• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Idilična, predivna, jedina EU

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
J**** clanstvo! Gdje je nestala anketa o ulasku? Vidio sam je danas popodne i sad je nemrem naci
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
J**** clanstvo! Gdje je nestala anketa o ulasku? Vidio sam je danas popodne i sad je nemrem naci

Izbriso moderator, kao politička tema, ne znam kaj je onda ovo. Inače bilo je 95% glasova protiv ulaska
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
E to bas i nije neka demokracija! Zasto bi izbriso to je samo anketa kao sto ih ima posvuda od raznih radio stanica do web portala? Kakva politicka tema, da nije dobio nesto od Pusicke da se sakrije volja naroda? E moj moderatore razmisli sta si napravio, uskratio si jedan oblik slobode izjasnjavanja a ti pricaj sta te volja!!!
 
Z

zetor4718

Guest
Naš problem je što smo se doveli u situaciju da više ne možemo birati. Ako uđemo u EU nekima bude bolje, večini bude isto ili malo lošije. Ali ako se drznemo i odbijemo članstvo slijedi odmazda, snižavanje kreditnog rejtinga (uvjeti za novo zaduživanje i vraćanje postojećih dugova kao da posuđujemo kod kamatara) , politička i financijska izolacija. Bojim se da bi mi mogli poslužiti kao primjer svim zemljama unutar EU što bi se desilo kad bi željele izači iz članstva. Ja sam spreman za taj scenarij a vi?

Sve si točno super točno napisao,to nas slijedi ako bude većinski NE.ako uđemo u EU oni će nam pomoći neke stvari riješiti dakako sve ćemo mi to debelo platiti ali stvarno druge opcije nema,ili ćemo potonuti sami ili ćemo se probati nekako izvući.Iskreno upravljati sami sa sobom nismo sposobni.Vi poljoprivrednici najviše ćete nastradati jer je konkurencija nažalost daleko jača.znate i sami da promjene ne dolaze preko noći,prošlo je 20 godina od promjene sustava i u tih 20 godina većinom je išlo sve u krivom smjeru što znači ne samo da smo na početku nego smo i daleko od starta.

još samo da kažem nešto o onome bračnom paru.znači kad su sve poplačali ostalo im je 5800kn,e pa dragi moji toliko imaju moji(i puno drugih) roditelji zajedno pa su i otplačivali kredit za kuću,ja i brat smo išli u školu itd. pa smo živjeli normalno.nemojte sanjati bajke da se ikad živjelo bez brige i pameti,a i da će se ikad živjeti tako.koliko radiš toliko i imaš,nikome nije lako...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Molim odgovor.

j2l0.262t800.j2c5ovo18od5

z5674542620.to90.v2z7295l624o190.54do89c7t

Hvala.
 

korisnik2508

Član
Tu od
24 Kol 2010
Poruka
119
Sve si točno super točno napisao,to nas slijedi ako bude većinski NE.ako uđemo u EU oni će nam pomoći neke stvari riješiti dakako sve ćemo mi to debelo platiti ali stvarno druge opcije nema,ili ćemo potonuti sami ili ćemo se probati nekako izvući.Iskreno upravljati sami sa sobom nismo sposobni.Vi poljoprivrednici najviše ćete nastradati jer je konkurencija nažalost daleko jača.znate i sami da promjene ne dolaze preko noći,prošlo je 20 godina od promjene sustava i u tih 20 godina većinom je išlo sve u krivom smjeru što znači ne samo da smo na početku nego smo i daleko od starta.

još samo da kažem nešto o onome bračnom paru.znači kad su sve poplačali ostalo im je 5800kn,e pa dragi moji toliko imaju moji(i puno drugih) roditelji zajedno pa su i otplačivali kredit za kuću,ja i brat smo išli u školu itd. pa smo živjeli normalno.nemojte sanjati bajke da se ikad živjelo bez brige i pameti,a i da će se ikad živjeti tako.koliko radiš toliko i imaš,nikome nije lako...

Tko ce nam pomoci? Nitko nama nista nece pomoci usli mi u EU ili ostali izvan. Sto napravimo sami to cemo imati, sve ostalo mozete zaboraviti.
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Možda ću drugom prilikom glasat za ulazak HR u Europu,ali ovaj put debelo NE.
Kad bi imali pravu vlast da nas zna zaštitit u Europarlamentu nekako bi se možda i odlučio.Ako uđemo.......!
Poljoprivreda-propast !
A sve ostalo,pokupovat će stranci!
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Evo realnog razmišlja. Što će meni biti bolje ili gore ako mi uđemo ili ne uđemo u EU.

Ako uđemo u EU.
- ja ću moći ići van Rvacke bez da me jebu na granici a nikad me do sad nisu ****** nego sam ka i svaki normalan čojk, sjedio u autu i reka onom na carini da odo malo u Sloveniju i da ču se brzo vratiti...te redovito na povratku samo mahno rukom i reka da nemam ništa za prijaviti. Sve skupa sam gubio 4 minute za cijelokupni proces ulaska i izlaska. Dakle dobivam 4 minute dragocijenog života. ***** vas i 4 minute. Kod zubara ćekam po sat vremena.

- kad sletim na aerodrom onda ću moći ići na vrata na kojima piše "EU GRAĐANI" te pokazivat prst srednjak svima koji nisu EU GRAĐANI. A neš ti privilegije u ***** maternu. Još gore jer će se na tim ulazima svi gruvati dok će Bosanac i Srbin na drugom ulazu proći za minutu ja ću sa 28 rumunja i 43 bugara komunicirati mahajući rukama jer stoka ne zna engleski ka pokojna jadranka.

- u Hrvatsku će ući strani kapital pa će gospodarstvo da živne. Koje gospodarstvo ***** vam materina kad ste u 20 godina od Slavonije napravili ledinu. Što će Švabo da nas uči kako se ore i sije? Treba znači ući u EU da nas drugi nauči kako se radi? Onda nas treba pobit jer nismo ni za *****.

- djeca će nam moći studirati po stranim sveučilištima. Aj pošalji malu il malog na studij u Minhen...pa te mali zove "Ćaća treba mi eura za 1. semestar!"..."Kolko sine?"..."Pa jedno 8 754 eura."...."Sine?"..."Reci tata?"..."Jebo ti ja mater!". Bit će ka i prije, ko ima para ići će...ko nema ide u Zagreb...Rijeku...Split...Osijek...Zadar...

- otvoreno je tržište za hrvatske proizvode diljem Europe. A koje naše proizvode jadna nam majka? Koje? A i ono malo što imamo već se odavno prodaje u EU...vegeta...Kraš...podravka...dakle to već postoji, ne može 2 put da postoji ako već jednom postoji. To je ka da bi ja reka da će mi ulaskom u EU narasti još jedan *****. Neće jer imam već jedan.

Sve u svemu...ja tu ne vidim ničeg što me zanima a što mi je do sad uskraćeno

ovakvih stvari dobivam masu na mail
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
bit če nam onako kak si sami napravimo ako budemo radili nešta čemo i imati ako ne ništa nečemo ni imati ko ima love može i sad da se školuje vani a ko nema ni sad ni kad uđemo u uniju previše se zabrinjavamo sa tom unijom treba pljunuti u šake i počet radit a ne samo kukati i čekati nekog da nam nešta da jer niko nedaje a da duplo ne uzme ..
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
da svi glasaju protiv nakraju če sa smješkom objaviti rezultate za 54% pr.46%
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
371
ne znam dal ima ovaj vido na temi, nisam stigao sve prelistat,
ali jednostvno moram ovo nakeljit, presmiješno i prejadno...

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=cA0z2RiWhzU[/YT]

prijatelju..koliko sam se ja takvih videa nagledao...i dokumenata nacitao..od nasih do stranih foruma..i kada se zbroje 2+2 jasno je sve kao dan..no ljudi tada u to ne vjeruju,tada je bolje reci za nekoga da je teoreticar nekakve urote nego pogledati istini u oci.Nije niti cudo sto se ljude uvjeri da arapi u pecinama organiziraju najkompleksniji napad na najmocniju vojnu drzavu svijeta.. i da to prode 4(ČETIRI)protokola koji funkcioniraju savrseno.
Uz prilog ovog videa ima jedan slican...iz 1996 god.Chryzler napravi 6000 automobila na elektricni pogon.Prodaju svih 6000.Ljudi zadovoljni.Dolazi nalog od jednog velikog "naftasa" da se automobili povlace sa trzista(ne da se ne prodaju nego da se otimaju od ljudi nazad).Doslovno su odlazili do svakog od 6000 pojedinaca i uzimali-kod vecine otimali automobile..postoje snimke..policija..vezanje..i smislili neke pravne smicalice kako doci do toga...dakle osigurali se da cak niti patent netko ne moze proucavati...
Sto je prema tome istjerati novinara iz kuce snova EU?
Sve je ovdje vec @Kontam objasnio sa primjerom BDP-a..ali sto je matematika kao egzaktna znanost prema insinuacijama,"cvrstim"argmentima,retorikom i inim smicalicama u igrama rijeci politicara.
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
meni svaki dan slovenci kukaju kako im je sve slo u ku*ac nakon ulaska u eu, većinom imam posla samo s radnicima i poljoprivrednicima... i isto kazem da mozes da glasas kako ces, ulazimo sigurno htjeli ili ne htjeli, ja cu probat dat glas da ne, al ja mislim uzalud
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
bit če nam onako kak si sami napravimo ako budemo radili nešta čemo i imati ako ne ništa nečemo ni imati ko ima love može i sad da se školuje vani a ko nema ni sad ni kad uđemo u uniju previše se zabrinjavamo sa tom unijom treba pljunuti u šake i počet radit a ne samo kukati i čekati nekog da nam nešta da jer niko nedaje a da duplo ne uzme ..

