• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Idilična, predivna, jedina EU

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
264
Poljska opće nije nikakvo gospodarsko čudo.
Nije gospodarsko čudo ali je stabilna država, jedna od najstabilnijih u ovoj krizi, a i Češka i Slovačka ne zaostaju puno i nebi se bunio da smo i mi takvi; to može zahvaliti u prvom redu proizvodnji, što kad nas ima u tragovima. I nisi dopisao da je kod nas svaki četvrti zaposlen u industriji, u državnoj ili vezano za državu tj. mi ih u neku ruku plačamo :roll:
I nemoj mi o Škodi govoriti da je poluproizvod :axe: Naša ide bez greške (130t km, a znam jednu koja je prešla 500t km i još se kotrlja) ;)
Kažete Karlovac ima nešto razvijeno. Da nije Polančec iz Karlovca. Da nije Tehnix ugrađivala nešto? Najte biti smješni.
U Karlovacu se proizvode najbolji svjetski pištolji, puške(HS Produkt) i usprkos tome naši policajci i vojnici sa njima rade piz*arije sebi na štetu :lol:
Imamo i mi lokalni Tehnix i lokalnog Polančeca, kakvo je to grad da nema čovjeka iz stranke - Inace moj dobar prijatelj :rolfer:
Obrazovanje? Kod nas u Osijeku većina ljudi ima barem jednu prekvalifikaciju, bilo da je nešto u svezi računovodstva, pvc stolarije, računala, poljoprivrede i sl. Otvarat škole da generiramo još veće degenerike po nekom programu koji nema veze sa pameti? Ćemu?
Otvarat škole sa zanimanjima koje trebaju, a ne onih kojih su puna burza to vrijedi i za prekvalifikacije. U Karlovcu je krenulo nekako u tom smjeru, već je i vrijeme :roll:
Ajd da Vas sve skupa pitam kako svijet...
...bla,bla,bla. To pitaj SAD, oni vole to raditi za "dobrobit svijeta" :mrgreen:

Samo konstruktivno i debatiramo. Što mi duže odlažemo ulazak u EU to političarima punimo više džep.
Forum i služi za razmjenu mišljenja ;) Političarima su već puni džepovi, sad pune čarape :lol:

Pitanje jel Hrvatska ima i jednu tajnu službu?Jel toliko tajna da ni ne postoji
Zato se i zove tajna da ne znaš za nju :finga:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ako su takve škole onda da, možda ovakovog tipa...
http://www.oilcareers.com/content/categories/drilling.asp
Redovno preko 2000 otovrenih natječaja.
U Češkoj ne cvijetaju ruže jer im doktori bježe van iz zemlje, nema im smisla da rade za 600 eura. Poljska i Slovačka čisti EPP i to je sve, no kod Poljske bi mogao nastupiti pakao treća godina rast BDP proizvode šrot hranu jer im podneblje nije nikakvo, moglo bi im se malo začiniti da imaju opterečeno zdrastvo, da im odu pare u Plivu Krakow. A de ne spominjemo kako im je vlada nastradala da dan danas istražuju što se desilo. Evo jedan "sviježi" primjer poznanik radi uuuu Neeemačku, sad je na prinudnom godišnjem odmoru jer firma nema posla, inaće radi na stroju koji radi elektroniku za hibride poznatih njemačkih vozila. Poz
 
M

MOCO

Guest
ja mislim da poljski poljoprivrednici prilikom investicija i povlačenja love iz eu fondova nisu posrtali na poljskoj birokraciji
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Antonio

danas je ovaj grafit osvanuo u Dubrovniku : Europo, gdje si '91. bila? Kad grad naš je gorio oči si krila. Sad bi htjela čistu vodu i more, a nama s tobom može bit samo gore......samo jos jedan dokaz da jos ne treba u EU!
Danas, 16:41:26 – Prijavi administratoru – Odgovori


14. Eventualnim ulaskom Hrvatske u EU, NE otvaraju se nikakve nove
mogućnosti izvoza hrvatskih proizvoda u EU, a koje već nisu ostvarene kroz
"Sporazum o slobodnoj trgovini između Hrvatske i EU".

15. Eventualnim ulaskom u Europsku uniju bit će Vam zabranjeno zaposlenje u
uniji slijedećih 7 godina, dok se danas tamo možete zaposlit odmah, ako
nađete posla pored njihovih 30 milijuna nezaposlenih.

