• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Idilična, predivna, jedina EU

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
Pogledajmo malo pretpristupne fondove. Koji projekti prolaze, a koji ne prolaze. Uglavnom se financiraju bezvezni projekti (zabava i slicno) gdje nema proizvodnje ili se financira proizvodnja za koju se unaprijed zna da ce propasti.
EU ne zeli da mi ista prizvodimo, zele da sve od njih kupujemo. Takav sustav je neodrziv.

i da se dolaze kod nas zabavljat za sitnu lovu,a mi da im budemo potrčki
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
264
Pogledajmo malo pretpristupne fondove. Koji projekti prolaze, a koji ne prolaze. Uglavnom se financiraju bezvezni projekti (zabava i slicno) gdje nema proizvodnje ili se financira proizvodnja za koju se unaprijed zna da ce propasti.
EU ne zeli da mi ista prizvodimo, zele da sve od njih kupujemo. Takav sustav je neodrziv.
Tu kad nas općina Kamanje je najbolje u HR iskoristila EU fondove: socijalni projekti, ekološki projekti, komunalni projekti, turizam...
Posljedica korištenja EU fondova je rast općinskog proračuna sa pola milijuna na preko 4 milijuna a o kvaliteti života da ne govorimo :shock:
 

Podravec

Član
Tu od
4 Velj 2009
Poruka
89
Sa kim god da od običnih ljudi i ljudi koji me okružuju razgovaram nitko nije za ulazak u eu, ali jedna važna stvar stoji u zakonu o pristupanju RH u eu; da je potrebno više od 50% + 1 glas od ukupno izašlih na referendum o pristupanju RH u eu, a ne od ukupnog biračkog tijela.I zato treba izaći na izbore i zaokružiti NE. Sad vam je jasnije zašto nema uopće reklame za izbore, jer politička elita koja je složna oko ulaska u eu, a vidimo radi čega, svjesno radi na taj način kako bi na izbore izašlo samo njihovo članstvo (hdz,sdp) koje je na stranačkim skupovima obrađeno i upućeno da se glasa za ulazak RH u eu.
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
slažem se sa vama, ali što ćemo akd će oni opet reći da su ljudi glasovali za ulazak
 
S

seljaček

Guest
slažem se sa vama, ali što ćemo akd će oni opet reći da su ljudi glasovali za ulazak

Pa valjda imaš kod kuće nekakvu batinu(štap), ako nemaš javi se ja imam pa ti posudim za tu priliku.
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Sa kim god da od običnih ljudi i ljudi koji me okružuju razgovaram nitko nije za ulazak u eu, ali jedna važna stvar stoji u zakonu o pristupanju RH u eu; da je potrebno više od 50% + 1 glas od ukupno izašlih na referendum o pristupanju RH u eu, a ne od ukupnog biračkog tijela.I zato treba izaći na izbore i zaokružiti NE. Sad vam je jasnije zašto nema uopće reklame za izbore, jer politička elita koja je složna oko ulaska u eu, a vidimo radi čega, svjesno radi na taj način kako bi na izbore izašlo samo njihovo članstvo (hdz,sdp) koje je na stranačkim skupovima obrađeno i upućeno da se glasa za ulazak RH u eu.

iči čemo na referendum dok god nebudemo ZA
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Mislim da referendum tu i ne igra veliku ulogu. Vi ili mi, svejedno tko, glasovali smo za stranku na izborima, koja je u svom programu imala ulazak RH u EU, kako na ovim izborima tako i na onima prije njih i tako na onima prije njih... HSP i neke manje opcije bile su glasno protiv ulaska u EU i onda tko god je bio za to da se ne ulazi trebao je glasovati za te i takove.

Daljenje pitanje se nameće, budući da su već odrađeni svi predpristupni pregovori i potpisan pristupni ugovor, kakve bi bile sankcije prema državi da ne uđe u uniju.

I sam u svojim razmišljanjima često vodim borbe oko toga s kime se udružiti da bih bio bolje pozicioniran na tržištu. Ako se idem udružiti s onima koji su bolji od mene, svakako će oni inzistirati na tome da i ja njima nešto zauzvrat ponudim. Ako idem s onima koji su lošiji od mene, to bi bio jedan korak nazad i vrlo težak napredak sustava. Tražiti iste kao ja uvijek je teško jer takvih je malo, uvijek postoje odstupanja. Takva je situacija i sa lijepom našom. Samostalni ne možemo biti zbog ovog globalnog sranja nazvanog kapitalizam, a za udruživanje i nema nekog izbora. Sve zemlje koje išta još vrijede pristupile su uniji, ostale su još samo zbilja ostaci juge. Sa švicarcima se ne može uspoređivati nitko. Finska ima jako gospodarstvo, kao i ostale zemlje skandinavije.

Ljudi moji, kako god, mislim da i u uniji ima prostora za život, no isto tako treba biti svjestan, bar što se nas poljprivrednika tiće, da će nas hrpa otpasti iz igre. Neki od nas misle da su u stanju boriti se, neki misle da nisu. Vrijeme će pokazati, a mi moramo i dalje raditi kak najbolje znademo i umijemo. Prava istina je da ni europski proizvođaći ne mogu proizvesti jeftin proizvod. Ni kod njih nije repromaterijal znatno jeftiniji nego kod nas. Naš problem je u tome što pojedinačno idemo u nabavu svega što nam treba, a zapravo udruživanjem u velike proizvodne organizacije cijene repromaterijala možemo spustiti 20-30 posto. To što ponekad njemačka, francuska i neka druga zemlja visoko subvencioniraju izvoz, ne znači da to mogu raditi stalno.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Velika večina su manji poljoprivednici,voćari,sa farmerima več druga pjesma veliki krediti su za vratom,pa misle da če EU oprostiti kredite samo iznenaditi če se cijenom milkice 1.60kn za lit. Mi mali ne znam kako izdržati tu utrku npr.ja sa 2 he voćnjaka sam 0(nula i to velika) preporučuju mi eko proizvodnju da se prešaltam 10 000kn za komisiju jedan voćnjak tako i drugi 10 000kn samo da utvrde stanje i još od 1god do 3 god. prilagodbe a cijena voća ista,propast živa.
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Velika večina su manji poljoprivednici,voćari,sa farmerima več druga pjesma veliki krediti su za vratom,pa misle da če EU oprostiti kredite samo iznenaditi če se cijenom milkice 1.60kn za lit. Mi mali ne znam kako izdržati tu utrku npr.ja sa 2 he voćnjaka sam 0(nula i to velika) preporučuju mi eko proizvodnju da se prešaltam 10 000kn za komisiju jedan voćnjak tako i drugi 10 000kn samo da utvrde stanje i još od 1god do 3 god. prilagodbe a cijena voća ista,propast živa.

bio neki dan u Italiji i prijatelj mi nudi krompir euro kila,reko jesi ti lud u povratku stanem u njihovom marketu vrečica 2 kg 1,95 euro ,e a ipak je njegov domaći punica ga sadila a on ga vadio, ljetos breskve skuplje kod njih nego kod nas a njihove, tak da više nisam ni sam pametan kud to sve ide i šta če bit kad nebude granica.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Po izlasku lijepe nečije iz domovinskog rata u savezu EU je bilo 14 država. Mi smo bili jaki kao grom, puni para, zlata, deviza, industrija za pregaziti Švicarsku.

KAKO to da nas članice EU nisu trebale tada?? Zbog par generala? Ma dajte molim vas.
Željezara Sisak 14.000 radnika danas 0 (nula).

Razlog.

Bivši predsjednik Uprave nekadašnjeg sisačkog diva Paško Vela, kojeg su Amerikanci doveli na čelu tvrtke, da bi on iznenada podnio ostavku u studenome 2010. godine, kao glavne razloge poraza CMC-a u Sisku ističe prevelike troškove proizvodnje i probleme na tržištu.

U prvi plan stavlja preskupe energente – plin i električnu energiju – i nezainteresiranost države, osobito HEP-a, da Željezari izađe u susret. Velik uteg su i zaštitne carine koje bešavne cijevi iz Siska čine oko 35 posto skupljim od europskih, što znači da je tržište EU za Željezaru zatvoreno sve dok Hrvatska ne postane punopravna članica.

HEP i Željezaru smo stvorili mi svi, naši djedovi, očevi... Mogli su i jedni i drugi raditi. HEP je mogao sa Željezarom prelamati sa armaturnim željezom za hidroelektrane a ovi njima struju. No koje hidroelektrane? Koja se to izgradila?

Kapitalizam služi samo da se jake države sa vlastitom proizvodnjom i monetarnom politikom pretvore u dužiničke države bez pameti i proizvodnje.

Ima pencilin i za EU i kapitalizam. Zove se pravilo jednog rezanca!
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Po izlasku lijepe nečije iz domovinskog rata u savezu EU je bilo 14 država. Mi smo bili jaki kao grom, puni para, zlata, deviza, industrija za pregaziti Švicarsku.

KAKO to da nas članice EU nisu trebale tada?? Zbog par generala? Ma dajte molim vas.
Željezara Sisak 14.000 radnika danas 0 (nula).

Razlog.

Bivši predsjednik Uprave nekadašnjeg sisačkog diva Paško Vela, kojeg su Amerikanci doveli na čelu tvrtke, da bi on iznenada podnio ostavku u studenome 2010. godine, kao glavne razloge poraza CMC-a u Sisku ističe prevelike troškove proizvodnje i probleme na tržištu.

