• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Idilična, predivna, jedina EU

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
Samo ćlanstvo u EU ne garantira boljitak .Ova kriza je pokazala da imamo s jedne srane starih i novih ćlanica EUkoje su u većim problemima i onih koji se s krizom kako tako nose .Drugim rjećima pružaju nam se neke nove mogućnosti a kako ćemo ih iskoristit ovisi o nama samima. Jedino što mi kao pojedinci bez obzira što nam sad govore da mi odlućujemo na referendumu tu nemamo nikakav utjecaj kad je sve ispregovarano .
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
264
Ali to je jedna jako ozbiljna stvar za koju se trebalo jako, jako dobro pripremiti da mozemo profitirati iz toga, a kod nas se to previse olako shvaca, kao uostalom i sve drugo
Drugim rjećima pružaju nam se neke nove mogućnosti a kako ćemo ih iskoristit ovisi o nama samima.
Upravo to. Mi smo samo naučeni dobivati novce šakom i kapom (npr. naknadu sa burze, socijalnu pomoć, razni poticaji itd.) pa mislimo da ćemo tako i EU novce dobiti. Neće ići :mrgreen:

Usput prvi projekt nije prošao, krivac je bio partner u projektu (jedno sveučilište iz Engleske). Dekan engleskog sveučilišta je osobno rekao da će adekvatno sankcionirati odgovornog za propust. Baš me zanima kako bi to prošlo kod nas, odgovorni bi još bio i nagrađen... :roll:
 
O

odmahsad

Guest
"Književnik i kritičar Igor Mandić kazao je u intervjuu Novom listu kako je za Hrvatsku bolje ponovno ujedinjenje s južnoslavenskim narodima, nego ulazak u EU. Mandić naime ističe kako u EU ulazimo kao podstanari te da s tim scenarijem 'moramo podnijeti sudbinu da ćemo biti tretirani kao rezervna postaja za konobare i prostitutke',"

http://www.nacional.hr/clanak/122949/hrvatska-je-promasen-projekt-sa-sovenskim-temeljima

http://www.novilist.hr/Kultura/Igor-Mandic-Hrvatska-je-promasen-projekt-sovinistickih-elita
 
F

fair_play

Guest
"Književnik i kritičar Igor Mandić kazao je u intervjuu Novom listu kako je za Hrvatsku bolje ponovno ujedinjenje s južnoslavenskim narodima, nego ulazak u EU. Mandić naime ističe kako u EU ulazimo kao podstanari te da s tim scenarijem 'moramo podnijeti sudbinu da ćemo biti tretirani kao rezervna postaja za konobare i prostitutke',"

http://www.nacional.hr/clanak/122949/hrvatska-je-promasen-projekt-sa-sovenskim-temeljima

http://www.novilist.hr/Kultura/Igor-Mandic-Hrvatska-je-promasen-projekt-sovinistickih-elita

Je da, baš bi nam s j(t)užnoslavenskim narodima bilo divno i krasno. Sve jedna zemlja bolja od druge po pitanju ekonomije, korupcije i svega skupa. Neki imaju zbilja kratko pamćenje.
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
264
Kako je rekao jedan načelnik prije ili poslije ćemo ući u Eu, onda se bar možemo pripremiti za nju. I ima pravo :D
Mislim da je jedna od rijetkih lokalnih uprava koja je školovala djelatnika samo za to.
Masa ljudi odustaje od programa jer u konačnici sve izađe tri puta skuplje a vrate ti samo pola.
Ista općina kroz EU dobila pročistač otpadnih voda i gle 100% HR proizvod i još iz Karlovca. Lokalna udruga mladih ima program pretvaranja stare drvene kuće u muzej narodnih nošnja, alata i slično kao ostavština svojih baka i djedova. Ne znam zašto nebi prošao, i opet je to 100% HR :roll:
Da je Europska Unija nešto htjela graditi na povjerenju i prosperitetu već bi kod nas bilo tvornica i tvornica.
Tvornicu neće otvoriti ali školu koja će školovati radnike za tvornicu ili vrtić za djecu radnika hoće financirati ;)
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
čiko, izuzetak samo može potvrditi opće pravilo...
Kamanje nebi niš napravilo da je ostalo i dalje u staroj općini, kao što nije napravila ni stara općina...
Međutim, u kraju di je mentalni sklop potpuno dugačiji od 99% Hrvatske, di je taj mentalni sklop odavno na europskoj razini, di svaka druga kuća ima svoj obrt ili poduzeće, bilo bi porazno da nisu ostvareni europski projekti.

