• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Idilična, predivna, jedina EU

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Čekaj, hoćeš reći da zdrobi i ove promjera 30 cm?:shock: Kakva je to drobilica i koji traktor to tjera.:scratch Jel to drobe za brikete?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
sastal sam ga jednom na cesti, taman ima mjesta za traktor i stroj u dvije trake...ne kužim se koji je model traktora, vjerujem da je debelo prek 200 konja, a stroj je gabaritima sličan velikoj rolo balirki s duplim kotačima i omotačem sve u jedno...
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
pa Rožić samo to melje, imaš na Ilovcu iza Kredigsa, na Šumbaru, u Erjavcu kod stadiona, dolje ispod pogona u Ozlju...vjerojatno još gdje..., na svakom ima bar 300 metara ja bi rekal dobrih drva...
dođe jedan veeeliki john deere koji vuče iza sebe drobilicu i to sprašina u piljevinu za par dana, a sve ode više manje za Sloveniju...
interesantno je kaj su to drva promjera skoro do 30 cm, a takva bi išla i u klasično loženje...makar bi bilo puno korisnije da se živice podrepaju za sječku...

Jel znaš pošto prodaju tu sječku?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
Jel znaš pošto prodaju tu sječku?

neznam točno, ali nekakva matematika ispod 100 € za tonu mi se ne čini rentabilnom...ako uzmemo u obzir da je metar drva oko 800 kg...
ali opet, priča mi moj frend šumar da je doznačival kamion s prikolicom za nekakvih par stotina kuna, neki otpad kaj nije ni za pilu ni za drvo...
neznam, nagađam...500 kuna za tonu minimum?:confused:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
to sa tom meljavom je čisti teror nad prirodom,tu kod mene su u dvije godine satrli preko tisuču kubika johe ,vrbe u prah,nešto su samljeli sa nekim velikim malčerom kojeg tera onaj veliki rovokopač a jedan dio su zakopali.največa fora je bila da si htio uzeti to drvo ,pojedinci čije su livade bile pokraj tog kanala nisu dali to drvo ,kad je majstor došao sa strojem bilo je gotovo a sad se javlja veliki problem jer udruge za zaštitu životinja podnašaju tužbu protiv Hrvatskih voda jer praktički nema više ni jednog drveta uz kanale radi ptica a zbilja izgledaju jadno ti kanali bez drveča,elektra je prije nekoliko godina unajmila privatnika iz Ivanić grada sa majušnim Fendtom da im očisti trasu kroz šumu,komplet traktor sa tim malčerom je koštao više od 200 000 eurića a mljeo je hrastove od 30 cm bez pol muke i bez stajanja,uglavnom sam protiv toga ali pojedini interesi rade svoje ,zato Hrvatske šume stoje kako stoje,nebudu dugo imali šta rušiti bar u mom kraju gdje samo ostala branjevina i hrpe panjeva:vragek:
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
264
dođe jedan veeeliki john deere koji vuče iza sebe drobilicu i to sprašina u piljevinu za par dana, a sve ode više manje za Sloveniju...
Kakav John Deere? Ovo je novi Iveco kamion sa drobilicom KA registracije što sam vidio
makar bi bilo puno korisnije da se živice podrepaju za sječku...
Živice za sječku obavezno a ne da ih Vodoprivreda pali, bolje da ode u dim kroz peč nego u dim na polju :mrgreen:
A i ljudi su nezaineresirani. Radnici ostave deblja drva, kažu ljudima u selu da si uzmu kad ono nitko ne uzme pa samo truli na kanalu. Poslije kukaju da nemaju drva :rolleyess:
ali opet, priča mi moj frend šumar da je doznačival kamion s prikolicom za nekakvih par stotina kuna, neki otpad kaj nije ni za pilu ni za drvo...
Tako sam i ja vidil. Na otpremnici piše žnj klasa smeće, a kamion iz šume u pilanu :lol:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Vidim ja u Karlovcu se dobro živi. U osječkim kanalima sve je manje drva, ali ne od privatnika nego od sirotinje, a vjerujem da takvih primjera ima i u močnoj Europi. Poz
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Naši mudraci su se sjetili kak bi bilo dobro samljet što više šuma i prodat za izvoz sječku,jer kaj će to nama...
Koliko sam vidio na stranicama Hrvatskih šuma prodaju je po 35 EUR/t,al se Slovenci smiju i trljaju ruke...
Inače oni sa tom biomasom lože neku ogromnu termoelektranu negdje u blizini granice...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Upravu si, jer tu sječku kad je "BIO" elektrana obradi dobijemo u kompostu za minimum 50 E/m3 :) Slovenci su čudo nema do njih. No pitanje se postavlja kako to da država nije izvukla iz pristupnih fondova novce za povečanje energetske stabilnosti? Kako to da HEP nije podnio niti jedan zahtjev a na plaći ima bar jedno 600 stručnjaka takvog kalibra?
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Upravu si, jer tu sječku kad je "BIO" elektrana obradi dobijemo u kompostu za minimum 50 E/m3 :) Slovenci su čudo nema do njih. No pitanje se postavlja kako to da država nije izvukla iz pristupnih fondova novce za povečanje energetske stabilnosti? Kako to da HEP nije podnio niti jedan zahtjev a na plaći ima bar jedno 600 stručnjaka takvog kalibra?

aj nemoj mi reći da i ti imaš osječaj da u ovoj državi gotovo svi državni i javni službenici ili ništa ne rade ili rade protiv svog naroda (tj za neku drugu državu ili mito):weedman::weedman::weedman:
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
264
No pitanje se postavlja kako to da država nije izvukla iz pristupnih fondova novce za povečanje energetske stabilnosti? Kako to da HEP nije podnio niti jedan zahtjev a na plaći ima bar jedno 600 stručnjaka takvog kalibra?
E Kontam ne kontaš :lol:

Tako se ne može kroz prste provući nešto kuna jer sve mora biti tranparentno :mrgreen:
Lakše je na hrvatski način npr. napraviti branu i uništiti neku rijeku (npr. kanjon rijeke Dobre) cijena na početku gradnje 65 mil. ojra - konačna cijena 100 mil. ojra a daje 1% struje :weedman:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
E Kontam ne kontaš :lol:

Tako se ne može kroz prste provući nešto kuna jer sve mora biti tranparentno :mrgreen:
Lakše je na hrvatski način npr. napraviti branu i uništiti neku rijeku (npr. kanjon rijeke Dobre) cijena na početku gradnje 65 mil. ojra - konačna cijena 100 mil. ojra a daje 1% struje :weedman:

fulao si konačnu cijenu, ako gledamo što sad radi ta famozna brana rijeci nizvodno...
oštećenja onih sedrenih naslaga (kod mene ih zovemo tuhe), devastacija ribljeg fonda (imam tu priliku da mi je Kupa pod nosem, a Dobra 100 metara dalje pa vidim, a još bolje reći osjetim razliku - riba iz Kupe mlitava, lijena, a iz Dobre nemoš kliju malo spigat, žilava je ko žica), uništavanje obala (svakodnevno ispuštanje količina vode do vrha korita), svakodnevno potapljanje luka uz rijeku (tak mi zovemo livade na koje se izlijeva rijeka) koje su inače bile pod vodom jednom ili dvaput godišnje, ogromna opasnost za kupače (pogotovo djecu) jer rijeka nabuja za 15 minuta a da ni ne primjetiš u prvom momentu što se događa...
onaj idiot koji je smislio taj megapametan projekt valjda nikad nije vidio rijeku u životu, a kamoli živio na njenim obalama...al sve pod krinkom obnovljive energije...
ja tvrdim da se za tu lovu koju ti spominješ moglo napraviti 100 malih mlinova-centrala na svakom brzaku i slapu od Ogulina do mene (ušća) i da bi ukupna količina struje bila ista, ako ne i veća od ove koju dobijaju na jezeru...
fuj...:mad:
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
264
fulao si konačnu cijenu, ako gledamo što sad radi ta famozna brana rijeci nizvodno...
Ma nisam htio u detalje pisati, dovoljni su oni iznosi da se vide ;)
ja tvrdim da se za tu lovu koju ti spominješ moglo napraviti 100 malih mlinova-centrala na svakom brzaku i slapu od Ogulina do mene (ušća) i da bi ukupna količina struje bila ista, ako ne i veća od ove koju dobijaju na jezeru...
fuj...:mad:
Da su tu početnu lovu uložili u modernizaciju distribucijske mreže opet bi se više dobilo (dokazano), ali ne možeš ti biti pametniji od državnih stručnjaka :mrgreen:
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
evo narode kažu na vijestima da smo od sutra uz bok najrazvijenijim evropskim zemljama
a još nismo ni u EU


kako sam ponosan:supz:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ovo se zove domokracija izvršne vlasti! Znači policijska država. Što da točimo gorivo po 4 kuna u aute kad nam je Čačić rekao da je svejedno da li plaćamo gorivo 12,15,75 kn. E da je ikad bio u proizvodnom biznisu ne samo građevinskom, i to još prislonjenom na državne jasle, znao bi što znači i goivo po 8 kn...

Vlada se u četvrtak pridružila zemljama Europske unije koje su na Vijeću EU uvele ograničene sankcije prema Islamskoj Republici Iranu. Vlada je svojom odlukom svim hrvatskim tvrtkama zabranila uvoz, kupnju, ali i prijevoz iranske sirove nafte i svih naftnih derivata u RH, a također je zabranila uvoz, kupnju i prijevoz iranskih petrokemijskih proizvoda u Hrvatsku, piše Večernji list

Zabranjeno je neposredno ili posredno osigurati financiranje ili financijsku pomoć te osiguranje i reosiguranje koje se odnosi na uvoz, kupnju ili prijevoz iranske nafte i naftnih prerađevina.
http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/183923/Vlada-zabranila-uvoz-i-kupnju-iranske-nafte.html

A što su nam krivi Iranci? Opet neka američka teorija zavjere o terorizmu i ludim vođama, nuklearnom programu...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
nisam ,kad smo još u štali ,garant opet neki crni scenarij ili :madmana::madmana:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ma jok, došao baja iz švabije i hoće da uloži 150 mil eura u solarne elektrane. He he kao da sam znao ;) Naravno političari su za i spremni su mjenjati zakon za takove pare. Naravno kupci HEPa to plaćaju od švabe i politčara 3 x više. Poz
 
Na vrh