• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Idilična, predivna, jedina EU

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,195
Demokraciju nismo imali nikad a slobodu(državu)samo 20 let.I opet se budemo (pro)dali.
Čuj, oni koji drže vlast nisu nikaj priskrbili, pa im je lako (pro)davati, jer neznaju koliko nekaj vrijedi i kak je teško dojti do toga.
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Naravno da nisu priskrbili a rasprodaju.Zato su i ostali oni zakoni koji pogoduju lopovima.Kad se samo setim davanja od plača za izgradnju tvornica,stanova cesta itd,a oni su sve to naše rasprodali i potrošili.Sve mi se više ovo gadi jer ispada da mi nemremo bez gospodara.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
Neispravan link obrisan! [tt_news]=145056&tx_ttnews[backPid]=23&cHash=58a3bbb331


bla, bla, bla...:drinkers:
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
ZJ , ne brini ..sve to jedna dobro organizirana revolucija more preokrenuti .

he he , samo tko će je pokrenuti???
osim ako nam marsovci ne pomognu

mene samo zanima (jel smo glup narod) koliko će nam trebati da shvatimo
što se ustvari u zadnjih 20 godina dogodilo

tek kad shvatimo da se desio samo unutarstranački frakcijski sukob u KPJ, koji je iskoristio ultranacionaliste ,a sve samo zato da se malo drugačije posloži vlast i pojedinci debelo opljačkaju narod

naravno to je sve dobrodošlo "kapitalističkom "svijetu da uništi još jednu soc državu (i u tome im je debelo pomagao) a bio bih zločest kad bi rekao i debelo zaradili

i sad nakon 20 g imamo kapitalizam a KPJ (u ovom ili onom obliku HDZ/SDP)nam i dalje na vlasti

a najgora stvar je da sve te godine živimo u "blagostanju" debelo preko svojih mogučnosti, rasprodajemo "obiteljsko srebro" i istovremeno dižemo kredite
nemam ništa ni protiv toga ako to ima nekakvu razvojnu svrhu, a ne samo za izvlačenje novca iz HR

ja bih volio kad bi se javio netko pametan i ljudima objasnio ,koliko nam treba godina da vratimo kredite i zaista počnemo u blagostanju živjeti u HR
uz neke normalne uvjete rasta BDP i inflacije

tek kad ljudi shvate da smo mi u govnima u normalnoj situaciji, onda će tek shvatiti u kakvim smo govnima u ovakvim nestabilnim vremenima