ja to znam, al možda ostali forumaši ne...
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
264
DARIJUS ja to znam ;)
Kako su bila predavanja u knjižnici o toj tematici išao sam na njih, vodili su ih pravi stručnjaci a ne "stručnjaci sa stranačkim iskaznicama" pa imam malo drugačiji pogled za razliku što se vidi na naslovima novina i TV-a.
Ukratko oni koji su uvidjeli prednosti EU i pripremili se za nju oni neće imati problema. Smiješno je to da neki gladovi i općine su to prepoznali i pripremili se (obićni ljudi), a država koja je mogla uzeti najbolje od najboljih za taj posao nije, uzela je "svoje ljude". Dalje znate...

I govorim samo o Kamanju jer oni su jedini koji su to prepoznali na našem području, potvrdili predavači.
 
Posljednje uređivanje:
F

fair_play

Guest
DARIJUS ja to znam ;)
Kako su bila predavanja u knjižnici o toj tematici išao sam na njih, vodili su ih pravi stručnjaci a ne "stručnjaci sa stranačkim iskaznicama" pa imam malo drugačiji pogled za razliku što se vidi na naslovima novina i TV-a.
Ukratko oni koji su uvidjeli prednosti EU i pripremili se za nju oni neće imati problema. Smiješno je to da neki gladovi i općine su to prepoznali i pripremili se (obićni ljudi), a država koja je mogla uzeti najbolje od najboljih za taj posao nije, uzela je "svoje ljude". Dalje znate...

I govorim samo o Kamanju jer oni su jedini koji su to prepoznali na našem području, potvrdili predavači.

Da, upravo tako. Katastrofa je da se prema tako ozbiljnoj stvari odnosi s takvim nemarom pa kao rezultat imamo stvarno povelik euroskepticizam, a zasto? Pa upravo zbog onog gdje i jesmo sada i bez EU. Zamisli samo da je 80% Hrvatske ovo napravilo, danas bi se znatno pozitivnje gledalo na EU. A u cemu je u stvari razilka? Pa u nama. I kada udjemo u EU, ako ce se nase politicke elite ponasati kao do sada, nas tamo nista dobro nece docekati i svi ce biti ljuti na EU. Bezrazlozno.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Upravo to. Mi smo samo naučeni dobivati novce šakom i kapom (npr. naknadu sa burze, socijalnu pomoć, razni poticaji itd.) pa mislimo da ćemo tako i EU novce dobiti. Neće ići :mrgreen:

Usput prvi projekt nije prošao, krivac je bio partner u projektu (jedno sveučilište iz Engleske). Dekan engleskog sveučilišta je osobno rekao da će adekvatno sankcionirati odgovornog za propust. Baš me zanima kako bi to prošlo kod nas, odgovorni bi još bio i nagrađen... :roll:

Koliko ja čujem u Njemačkoj je radnik zbrinut na burzi dok ne nađe novi posao, a kod nas dobiješ mrkvu, turci masovno ne rade i žive od socijale, a poticaji se također dijele po hektaru kao i kod nas i imaju skoro pa osigurano tržište i razne subvencije na proizvode.
 
