• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Idilična, predivna, jedina EU

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
A ti si očekivao nešto drukčiji pristup oko invensticije evropskog kapitalističkog kapitala ?
Nemreš sam sebe banirati , kontaš

Pa očekivao sam da će uzeti 2 milijarde keša, napraviti nam u predpristupnom razdoblju bar 1 hidroelektranu, 5 bio energetskih postrojenja. Otvoriti novu tvornicu električnih auta, električnih autobusa, 20 proizvodnih slobodnih zona, reaktivirat željezare, metaloprerađivačku industriju, odkupiti brodove, potaknuti izvoz u treće zemlje ali ono nišššš. Izgleda da sam imao prevelika očekivanja ha ha.

E sad me zanima koliko političar treba biti djete da je uvjeren da će nam netko dati novce i to tuđe đabe? Pa to nema ni kod stare babe. Ali oni su uvjereni da ćemo mi dobiti novce, jel to prokletinja? Zabluda? A i nije nešto skupo kupiti si 153 političara u vrijeme kad rade 3 rebalansa proračuna godišnja. Daj bože da se svi zaduže kod banaka sa osobnim mjenicama i garancijom za izbore he he.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Što vi to znate o EU što drugi ne znaju, kada se tako izričito protivite ulasku Hrvatske u tu asocijaciju?

- EU fondovi, o kojima se toliko govori i od kojih hrvatski građani toliko očekuju, najobičnija su prijevara. Najbolje to potvrđuje primjer IPARD fonda koji tobože hrvatskim poljoprivrednicima nudi vrlo povoljne kredite, no koji se u praksi pokazao tek kao privid velikih mogućnosti. Jer da bi dobio kredit iz tog fonda, poljoprivrednik mora u dokumentaciju uložiti čak od 300 do 700 tisuća kuna, koliko stoje razni dokumenti, projekti, energetske i druge suglasnosti, te građevinske dozvole. I kada se poljoprivredniku učini da je na kraju puta, birokrati Europske unije od njih traže dodatne provjere, garancije i hipoteke. Problem je u tome što mala seoska gospodarstva ne mogu imati značajan bonitet upravo zato jer su mala gospodarstva. Zbog toga gotovo ni jedan projekt nije zaživio, a zato i tvrdim da su EU fondovi najobičniji mit bez pokrića. Sve to znam i iz osobnog iskustva, jer sam suvlasnik tvrtke koja je gradila farme svinja i krava. U Hrvatskoj, nažalost, nema mnogo novih farmi.
http://www.volim-hrvatsku.hr/naslov...a-i-grcke-kazuju-da-je-bolje-ostati-van-unije
Kakva usporeba :)
http://www.youtube.com/watch?v=YBdl7q20d_Y&feature=player_embedded
pogledajte bar prvih 4:39 min ostalo smo vidili :)
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Nema tu budućnosti....ovaj uspoređuje sa Sovjetskim Savezom....ja bi dodal da su i Napoleon i Hitler htjeli ujedinjenu Europu....na ovaj ili onaj način....
Europa nije Amerika da može stvoriti hibridnu naciju od doslovno ničega...pa u Europi su se vodili najkrvoločniji ratovi...razlike su ne samo ekonomske, nego i kulturne i previše je toga u igri kroz povijest da ne bi jedni drugima držali figu u džepu...Otvoreno tržište je izmišlotina i dobro se zna među starim članicama tko čime drma i uvjetuje....nove članice su tu po strani jer su svjesne da ih nitko ne ferma....jedino Poljska kolko tolko prosperira, i to zbog dvije stvari. 1. ima ih koliko i Španjolaca npr, a i imaju povijesno i geostrateško zaleđe u odnosu na golem, investicija gladan istok, a sa druge strane bogat, ali i potrošen zapad.
A druga stvar povijesni odnos Njemačke i Engleske oko te Poljske.....ako, gledamo po toj zadnjoj točci, znamo komu je takav status namjenjen na JI Europe...
A mi moramo biti svjesni da smo mi u Eu samo statistička pogreška....
 
Tu od
6 Stu 2011
Poruka
38
Ja ne znam zašto se uzbuđujete.

Međunarodna korporacija, znana pod imenom EU je pred stečajem te nas čekaju interesantni mjeseci.

Koliko god se vlasnici trudili u očuvanju nakaradne tvorevine, put koji su odabrali vodi samo u jednom smjeru-k vragu

PS
Inače ideja o EU nije loša(zajedno sa Rusijom i bez Engleza), ali su današnji vlasnici od EU napravili "privatnu prčiju".
 
Posljednje uređivanje:

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Dobro znamo i iz vlastitog iskustva da niko ništa neda badava,uvjek postoji neka kvaka u takvim kemijama.Nama EU nikak netreba jer imamo more,Slavoniju iGorski Kotar.Imamo više nego Švicarska ali se sve sustavno uništava.Neznam kakva je to politika ali mi se čini da bumo loše prošli.Toliko puste zemlje leži a naši uvažaju grah i bijeli luk.Mlečani,talijani,austrijanci,mađari,jugoslavija..........pa konačno svoji na svome.20 godina i sve je otišlo u propast ili smo mi rođeni da budemo sluge........(samo razmišljam)..
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Slažem se sa svime, osim kaj mislim da je do 90 bilo čak premalo stresa i odgovornosti.:madmana:...to i danas trpimo...Nek me napadne tko hoće, ali odgovorno tvrdim da bi svki "kolektiv" nastavio potpuno jednako funkcionirati da su imali cca 10-15% manje zaposlenih
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Čitam neki dan u novinama kak su u Sloveniji građevinska poduzeča propala jer im Austrijska konkuriraju niskim cijenama.Kak nebi bile niske cijene kad tam ne plačaju nikakav porez,sve su dampiške cijene.Danas čitam kak se žale naše tvornice slatkiša jer očekuju 100% prodaju strane robe po isto niskim cijenama.Nemre se tome konkurirati kad te vlastita država kolje nametima.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
O da....ujak mi je od 2.mjeseca doma, radio u mariborskom Konstruktoru....sreća da je pred mirovinom.....
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
tko hoče biti novi Matija Gubec i vođa pobune,svi dobrovoljci su dobro došli,nažalost nema u nas više sloge i zajedničkog razmišljanja a EU se bude raspala 100% ako ne prije kako sam več rekao dok dođemo mi sa ovih prostora jer svako malo pa neki rat samo ovi novi budu sa manje oružja a više sa političim sranjima ili njihovim g....ma:axe::axe::rolleyess::rolleyess:
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Kad mi uđemo u Eu, rekli budu nam: Dečki tam vam je šalter, ugasite svjetlo...
Ajkula ovo si dobro napisal pa da se evo ponovim, jaki smo mi internet borci
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=tvIHUkKKHho&feature=player_embedded[/YT]
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Nema više 1573-če ni Matije Gupca,a nekak mi se čini da ni pevci više nisu kaj su nekad bili.Znači da bumo naježili do kraja i da se bude ona stara "bolje grob nego rob"preokrenula naopak.
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
855
Čitam neki dan u novinama kak su u Sloveniji građevinska poduzeča propala jer im Austrijska konkuriraju niskim cijenama.Kak nebi bile niske cijene kad tam ne plačaju nikakav porez,sve su dampiške cijene.Danas čitam kak se žale naše tvornice slatkiša jer očekuju 100% prodaju strane robe po isto niskim cijenama.Nemre se tome konkurirati kad te vlastita država kolje nametima.

Propala su jer se radi o hrpi nesposobne lopovske bagre.
Autoceste smo preplatili nkoliko milijardi eura, a oni još u gubitku.
Ostali im stotine milijuna duga. Nisu platili ni podizvođaće, ni radnike, ništa.
Sve su pokrali i odvukli novce u neku poresku oazu.

A Austrijanci uredno plate sve, daju radnicima pristojniju platu i stvaraju dobit.

Ko je sad tu budala?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Propala su jer se radi o hrpi nesposobne lopovske bagre.
Autoceste smo preplatili nkoliko milijardi eura, a oni još u gubitku.
Ostali im stotine milijuna duga. Nisu platili ni podizvođaće, ni radnike, ništa.
Sve su pokrali i odvukli novce u neku poresku oazu.

A Austrijanci uredno plate sve, daju radnicima pristojniju platu i stvaraju dobit.

Ko je sad tu budala?
Oni koji uredno plaćaju porez, a ne pita ih se kak se budu ti novci potrošili. :(
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
855
Oni koji uredno plaćaju porez, a ne pita ih se kak se budu ti novci potrošili. :(

To je jasno.

A svi ti kaogospodarstvenici plaču zbog Austrijanaca.
I koliko njima daje država potpore i subvencija.

A oni naplatili autoceste, ko da farbaju tenel po dužini Ilok-ZG-Privlaka i njima još malo i naprave gubitak i stečaj.

I onda se to koristi kao argument u diskusiji o EU.

Nije EU ni sam minus, kao nije ni sam plus.

Taj, koji se može 'okrenuti' i radi, njemu se sa EU otvara trg sa par sto milijuna kupaca i bez nekih 'naših', kojima moraš prodavat i od njih kupovat po cenama, koje oni sami postave.

A ako si od tih 'našh', onda si skupio tolike novce, da možeš financirat kampanju protiv promjena, koje bi ti skinule te privilegije.

Ja osobno mislim, kako u HR agraru ulaskom u EU ne bi došlo do navala stranaca, koji bi kupovali zemlju za velike novce.

To je samo demagogija, koju šire ti isti, koji su 'kupili' Belje za jednu kunu. I još im nije dosta.
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
855
Imaš ti nekakve veze s strancima, Austrijancima? Jesi radio za njih ili?

Nemam, imam jake veze sa našim lokalnim firmama.

Bio sam (u svom podijelu) im prinuđen kroz porez preplatit loš rad za par milijardi eura.

I sad mora država opet mojim novcima platit socialu radnicima u tim firmama, koji mjesecima nisu dobili plata i svi završili na birou.

Plus moram sad platit Austrijancima kad popravljaju za našim patriotskim firmama, koje su imale toliku podršku u državnoj firmi za autoceste, da im nisu naplatili ni bančne garancije za loše izvedene radove.

To je moja veza s njima.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
O cijeni zemljišta ne valja previše diskutirati, velike su razlike od sela do sela, a kamoli da se ide uspoređivati cijena zemljišta recimo u okolici Beča ili negdje u podravini ili slavoniji. Recimo kod mene je cijena hektara zemljišta do 6 tisuća eura, dok u 10 km udaljenom mjestu za 6 tisuća kupiš 3 hektara i još ti ostane. Sve ovisi o ponudi i potražnji, čak ni sama kvaliteta nije toliko bitna, osim ako ne govorimo o čistome pijesku ili pak hrastovači tvrdoj ko kamen.

Samim ulaskom u EU ne dobivamo ništa ako se za to ne izborimo. No nije na nama da radimo programe već na državi, mi možemo slati zahtjeve.

Na predavanju jednog predstavnika največe zadruge u španjolskoj, prilikom opisa njihova poslovanja, čovjek govori o proizvodnji rajčice za preradu. Slučajno takvu proizvodnju imamo i u Istri i znamo otprilike kakva je to proizvodnja. Cijene su za kg rajčice otprilike iste i kod nas i tamo, samo što gospodin iz španjolske kaže da oni imaju 1500 eura poticaja po hektaru!!!! za tu proizvodnju.

Dakle bilo bi lijepo i od naših političara da ne prodaju priče o poticajima u EU od nekih 300 eura po ha, već da zasuču rukave i izračunaju koliko je rentabilna proizvodnja kod nas u odnosu na europsku. A subvencije svaka država daje prema onome koliko je što teško ili lagano proizvesti i izvesti. Kod nas bi lokalna samouprava mogla malo više poraditi na takvim stvarima, ima primjera. Čujem da virovitičko-podravska županija daje 20 lipa po kilogramu proizvedene industrijske paprike. Eto tu prilike da se po hektaru dobije i do 10 tisuća kuna, samo treba biti pametan i iskoristiti to. Naravno, pod uvjetom da se ta subvencija stvarno isplati a ne da se izračuna na kraju koliko se novaca može podijeliti na ukupan broj zahtjeva.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Koliko je rekao da dobiva za rajčicu? Meni je rekao 8 centi / kg a prešutio je za tih 1500 eura. Jel si skontao da povrćari njih 5 u zajednici moraju imati 3 mil eura prihoda da bi otvarili poticaj? Dok 40 voćara mora imati promet 1,5 milijuna eura. Si ga pitao za troškove prijave radnika i koliko plaćaju vodu? :) Imaju neku prednost ali to nije prednost EU nego lokalne zajednice. Poz
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Nije da njih 5 mora imati 3 mil. Baš smo kolega i ja računali da bi to u prosjeku u biti negdje bilo oko 700 tkn po gospodarstvu, što nije neostvarivo. Ja sam ga pitao nešto drugo, na što je ostao totalno zbunjen. Pitao sam ga ima li u španjolskoj trgovački lanac, koji je največi lanac u državi, ujedno i največi otkupljivač poljprivrednih proizvoda, koji svoje potrebe zadovoljava iz vlastite proizvodnje ili vlastite organizacije proizvodnje. Zbunjeno me pogledao i rekao "nema". Ja sam se pokupio sa sastanka doma nakon njegovog odgovora.
 

Najnoviji postovi

Na vrh