• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Idilična, predivna, jedina EU

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Zaključak izvješća Europske komisije o napretku pregovora za poglavlje Pravosuđa i temeljnih prava kaže da Hrvatska ipak nije spremna za članstvo u EU! Vijest stiže kao pljuska nadama da će se pregovori zatvoriti do lipnja i da ćemo 28. članica Unije postati do 2013. godine.

Naime, izvješće Europske komisije o poglavlju 23 zaključuje da Hrvatska nije napravila dovoljno napora u reformi pravosuđa, borbi protiv korupcije i organiziranog kriminala te u procesuiranju ratnih zločinaca i zaštiti manjina i izbjeglica. EK posebno pazi na spomenuto poglavlje budući da je s 'nepripremljenom' Bugarskom i Rumunjskom imala loša iskustva, pišu 24sata.


"Slika o Hrvatskoj je zamršena. S jedne strane hrvatska je Vlada učinila značajan napredak u području pravosuđa i temeljnih prava. Ipak još uvijek ostaje mnogo posla", izjavio je Stefan Füle, povjerenik za proširenje EU za DPA.

Konkretno, negativan zaključak znači da Komisija nije mogla preporučiti ni datum zatvaranja 23. poglavlja, što je ključna stvar kako bi se učinio daljnji korak u pregovaranju.

Podsjetimo, Komisija je u srijedu, tjedan dana ranije nego što je bilo predviđeno, prihvatila privremeno izvješće o ispunjavanju mjerila u poglavlju Pravosuđe i temeljna prava.

U izvješću se zamjera da Hrvatska još "nije uspostavila uvjerljivu evidenciju rezultata u izboru i imenovanju sudaca i državnih odvjetnika na temelju primjene jedinstvenih, transparentnih, objektivnih kriterija koji se primjenjuju na razini države", da se povećava zaostatak građanskih sudskih predmeta, da se kod "korupcije na najvišoj razini i kod slučajeva javne nabave još nije stiglo do sudskih presuda", nije depolitizirala policiju itd...
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ma dobro je da je tak, mi budemo tak i tak zadnji ušli samo da ugasimo svetlo.:mrgreen:
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
967
mislim da ovomu netreba nikakvi komentar...


[YT]v=nBFCAoJavHk&feature=player_embedded#at=43[/YT]
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ako ćemo sa englezima živjeti zajedno u euniji, "than heaven help all of us".
Doduše u nekim stvarima se čak slažem...
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Da, normalno da su englezi. Što se mene tiče, rade nam uslugu. Tolko licemjerja u bijelim rukavicama kao u eu nema nigdje..
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Da, normalno da su englezi. Što se mene tiče, rade nam uslugu. Tolko licemjerja u bijelim rukavicama kao u eu nema nigdje..

Dobro tip prica. Bas kao sto kazes,cista usluga.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
EU je komercijalni koncept Engleza i Francuza,a na to su nasjeli ostali.Da bar nas na Balkanu hoće ostaviti na miru.

Neka oni sa svojim standardima i ISO certifikatima prave wc papir i nek nemlate praznu slamu.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ja se slažem 100% sa njim. Puno se kod nas mora promjeniti da bi bili Hrvati, EU tu nije bitna, sad smo gamad. Zato nas i tamane.
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
jučer sa udrugom bili u metropoli sa novim projektima za opg,proizvodnja pekmeza,sušenje šljive,smrzavanje voćne pulpe......primila nas gospoda i čitali sažetak famoznog poglavlja 23,sve u svemu-NAJEBALI SMO:axe:,sve zemlje u okruženju su izborile 2-5 g prilagodbe,poljska 7g,a hrvatska -0,000000 MINUTA,prepisan njemački zakon koji proizvodnju alkohola kazneno tereti kao i prozvodnju droge:weedman:,a kazne cca 15-30 000 e,
jedva čekam da uđemo u to sranje :butthead::butthead::toimonster::toimonster::supris::evil::madmana:
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
jedva čekam da uđemo u to sranje :butthead::butthead::toimonster::toimonster::supris::evil::madmana:

Jer si siguran da će mo ući u EU:scratch
Ja sam PROTIV ,na Nama da tretiraju svoju strogoču NE HVALA:evil:
 

Drug Mile

Član
Tu od
24 Stu 2010
Poruka
99
Ući ćemo jer su zato i spizdili Jugu, znalo se i tada i sada da nam je sudbina ponovno postati i ostati kolonija. Većinu državnosti smo do sad već izgubili, ostaje još ta proizvodnja hrane, uz nešto prirodnih bogatstava koja isto idu u ruke strancu). Nego, mene najviše brine taj vražji Codex Alimentarius, smatram da je to zabrana malih proizvođača a ja ništa drugo ne želim biti. Imam sitnu proizvodnju svega za svoje potrebe i uzak krug stalnih kupaca, uglavnom prijatelja i rodbine i to mi je super. Ako sve krene u smjeru (a mislim da je već i krenulo) da sam opasan za zajednicu jer sam pečem rakiju bez certifikata, djeci dajem voće i povrće iz vlastitog uzgoja ali bez certifikata itd, onda mogu samo sjest i plakat, ili prihvatiti njihova pravila igre i drugim riječima sagnuti se da mi ga bolje gurnu.

