• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Idilična, predivna, jedina EU

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Nije se bilo što za računati, rekli su 5 povrćra u zajednicu i 3 mil eura prihoda. Onda ostavljaju 4,14 % od prihoda na kontu i dobiju od eu isto toliko. Ta sredsta smiju utrošiti za nabavku mehanizacije pretpostavljam švapske ili francuske ;) Si dobio onaj propagadni materijal? Tamo je bilo prikazano koliko dobiju za proizvode a pošto trgovčki lanac prodaje. Razlika je pišljivih 400 -500% to njih boli. Jaki su, proizvode puno i onda ih ovi ucjenjuju. A dislocirali su ih od potrošačkih mjesta pa nemreju prodavati na "kučnom pragu". Židovi su čudo :)
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
To je jasno.

A svi ti kaogospodarstvenici plaču zbog Austrijanaca.
I koliko njima daje država potpore i subvencija.

A oni naplatili autoceste, ko da farbaju tenel po dužini Ilok-ZG-Privlaka i njima još malo i naprave gubitak i stečaj.

I onda se to koristi kao argument u diskusiji o EU.

Nije EU ni sam minus, kao nije ni sam plus.

Taj, koji se može 'okrenuti' i radi, njemu se sa EU otvara trg sa par sto milijuna kupaca i bez nekih 'naših', kojima moraš prodavat i od njih kupovat po cenama, koje oni sami postave.

A ako si od tih 'našh', onda si skupio tolike novce, da možeš financirat kampanju protiv promjena, koje bi ti skinule te privilegije.

Ja osobno mislim, kako u HR agraru ulaskom u EU ne bi došlo do navala stranaca, koji bi kupovali zemlju za velike novce.

To je samo demagogija, koju šire ti isti, koji su 'kupili' Belje za jednu kunu. I još im nije dosta.

Zao mi je sto se sad ne mogu sjetiti gdje sam to vidio,ali na par mjesta sam procitao da je vec "dogovoreno/prodano u tajnosti" nekim drzava iz EU stotine hektara u slavoniji. Ja u to vjerujem i nevjerujem.

Ja sam cuo pricu za Dance,ali nevidim svrhu toga :confused:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
A zakaj se to ne pokaže javnosti na HTV-u?
Boje se istine. Još više da će narod reći ne.
Ako referendum prođe, nek nam sam dragi Bog pomogne, jer ćemo biti robovi kakvih svijet još nije vidio :(
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
A zakaj se to ne pokaže javnosti na HTV-u?
Boje se istine. Još više da će narod reći ne.
Ako referendum prođe, nek nam sam dragi Bog pomogne, jer ćemo biti robovi kakvih svijet još nije vidio :(

Nemoj mislit da nece proc,da se kasnije ne razocaras.
Ma taman da nas 80% zaokruzi NE, referendum ce proci,jer MORA proci.

Tako da,samo se vrijedi pripremit svatko kako bolje zna i pomoz Bog :D
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Nemoj mislit da nece proc,da se kasnije ne razocaras.
Ma taman da nas 80% zaokruzi NE, referendum ce proci,jer MORA proci.

Tako da,samo se vrijedi pripremit svatko kako bolje zna i pomoz Bog :D

Ne mora proći. Samo trebamo dovoljno glasno reći NE.
Libijski scenario je uvijek moguć ;)
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
U razgovoru sa ljudima svaki 10ti je za ulazak u Eu, a prema anketama 60-70%, e pa onda hebo pas takvu demokraciju:madmana:.....ili je namješteno ili su ljudi pizde...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Išao ja pročitati ugovor o pristupanju o EU. Kad ono, posikakali svi mogući državni aparati, tko si, šta si, i oca i majku, za koga radiš, gdje si bio prošli tjedan u ovo vrijeme, da li često ideš u inozemstvo a joj :)
vladah.jpg
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Vandoren: RH ulazi u EU 2013. čak i ako dotad ne ispuni preostale obveze

Hrvatska će u Europsku uniju ući 2013. čak i ako dotad ne ispuni preostale obveze, ponajprije onu o prodaji brodogradilišta, rekao je danas u razgovoru za agenciju Reuters Paul Vandoren, šef delegacije EU-a u Hrvatskoj.

Potpora ulasku zemlje u EU u Hrvatskoj raste, ali mnogi građani još ne znaju prednosti i obveze koje članstvo donosi. "Trudimo se informirati građane. Moraju objektivno i dobro znati o čemu je riječ. Ulazak u EU apsolutno je najvažniji korak koji će ova zemlja učiniti u bliskoj budućnosti", rekao je Vandoren.

