• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Idilična, predivna, jedina EU

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
mislim da to nije gec napisal, nego neki dalmoš...
tekst je kopiran?! il se varam...

stiglo mi mailom pa čitajuči pomislih na običnu raju koja nema veze sa poljoprivredom kako oni razmišljaju o cijenama a ne o tome kako voče i povrče imaju kroz cijelu godinu di u PM raste ili ga uvezu il mi uz veliko ulaganje ga proizvedemo a prije je bilo samo u sezoni ,al dobro to čovik sroči ima tu i istine :supz:


Halo, je l' to "Vodovod"?
-Pogrešili ste gospodine, ovo je "Elektrodistribucija".
-Nema veze, i vama ***** mater!
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
....kaže njemac: ja imam plaću 2000eura,dok platim struju,vodu i sve ostale komunalije,nešto potrošim okolo,ostane mi 500eura za sa strane,neznam kako ali ostane. kaže talijan: ja imam plaću 1500eura,i dok sve poplaćam ostane mi 500 eura,neznam odakle ali ostane. kaže hrvat: ja imam plaću 2000 kuna,dok sve poplaćam potrošim 2500 kuna,otkud mi onih 500 nemam pojma.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Kako je divna ta Europa a ja jaj :)
Državni službenici, mnogi od njih odjeveni u crno, kao i tisuće drugih Španjolaca izašli su na ulice u znak prosvjeda protiv novih vladinih mjera štednje koje uključuju smanjenje plaća i povećanje poreza u zemlji koja se bori s recesijom i stopom nezaposlenosti od 25 posto. Policija se s prosvjednicima obračunala gumenim mecima i pendrecima...
http://www.tportal.hr/vijesti/svije...un-spanjolaca-s-vladinim-mjerama-stednje.html

Komentari su stvarno na mjestu...

I da, pročitajte malo više o ovome, pošto novinari tportala očito nemaju sluha za prave probleme, radije stavljaju cice i guzice sa zrća te općenito žutu štampu. *******www.advance.hr/vijesti/radnici-na-s...ornicu-i-proglasili-radnicko-samoupravljanje/

Ljudi ne znate što čeka nas**

Najbitnije je da Luka Modrić za svoje trčkaranje dobiva cijeloživotnu plaču jednog Hrvata za tjedan i9li dva dana.Tko ste Vi radnici, bagra, radite za 8 kn na sat, to nam je demokracija i kapitalizam na naš naćin, prepisanm sa Zapada.


SVA SREĆA , pa uskoro ulazimo u uniju . a tamo nam se "otvaraju velike mogućnosti zapošljavanja . u španjolskoj(25%) . u portugalu(23%) . u italiji(17%) . francuskoj i njemačkoj(14%) .........pišem naravno o stopama nezaposlenosti........ali MOŽDA SAM U KRIVU.....možda se netko od naše mladosti uspije zaposliti negdje u uniji.....u recimo.....grčkoj....rumunjskoj....bugarskoj....mađarskoj.....irskoj....ujedinjenom kraljevstvu.....
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
Volio bih znati ko je to glasao ZA eu. Svi koje sam pitao su rekli da su protiv i od kud sad tolika vecina za? Prevareni smo na finjaka bez imalo srama a nema sanse to dokazat.
Poljoprivreda je rasturena u vecini zemalja. Nedavno sam citao o farmerima u nizozemskoj, francuskoj i njemackoj, konkretno o mljekarima. Koncem '90ih godina puno njih su se rijesili muke digavsi ruku na sebe. Sad su u toj situaciji farmeri istocnog dijela predivne EU. Poljska, ceska i madjarska poljoprivreda su u raspadu unatoc prekrasnom napisavanju po medijima. Ljudi su ogorceni. A nasi poltroni i dalje ispunjavaju sve zelje zapadnih gazda dok 12-15 gospodarstava dnevno nestaje tj prestaje sa proizvodnjom. Obecavali su poticaje jao samo dok se sjetim zlo mi je. Kule i gradove a ono od tog svega nema nist. Pokrali su i taj dio "socijalne pomoci" seljaku. Sta ce tek biti nagodinu kad ove godine nisu sposobni dat zasluzenu crkavicu. Ma sjajna nam je buducnost.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Tko zna zna :) Ovce su za štriganje. Hrvati = Ovce :)