M

MOCO

Guest
koliko ja čujem u njemačkoj burza ne provodi natječaje samo zbog forme, već ako ti ponude posao najvjerojatnije ćeš ga i dobit, a kad ga dobiješ imat ćeš i plaću u dan točno pa ćeš u trgovini kupit njemačko meso i njemačku salatu,možda španjolski krastavac i ako si švabo vozit ćeš njemački auto i njemački traktor i pit ćeš njemačko pivo i jest njemačku kobasicu
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
264
Koliko ja čujem u Njemačkoj je radnik zbrinut na burzi dok ne nađe novi posao, a kod nas dobiješ mrkvu, turci masovno ne rade i žive od socijale, a poticaji se također dijele po hektaru kao i kod nas i imaju skoro pa osigurano tržište i razne subvencije na proizvode.
U Švedskoj (a možda i drugdje nisam siguran) ako si na burzi ili socijali moraš biti na raspolaganju državi, znači pomažeš u ustanovama, invalidima i slično tj. opet radiš za te novce.
Turska je druga priča. Od raznih naknada za tranzitni promet koje naplate (naftovodi, plinovodi, roba koja prolazi iz Azije u Europu...) mogu dijeliti šakom i kapom a i vjera kod njih ima utjecaj.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Evo, pročital nakon par dana svih 30 strana, ništ dobroga, stanje mi se samo pogoršalo!
Sve je to trebalo pričekati još bar min. 5 god.
 

anđelko

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
172
Ak već idemo u EU trebali smo iskoristiti pred pristupne fondove čim više a ovak kad nismo baš ništa dobro nam se ne piše.Mislim da su naši todoriči kupili političku elitu pa im je važnije da čim manje proizvodimo da oni mogu uvesti europsko smeće i prodati nam i zaraditi silnu lovu.Uistinu se vrača doba feudalaca i kmetova.:butthead:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
@ čiko

Jbg. ne vidim da se Poljaci bune da ih je EU upropastila, ne vidim da se Slovaci bune (rade najvise automobila u europi po glavi stanovnika) itd. Ali to je jedna jako ozbiljna stvar za koju se trebalo jako, jako dobro pripremiti da mozemo profitirati iz toga, a kod nas se to previse olako shvaca, kao uostalom i sve drugo

Uvijek postoji EPP, ako se malo pogleda karta granica Europe jasno dolazimo do zaključka zašto rubne unijske države se El Dorado.

Poljska opće nije nikakvo gospodarsko čudo, zapravo kad pogledam Velikog Brata koji zna sve ispada da je Poljska slabije razvijenija od Hrvatske, također je svaki četvrti stanovnik poljoprivrednik, dok je kod nas zaposlen u industriji. Također Poljska ima veći BDP od našeg ali točno toliko puta ima više stanovnika itd. Da ne nabrajam. Da imamo političare koji su nesposobni nemamo. Političari su vrhunski, ali za svoj džep. Slovačka proizvodnja auta? Je proizvodnja poluproizvoda švapskog porijekla koji služi samo za držanje distance koreancima i talijanima. Škoda je nekad bila auto, onda je postala komunistički instrument za mase a sada je točno to švapski poluproizvod sa kojim ne znaš jel ćeš napraviti ni 40.000 km. To je druga priča.

Kažete Karlovac ima nešto razvijeno :) Da nije Polančec iz Karlovca? Da nije Tehnix ugrađivala nešto? ;) Najte biti smješni.

Obrazovanje? Kod nas u Osijeku većina ljudi ima barem jednu prekvalifikaciju, bilo da je nešto u svezi računovodstva, pvc stolarije, računala, poljoprivrede i sl. Otvarat škole da generiramo još veće degenerike po nekom programu koji nema veze sa pameti? Ćemu?

Ajd da Vas sve skupa pitam kako svijet regulira natalitet? Koji su uvijeti za štampanje novog novca, jer apsolutno je jasno da nas je sve više na svijetu, što znači da ista količina svijetskog novca se dijeli na veći broj ljudi, što uzrokuje siromaštvo i glad. Što svijet čini protiv toga? Od domovinskog rata do vamo svijet je bogatiji za 2 milijarde ljudi, trebao je biti do 2010 3 milijarde, ali kemičari tu rade punom parom da to tako ne bude. Što svijet čini protiv topljenja ledenjaka? Jel postoji u svijetu opće iti jedan primjerak ljudskosti, pomoći, nadmoći nad prirodom, obuzdavanja gospodarskih poretaka i sl?

Samo konstruktivno i debatiramo ;) Što mi duže odlažemo ulazak u EU to političarima punimo više džep.

Pitanje jel Hrvatska ima i jednu tajnu službu? Jel toliko tajna da ni ne postoji. Gdje su oni kombiji Istina itd...
 

Najnoviji postovi

Na vrh