Jel? Mi to moramo?
http://www.poslovni.hr/vijesti/vand...-dotad-ne-ispuni-preostale-obveze-191111.aspx
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Gladni su oni blaga koje mi imamo.Njih interesira samo zarada a naše poglavare kruh bez motike.Prodaju i tako i onako ono što nije njihovo.Prodali su i tvornice za koje smo mi od plače odvajali pa zašto nebi i cijelu zemlju.Jel pratite stanje u Mađarskoj?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
samo smireno ljudi ja podržavam uvijek isto ,tu kod nas malo ,malo pa bude rata,strani glavonje budu pokupovali jer im domači jude pogoduju,dođe ratno stanje i glavonje ostanu bez svega ali im treba prvo glavu odsječi,jer ona stara ide mislim HRABRO SRCE I DESNICA ČVRSTA,eu mora tiskati na elektonskim medijima brošuru jer su u krizi sa papirom sav troše za wc papir,a kod nas sve manje drveta ima za njih:finga::finga::finga::finga:evo nima srednji prst,jer iduča bi godina mogla biti zadnja za eu samo da još dve,ti zemlje malo skrenu iz magične ravnoteže:vragek::vragek::vragek:
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
jer iduča bi godina mogla biti zadnja za eu samo da još dve,ti zemlje malo skrenu iz magične ravnoteže



Da ti se reči pozlatile.Mam bum zutra svečicu privužgal
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
PRIJEDLOZI EUROPSKE KOMISIJE

1 Nadzor nad proračunom svih zemalja eurozone do sredine listopada te mogućnost da komisija zatraži reviziju ako proračun nije u skladu s pravilima EU-a.
2 Strogi nadzor zemalja koje primaju pomoć iz eurozone ili koje se suočavaju s ozbiljnom financijskom nestabilnošću.
3 Kada se uspostavi nadzor nad fiskalnom politikom eurozone, 17 zemalja koje dijele euro mogu krenuti u izdavanje »stabilizacijskih obveznica«.
http://www.vjesnik.hr/Article.aspx?ID=C71F7831-9CFF-45AC-B18A-34B78C578D73

Kad se ovo zbroji sa ovim :)
http://nabava.vjetrenjaca.org/topNarucitelji
1. HRVATSKE CESTE D.O.O.
3.463.959.918,00 kn
2. HRVATSKE AUTOCESTE D.O.O., DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE, GRAĐENJE I ODRŽAVANJE AUTOCESTA
3.273.430.188,00 kn
3. HRVATSKE VODE,PRAVNA OSOBA ZA UPRAVLJANJE VODAMA
2.464.370.709,00 kn
4. HŽ INFRASTRUKTURA D.O.O. ZA UPRAVLJANJE, ODRŽAVANJE I IZGRADNJU ŽELJEZNIČKE INFRASTRUKTURE
1.486.137.614,00 kn
5. KOMUNALIJE - PLIN DRUŠTVO S OGRANIČENOM ODGOVORNOŠĆU ZA DISTRIBUCIJU I OPSKRBU PLINOM
1.462.850.464,00 kn
6. HEP - OPERATOR DISTRIBUCIJSKOG SUSTAVA D.O.O. ZA DISTRIBUCIJU I OPSKRBU ELEKTRIČNE ENERGIJE
1.197.261.753,00 kn
7. URED ZA SREDIŠNJU JAVNU NABAVU VLADE REPUBLIKE HRVATSKE
1.116.083.039,00 kn
8. HRVATSKE ŠUME D.O.O.
1.051.611.115,00 kn
9. AUTOCESTA RIJEKA - ZAGREB
992.647.963,00 kn
10. HEP - PROIZVODNJA D.O.O. ZA PROIZVODNJU ELEKTRIČNE I TOPLINSKE ENERGIJE
927.279.220,00 kn
11. ZAGREBAČKI HOLDING D.O.O.
688.014.054,00 kn

i drugi...
Sve je jasno :)
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
zgodan članak,ali nažalost 99% u njemu je istina ali i istina je da kada čovjek dođe do dna netko nastrada ,ali dobro je u tome što sve veči problemi tište tu j...u uniju i opetovano ponavljam UNIJA MORA PROPASTI,što bi rekli u jednom starom filmu ovo je Balkan a ovdje su i velika carstva gubila bitke i ratove i odlazila podvitog repa ali malom čovjeku treba ostati pamet i hrabro srce:heart:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
dali ste gledali ili još gledite ovo danas preseravanje o potpisivanju u eu,joj joj kako mi imamo malo mozga u naših vladjučih,pa samo na danas viđenom to je takva birokratska zmija za koju treba veliki mač da joj odsječe glavu da konačno crkne,al bude plača i nama a bogami i njima bude još gore ,jer ovdje bude potekla krv a ne samo paljenje auta i slična sranja:finga::finga::finga:što se dešavaju po toliko blaženoj i hvaljenoj uniji[YT]http://www.youtube.com/watch?v=6yHKFzDKj8k&feature=related[/YT] , [YT]http://www.youtube.com/watch?v=bdTr1uJQEOQ[/YT]
 

Najnoviji postovi

Na vrh