Kad se samo sjetim priča o vanjskom i unutarnjem neprijatelju kojima su roditelji plašili djecu prije spavanja, pitam se kako smo uspjeli doći do ove Big Brother hipnoze.
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Ući ćemo jer su zato i spizdili Jugu, znalo se i tada i sada da nam je sudbina ponovno postati i ostati kolonija. Većinu državnosti smo do sad već izgubili, ostaje još ta proizvodnja hrane, uz nešto prirodnih bogatstava koja isto idu u ruke strancu). Nego, mene najviše brine taj vražji Codex Alimentarius, smatram da je to zabrana malih proizvođača a ja ništa drugo ne želim biti. Imam sitnu proizvodnju svega za svoje potrebe i uzak krug stalnih kupaca, uglavnom prijatelja i rodbine i to mi je super. Ako sve krene u smjeru (a mislim da je već i krenulo) da sam opasan za zajednicu jer sam pečem rakiju bez certifikata, djeci dajem voće i povrće iz vlastitog uzgoja ali bez certifikata itd, onda mogu samo sjest i plakat, ili prihvatiti njihova pravila igre i drugim riječima sagnuti se da mi ga bolje gurnu.

Kad se samo sjetim priča o vanjskom i unutarnjem neprijatelju kojima su roditelji plašili djecu prije spavanja, pitam se kako smo uspjeli doći do ove Big Brother hipnoze.

Kad bi se referendum o ulasku pošteno proveo Hrvatska ne bi ušla u EU. Oko 70% ljudi u ovom trenutku nije za uniju, ali budući da će referendum biti namještaljka i farsa nema nam spasa. (rima ;) ) Ja ću glasati NE.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Kad bi se referendum o ulasku pošteno proveo Hrvatska ne bi ušla u EU. Oko 70% ljudi u ovom trenutku nije za uniju, ali budući da će referendum biti namještaljka i farsa nema nam spasa. (rima ;) ) Ja ću glasati NE.
istina , ali tako govore poljoprivrednici .. a kaj je s radnicima koji ne primaju plaču?..kaj je s nezaposlenima , kaj je sa studentima?
NE eu odgovara jedino poljoprivrednicima , i to malim poljoprivrednicima .
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
istina , ali tako govore poljoprivrednici .. a kaj je s radnicima koji ne primaju plaču?..kaj je s nezaposlenima , kaj je sa studentima?
NE eu odgovara jedino poljoprivrednicima , i to malim poljoprivrednicima .

Vjeruj mi iz prve ruke znam da ni radniku nije idilićno u EU(Njemačka) moja majka radi već 35god i 2 god pred mirovinu na zavod za zapošljavanje,nema hoćeš li nego moraš raspao se WMF sindikati slježu ramenima:confused:
Pa oni su 10-tak god pred Nama u standardu,šta će biti s Hrvatskom,Hrvat će ići radit tamo bez radnih dozvola ali šta (šparoge,jagode idr)pa to i sada rade naši ljudi jer ""Švabo to neće.Nije samo poljoprivreda u pitanju,mi smo šljakeri i AUSLaNDER-i za EU,ja kada idem u Njemačku prvo me Austrijanci dok Slovenci nisu bili glavni provjeravali po pola sata gdje idem zašto adresu tel gdje idem,pa onda Slovenci oni su još gori,Kada sam pičio u šoping Mađari me skoro zatvorili.U BIH ni nesmijem pokušat kakve sam sreće završit ću u prdekani.:oops:
Nadam se da će buduće generacije imati sreće,al sam se raspisao,sory zbog toga.
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
istina , ali tako govore poljoprivrednici .. a kaj je s radnicima koji ne primaju plaču?..kaj je s nezaposlenima , kaj je sa studentima?
NE eu odgovara jedino poljoprivrednicima , i to malim poljoprivrednicima .

Imaš pravo, u velikim smo problemima ali EU nam neće riješiti te probleme. Pa nema valjda 70% malih poljoprivrednika u HR, podjednako negativan stav prema ulasku vlada kod ljudi svih djelatnosti i stupnjeva obrazovanja. Naravno da bi mi da sam nezaposlen, ne primam plaću, nemam perspektive bilo drago da uđemo jer gore za te ljude od trenutnog ne može biti. To si puki dobro reko. Ja sam poprilično zadovoljan svojim životom trenutno, pa stoga nemam razloga težiti ulasku. Ak bu bolje bumo se lako naviknuli, a kaj ak bu gore, iz EU se teško (ili nikako) ide van.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
EU će raspast za 5-10 godina, mediteranske zemlje grcaju u dugovima i sjevernjacima je dosta saniranja tih dugova. S druge strane oni žele preko tih dugova preuzeti imovinu njima zanimljivu, ali mislim da im to neće proći, možda kod nas hoće, ali u Grčkoj, Španjolskoj, Portugalu i Italiji neće.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Deca , meni smrdi na barut ...

Pa činjenica je da nas na zemlji ima previše, neko reče 7 milijardi, ušlo se u to globalno tržište gdje su kinezi napravili nered i sada nema posla ni kod zapadnjaka. Da li je rješenje treći svjetski rat čisto sumnjam prije će se ići i već ide raznim virusima tipa ptičja pa praseća gripa, a treća bi mogla biti gadna.
 

Najnoviji postovi

Na vrh