18. Eventualnim ulaskom Hrvatske u EU, hrvatski dug će enormno porasti.
Primjer za to su države poput Portugala, Irske, Italije, Grčke, Španjolske
koje Europska unija pogrdno naziva skraćenicom PIIGS (SVINJE), dok će
izlazak iz EU značiti plaćanje do 30% jednogodišnjeg proračuna

20. Omjer ravnopravnosti Hrvatske u Europskoj uniji kao i mogući njen
utjecaj u EU:**** ****
Europska unija (500 milijuna stanovnika)
Hrvatska (4,3 milijuna stanovnika)

Izvor: http://danas.net.hr/hrvatska/page/2012/01/12/0354006.html?pos=n0
komentari
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Znači ako kojom slučajnošću i uđemo u EU njen raskid braka ćemo platiti 5 milijardi eura. Kad gledam onako kroz povijest što je to za nas Hrvate? Pih sića. Prodali smo sve banke za 5 milijardi eura cca, a sanirali ih sa 87 milijardi :) Jer smo još ponosni što smo Hrvati ili smo idioti?
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Uzalud nam pisanja i objašnjavanja,evo primjera: svaki 2 umirovljenik misli onog dana kada uđemo u EU dobiti će europsku mirovinu:rolfer:
- svaki drugi zaposleni a još gore nezaposleni misle da će drugi dan na bus i via FR-DE zaraditi 2000eura.:rolfer:
- svi školarci misle da će se zaposliti u EU i ići na školovanje u EU:rolfer:
- samo velikiiiii poljoprivrednik sanja o ulasku(Todorić i bagra ) jer svi mali će propast,a to njima paše više love za njih:partyman:
- ostala je mala manjina radnik i seljak mi lajemo a nitko nas ne čuje:rolfer:
- zahvalimo propagandi Vlade na nj spotovima (plavac,svemirski brod,talijani vole hrvate,i avioni)+ novi ministri koji obečaju da neće dirati sirotinju ako uđu u Eu:finga:
- nažalost ulazimo u EU:madmana:
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
htjeli mi ili ne ali čemo ipak uči bar ja tako mislim po svim izjavama naših sugrađana koji misle da če biti bolje ja osobno sam protiv razlog :koji je za ????
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
S kim god sam razgovarao o ovoj temi svi kazu kako su jako protiv ulaska i svi vele kako ce referendum pokazati da je oko 70% gradjana za. I svi s kojima sam razgovarao se pitaju ko je taj ko ce glasati za. Ja osobno kad bi mogo dao bi dvostruki glas protiv. Prijatelj mi je najmanje jedanput tjedno u Madjarskoj i veli da su tamo redoviti prosvjedi za izlazak iz Unije ali da se to ne daje u javnost i da to policaji uredno razjure. Veli na sve strane prosvjedi ogorcenih ljudi. Osobno sam razgovarao s covjekom koji je jesenas bio u berbi grozdja u podravini, njegova prica je da je nekad imao na desetke hektara vinograda i da je jednostavno dobio novce da se to sve unisti i da odustane od proizvodnje.
Znate li koliko šećerana je nekad bilo u Madjarskoj a koliko ih sada radi? Neka odgovori neko pametniji od mene.
Kakva unija nataknem ih! Kome se svidja nek seli u uniju! Stariji ljudi vec govore kako cemo mi zaliti za Beogradom i da cemo se gorko kajati jer ce Brisel biti malo gori gazda nego nekad Beograd.
Zivi bili pa vidjeli a ja im se ne veselim niti najmanje. Netreba mi nista njihovo, kog ce mi vraga njihiova pomoc za ovo i ono kad ce to u konacnici oni sebi naplatiti visestruko. Sve ce to nas kostati preskupo. Kakve place, kakve crne mirovine... lazu ljude da ce cvjetat cvjece... ma tko ce nam to podici standard ako nebudemo sami zasukali rukave? Iskoristit ce nas maksimalno, sazvakat i ispljunut dok nebudemo vise slatki!
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
evo vam mišljenje jednog poljaka...
čovjek završio fakultet i ostao doma...prvi susjed mu na kilometar od kuće...
pitao sam ga kak je to u EU
prenosim odgovor na poljskom, imate translator koga zanima što je rekao...


Życie w UE:

+ łatwy przejazd przez granice "Schengen"
+ trochę pieniędzy na rozwój kraju
+ lepszy handel z krajami UE
+ dotacje dla rolników

- głupie przepisy przenoszone bez sensu z prawa UE
- gorszy handel z krajami na wschodzie (Białoruś, Ukraina, Rosja)

To nie jest tak że coś się zmienia jak jesteś w UE. To tylko szansa dla kraju żeby poprawić swój status. Z dnia na dzień się nic nie zmieni. Dla was to zły czas bo jest kryzys, nie dostaniecie za wiele pieniędzy z funduszy UE.