U prvi plan stavlja preskupe energente – plin i električnu energiju – i nezainteresiranost države, osobito HEP-a, da Željezari izađe u susret. Velik uteg su i zaštitne carine koje bešavne cijevi iz Siska čine oko 35 posto skupljim od europskih, što znači da je tržište EU za Željezaru zatvoreno sve dok Hrvatska ne postane punopravna članica.

HEP i Željezaru smo stvorili mi svi, naši djedovi, očevi... Mogli su i jedni i drugi raditi. HEP je mogao sa Željezarom prelamati sa armaturnim željezom za hidroelektrane a ovi njima struju. No koje hidroelektrane? Koja se to izgradila?

Kapitalizam služi samo da se jake države sa vlastitom proizvodnjom i monetarnom politikom pretvore u dužiničke države bez pameti i proizvodnje.

Ima pencilin i za EU i kapitalizam. Zove se pravilo jednog rezanca!


Slazem se s tobom,mene samo zanima di ce i kako ce tih zadnjih 1000 radnika koji su dobili otkaz nac posao/prezivjet
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ista je stvar bila sa Splitskom željezarom....glavni proizvod je građevinsko željezo, a čuo sam da niti 1kg nije ugrađen u silne mostove, tunele, vijadukte....
Jednostavno, povraća mi se....dajate ljudi još smajlića:toimonster:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Slazem se s tobom,mene samo zanima di ce i kako ce tih zadnjih 1000 radnika koji su dobili otkaz nac posao/prezivjet

Misliš da je to koga (županicu npr.) briga?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
kolege forumaši ,svaki od vas koji je protiv eu kao i ja neka u svojoj najbližoj okolici uspije nagovoriti još barem 20 ljudi,ali to nama malo vrijedi kad bagra bivša i sadašnja več imaju razrađen scenarij oko našeg smaknuča ali bi se mogli zajebati samo ne znam tko bude Ferdinand a tko Gavrilo,zamislite scenarij da stranci pokupuju još ono najvrijednije u našoj zemlji zemlju i vodu i kako da se mi spasimo od te hobotnice,odsječemo joj više od pola pipaka i ona mora crknuti,več polako razno razni pojedinci rade lagane nemire i male revolucije,jer kako je krenulo Afričko prolječe bi se moglo pojaviti u Evropi jako brzo,V.Britanija ako istupi i bogata skandinavija eu samo može brisati euro i vratiti stare valute svakoj zemlji,meni osobno nikad nije bilo ljepših novaca od 100DEMa:weedman::vragek::weedman::vragek:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Posljednje uređivanje:

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
kada bi samo prvi link sve TV kuče stavljale u svojim dnevnicima do nove godine ,mislim da bi ljudi malo razmislili o svemu što im se servira:weedman::weedman:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Jel netko upravo gledal ovu Goebbelsovu propagandu o EU sad na HTV1?
Nekak mi ova Snježana zvuči ko papiga (po glasu niti sama ne vjeruje u ono kaj govori).
Možda bude velikima (mislim na one koji nisu dužni) i bolje, samo se pitam kak bude većini malih?
Prikazali su jedno imanje u Poljskoj koje je subvencionirano nekim fondom. Na Yubitou vidimo da krpaju stare Zetore i Ursuse...Nekak mi priča smrdi :(
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
tocno kako si rekao, kao papiga. ocekivao sam vise od priloga.
vise su se bavili promocijom onog grada nego pravom temom priloga.

a vezano uz poljake i EU, nedavno je na youtubeu poljak cije snimke pratim stavio novu sa ovim opisom, prevedeno googleom:

Bok,

Film je prikazan nekoliko radova koji su bili na mom imanju. 90% strojeva ovog filma, nikada više vidjeti. U mom slučaju, promjene koje je došlo nakon ulaska u Europsku uniju doveli su do ne bude u mogućnosti da zadrži ...


dakle ipak nije sve tako bajno kako su prikazali..
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Emisija "Otvoreno" koja je upravo završilo nije me uvjerila da oni što zagovaraju ulazak u EU imaju ikakvog pojma što mi "dobivamo" sa EU :) Sve mi se više čini da imaju pretnju od Merkelice da im je bolje da referendum uštele ili će svi pod bič!!!
Evo kako to radi Asha Puthli ;)
http://www.youtube.com/watch?v=QiYIP3DebJU&feature=related
Malo glazbe...
Tko pravi u zimu, kad je hladno i sklisko referendum o povijesnoj sudbini? A jel ste skužili u slučaju da se na referendumu izjasnimo protiv EU. Oni će ponovo pokušati za 6 mjeseci ili godinu dana :) Skroz će pokušavat, a narodu će za loše stanje prebacivati krivnju što nema para od fondova i da zato loše živimo :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh