• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Idilična, predivna, jedina EU

Z

zetor4718

Guest
zaboravil si pribrojit mito koje obavezno ide s radom u državnim firmama...i onda ćeš shvatit kak sve financiraju bez brige i pameti...

nedaju nikakav mito,znaj i da je sa mitom završeno!
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
ŠOKANTNO I DEFINITVINO KRAJ NAŠEG ULASKA U EU!!!
Mađari žele prodati INA-ina polja vrijedna 20 mlrd. $
Odjel za razvoj seli u Budimpeštu

INA je ugovor o istraživanju i eksploataciji polja u Siriji potpisala 1999. godine, a u posao je ušla sa sirijskom državnom naftnom kompanijom s kojom profit dijeli popola. Do danas je u ta polja uložila oko milijardu dolara. MOL u nafta polja nije uložio nikakva sredstva. Procjenjuje se da su naftna polja u Siriji vrijedna 20 milijardi dolara.

Istovremeno, INA-in Odjel za razvoj i istraživanje mađarski šefovi iz Zagreba žele prebacili u Budimpeštu.

Izvor: http://danas.net.hr/novac/page/2012/01/18/0134006.html


Preklinjemo EU da nas primi i da nam da mogućnost povlačenja sredstva, a ti što nas nagovaraju su dali 25% INE za 0,5 milijardi dolara.

Sanader i Polančec što su uradili HR to nijedan ratni zločinac iz Srbije nije uradio!
Živjeli Židovi i štriganje ovaca :)
 
Z

zetor4718

Guest
Sanader i Polančec što su uradili HR to nijedan ratni zločinac iz Srbije nije uradio!
Živjeli Židovi i štriganje ovaca :)

Najgori su domaći izdajnici,ali neka oteto je i prokleto sve zlo će stići i njih na bilo koji način!
 
S

seljaček

Guest
Neka im bude , negdje u novinama sam pročitao dobar komentar " dao im bog da sve što su nama oteli potroše na lječenje svoje djece" Nisu jadna djeca ništa kriva ali to govori koliko je jadan čovjek ogorčen i razočaran u sustav da je u stanju tuđe dijete proklinjati. Žalosno ali bojim se da če ovo ugnjetavanje , porobljavanje i pljačkanje naroda eskalirati u sukob svjetskih razmjera. NE- EU .
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Do referenduma će nas tuči garant :)

PUSIĆ ZAPRIJETILA:
'Ako ne uđemo u EU, nećete dobiti mirovine!'

'Ne bih htjela biti preokrutna, ali ako ne uđemo u Uniju, nećete dobiti mirovinu! Mogu vam ja biti antipatična, ali nemojte da vam bude antipatičan vlastiti život. O tome se radi! O glavu nam je, ljudi! Glasajte za budućnost ove zemlje!' poručila je šefica diplomacije Vesna Pusić.
Izvor: http://danas.net.hr/hrvatska/page/2012/01/18/0370006.html?pos=n0

Rješenje je jednostavno. Evo JAVNO objavljujem rješenje za Hrvatsku Ovisno Kreditnu Državu!

Prvo sva imovina stečena ilegalnim putem biti će oduzeta!
"Mađari" su potkupili Polančeca i Sanadera te na ilegalan način došli do upravljanja državnom imovinom iako nemaju večinski paket!

Protupravnu korist je ostvarila grupacija MOL ne isplativši realnu kompletnu cijenu za preuzimanje (samo korisnicima otplaćenih dionica, hypo kredita i djelom ZABA kredita, RBA gdje je većina NIJE, jer nisu imali gotovine niti ih je itko iz svijeta htio pratiti) podmičivanjem a vjerovatno i iznudom došla do upravljanja najvećom balkanskom a i šire naftanom kompanijom.

Sanadera i Polančeca staviti u program svjedoka (trenutno su ti ljudi teški barem 20 milijardi dolara) da priznaju krivnju iako imamo sve dokaze protiv njih, oduzeti imovinu "Mađarima" i prodati ta nalazišta ukoliko je to trenutno prijeko potrebno rusima za 20 milijardi.

20 milijardi je krasan početak Nove Republike Hrvatske, zar ne?
A "Mađari" neka se žale kome god hoće!!!

Usporedno dilaj drogu i vozi bembaru, kad padneš što mislite gdje ide bembara? To su ovi pijuni dileri ;)


Kako Vam se sviđa legalni nači funkcioniranja pravne države? Bi li Sanaderu i Polančecu oprostili ove grijehe za 20 milijardi dolara?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Kontam , mene tebe žao ..ti vodiš revoluciju ..kladim se na mali prst da bude 70% glasalo ZA .
Jednostavno je kasno za negiranje , razloga je milion ..ne da mi se nabrajati .
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Ja bi im svima oprostil grehe ako bi vratili svu lovu.Ali bi oni i njihova sva familija morali raditi u pogonu ko obični šljakeri.Za isto takvu plaču naravno.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
ništa od tog biti neče da ja neplatim prometnu kaznu sjeli bi mi na plaću a ovo je samo cirkus kolorado za javnost da se malo utješi:evil:
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
371
S kim god sam razgovarao o ovoj temi svi kazu kako su jako protiv ulaska i svi vele kako ce referendum pokazati da je oko 70% gradjana za. I svi s kojima sam razgovarao se pitaju ko je taj ko ce glasati za. Ja osobno kad bi mogo dao bi dvostruki glas protiv. Prijatelj mi je najmanje jedanput tjedno u Madjarskoj i veli da su tamo redoviti prosvjedi za izlazak iz Unije ali da se to ne daje u javnost i da to policaji uredno razjure. Veli na sve strane prosvjedi ogorcenih ljudi. Osobno sam razgovarao s covjekom koji je jesenas bio u berbi grozdja u podravini, njegova prica je da je nekad imao na desetke hektara vinograda i da je jednostavno dobio novce da se to sve unisti i da odustane od proizvodnje.
Znate li koliko šećerana je nekad bilo u Madjarskoj a koliko ih sada radi? Neka odgovori neko pametniji od mene.
Kakva unija nataknem ih! Kome se svidja nek seli u uniju! Stariji ljudi vec govore kako cemo mi zaliti za Beogradom i da cemo se gorko kajati jer ce Brisel biti malo gori gazda nego nekad Beograd.
Zivi bili pa vidjeli a ja im se ne veselim niti najmanje. Netreba mi nista njihovo, kog ce mi vraga njihiova pomoc za ovo i ono kad ce to u konacnici oni sebi naplatiti visestruko. Sve ce to nas kostati preskupo. Kakve place, kakve crne mirovine... lazu ljude da ce cvjetat cvjece... ma tko ce nam to podici standard ako nebudemo sami zasukali rukave? Iskoristit ce nas maksimalno, sazvakat i ispljunut dok nebudemo vise slatki!

O Mađi znam puno toga...kako bi rekao narod "uzduz i poprijeko"...ono sto se desavalo krajem 60-tih sa SSSR-om polako se ponavlja...stanje koje je vrlo slicno Grckoj.
Naravno nitko ne spominje primjer nekih zemalja koje su odbile EU na referendumu..sredile svoje bankarstvo(dopustile bankama da propadnu-nisu propale,samo nisu vise investirale tamo..kod nas se saniralo,pa prodalo po minornim cijenama) i danas im je BDP u plusu unatoc krizi..
Monopoli polako dolaze..citam komentare na nekim drugim forumima onih kojima je informacija emisija HRT-a...od toga da ce ostati bez mirovina,do gladi...to je takva propaganda da cu svakako pokusati pojasniti jos nekima sto EU znaci..nadam se da ce i imati volje otici glasati..
hm..zanimljivo da nasi susjedi nisu gladni...spomenuti Beograd ce pokazati malo vece zube EU...doduse imaju jako zalede,ali ipak...
Samo pratite nacin kako clanovi vlade izgovaju recenice...redoslijed u kojem Vam doslovno kazu(insinuacijom i navodenjem) da treba glasati za EU..i na kraju kazu:"Vi odlucujete".
Ovakvu propagandu bi netko nazvao prozirnom..ustvari je takva da se ismijavaju svima jer su sigurni da ce im referendum proci.Kada im se postavi pitanje:Sto ako ne dobijete potrebnu vecinu..svi zastanu..pogledaju se i recenice cesto pocinju sa prisiljenim smijehom i zamuckivanjem tipa "pa..ovaj.." itd...
Rasprava za i protiv EU ima..no lakse je zivjeti u snovima nego pogledati istini u oci i nadati se kako smo bas mi El dorado za 500 milijuna drugih...
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
371
Politikom se bave gotovo savršeni kriminalci!

bez ovoga "gotovo"...imaju imunitet..zasticeni su od strane organa reda..mogu se igrati tudom lovom,sve cesce to prerasta u tudi zivot(ljudi 70 dana su u satoru-posveti im se dvije-tri emisije na htv-u,prode vrijeme i zaboravili smo)...to je samo primjer narodne(lako je tudim mlatiti po...)i za sve to najveca kazna im je sto mozda nece sjediti iduce 4 god...(kao svj.prvenstvo u nogosu) u prvoj klupi...
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
264
grupacija MOL ne isplativši realnu kompletnu cijenu za preuzimanje
Realno gledajući tada je toliko vrijedila kako se njome upravljalo. Da ju MOL ili OMW ili bilo koja druga kompanija nije kupila i restrukturilala i da se nastavilo voditi ju na "hrvatski način" danas bi bila kao HAC, ACRZ, HŽ...
Sanadera i Polančeca staviti u program svjedoka (trenutno su ti ljudi teški barem 20 milijardi dolara) da priznaju krivnju iako imamo sve dokaze protiv njih
Na kraju će završiti tako da će iznad dvojica biti oslobođeni i još im platiti za duševne boli koje su pretrpili, nebi se čudio :rolfer:
 
M

MOCO

Guest
mogli smo mi lijepo prodat ta naftna polja i vratit dio državnog duga!

al` ne! to bi netko prije u svoj džep strpo. ma sramota kakve nam se izdajice prodaju pod domoljube
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Realno gledajući tada je toliko vrijedila kako se njome upravljalo. Da ju MOL ili OMW ili bilo koja druga kompanija nije kupila i restrukturilala i da se nastavilo voditi ju na "hrvatski način" danas bi bila kao HAC, ACRZ, HŽ...

Na kraju će završiti tako da će iznad dvojica biti oslobođeni i još im platiti za duševne boli koje su pretrpili, nebi se čudio :rolfer:

Čiko Čiko, da nije bilo TITA INA bi vrijedila 0 $. Bijele noći(?), Sirija i ostale nalazišta nafte je INA dobijala na staroj slavi Jugoslavije. MOL,OMV, ENI, PETROL Romania itd INA pojede za doručak. Znam jer sam radio vrijednovanje naftanih kompanija u 2004 godini. Dok sam boravio u Gruziji u jednoj čajoteci sam sreo jednog visokog predstavnika ENIa, kada sam u izrazio poštovanje što radi u takvoj jednoj sposobnoj kompaniji, zahvalio se ali kaže nije to ništa naspram naše INE :) Svi su znali što je INA a oni u Hrvatskoj što su znali ti su šutili.

Zakon ponude i potražnje određuje cijenu.
Cijena treba da okarakterizira proizvod.
Naplati i reklamaciju.
Itd...

Sve su to fraze, ali keš svakodnevni je moć :)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Kontam , mene tebe žao ..ti vodiš revoluciju ..kladim se na mali prst da bude 70% glasalo ZA .
Jednostavno je kasno za negiranje , razloga je milion ..ne da mi se nabrajati .

I meni sebe na što gubim energiju :) Umjesto da učim. Poz
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Primjer takvog bračnog para ima u mojoj ulici,oba dvoje rade u državnim firmama i plaće im nisu ispod 7000kn,kupili su kuću,sredili je,kupili novi auto i idu na zimovanje i ljetovanje ukratko rečeno žive bez brige i pameti!ljudi su ok,ne preseravaju se i slično.znam da takvih primjera nema puno ali ima ih dosta.a i šta nam fali:domaće kobasice i vino,jede se prstima i čačkalicama,malo šunke i rakije ljute i meni nema ljepšeg života.kad vidim šta jedu po tim restoranima pa to ni svom psu nebi dao da jede...

Eto bilo na Dnevniku da ovi u Croatia Airlines sa srednjom školom imaju od 7000 kn - 11 000 kn primanja, jel to ta priča? A da imaju gubitak u 2011 80 mil kuna :)

Mali poduzetnik u HR ako želi imati plaću od 7000 kn neto mora sigurno uplatiti bar 11 000 kn bruto. Bračni par mora ostvariti profit 22 000 kn + knjigovođa + neki najam prostora + režije itd. Ajd da to bude 24 000 kn (ali je više) i da ima maržu 30 % Znači da plati robu 75 000 kn da stavi svoju maržu i pdv morao bi prihodovati bar 125.000 kn (mora više, ali hajde) da radi 12 mjeseci kao što radi (ali promet mu pada 6 mjeseci godišnje, ali hajde) morao bi godišnje imati promet od 1.5 milijuna kuna (fin promet, baška što mora platiti dobit, ali da je zanemarimo) x bar 750 000 bračnih parova ispadne dva godišnja Hrvatska BDPa!!!!

System overload!!! Error!!! Self distruction in progress! Alarm!!!
Kako mi isfinanciramo političare, menađere, općinare, načelinike itd?? Gdje je kraj zaduživanju i gdje to vodi?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ljudi šta bude biće ali ako sami ne možemo urediti svoju državu stranci ne budu sigurno,jer oni još imaju jako malo za kupiti,baš danas pijun zoki izjavio da vodu i šumu ne budemo dali a je naivan a svaki dan kamioni iz Hungary voze ogrjevno drvo za Mađariju a raznorazni privatnici tisuće kubika našeg ponositog hrasta ispeljavaju za tuđe proizvode,jedan stari čovjek koji je preživio 2 svj.rat mi je rekao da za svakog rata večinu duga platila šuma ali evo rat završio 95 ali ovi naši paraziti ruše nemilice,evo u mom kraju je u 20 godina srušeno sigurno 500hektara debele šume a definitivno nije sve bilo zrelo za sječu,tako da kad ovi evropski hoštapleri zauzmu našu ljepu mora izbiti 3 svj. i po starom sistemu sve parazite u rešt a strancima sve oduzet i onda proglasiti neutralnost i pustiti kineze na naše more ,šta nam trebaju škrti skandinavci i ekipa seratora iz eu tvorevine:finga::finga:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,197
Eto, nakon odgovora na 20 pitanja više nije isto. priznajem duboku pogrešku i ispričavam se nazočnima.
Uvjerili su me: glasam ZA (samostalnost):finga:
 

Najnoviji postovi

Na vrh