj = 60.000 kn * 7 godina = 420.000 kn. Kako kaže to je to.
Slijećih 5 godina zaradit će još 300.000 kn, ovisno koliko mu je sposoban knjigovođa da prikaže to kroz troškove ali na taj iznos državi bi trebao uplatiti oko 100.000 kn dobiti! Ovo je matematika čisto laički jer ne znamo da li mu ostaje čisto 5000 kn ili sa pdvom ili da li je ta energija oslobođena pdva.

Da je stavio u banku novce prošao bi...
420 .000 kn na oročenje od 12 godina vjerovatno kamata ne bi bila ispod 6% za kunu.
Prva godina: 445.200
Druga godina.: 471.912
Treća godina: 500.226
Četvrta godina: 530.240
Peta godina: 562.084
Šesta godina: 595.778
Sedma godina: 631.524 kn – 420.000 kn = 211.524 kn neoporezivo - dobit!!!
Od sedme do dvanaeste godine neću računati jer za to ima jednostavna formula.

Čovjek je izgubio živce, uložio vrijeme i pare i nije nešto bog zna što zaradio.

Isti posao, isto ulaganje samo kako to rade đentlmeni iz Europe.
Gore navedeni primjer je za 10kw postrojenje oni kao đentlmeni rade sa bar 10mw.
Prvo registriraš firmu u poreznom raju u EU (čak i Mađarska ima takve zone).
Drugo najaviš kod vladajuće stranke da ulažeš 60 mil eura stranih investicija - dobiš sve dozvole u mjesec dana.
Treće sve potrebno kupiš iz EU, automatski uđeš u programe IPARD, SAPARD, GREEN EU, i koje kakve druge i ostvariš pravo na povrat 50% investicije dakle dobiješ 30 milijuna eura.
Četvrto proizvodnja krene i 5 milijuna kuna mjesečno se počne slijevati u poreznu oazu.
Dakle kroz 12 godina uprihoduju skoro 100 milijuna eura (720 milijuna kuna)
Onih 30 milijuna eura koje je dobrio od razvojnog fonda je stavio u banku i to mu je isplatilo investiciju. 100 milijuna eura je čistak ;)
Hrvatski sabor ima 100 faca koji hoće riješenu imovinu i mirovinu, oni djele i dobiju svaki 1 milijun eura.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Da vas pitam nešto CAN YOU DIGIT?
Hrvatska proizvodi 12 000 GWh i do 2020 godine čini mi se mora imati 20% iz „eko“ proizvodnje. Gigavat sati nisu isto što i gigavati, ali zbog gubitaka koje HEP prikazuje kao 30% i godišnjih remonta može se izrčunati kao proizvodni gigavat na 2 gigavat sat.
Daklem 20% od 12 000 GWh = 2400 GWh / 2 snaga kapaciteta bi trebala u eko proizvodnji biti 1200 GWh. Ajd neka to još iz ne znam kojeg razloga umanjimo 10 puta!!! Ispadne 120 gigavata.
Idemo dalje:
1000 Mw = 1 GW
Ako su političari vlasnici 10 mw a sigurno će je imati oni prvi, znači da množimo x 100 da bi dobili jedan jedini 1 GW a imamo predviđeno bar 100. Znači svaki političar iz sabora će zaraditi 100 milijuna eura. Kako?

1 kwh – plaćamo cca 1 kn
10 kwh 10
100 kwh 100
1000 kwh 1000 – 1 megawat
10 mwh – 10 000 kn/h
100 mwh – 100 000 kn
1000 mwh – 1 000 000 kn – 1 gwh
10 gwh – 10 000 000 kn
100 gwh – 100 000 000 kn
1000 gwh – milijarda kuna
12 000 gwh – 12 milijardi kuna


„EKO“ što nam nalaže EU!
1000 gwh – 4 milijarde kuna
2000 gwh - 8 milijardi kuna
2400 gwh – 9,6 milijardi kuna

Zaključak struja kroz 7 godina će poskupiti minimalno duplo!!! A netko će cca 1,3 milijarde eura staviti u torbu!!! Netko će uposliti svoje proizvodne kapacitete, a mi ćemo plačati skuplje. To VAM je EU!!!!

Ovo je jedan primjer, a znate koliko nam ih nude HA HA 
1,3 milijarde može biti 13 milijardi jer sam iz nekog razloga smanjio 10 puta.
Ukoliko šutimo ne bunimo se i punimo proračun EU biti će struja skuplja samo za duplo, ukoliko radimo nerede, demonstracije i ostalo struja će poskupiti. I jedino u što će nas političari uvjeravati je da nije do njih nego do EU propisa i uvjeta koji smo potpisali!!!
Ha ha nećeš moći ni čušku im opaliti jer su simpatizeri glasli za ulazak u EU.


Post je dugačak, ali vrijedi svaku minutu tipkanja i čitanja ;)
 

branko64

Član
Tu od
2 Sij 2010
Poruka
209
Danas Austrijanci prikupili dovoljno potpisa građana i predali ga uz zahtvjed za provođenje referenduma za izlazak iz EU.Čuo na vijestima lokalnog radija.A kud se onda mi guramo¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸'Pozdrav
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
znate onu o guskama ali sva sreča pa se ta tvorevina polako bliži svom kraju,blagoš nama da bar eu uzme sve naše političare bilo bi nam puno bolje:finga::vragek:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Gledam ja gđu Pusić u Otovreno emisji, nekako je sigurna u ulazak lijepe nečije u EU uniju. Mali postotak građana je za eu, poljoprivrednika još manje, otkud taj optimizam? I sad gledam kako oni to sve preuveličavaju i skroz forsiraju povijesno ovo , povijesno ono, proradi mašta i pogledam malo, kad ono...
screenshot012la.png

I pogledam ja ne bi li na youtube našao prikladnu rečenicu za ovo, kad ono...
http://www.youtube.com/watch?v=6ZZbM_b8lgs
screenshot009os.png

screenshot010uu.png

screenshot011od.png

Previše je od svih...
 
F

fair_play

Guest
Da vas pitam nešto CAN YOU DIGIT?
Hrvatska proizvodi 12 000 GWh i do 2020 godine čini mi se mora imati 20% iz „eko“ proizvodnje. Gigavat sati nisu isto što i gigavati, ali zbog gubitaka koje HEP prikazuje kao 30% i godišnjih remonta može se izrčunati kao proizvodni gigavat na 2 gigavat sat.
Daklem 20% od 12 000 GWh = 2400 GWh / 2 snaga kapaciteta bi trebala u eko proizvodnji biti 1200 GWh. Ajd neka to još iz ne znam kojeg razloga umanjimo 10 puta!!! Ispadne 120 gigavata.
Idemo dalje:
1000 Mw = 1 GW
Ako su političari vlasnici 10 mw a sigurno će je imati oni prvi, znači da množimo x 100 da bi dobili jedan jedini 1 GW a imamo predviđeno bar 100. Znači svaki političar iz sabora će zaraditi 100 milijuna eura. Kako?

1 kwh – plaćamo cca 1 kn
10 kwh 10
100 kwh 100
1000 kwh 1000 – 1 megawat
10 mwh – 10 000 kn/h
100 mwh – 100 000 kn
1000 mwh – 1 000 000 kn – 1 gwh
10 gwh – 10 000 000 kn
100 gwh – 100 000 000 kn
1000 gwh – milijarda kuna
12 000 gwh – 12 milijardi kuna


„EKO“ što nam nalaže EU!
1000 gwh – 4 milijarde kuna
2000 gwh - 8 milijardi kuna
2400 gwh – 9,6 milijardi kuna

Zaključak struja kroz 7 godina će poskupiti minimalno duplo!!! A netko će cca 1,3 milijarde eura staviti u torbu!!! Netko će uposliti svoje proizvodne kapacitete, a mi ćemo plačati skuplje. To VAM je EU!!!!

Ovo je jedan primjer, a znate koliko nam ih nude HA HA 
1,3 milijarde može biti 13 milijardi jer sam iz nekog razloga smanjio 10 puta.
Ukoliko šutimo ne bunimo se i punimo proračun EU biti će struja skuplja samo za duplo, ukoliko radimo nerede, demonstracije i ostalo struja će poskupiti. I jedino u što će nas političari uvjeravati je da nije do njih nego do EU propisa i uvjeta koji smo potpisali!!!
Ha ha nećeš moći ni čušku im opaliti jer su simpatizeri glasli za ulazak u EU.


Post je dugačak, ali vrijedi svaku minutu tipkanja i čitanja ;)

Mislim da su hidro elektrane priznate kao eko proizvodnja struje, a mi ih imamo dosta, bas sam nedavno citao da tako dobivamo 50% struje. Sad, jel to istina ili ne, nisam siguran. Al da ce cijena struje ici gore, ici ce sigurno, to je uvijek tako kod nas.
 
