• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Idilična, predivna, jedina EU

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Eto, nakon odgovora na 20 pitanja više nije isto. priznajem duboku pogrešku i ispričavam se nazočnima.
Uvjerili su me: glasam ZA (samostalnost):finga:

nikad nemoj gaziti svoje prvotno mišljenje pa nemoj ni sad ostani vjeran do kraja i reci NE:finga:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Joj napišem post i odem na omiljenu stranicu CIA i ode i post. Ništa ajmo i ovo i nanovo, samo brža varijanta.
Bračni par ima u državnoj službi primanja 14 000 kn
Podigao je kredi za stan od 60 m2 x 1500 eura = 90 000 eura
Otplaćuje cca 170 000 eura
http://www.moj-bankar.hr/Stambeni-kredit/Kupovina-nekretnina-usporedba
Mjesečno na kredit odlazi 3500 kn.
Ostaje mu 10500 kn
Podigao je ne namjenski kredit za kupovinu namještaja, kupatila, kuhinje, plazme, računala... 100.000 kn na 7 godina 7% rata minimum 1700 kn
Ostalo mu 8800. Voze francuskog karavana novog od 100.000 kn ista kamata isti rok još 1700 kn
Ostalo im 8100 kn. Auto je registriran i tehnički ispravan znači još 300 kn mjesečno.
7800 kn. Režije, telefon, smeće, gradski proračun, grijanje... bar 1000 kn
ostaje 6800 kn.
Od toga iznosa oduzmite potrošačku košaricu i vidite koliko ostaje, a mora netko tankati auto, redovni servisi, djeca vrtić ili škole, ta obitelj iz reklame mora definitivno imati veća primanja!!! Ali ne može jer i ovako je bdp prekoračen dva puta!!!

Izvor: https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/geos/hr.html
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Joj napišem post i odem na omiljenu stranicu CIA i ode i post. Ništa ajmo i ovo i nanovo, samo brža varijanta.
Bračni par ima u državnoj službi primanja 14 000 kn
Podigao je kredi za stan od 60 m2 x 1500 eura = 90 000 eura
Otplaćuje cca 170 000 eura
http://www.moj-bankar.hr/Stambeni-kredit/Kupovina-nekretnina-usporedba
Mjesečno na kredit odlazi 3500 kn.
Ostaje mu 10500 kn
Podigao je ne namjenski kredit za kupovinu namještaja, kupatila, kuhinje, plazme, računala... 100.000 kn na 7 godina 7% rata minimum 1700 kn
Ostalo mu 8800. Voze francuskog karavana novog od 100.000 kn ista kamata isti rok još 1700 kn
Ostalo im 8100 kn. Auto je registriran i tehnički ispravan znači još 300 kn mjesečno.
7800 kn. Režije, telefon, smeće, gradski proračun, grijanje... bar 1000 kn
ostaje 6800 kn.
Od toga iznosa oduzmite potrošačku košaricu i vidite koliko ostaje, a mora netko tankati auto, redovni servisi, djeca vrtić ili škole, ta obitelj iz reklame mora definitivno imati veća primanja!!! Ali ne može jer i ovako je bdp prekoračen dva puta!!!

Izvor: https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/geos/hr.html

Namece se jednostavan odgovor ljudi su dobru lovu pristali lagati za nekoga kome se isplati ulaganje u dezinformaciju da izvuce dugorocnu korist iz toga sto cemo mu na osnovu reklame boljeg zivota obezbijediti isti a na stetu nacije !
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,197
nikad nemoj gaziti svoje prvotno mišljenje pa nemoj ni sad ostani vjeran do kraja i reci NE:finga:

Ljudi smo. Griješimo. Reći ću DA (sam protiv):finga:
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
264
Čiko Čiko MOL,OMV, ENI, PETROL Romania itd INA pojede za doručak.
Ako ih pojede za doručak zašto ih nije kupila nego obratno, zašto su oni jači a INA je postala podružnica? Da je vodstvo kompanije radilo po pravilu menadžmenta a ne po pravilu politike danas se o ovome nebi govorilo, ali... :roll:
Samo znam kako je mojim prijteljima koji rade u INI u Zagrebu.
Prije: Kreće na posao iz Karlovca u 7 i kasnije, dolazi doma prije 15, kartica za gorivo i ostalo sa benzinske, uredski pribor se nosio na kutije - INA u dugovima.
Sada: Kreće se prije 6, dolazi se poslije 17, dobije se karta za vlak, sretan je ako dobije kemijsku - INA ima rekordne profite.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,197
Eto, nakon odgovora na 20 pitanja više nije isto. priznajem duboku pogrešku i ispričavam se nazočnima.
Uvjerili su me: glasam ZA (samostalnost):finga:

Ako mi se radi ovog pročitanog večeras ne bu htel dič najebo si i ti i EU :rolfer:
Zbog prvog ili drugog retka? :mrgreen:
I nebum naj... ja, neg ti (ak ti se ne digne) :rolfer:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Čiko Čiko para vrti di burgija ne može. Što je 10 milijuna eura mita za sustavno obezvrijeđivanje tvrtke, sustavno zatupljivanje i obezvređivanje sturčnog kadra i djeljenje nagrada podobnima? Konačni cilj sva istočna polja TITOVE slave za siću. Ali opširna tema.
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
264
Ako mi se radi ovog pročitanog večeras ne bu htel dič najebo si i ti i EU :rolfer:
zaboravio si napisati na kraju skupa sa mnom :rolfer:

Što je 10 milijuna eura mita za sustavno obezvrijeđivanje tvrtke, sustavno zatupljivanje i obezvređivanje sturčnog kadra i djeljenje nagrada podobnima?Ali opširna tema.
Sitniš naspram što su Ivo & co. učinili ostalim (državnim i nedržavnim) firmama u HR :roll:

Da preduhitrim cijenjene šefove. Tema je EU ;)
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ne znam dal ima ovaj vido na temi, nisam stigao sve prelistat,
ali jednostvno moram ovo nakeljit, presmiješno i prejadno...

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=cA0z2RiWhzU[/YT]
 
M

MOCO

Guest
taj video su snimili njemački novinari sa RTL, najzanimljivije je da su na kraju balade novinari izbačeni iz zgrade EUa iako su imali važeču dozvolu za snimanje i dobili su zabranu ulaska, da bi zastupnici mogli nastavit po starom
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
šta se čuditi njima pa i naši u saboru su isti ko oni sabor je večinom prazan a oni imaju dobru plaču +dobru penziju za razliku od nas vidi samo sad kakve egzibicije rade od mirovine
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
22. će biti NE, ali ako me kulturno informiraju baš o svemu što me zanima, ako budem zadovoljan načinom na koji se naši političari zalažu za naše interese u EU, ako vidim zadovoljstvo SVIH naroda EU tom tvorevinom, na nekom sljedećem referendumu ću biti ZA.
ili da ne kompliciram previše, ili to što sam gore napisao, ili kad na vrbi rodi grožđe.
:gitarist: ajmo pusićki bećarac skomponirat!

aoj vesna ko te nebi trebo
cjeli EU bi te rado ..bo
jedan dva, opsa sa!


ps. ovo je trebalo završit tamo di je bila anketa, al bit će dobro i ovdi, pošto je anketa odmrčala :madmana:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
garant čudna sila vlada,svi su nekako ufurani sa tom EU kao da smo tamo:axe:
 
A

AGRIPLUS65

Guest
Joj napišem post i odem na omiljenu stranicu CIA i ode i post. Ništa ajmo i ovo i nanovo, samo brža varijanta.
Bračni par ima u državnoj službi primanja 14 000 kn
Podigao je kredi za stan od 60 m2 x 1500 eura = 90 000 eura
Otplaćuje cca 170 000 eura
http://www.moj-bankar.hr/Stambeni-kredit/Kupovina-nekretnina-usporedba
Mjesečno na kredit odlazi 3500 kn.
Ostaje mu 10500 kn
Podigao je ne namjenski kredit za kupovinu namještaja, kupatila, kuhinje, plazme, računala... 100.000 kn na 7 godina 7% rata minimum 1700 kn
Ostalo mu 8800. Voze francuskog karavana novog od 100.000 kn ista kamata isti rok još 1700 kn
Ostalo im 8100 kn. Auto je registriran i tehnički ispravan znači još 300 kn mjesečno.
7800 kn. Režije, telefon, smeće, gradski proračun, grijanje... bar 1000 kn
ostaje 6800 kn.
Od toga iznosa oduzmite potrošačku košaricu i vidite koliko ostaje, a mora netko tankati auto, redovni servisi, djeca vrtić ili škole, ta obitelj iz reklame mora definitivno imati veća primanja!!! Ali ne može jer i ovako je bdp prekoračen dva puta!!!

Izvor: https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/geos/hr.html
matematika sjedi 1
8800-1700=7100
tako da im ostaje samo 5800,
a cia i petokraka u zagrebu jako zanimljivo,
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Vidiš čista jedinica, zasluženo, žurio sam drugi put pisati istu stvar i bam... kec. Pogriješio sam i zasluženo dobio keca. Ispravit ću ga prvom prilikom :)

No to znači da bračni par iz reklame ima velikih financijskih problema :) A putuje po Europi, hm hm... Špijuni? Petakolona?
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Razgovaram s ratarom koji radi 500ha zemlje i žali se kako mu je teško, jedva spaja kraj s krajem, treba uložiti 2 milijuna kuna u sjetvu i mora se zadužiti jer će poticaji stići prekasno. Vidim da govori istinu. Potegnemo mi pitanje EU i on istog časa na pitanje odgovara sa NE U EU. O čemu se tu radi? Ima li razloga takav seljak bojati se EU. Što je s malim OPG-ima?

Naš problem je što smo se doveli u situaciju da više ne možemo birati. Ako uđemo u EU nekima bude bolje, večini bude isto ili malo lošije. Ali ako se drznemo i odbijemo članstvo slijedi odmazda, snižavanje kreditnog rejtinga (uvjeti za novo zaduživanje i vraćanje postojećih dugova kao da posuđujemo kod kamatara) , politička i financijska izolacija. Bojim se da bi mi mogli poslužiti kao primjer svim zemljama unutar EU što bi se desilo kad bi željele izači iz članstva. Ja sam spreman za taj scenarij a vi?
 

Najnoviji postovi

Na vrh