a za to vrijeme smo uništili i radnike i seljake, najjače temelje bilo koje države a nemamo više ni vojske ni suverenitet
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Još se sečam kad su došli iz sabora na ondašnji trg Republike i kad je Tuđman digel ruke u zrak i rekel"imamo ju".To je bilo kad su izglasali samostalnost i proglasili državu Hrvatsku.Koliko ju imamo?20 let pljačke,kredita i siromaštva koji su nam priskrbili oni koji su dobili naš glas za samostalnost,bolje sutra i prosperitet naše države.Sada su ju ti isti strpali u svoj đep pa i na kraju prodaju nas u roblje.Kaj nam vrede svi ratovi i toliko mrtvih kad smo opet na istom ko i prije stvaranja prve države ili kraljestva.Sve više verujem da ona čuvena pretnja o 1.000 godina prokletstva nije izrečena uzalud.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Još se sečam kad su došli iz sabora na ondašnji trg Republike i kad je Tuđman digel ruke u zrak i rekel"imamo ju".To je bilo kad su izglasali samostalnost i proglasili državu Hrvatsku.Koliko ju imamo?20 let pljačke,kredita i siromaštva koji su nam priskrbili oni koji su dobili naš glas za samostalnost,bolje sutra i prosperitet naše države.Sada su ju ti isti strpali u svoj đep pa i na kraju prodaju nas u roblje.Kaj nam vrede svi ratovi i toliko mrtvih kad smo opet na istom ko i prije stvaranja prve države ili kraljestva.Sve više verujem da ona čuvena pretnja o 1.000 godina prokletstva nije izrečena uzalud.
Pa i imali su ju i imaju ju još i danas ..
Ilegalac , za revoluciju su dovoljna dva ako su dovoljno revolucionarna .
Veča je prepreka krupni kapital i njihov interes .
Kad njima splasne interesa revoluciju nam budu gurnuli u ruke i pod noge isto kao i krajem osamdesetih
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Nama netreba krupni kapital.Nama treba zatvoriti granice na određene uvoze,primiti se tvornica i zemlje pa delati.A prije toga otvoriti goli otok i svu tu bandu potrpati tam,a prije toga im uzeti sve kaj su pokrali.Juga je nastala na radnim akcijama i petoljetkama pa ne vidim prepreke da se i sada ne napravi nekaj slično.Nije istina da mi nečemo delati i da nemamo kaj delati.Samo trebamo poštene ljude u saboru koji se nebudu dali podmititi.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Kaj prioizvoditi i za koga ?
Krupni kapital ne da izvesti roba ako ne uvoziš ?..a da i uspije dolazi do razvoja ..razvojom dolaziš do moči..oni to znaju i na vrijeme parkiraju ruzvelta isprd splitskih vrata ..gdje si onda?
Evropa je globalizacijom krenula prema tom cilju ..baš im nejde najbolje .
Tko bi se u hr danas odrekao mobitela , laptopa ili dobra auta u korist budučnosti svoje djece, patriotizma i imena Hrvat ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Mislil sam na uvoz poljoprivrednih proizvoda(voča,povrča i stoke-mesa.Mi toga možemo proizvesti i za izvoz i to čisto ekološke hrane.I Tito je parkiral vojsku na Mađarsku granicu i nije dal srati po nama.Ovi majmuni nas hoče pokloniti i porobiti zabadava i još im se guramo.Nisam jugonostalgičar ali kaj je je i tu se nemre prigovarati.Nisam za eu jer tu ne vidim nikakve koristi za nas obične ljude.Ovo je po mijem čista pljačka i otimačina samo kaj je na srebrnom tanjuru i sa nogama na koljenima.Imam 52 godine i za mene je malo kasno ali ovi mladi budu naježili a bojim se i njihova deca.
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Pa i imali su ju i imaju ju još i danas ..
Ilegalac , za revoluciju su dovoljna dva ako su dovoljno revolucionarna .
Veča je prepreka krupni kapital i njihov interes .
Kad njima splasne interesa revoluciju nam budu gurnuli u ruke i pod noge isto kao i krajem osamdesetih

dva su malo i za pošteno se napiti
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
dva su malo i za pošteno se napiti
Revolucija je lančana reakcija ..slično kao i ispijanje za šankom.

Dolazi ličan iz libije( bio na privremenom radu) gdje se ne uživa alkohol..
Željan konjaka silazi iz autobusa i ravno u birtiju.
Ulječe unutra i pravac za šank naruči 3 komada .
Udri prva dva pa napravi pauzu da uzme zraka .
U toj pauzi počinje doživljavati i osluškivati oko sebe .
Čuje glas iz kuta birtije polupijanog suseljana .
-daj mu od mene jednog kad mu tak dobro ide !


Ovo je istiniti događaj , isto ti je i s revolucijom
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Revolucija je lančana reakcija ..slično kao i ispijanje za šankom.

Dolazi ličan iz libije( bio na privremenom radu) gdje se ne uživa alkohol..
Željan konjaka silazi iz autobusa i ravno u birtiju.
Ulječe unutra i pravac za šank naruči 3 komada .
Udri prva dva pa napravi pauzu da uzme zraka .
U toj pauzi počinje doživljavati i osluškivati oko sebe .
Čuje glas iz kuta birtije polupijanog suseljana .
-daj mu od mene jednog kad mu tak dobro ide !


Ovo je istiniti događaj , isto ti je i s revolucijom

točno takva je i revolucija:mrgreen:

samo kodmene ako ja plačam piće ,revolucija raste

ako je netko drugi,ništa od "revolucije"
 
F

fair_play

Guest
Struju ne prodaješ HEP-u, nego HROTE-u, kao povlašteni proizvođač.
Komplicirana je procedura, jer ima bezbroj koraka koji se vrte u krug. Tolike agencije treba hraniti, a svaki korak moraš platiti...
Sve se to da riješiti, samo nema političke volje da se stvari pojednostave, jer monopolisti (uvoznici, ne mislim na HEP) bolje i lakše zarađuju na uvozu energije i špekulativnim cijenama.

Da i tako vec 20 godina i na zalost ne vidi se kraja tom kompliciranju, birokraciji mitu, korupciji i nesposobnosti i lopovliku. Primjera je brdo i na drzavnom i na lokalnom nivou. Zato mislim, ako mi sami vec ne zelimo to rijesiti, mozda nas drugi natjeraju pa onda jos malo mucnemo svojom glavom i konacno krenemo u nekom normalnom smjeru.
 
F

fair_play

Guest
dva su malo i za pošteno se napiti

hehe... ma ne znam, ako ove i prosle godine nije bilo revolucija, ne znam kada hoce. Nekako smo preinertan narod po tom pitanju.
 
F

fair_play

Guest
Odlicna stranica,odlicni argumenti protiv EU,ako se nekome da neka procita.
Stvarno dobro napravljena stranica.

http://referendumprotiveu.wordpress.com/zasto-treba-glasati-protiv-pridruzivanja/

ma... osobno mislim da i nisu bas smisleni argumenti tamo nabrojani, vise onako opcenite stvari. Oni su onakvi, a mi bi mogli biti ovakvi, sta ce nam oni. To sto bi mi mogli, naravno da bi mogli, ali u praksi se pokazalo da smo mi daleko, daleko od toga sto bi mi mogli.

Evo zadnji primjer u vezi auto ceste Zagreb-Rijeka... pa to je zivi uzas, namjerno i smisljeno upropastavanje tvrtke. To je po meni ravno veleizdaji gdje bi se trebale provesti stroge, stroge kazne svih umjesanih da vise nikad nikom ne padne na pamet nista slicno. Ali normalno da nece. I tako stalno, od firme do firme.

A kao mi bi mogli ovako ili onako, da mogli bi kada bi odjednom imali mentalni sklop skandinavski drzava, njemacke ili tak neke normalne drzave.

Ne znam, poprilicno sam razocaran dosadasnjim dogadjajima i vjerujem da ce nas eu urazumiti. Problem je sto tamo ulazimo dok traje velika kriza, prije par godina svi su se divili Irskoj i velicali je itd. sad kada je dosla kriza svi je pljuju i kazu kriva je EU za to. Nije tako, gdje je Irska bila prije? A nije ovo kriza samo EU, ovo su zakuhali Ameri i Britanci IMO i od njih je sve krenulo.
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
meni najvise smeta sto tu Europu,,,uvelicavaju,,sve super samo bajka,,a kad dodjes na neki seminar o tome,,nesmis ovo,,nesmijes ono,,zakon je ovak,,kazna onakva daj viseeeeeeeee,,,a dubioza je u tome sto nama,,brane,,a citajuc i slusajuci druge vani se to sve dogadja,,oni sve smiju,,
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
kad (ako) uđemo u uniju najviše me veseli šta ću moći kupiti neku nekretninu u Rumunjskoj da idem i ja ko čovjek na godišnji u inozemstvo u svoju vikendicu
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,195
kad (ako) uđemo u uniju najviše me veseli šta ću moći kupiti neku nekretninu u Rumunjskoj da idem i ja ko čovjek na godišnji u inozemstvo u svoju vikendicu

Da, samo nećeš imati za troškove puta :D
 

Najnoviji postovi

Na vrh