• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Idilična, predivna, jedina EU

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Pa činjenica je da nas na zemlji ima previše, neko reče 7 milijardi, ušlo se u to globalno tržište gdje su kinezi napravili nered i sada nema posla ni kod zapadnjaka. Da li je rješenje treći svjetski rat čisto sumnjam prije će se ići i već ide raznim virusima tipa ptičja pa praseća gripa, a treća bi mogla biti gadna.

Pa eksperimentiraju s voćem i povrćem ali bakterijom stvarnost je tu:vragek:
 
P

pozna

Guest
ne vise baruta,dosta je toga,inace u potpunosti podrzavam tvoj zadnji post Puknuti,poljoprivreda u hr je na marginali,sta kazu mali poljoprivrednici koji i tako proizvode vise manje za svoje potrebe to je nevazno,sta je sa ostaslim slojevima drustva,industrija,proizvodnja...konkurentnost.ja jedva cekam da hr ude u eu,da konacno proradi sistem placanja,pravila i zakoni koji vrijede isto u cijeloj drzavi a ne onako kako ih koji sluzbenik tumaci. da i u njemi je bilo tesko razdoblje i u krizi i nakon nje ,puno radnika je dobilo otkaz,poslani na biro,ali gle cuda,opet nisu na ulici,dobivaju neku naknadu,ako im to nije dovoljno za normalan zivot,grad ce platiti stan i rezije a od drzave imaju sigurnih 318 e za zivot,je li u hr bolje? i tako0 do penzije a mozda i dalje. i zasto bi sezonski poslovi u npr njemackoj bili losi, branje sparoga,vadenje krumpira...zato sto se radi cijeli dan,sparoge se placaju prosjecno 7 e po satu,krumpir 10,nekim ljudima je takav posao jedini izlaz ,nekima tek odskocna daska,naravno da njemci nece raditi za 10-ak e po satu,neradim ni ja ,ali puno nasih novodoslih ljudi ce rado prihvatiti i 5 e samo da zarade i da se nemoraju vratiti kuci,jer sta ovdje odrade to i odmah dobiju na ruke. i netreba zaboraviti, 8 satno radno vrijeme je osim za starosjedioce njemce,za sve druge koji hoce solidno zivjeti totalna nepoznanica,10,12radnih sati skroz normalno.i na kraju cemu ta skepsa glede eu,da taj plan ulaska nije zazivio prije 10 -12 god,nebi bilo ni kredita ni poticaja i ostalih neopravdanih budalastih davanja u kojima danas uzivate,velika vecina auslendera zeli ulagati u domovinu,ali u toj istoj nema ni pravila ni zakona,pogotovo poslovnog ponasanja,EU je neophodna da uvede red u taj cirkus,hrvarska se davi u svojim glupostima zar toga niste svjesni.
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
a ne znam sta se to promijeni kad neka zemlja uđe u EU jel zrak možda ljepšeg mirisa voda bistrija trava zelenija ili je sve ko i jučer .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Pozna, lijepa ti je teorija.
No, do toga svega nebu došlo u EU ili izvan nje, jer nebu nam nitko uvel red izvana, ak to nebumo sami. A sa "stručnjacima" koji vladaju ovom zemljom, to se bu možda dogodilo našim (pra)unucima. Ne želim čekati tak dugo.
Prošel sam pol Europe i nisam baš stekel dojam da bu tak pri nama. Pogledaj sve novo pridošle zemlje u okruženju. Kaj se u Sloveniji promijenilo na bolje? To bi nam Tine mogel lijepo objasniti.

Jedan čovjek reče: Portugal je prije EU bil sirotinja. Onda je došla EU. Sve vrijedno su pokupovali. Portugalci su ostali sirotinja, ali više nisu na svojem.
Nažalost, mi već sad nismo na svojem, zahvaljujući sluganstvu i potkupljivosti glavnih. Oni se samo misle dobro uhljebiti u Bruxellesu, a koga briga za raju.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
a za izlazak iz EU se sve druge zemlje clanice trebaju sloziti. Ispadne da je ustav iz 1974 bio napredniji od Lisabonskog sporazuma. I ne, nisam jugonostalgicar nego nastojim biti realan.
 

Drug Mile

Član
Tu od
24 Stu 2010
Poruka
99
Slovenija je ušla u EU kao vrlo napredna, razvijena zemlja, barem iz moje perspektive. Imaju industriju, imaju banke, imaju poljoprivredu i lijepu, netaknutu prirodu, imaju mentalitet radnika a ne robova, sve u svemu, zemlja koja može bez problema egzistirati i bez Europe. I od trenutka ulaska, sve se mijenja na gore. Imam dosta poznanika u Sloveniji, od poduzetnika do običnih radnika, i ne vidim baš zadovoljstvo ulaskom u EU. Birokracija sve veća, na ovo se posebno žale špediteri, prijevoznici i sl. Ono što je nekad bilo "just do it", sad je popraćeno s gomilom papira, zbog kojih se ponekad i propuštaju vrijedni poslovi. Žalim se kolegi slovencu na naše propise, papirologiju, carinu kojoj je jedini posao uništiti izvoz i naplatiti nešto od uvoznika, a on se smije i kaže, e vidjet ćete prave probleme tek kad uđete u EU.

I što dobroga mi možemo dobiti u takvoj europi? Kao da magarac uskoči u arenu s lavovima i počne se derati kako je ovdje opasno, a za njim potrči i janje da ne ostane samo izvan arene.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Kad sam čuo da za neki projekt iz IPARD ili SAPARD programa treba 20 kila papira odmah sam odlučio glasati protiv EU, pa ti su gori nego mi sami i kažu naši ljudi koji gore žive da nam taj ulazak ništa dobra neće donijeti.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Slovenija je ušla u EU kao vrlo napredna, razvijena zemlja, barem iz moje perspektive. Imaju industriju, imaju banke, imaju poljoprivredu i lijepu, netaknutu prirodu, imaju mentalitet radnika a ne robova, sve u svemu, zemlja koja može bez problema egzistirati i bez Europe. I od trenutka ulaska, sve se mijenja na gore. Imam dosta poznanika u Sloveniji, od poduzetnika do običnih radnika, i ne vidim baš zadovoljstvo ulaskom u EU. Birokracija sve veća, na ovo se posebno žale špediteri, prijevoznici i sl. Ono što je nekad bilo "just do it", sad je popraćeno s gomilom papira, zbog kojih se ponekad i propuštaju vrijedni poslovi. Žalim se kolegi slovencu na naše propise, papirologiju, carinu kojoj je jedini posao uništiti izvoz i naplatiti nešto od uvoznika, a on se smije i kaže, e vidjet ćete prave probleme tek kad uđete u EU.

I što dobroga mi možemo dobiti u takvoj europi? Kao da magarac uskoči u arenu s lavovima i počne se derati kako je ovdje opasno, a za njim potrči i janje da ne ostane samo izvan arene.

E ima još šta Nas čeka kao Slovence i onda nikome pogotovo neće biti drago:madmana:
Lane su službenici obišli sve stanovnike procjenili svu imovinu od stana,kuće,zemlje,voćnjaka,farmi ma baš sve i to ovako zakažu ti dolazak,pregled a kasnije ti poštom pošalju procjenu,sve je to financirala država 1/4 nekretnina neodgovara stanju na terenu i sada tužbe,parnice i dr. sranja od upisa u gruntovnicu da isplate procjene,vidite kako država profitira.
Ove godine po toj procjeni porezi,prirezi i dr.sranja stric mi tamo radi pa donekle nešto znam.
Što će biti frke u HR :rolfer:
 
Posljednje uređivanje:
V

VOJVODJANIN

Guest
E ima još šta Nas čeka kao Slovence i onda nikome pogotovo neće biti drago:madmana:
Lane su službenici obišli sve stanovnike procjenili svu imovinu od stana,kuće,zemlje,voćnjaka,farmi ma baš sve i to ovako zakažu ti dolazak,pregled a kasnije ti poštom pošalju procjenu,sve je to financirala država 1/4 nekretnina neodgovara stanju na terenu i sada tužbe,parnice i dr. sranja od upisa u gruntovnicu da isplate procjene,vidite kako država profitira.
Ove godine po toj procjeni porezi,prirezi i dr.sranja stric mi tamo radi pa donekle nešto znam.
Što će biti frke u HR :rolfer:

Ihajjjj za to će im u Srbiji trebati 20-tak godina dok nas ne pohvataju :butthead:
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
855
Pošto sam iz EU mogu i ja malo o tom.

Više sam puta napisao, kako EU nije ni svima spas, ni svima pakao.

Nekom, ko ume svojom glavom i svojim rukama, daje mogućnosti, da može na šire bez nekih ogranićenja i granica. Veliko tržište i stabilna valuta puno vrede.

Veliki dio populacije sigurno ne bude u svakodnevnom životu osjetio velikih razlika.

Javna uprava će sigurno iskoristiti priliku i uvući u sebe sve rođake i članove podmladaka stranaka, koji do sada još nisu uhlebljeni kod državnog korita.

Isprikom ulaska u EU vlast udarničkim tempom proizvodi zakone, uredbe i propise.

99% svega toga EU ne traži, a sigurno nije ni glupa, da sprećava neku budalu, koja sama sebe izbacuje iz konkurentne utrke sa pooštravanjem uvjeta gospodarjenja svojim građanima.

Iz prošlosti znamo, kako je veliko loših stvari, a često i zločina bilo naprosto izvedeno jer su neki niži birokrati (oficiri itd) imali osjećaj, da će se to svidjeti nekom iznad njih. Pa tako se sada uvodi pravni red, kojim se stvara bezbroj problema sloju u državi, koji je produktivan i zapravo puni državnu kasu. I to sve za cijenu toga, da delegacija na slijedećem sastanku dobije pohvale od nekog nižeg EU birokrate.

Više sam puta pisao kako je Austrija pregovarala o poljoprivredi, pa ne bi ponovo.

Ozbiljna država bi se pripremila i baš u tom smislu svoje zakonodavstvo olabavila do krajne granice, da se omogući vlastitom gospodarstvu da bar na domaćem trgu funkcionira sa što manje nepotrebnog tereta i time dobije 'kondiciju' za borbu s drugima.
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
855
A još to: dobar dio stvari, koje se uvode pod kontrolu bilo je slobodnih samo od 45-te, jer je vlast s tim malim ustupanjima nekako podmitila narod, da se nije bunio.

Od rakije, pa do tačnih poreskih evidenci.

Problem je, kako u državama, s kojima se želi usporedit po pitanju na primjer poreza imaju državnu upravu koja vrhunsko (i ne skupo) funkcionira. A na taj drugi dio slike se zaboravi, vidi sa samo porez, koji se može prikupit, dok se na funkcionalnu potrošnju tih sredstava zaboravlja.
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
dečki ušli ne ušli u tu TVOREVINU isto nam se piše svugdje u svijetu deru narod sa kojekakvim nametima evo priča mi brat iz australije ima ranč od 60 hektara drži konje, na dnu brda je potok al konjima daleko pa je napravio malo jezero di se voda zadržava za pojenje konja došo baja iz opčine i kaže KUPI metar i zabij u jezero pa mjeri i piši kolko si vode potrošio da ti naplatimo jer da ti nisi zagradio ta bi voda ošla u potok to je državna voda a ti si je prisvojio :rolleyess: aj reci :confused: oče kuču prodat u gradu i selit na ranč uredi malo okučnicu,fasadu,ogradu eto opet baja iz opčine ooo sad kuča više vrjedi tras veči porez pun klinac im došlo izbjeglica svi žive od pomoči a onima koji rade udaraju namete sav jadan ispizdio od toga oče selit nazad za CRO a vamo če ga sve to friško dočekat :lol:
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
mi čemo uniji biti kao jedan tor za magarce ono šta ostane njima i loše kvalitete ide kod nas kao i dosada naše meso koje je kvalitetno stavljamo u konzerve i prodajemo uniji da hrani svoje pese a nama uvoze staru govedinu i svinjetinu staru po dve godine i svi sretni i zadovoljni ...
 
P

pozna

Guest
farmervg,to je velika moc mestara uvoz-izvoz,biznis.a koji je to biznis u kojem svi profitiraju,ima tu prljavstine,na drzavi je da to rijesi ali netreba se ni busati nekom turbo kvalitetom,takva roba se prodaje sama.odlican rezime Tine,mislim da ipak treba dozivjeti da bi shvatio tvoju izjavu o sirini trzista bez nekih ogranicenja i granica,velikih mogucnosti poslovanja,cvrste valute i redovnog placanja.promjenit ce cse puno toga kada nestane monopola temeljenog na cvrstoj granici. prosli tjedan sam kupio ovdje u njemi ,kao privatna osoba ne na firmu,materijal za navodnjavanje jedne prekrasne vile u istri,placeno 2750 e ili tocno 1180 e manje nego po ponudi jedne firme iz Zg. jel treba jos nesta reci?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Drmr samo nemoj poslati upit ovog tipa koji nam ispiru mozak na TV :) Jer se to tko trudi nas omaložavati ili?

Bio sam neki dan na predavanju o EU i dalo se puno pročitati između redova od jedne dugogodišnje članice. Interesantno je to kako je prednost EU novac koji ćemo dobiti???

Da vam napišem o novcu. Novca ne možete dobiti više od 4.14 % proizvodnje. Da mi kao specijalci kao marketinški slučajevi dobimo bonuse za raklamu prema Srbiji, Bih i Cg i da dobijem taj postotak na dug RH koji je 40 milijardi mogli bi povući 1,6 milijardi!!! Nema boga da odobre više od toga iznosa. Ali to ne možemo dobiti!!! Eventualno će negdje stvarno i dobiti novce neka manja općina kao EPP ostali će uglavnom morati potrošiti vlastiti novac da bi dobili refundirano maksimalno 50%. Znači potrošit ćemo 3,2 milijarde vlastitih da bi dobili 1,6 milijardi, kad se oduzme postotak odbijenih zahtjeva, vjerovatno je da će refundirati 200 - 300 milijuna :) Znači od fondova i novaca nema ništa!!! Državni proračun RH je 120 milijardi kuna a izračunajte koliko je 1,6 milijardi eura :) Beznačajno za vade RH. Dalje troškovi 265 prevoditelja, komercijalista, ekonomista bez političara je 20 milijuna eura godišnje!!!

Ima tu još puno toga predavanje je bilo opširno za jedan post a djelatnici ministarstva su nas doslovce tjerali iz dvorane :) Nisu imali vremena.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
nikakva sekirancija,ta eu MORA PROPASTI jer ako nitko drugi Kinezi če ih naučiti kako se ponaša a ne samo hebati sirotinju,ili če sami sebe da pokopaju:axe:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Jači od EU

Ja Kontam dajem hrvatskoj državi 20 milijardi eura iz "Kontam Fond" za projekte po državnom nahođenju i potrebama uz indetične uvjete Europske unije.

1. Morate utrošiti vlastita sredstva (može i retro aktivno kod EU ne može, to je razdoblje koje nas razvlače za pregovore i poglavlja).
2. Morate paziti koje programe predajete jer će biti odobreni samo oni i isključivo oni koji su bazirani sa tvrtkama u kojima imam vlasničke udjele, moguće je i sa drugim tvrtkama ukoliko ja dogovorim kompezaciju sa tim tvrtkama.
3. Razdoblje za dobijanje nepovratnih sredstava je 2-3 godine (isto kao i kod EU) sa tim da prvi predmeti dobivaju nakon 2,5 godine do 200 milijuna eura, 3,5 godine do 700 milijuna eura, 5 godina do 1,6 milijardi eura, 7 godina do 3,2 milijarde.
4. Europska Unija odobrava rad 265 hrvata meni toliko ne treba ja ću zaposliti 26 koji će raditi na natječajima projektima i kontroli da se sve nabavlja od menih poznatih tvrtki.
5. Poticaji u poljoprivrednoj proizvodnji poznaje EU tako isto i ja. Dakle svi koji proizvedu sve predat će meni besplatno, dok Kontam Fond to proda biti ćete isplaćeni, a najkasnije do 60 dana od dana predaje po uvjetima koji budu na burzi, ako oni budu kontra moje politike isplata će biti ispod tih cijena. Poticaji po Ha će biti kao i u EU 200 eura/ha
6. Donacije dolaze u obzir u iznosima kao kod EU.


Uvjeti za koje neće biti odobrana sredstva!

20 milijardi Kontam Fond ili 1,6 milijardi od EU neće biti utrošeni za kapitalne projekte u proizvodnji električne enrgije. Znači nećete dobiti sredstva da možete izgraditi nove hidroelektrane, BIO energane, parne elektrane. Neće te dobiti da radite konkurentnost i zapošljavate radnike. Neće te dobiti sredstva za otvaranje tvornice električnih vozila Dok-ing i Rimac automobili, također nećete dobiti sredstva za otvaranje željezara, rudnika , prerade metala. Bilo koji oblik proizvodnje će biti višestruko pod povećalom od mojih 26 stručnjaka.

Ovi uvjeti su važeći za minimalno prve 3 godine od stupanja EU.

Jamstva Hrvatske Vlade da će biti vjerna i dosljedna članica EU i da neće izazivati nerede!

Hrvatska država mora prepisati na 20 godina 30% svih državnih tvrtki na Kontam Fond.
Hrvatska država mora u predpristupnom razdoblju poboljšati bilance državnih firmi i izraziti dobiti ne manju od 1 milijardu eura u svim tvrtkama.
Smanjiti i sankcionirati korupciju.
Hrvatska država mora raspustiti sabor jer za 4,5 milijuna hrvata dovoljan je jedan gradonačelnik a ne toliki broj stranaka. 26 ih može preći kod mene a kod EU 265 sad ih je 153 u saboru.
Hrvatska država mora biti dobra sa susjedima a ja ću posredovati u sporazumima.

Kako ovo pišem sve mi se više čini da bi mogao ponuditi i do 50 milijardi :)

Za sada ovoliko :) Nadam se da je sve jasno, zar ne?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
A ti si očekivao nešto drukčiji pristup oko invensticije evropskog kapitalističkog kapitala ?
Nemreš sam sebe banirati , kontaš
 

Najnoviji postovi

Na vrh