F

fair_play

Guest
Evo jedan poduži post kako zaraditi u politici milijun eura, legalno!!! Malo glazbe za ugođaj.
http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=YsfBSs5bDbE


Primjer istočnog slavonca koji je uspio ishoditi 60-tak dozvola i uloži vlastita sredstva.

Čovjek sa istoka Slavonije je dao intervju za novine kako se želio baviti sa nećim što nitko ne radi, bez konkurencije i otišao u posao sa solarnim pločama za proizvodnju električne energije. Nakon 2 godine ishođenja dozvola i uloženih cca 420.000 kn, krenulo je. Svu proizvedenu struju prodaje HEPu po povlaštenoj tarifi od 4 kn/kw (mi plaćamo ispod 1 kn) narednih 12 godina.
Investicija po njegovim rijećima se isplati za 7 godina. Zanemarimo bankarske provizije kod ispalta sredstava, vođenje računa i sl. Po njegovim riječima mjesečno u prosjeku prima 5.000 kn, zimi manje ali ljeti više no prosjek je 5000 kn....

Iskreno, ja ne znam jel to namjerno tako zakomplicirano da se sto vise onemoguci prodavanje struje hepu na taj nacin ili je stvarno rijec o birokratskim zavrzlamama. Ni jedna od ovih opcija me nebi zacudila, ali nisam siguran koja bi mogla biti.
 
F

fair_play

Guest
A sto se tice EU, nisam procitao sve 23 strane ove teme, no moje misljenje je sljedece. Na zalost, jednostavno smo nesposobni sami sebi organizirati zivot i drzavu (sudeci po dosadasnjem iskustvu) i ocigledno necemo profunkcionirati sve dok nas netko s vremena na vrijeme ne oplete s bicem. Tako da - ja sam za EU. Ako se ne raspadne skroz do tada.
 
M

MOCO

Guest
ja sam uvjeren da je naš čovjek jako sposoban i marljiv i da su kojim slučajem kod nas zakonski uvjeti za izgradnju bilo čega za proizvodnju eko struje kao i oni u recimo Austriji, mi bismo imali na svakoj nastanjenoj kući solarne ploće, na svakom proplanku vjetrenjače,svaki stočar bi si sagradio neki bioplinski pogon i bili bi skoro pa neovisni u energetskom smislu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,195
Mislim da su hidro elektrane priznate kao eko proizvodnja struje, a mi ih imamo dosta, bas sam nedavno citao da tako dobivamo 50% struje. Sad, jel to istina ili ne, nisam siguran. Al da ce cijena struje ici gore, ici ce sigurno, to je uvijek tako kod nas.
Svaki izvor energije ima utjcaj na okolinu, pa tak i hidroelektrane (emisija CO2, promjena klime, podzemnih voda itd.
Vjetroelektrane nagrde okoliš, no nemaju nekih osobito velikih nedostataka, osim kaj su, kak i svi "alternativni" izvori, nepouzdane (u smislu puhanja vjetra). Dobra im je strana jeftin kWh (naravno, skuplji od kWh za kućanstva).
Zakaj nisu solarne elektrane na svakoj kući? Zbog komplicirane i skupe procedure. I zbog malih kvota koje su određene za njih. Naravno i zbog nekih ljudi koji sjede i vjeruju samo velikim izvorima, poput TE, NE, pa kompliciraju proceduru još više. Istina, isplativa je prodaja struje po nekih 3,80kn/kWh (nema PDV-a). Ako nije po toj cijeni, gotovo su neisplative (mislim na ove do 10kWp instalirane snage).

Nesumnjivo ima nekih dobrih stvari u EU, no nekak mi ih negativne nadjačavaju.
Jednom reče jedan čovjek:
Portugal je bil sirotinja. Onda su ušli u EU. I sad su sirotinja, samo više nisu na svojem. Bojim se da bu tak i s nama (zapravo već skoro je).
EU je dobra za velike i razvijene zemlje. Nama malima bude ostalo samo selit se u neke druge (nama jeftinije) zemlje.
 
F

fair_play

Guest
Nesumnjivo ima nekih dobrih stvari u EU, no nekak mi ih negativne nadjačavaju.
Jednom reče jedan čovjek:
Portugal je bil sirotinja. Onda su ušli u EU. I sad su sirotinja, samo više nisu na svojem. Bojim se da bu tak i s nama (zapravo već skoro je).
EU je dobra za velike i razvijene zemlje. Nama malima bude ostalo samo selit se u neke druge (nama jeftinije) zemlje.

Ma da jesu, ali gledaj. Jesu li oni ostali "sirotinja" zbog EU ili zbog sebe tj. nesposobnosti, korupcije itd onih na vlasti? Nekako mislim da je ovo drugo razlog.
 
F

fair_play

Guest
ja sam uvjeren da je naš čovjek jako sposoban i marljiv i da su kojim slučajem kod nas zakonski uvjeti za izgradnju bilo čega za proizvodnju eko struje kao i oni u recimo Austriji, mi bismo imali na svakoj nastanjenoj kući solarne ploće, na svakom proplanku vjetrenjače,svaki stočar bi si sagradio neki bioplinski pogon i bili bi skoro pa neovisni u energetskom smislu.

Bi, sigurno da bi. Zato se bas i pitam jel ta procedura namjerno tako zapetljana pa da hepu ne mozes prodavati tu skupu struju? Al opet, vjerojatno nije jer oni ce tu cijenu bez problema prebaciti na potrosaca, znaci ostaje da je stvar u birokraciji i nesposobnosti, a to je zalosno. Nece nas EU unistiti, unistiti cemo mi sami sebe ako se ne trgnemo. (sa EU ili bez nje)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,195
Nije baš tak. Neke zemlje su krenule iz nekih drugih temelja, pa su bogatije.
Jesi li se pital zakaj danas u Dubrovniku, a sve teže i i Dalmaciji domicilni ljudi gotovo da si i nemogu priuštiti kuće/stanove za život?
Radi toga jer su došli stranci i digli cijene nekretnina u nebo. U Jugi toga nije bilo. Nije se strancima dozvolilo posjedovanje nekretnina. S kojim razlogom? Očito ne bezveznim.
Zakaj Danac ili Nijemac imaju 3...5 puta veću plaću od nas ovdje za isti posel i kraće radno vrijeme? Naravno da mogu kupiti pri nama kaj požele, jer im je atraktivno i jeftino. A m domaći nek se selimo. Kam? U Kinu?

Primjer Portugala se polako događa i nama, jer se radi dodvoravanja toj odvratnoj kolonijalističkoj tvorevini, dalo sve kaj se smjelo i nije. Vidi sad: traži se povrat imovine ne samo od '45., nego i od NDH (od '41.). Znači, da ako nam nisu uspjeli sve pokupaovati, sad traže da ostalo vratimo. Dakle, mi (kao država ili narod) nesmijemo ništa imati - sve mora biti u stranim rukama.
Kak god izgledalo, još uvijek mi je draže da me pljačka domaći neg stranac. Za njega iona već moram delati i stvarati mu profit koji on troši u mojoj zemlji, kupujući moju zemlju. Hvala nebi više.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,195
Struju ne prodaješ HEP-u, nego HROTE-u, kao povlašteni proizvođač.
Komplicirana je procedura, jer ima bezbroj koraka koji se vrte u krug. Tolike agencije treba hraniti, a svaki korak moraš platiti...
Sve se to da riješiti, samo nema političke volje da se stvari pojednostave, jer monopolisti (uvoznici, ne mislim na HEP) bolje i lakše zarađuju na uvozu energije i špekulativnim cijenama.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,195
ZJ , ne brini ..sve to jedna dobro organizirana revolucija more preokrenuti .
Da, samo teško da bu to za mojega ili tvojega života. Ova zadnja revolucija nam je donijela "slobodu i demokraciju" (neznam samo zakaj ju doživljavamo kao siromaštvo).
Pitanje je kakva bude slijedeća :scratch
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Hm..u ovu nedavno se ne možemo uključiti jer je kasno ..
Ta revulucija "slobode i demokracije" kako je ti zoveš je uspjela ..ali za one koji su ju započeli .
Klasa kojoj pripadamo nije uključena u nju na način koji smo svi priželjkivali .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,195
Hm..u ovu nedavno se ne možemo uključiti jer je kasno ..
Ta revulucija "slobode i demokracije" kako je ti zoveš je uspjela ..ali za one koji su ju započeli .
Klasa kojoj pripadamo nije uključena u nju na način koji smo svi priželjkivali .
Istina. A kad je i bila? Raja sitnog zuba, s mozgom od dvije marke za kilu to i zašlužuje. Nismo bili dovoljno "revolucionarni" niti ti niti ja u vrijeme kad je trebalo.
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Demokraciju nismo imali nikad a slobodu(državu)samo 20 let.I opet se budemo (pro)dali.
 

Najnoviji postovi

Na vrh