Polska chciała by być w UE ważna bo ma sporo ludzi i terenu. Jest za biedna i ma mniej do powiedzenia niż by mogła. Poza tym u nas brak porządku i szanowania prawa.

Chorwacja to mały kraj może się czuć zdominowany przez resztę.

Sam nie wiem co będzie z UE. Grecy Hiszpanie i Włosi zrobili bałagan. Każdy chciał brać pieniądze na kredyt i nie spłacać. Teraz jest problem. UE jako całość nie wie co ma robić. Porządek zrobią Niemcy i Francja - chyba ?
Euro to niczyja waluta i nikt o nią nie dbał. Z tego wziął się kryzys.

W Polsce jest dużo lepiej po wejściu do UE.

Płace są u nas kiepskie. Dlatego dużo ludzi jedzie do pracy za granice ( około 1,5 mln ).
Ja dorabiam jako elektryk i robię projekty w AutoCad.


Drewno było kupione w państwowym lesie. To było drewno z przecinki czyli tanie. Trzeba je było sobie samemu okrzesać i poskładać. 300 zł za cztery takie przyczepy. Za tydzień jadę po grube drzewo graba ( Carpinus ). Za 6 m3 muszę zapłacić 1000 zł.
Lasy Państwowe to 85 % wszystkich.

eto, ima i za euroskeptike i eurofile...znači nije vrag ni crn ni bijel...pa odlučimo što će biti sami.:finga:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,932
A jesu i našli pravog za poljoprivredu... Evo već problema.Pa kako o poljoprivredi može govorit netko tko je upravo u tom sektoru przivan za krađe poticaja,za probleme sa javnim natječajima za državno zemljište itd itd. Sramotno. Ima puno poštenijih i pametnijih poljoprivrednika samo je loše što se ne žele medijski eksponirati,a ne znam da li i mogu doć na red od lajavaca.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ja sam glup, ti si glup, oni su glupi :) Pazi vamo!!!
Prije dva dana plaču Pusićka i Linić da nam ulazak u EU neophodan za kreditni rejting, za novo zaduživanje, da bez ulaska ne možemo opstati. Mislim da su i za Jugoslaviju prije rata govorili da je prezadužena, da ne može opstati, da nam trebaju investicije i bla bla.

Na referendumu 22. siječnja građani odlučuju o budućnosti Hrvatske, a u slučaju da se izjasne protiv članstva RH u Europskoj uniji, zemlja će se naći u jako teškoj gospodarskoj situaciji, izjavila je u subotu u Zagrebu ministrica vanjskih i europskih poslova Vesna Pusić
Ako se građani na referendumu izjasne protiv ulaska Hrvatske u EU, 'ekonomski ćemo se naći u neopisivo teškoj situaciji. Prva reakcija će vjerojatno biti pad kreditnog rejtinga, druga će vjerojatno biti procjena investicijske sigurnosti u Hrvatskoj jer je članstvo u EU između ostalog i mjera sigurnosti okruženja za ekonomske aktivnosti, u prvom redu investiranje', rekla je Pusić koja se pridružila akciji HNS-a organiziranoj u Gajevoj ulici u središtu Zagreba čija je svrha bila animirati građane za izlazak na referedum i glasanje ZA Hrvatsku u Europskoj uniji.
Izvor:
http://www.tportal.hr/vijesti/svijet/170360/Pusic-Ako-glasamo-NE.html


'Referendum, a nadam se i pozitivan odgovor, značit će puno za proračun i rejting i trošak zaduživanja. Želja građana da budemo dio zajedničkog tržišta znači velike prednosti za hrvatsku ekonomiju, izvoznike i tržišta kapitala. Svima nama to treba, jer će rejting biti pozitivan, past će kamate i investitori će ponovno biti prisutni u Hrvatskoj', kazao je ministar financija Slavko Linić za tportal.

http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/168767/clanstvo-u-EU-treba-nam-zbog-rejtinga.html

Pazi Vamo DANAS!!!
'Neće nas EU spasiti ako smo glupi i nesposobni. Ako nemamo ideju kuda želimo ići i svoje vlastite snage koje će nas voditi u tom smjeru, neće nas spasiti EU. Ali u tom slučaju nas neće spasiti ništa', dodala je ministrica vanjskih i europskih poslova.

http://www.tportal.hr/vijesti/svijet/170631/Nece-nas-EU-spasiti-ako-smo-glupi-i-nesposobni.html

Znači ona već sada projecira da smo u EU i da ako to ne iskoristimo da smo glupi??
Ha ha
Ja možda jesam glup ali sigurno ne trebam toliki sabor, toliko skupo zbrinjavanje njihovih 8 godina rada, toliki vozni park, menađere, opčinare i načelnike, državne gubitaše, toliko korumpirane stranačke kolege, ja trebam zasući rukave i raditi, ako svi tako radimo nismo glupi, da bi radili ne trebamo biti u EU.

Politikom se bave gotovo savršeni kriminalci!
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
A koji je uopće krajni posao političara? Da samo pregovaraju da uđemo u EU, NE zato služe lobisti, oni nisu na HR platnom spisku, bar ne onom legalnom. Koja svrha političara, ništa ne znaju, a plaćamo ih.
 
A

AGRIPLUS65

Guest
A koji je uopće krajni posao političara? Da samo pregovaraju da uđemo u EU, NE zato služe lobisti, oni nisu na HR platnom spisku, bar ne onom legalnom. Koja svrha političara, ništa ne znaju, a plaćamo ih.
a kaj im mozes ima tolko glupi ljudi da ovi kazeju da treba sve poput njih ubit oni bi glasali za.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
euanketa.jpg

Sad će dobiti slom živaca :)
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
danas stigao letak "sve što ste htjeli znati o eu"
odgovori su prekrašni...hihi
evo jedan okolo poljoprivrede:
Kakva su iskustva novih država članica EU u poljoprivredi?
- Iskustva su većinom pozitivna
- U korištenju poljoprivrednih fondova najuspješnija je bila Poljska
- u većini novih država članica EU dohodak poljoprivrednika porastao je u prvim godinama članstva: između 2000. i 2007. , u Latviji je utrostručen, u Estoniji, Litvi i Poljskoj udvostručen, a u Češkoj i Slovačkoj povećan za 50%.

1, super što su iskustva VEĆINOM pozitivna, to puno toga pojašnjava :lol:
2. čudno da je Poljska bila najuspješnija, al ne kažu nam po kojem kriteriju...ak je ono kaj ja mislim, broj stanovnika i površina, normalno je da je poljska s 40 milja stanovnika bila uspješnija od ...Slovenije?,
3. ako je Poljska bila najuspješnija zašto je dohodak poljoprivrednika "samo" udvostručen, a ne učetverostručen, jer lijepo piše da je u Latviji utrostručen ali Latvija nije najuspješnija...hmm...ah, da, i zašto pričamo o prošlosti kad dobro znamo da je sad 2012 GODINA?...i još jedna ljupka suprotnost koju sam uočio...pogledajte prilog u Provjerenom od prošlog tjedna, lijepo su intervjuirali Slovačkog zastupnika u EU parlamentu, njegovim riječima netreba puno dodat. citiram "UBILI SU POLJOPRIVREDU U SLOVAČKOJ".

...al bar ćemo putovat po evropi kak se sjetimo...
E NEĆEMO JER U ŠENGEN NEBUMO TAK SKORO UŠLI!!!

ajmo ljudi, runda za sve, recite NE!:drinkers::drinkers::drinkers:
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
nemoj te se zamarati sa tom unijom pa mi smo već u uniji odavno : banke su nam u vlasništvu unije tvornice nam je uzela unija političari drže svoju lovu u uniji ,jedemo meso ,i ostale proizvode iz unije hoteli su u vlasništvu unije pa šta još raspravljati logićno je da to i papirnato još riješimo pa da smo u uniji i mi koji nemamo nike veze sa unijom jedino čemo uštedjeti na putovnicama:lol:
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
264
ako je Poljska bila najuspješnija zašto je dohodak poljoprivrednika "samo" udvostručen
Pada mi na pamet npr. Fond za rualni razvoj. To je vezano za selo(ceste, razni objekti potrebni na selu...) ali možda to ne ulazi u dohodak poljoprivrednika :scratch Nisam siguran dugo je prošlo od onih predavanja, brojevi isparili iz glave :confused:

Sječam se slika poljskih sela prije i poslije, razlika dan i noć. To mi se urezalo u pamčenje, više sam vizualni tip :weedman:
 

Najnoviji postovi

Na vrh