Njemačka je zahvaljujući evropskoj finansijskoj krizi uštedjela desetine milijaradi eura, pošto je privukla investitore kao zemlja sigurna za njihov novac, navodi se u komentaru agencije AP.
Zemlje poput Italije i Španije moraju da plaćaju sve veće kamate na dalje zaduživanje na finansijskim tržištima, zbog sumnji u njihove privrede i lošeg stanja državnih finansija. Ove visoke kamate biće veliki teret za njihove ekonomije u narednim godinama.
Sa druge strane, finansijski zdrava Njemačka pozajmila je milijarde eura po rekordno niskim kamatama, a u nekim slučajevima one su bile negativne, što znači da su investitori plaćali Vladi u Berlinu da joj pozajme novac.
Njemačka je najveća evropska ekonomska sila i davalac najvećih sredstava u krizne fondove evrozone, sa društvenim proizvodom od 2,6 triliona eura.
Njena ekonomija bilježila je stabilan rast u posljednje dvije godine i spriječila povratak recesije u evrozonu u prvom kvartalu.
Država je nedavno prodala obvezice koje će biti naplaćene za deset godina po kamati od oko 1,5 odsto, a prošle sedmice prodala je obveznice vrijedne pet milijardi eura po kamati od minus 0,06 odsto. Investitori će naplatiti ove hartije od vrijednosti za dvije godine.
Drugim riječima, investitori gube novac i plaćaju Njemačkoj za mogućnost da sklone novac na sigurno u narednih nekoliko godina.
„Njemačka će samo ove godine uštedjeti deset milijardi eura zahvaljujući niskim kamatama“, izjavio je ekonomista Jens Bojsen-Hogrefe sa Instituta za svjetsku ekonomiju iz Kila.
Pojedini analitičari navode da je kriza u evrozoni Njemačkoj već donijela dobit od oko 100 milijardi eura, što će Vladi omogućiti ulaganja u privredni rast i doprinijeti umanjenju državnog duga u vrijeme dok ostale zemlje evrozone grcaju u problemima.
Bojsen-Hogrefe procjenjuje da će Njemačka uštedjeti oko 68 milijardi eura do 2022. godine zahvaljujući hartijama od vrijednosti koje je prodala od 2009. godine.


Plaćaš reket da te ne oštrigaju!!! I onda nas još ograničavaju što ćemo proizvoditi i koliko, pogotovo male OPGove žele ubiti do kraja. Švabe su uvijek bile švabe i to im je u krvi da vladaju svijetom.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,272
ma nek oni idu u 3 ženska spolovila..
kad navršim 18 polažem za auto,traktor,radne strojeve i kamion...
moj bratič sad polaže za kamion i ide radit gore u njemačku jer trebaju kamionđije...tako cu i ja,tu je placa kamiondzije oko 10 000 kn a gore oko 10 000 eura
a keramičari (u tu školu idem) imaju oko 6 000...
nek si nadju druge budale koje ce rintat tu u hrvatskoj za đabe
 

boris12

Član
Tu od
5 Lip 2012
Poruka
23
Mislim da je sa ulaskom u uniju trebalo pričekati, svi kažu da nisu glasali za eu, a svi su za. Nama neće biti ništa bolje.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,272
Mislim da je sa ulaskom u uniju trebalo pričekati, svi kažu da nisu glasali za eu, a svi su za. Nama neće biti ništa bolje.

bit ce nam gore...hrvatska nije za EU
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Plaćaš reket da te ne oštrigaju!!! I onda nas još ograničavaju što ćemo proizvoditi i koliko, pogotovo male OPGove žele ubiti do kraja. Švabe su uvijek bile švabe i to im je u krvi da vladaju svijetom.


Nemaš nikakvo pravo da se ljutiš na švabe ljudi se bore za sebe. Dali si slušao Čačića koji kaže da će Milanović još neko vreme biti predsjednik sdp-a a ja to svatio ovako , čovjek postao predsjednik vlade i negdje u europarlamentu sebi izborio mjesto i baš ga boli dupe za Hrvatski narod nek propadne nek radi za druge on se namirio a sami sebi smo krivi za to.
Zato treba čestitat švabama koji su znali iskoristit krizu a naši nisu znali ni prepoznat. Kao što sada prodaju petrokemoji a da neznaju uopće tko to zapravo kupuje.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
nego kolko je ?? ma nema veze,tak sam cuo,znam samo da je gore veca placa neg tu

Evo ja ti kažem moj susjed radi u Salzburgu kao vozač i ima 6000 e plaću zajedno sa svim dodacima ali jebo ti taj život skoro niti jednu noć nije kod kuće. Niti jedan kako kažeš kamiondžoja nebi krenuo nikuda da ovdje ima 10000 kn plaću prepolovi to.
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Malo si ga pretjero sokole, i tu i tamo.

Ma nije malo pretjerao nego jako, kod nas placa kamiondjije ne prelazi 5 000 kn, s toim da su svi troskovi s ceste vozacevi , a u austriji ko bi mi dao 2 500 eura imao bi odma jednog profesionalnog vozaca na raspolaganju 24 sata dnevno .
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
normalno da je i vani izrabljivanje ljudi,jer večina tih vozača je iz istočnih članica EU,nema za nas velike sreče u uniji a sami sebi bi bili dovoljni da se ima muda:finga::finga: ,od industrije imamo sve osim tvornice automobila,zemlju imamo ,more je tu a šuma polako raste ,raj na zemlji samo treba istrjebiti nekoliko tisuča parazita:finga::finga::finga:
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
888
e što sve ovdje nećeš čuti, plaća vozača kamiona je kod nas 5000kn, ko ima preko toga je super, a i taj spava možda 5 dana u mjesecu kod kuće. u njemačkoj i austriji tko dobije plaće od 1700-2000E za vožnju kamiona to je super, a ovih 6000E to je možda ako vozi opasne terete i kemikalije.
Keramičar nema preko 1500E, u to budi siguran, jer u njemačkoj imam tetka koji se takvim i sličnim poslovima bavi već preko 30 godina, jedino što je on zadnjih 18-17 godina samostalni privatnik pa je to veća zarada, ali on sad zarađuje na poznansvima od prije 15 godina, nitko sad neće uzet nekoga iskusnoga da mu radi velik posao, a bez velikog posla nema zarade, moj tetak radi za trgovački lanac ALDI većinom za njih, obnavlja i uređuje trgovine iznutra, vanjskim se ne bavi

Ali i u njemačkoj ima svega, nakon što je otišao u njemačku, otvorio je firmu sa još jednim hrvatom i sve je išlo super jedno 5 godina, dok nisu prihvatili posao da uređuju palaču za jednog tvorničara, radili su kosi strop i sve ostale piz.arije, gornja betonska ploča amortizira i kreće se,a oni ima ispod nje napravit zid, ako se ploča spusti zdrobit će zid, a oni su morali smisliti kako napraviti zid da se to ne dogodi. pri završetku posla tvornica propada i propada posao vrijedan 900 000 DM, a time i njihova firma. skoro 10 godina su bili doslovno gladni i otplaćivali dug, on i taj s kim je imao firmu

a posljednih 10 godina mu taj njemac daje mjesečno kako kad može 3-4000E jer se je vratio na noge itako otplaćuje onaj dug, a uz to još ima zarade nemalo 10000E i ti ćeš se sad s takvim ljudima uspoređivati.
Ali svatko tko mu je išao raditi iz hrvatske je dao otkaz nakon mjesec dana, ne mogu izdržati, jer trgovina radi od 8 ujutro do 2 popodne, a onda oni pokrivju robu i preuređuju trgovinu od 2 popodne, pa cijelu noć ujutro do 7, i tako jedno 20 dana dok se trgvoina ne napravi, zmači ima 7 sati sna, a 17 rada.

njemac ti da posao i ti njega moraš završiti za 20 dana, boli njega ku.ac oš ti danas ne raditi,a sutra dan i noć, samo posao mora bit do tad i tad gotov, ako nije nećeš više dobiti kod njega posao nikad, ali ni kod njegovih prijatelja sigurno jer se to brzo pročuje.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,272
onda da ostanem tu u hr radit?
jer bratić mi moze sredit posao u javorić-u,njegov sused je šef tam
placa je 10 000 kn i sve je placeno...cestarina,gorivo,itd...
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
, a ovih 6000E to je možda ako vozi opasne terete i kemikalije

Ako laže čovjek lažem i ja ali on je napravio kuću i nakupovao zemlje a nikada se ne planira vratit na pitanje zašto pravi kuću odgovorio je da voli da ima. A nikada ga nisam pitao šta vozi kod nas znam za plaće da ne idu preko 5000 zato što moj zet ima svoje kamione i vozače.
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Prevoz je odavno otišo u k.. korisnik sam usluga 14 g i pratim šta se dešava kod mog prevoznika neki su vozači otišli van vozit pa se vratili a neki otišli radit u poljoprivredu. Plača trenutno fix 700 eur + nešt po turi koih je sve manje, nešt se pojačalo otkad su Peveca zaprli al kriza sve više jača pa sve po starom. Sve u svemu tako i u prevozu preživljavanje kad bi čovjek mogo ko medo zaspat al jednu dvi tri godine dok se ovo gov.. od recesije ne riješi.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
888
ja neznam što si ti njega pitao, ali govorim što vozi za takve novce. jer i kod nas vozački kamiona koji voze izvanredan prijevoz imaju preko 10 000 kn, a javorić sigurno vozi do sjevera europe, norveške i do španjolske, znači svu europu zato je plaća tako visoka.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
rijetki su primjeri da je vani netko uspio ako nije odapeo 16 sati na dan ,radeći najteže poslove,mali su primjerci da netko ima posao iz snova,najviše najebu bauštelci i radnici na poljoprivredi ali njih je sve manje sa ovih prostora radi istočnih članica gdje se radi za tešku mizeriju i bez ikakvih prava
 
Na vrh