mene je samo strah velikih poreza na imovinu zemlju i umjesto 5posto plaćat 23, samo me strah da ce se kontole na cestama i to sve jakoo postrozit a s njihovim cestarinama i tehničkem ti bi morao da radis 150 000km godiste i da nikad kasun nije prazan da bi nesto ostalo ako sve radis u regulu, ovako se da i prazan se vraćat dok uspijes bez nekih davanja al poslije ode sve u ku*ac
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Možda ću drugom prilikom glasat za ulazak HR u Europu,ali ovaj put debelo NE.
Kad bi imali pravu vlast da nas zna zaštitit u Europarlamentu nekako bi se možda i odlučio.Ako uđemo.......!
Poljoprivreda-propast !
A sve ostalo,pokupovat će stranci!

Upravo tako, Sanse da s manje razbojnika za vratom isplivamo su nam daleko vece ako si natovarimo evropu onda smo N.****** !
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
371
Naš problem je što smo se doveli u situaciju da više ne možemo birati. Ako uđemo u EU nekima bude bolje, večini bude isto ili malo lošije. Ali ako se drznemo i odbijemo članstvo slijedi odmazda, snižavanje kreditnog rejtinga (uvjeti za novo zaduživanje i vraćanje postojećih dugova kao da posuđujemo kod kamatara) , politička i financijska izolacija. Bojim se da bi mi mogli poslužiti kao primjer svim zemljama unutar EU što bi se desilo kad bi željele izači iz članstva. Ja sam spreman za taj scenarij a vi?

Vec je na vise foruma opovrgnuta ova politicka smicalica o kreditnom rejtingu i sl..nemoj na to nasjedati ili ponudi relevantne dokaze za to pa linkaj.Vodi racuna da "agencije" koje izdaju tu statistiku su unutar EU ili slicnih sistema.Rekla-kazala pusicka i sl. baci u vjetar gdje i pripada.
EU je imperija i jedino tako ce opstati..sirenjem.Problem je elite u hr koja kupuje izbore i klupe socijalnim mirom,svi imaju sva prava na to,osim ljudi koji zaista i pune proracun...tako da 1/5 nas radi za sve..
Financijske izolacije nece biti..ili ce odjednom svi turisti otici u druge zemlje??Spominjem turizam jer je znacajna grana financija u hr.
Puno je rasprava na ovu temu...sada kada smo dovedeni pred zavrsni cin bez informacija je tesko zakljucivati.EU ce napraviti sve da tamo i budemo.Ako je vazno da bude pola Cipra..:-D tko ce se odreci resursa u hr.
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
371
http://www.youtube.com/watch?v=tuozLXAwAFA

neću komentirati više niš, ovi što su protiv ulaska u EU na razini su sposobnosti ministrice, izgleda da ih i plaća vlada da bude nekog folklora...

al neš mi tu smrdi...:shock:

riba smrdi od glave :-D
ovi sto su protiv ulaska EU su informirani..mnogi preopasni da izadu u javnost preko medija,pa im se niti ne daje prostor.Vlada,odnosno EU je platila propagandu-isprobavanje kako totalitarnom propagandom osvojiti zemlju.Sada znaju da mogu ici do kraja...da mogu unistavati zemlje koje imaju prirodne resurse..cak i slomiti domoljublje iako je u istoj generaciji bilo ispitano na najokrutniji nacin-rat.Vazno je bilo ne mijenjati saborsku elitu..ona je skolovana u jugi..od politicara do udbe."stoka sitnog zuba" je ionako nevazna za konacni ishod...
..u videu su prikazane ankete ljudi koji su informirani na ispravan nacin.Onima kojima je dnevnik jedini izvor informacija njima se manipulira.Davnih dana je cudoviste zvano MEDIJI doslo do ruku onih koji su shvatili njegovu moc i kako to iskoristiti u svoju korist..net je nekontroliran u usporedbi sa informativnim emisijama..svaka se informacija kontrolira u inf.emisijama...kada to neki shvate otvore oci...do tada je logicno gledati ove indijance u "plodovima zemlje" kako samo pricaju o losoj situaciji..od 10 emisija pronade se 5-7 pozitivnih priloga..da u tim prilozima Stupido stavi neki drugi problem osim plavog diesela,zerpa i slabog hranjenja ribom jos bi razmislio_Ovako ponavlja kao papagaj...svi mi znamo da je to problem.
Poanta je da se tako polako ubija duh ljudi..naravno na dugo vrijeme.Ljude se navikava da drugacije ne moze.Uci ih se zivjeti.

Jos malo informacija iz prve ruke:

http://www.youtube.com/watch?v=c2-1FPAyT2k&feature=related
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh