• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Idilična, predivna, jedina EU

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
http://www.google.hr/url?q=http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/tvornica-bez-dozvole-a-mjestani-ne-mogu-zivjeti-od-prasine.html&sa=U&ei=5D8gT6L0MdOksgaKjOG4DA&ved=0CA4QFjAA&usg=AFQjCNHz9EFUxQDm-xjoENKHZ9ZG5y_C0A
Ljudi koji rade u finvestu dobiju plaču 2000 do 2500 kn koliki je zakonski minimum?Zaboravite prašinu nego poslušajte koliko je tu ostalih nelegalnosti nabrojanih u 5 minuta mislim da to nije donjela evropa,a vjerujem da svatko od vas poznaje bar jednog takvog šerifa.
Zaboravio napisat ja sam glasao za EU.

dobro , ali nerazumijem te
dali ti misliš da će to nama evropa da sredi???
neće, mi (sabor) sami usklađujemo zakone sa EU, i kad tad mi(naše pravosuđe,inspektorat) će to riješiti

pa sad stvarno nevidim problem da se to sad odmah uradi (osim političke volje) a ne da se ćeka tam neka 2015

ili će biti kako je Rojs rekao (ko je jamio, jamio)
pa će tako njegovi radnici u europu sa 2500kn, a on sa ohoho imovine

kod nas ima zgodna poslovica:
-kažu ubio cigo svog čaču, uhvatila ga milicija i pita šta sad
-kaže cigo :- sad najbolje mir
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
pa sad stvarno nevidim problem da se to sad odmah uradi (osim političke volje) a ne da se ćeka tam neka 2015
apsolutno se slažem , nije potreban Hudini za tako nešto , ako bi svako radio svoj posao mogli bi bez problema živjeti nezavisno
bojim se da EU neće riješiti ove i ovakve probleme , čak štaviše mislim da će biti isto samo će se pojaviti malo veći šerifi kako i sam kažeš a samim time i malo veći problemi
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Mislim da se Hypo banka počela čačkat u Austriji a ne u Hrvatskoj,a i podravka je negdje vani počela mislim u V.Britaniji.
Hrvatska je bila prisiljena nešto poduzeti zbog tih "neugodnosti" ali za koju godinu su oni vani i to vjerovatno uz naknadu za duševnu bol.
20 godina hrvatska samostalno tone kao i sve republike bivše juge osim Slovenije jer je ona prilagodila svoju politiku Evropi.Nije da nemaju problema ali u standardu su daleko ispred nas između ostalog i zato što je članica EU.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Jeste gledali I to je Europa preključer? Na kraju emisije je bio onaj EU zastupnik koji je odjeven u Šamana sa nekim simbolima na kožnoj ogrlici, koj i je bat tri puta rekao da Hrvatska MORA neđto napraviti i da je Hrvatska potpisala deklaracije. Pričalo se o zaštiti voda ali i o naplati i bilo je da MORA povečati naplatu utroška vode ne kod građana već kod industrije i poljoprivrednika. Da zna koliko papreno plaćamo kubik sigurno bi drukčije formulirao MORA ;)
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Jeste gledali I to je Europa preključer? Na kraju emisije je bio onaj EU zastupnik koji je odjeven u Šamana sa nekim simbolima na kožnoj ogrlici, koj i je bat tri puta rekao da Hrvatska MORA neđto napraviti i da je Hrvatska potpisala deklaracije. Pričalo se o zaštiti voda ali i o naplati i bilo je da MORA povečati naplatu utroška vode ne kod građana već kod industrije i poljoprivrednika. Da zna koliko papreno plaćamo kubik sigurno bi drukčije formulirao MORA ;)

U pitanju su vode i šume,više se ne bumo tak jeftino grijali kao do sada...
Svake godine dolaze Slovenci kupovat flance kod mene i meni to čudno bilo zakaj ne kupuju u Sloveniji...kažu,kod nas jedan flanac paradajza ili paprike košta od 5,00 do 6,00kn otkad smo u Uniji...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
yup, potpisujem temptationa...
ali nije samo kod flanaca tak, nego i kod gotovog povrća...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
BRATISLAVA - Građani Slovačke, druge najsiromašnije članice eurozone, nastoje iskoristiti nagli pad forinte prema euru pa sve više odlaze u šoping u susjednu Mađarsku. "Transakcije podizanja novca koje su Slovaci zabilježili u Mađarskoj uvećane su za više od 55 posto u protekla tri mjeseca u usporedbi s istim razdobljem godine ranije, dok su istodobno njihove transakcije putem kartica porasle za 50 posto", kazao je Stefan Frimmer, glasnogovornik najveće slovačke banke Slovenska Sporitelna.

Izvor:
http://www.seebiz.eu/slovaci-odlaze-u-soping-u-madarsku-zbog-jeftine-forinte/ar-24619/

Jel to ta Slovčka u kojoj cvijetaju ruže od ulaska u EU? :)
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
371
Kako objašnjavate da se od 1000 aktivnin članova samo vas par boji evrope i sve gledate najcrnije sto može bit?
Ajde budite malo optimisti živjeli:partyman:.

Mozda tako sto postoje jasni dokazi(ne mozda puno na ovom forumu)kakvi su ciljevi EU i sto time postizu odredeni slojevi,stalezi drustva.Ne znam iz cega si shvatio najcrnje..no kad vec pitas...primjeri:ako ti netko zabrani da sadis svoje povrce u svojem vlastitom vrtu za vlastite potrebe,preuzme monopol nad pitkom vodom tako da niti kisnicu ne smijes sakupljati ili propisuje pravila koja jasno podupiru pedofiliju vjerojatno samo najoptimisticniji ce pronaci nesto dobra u tome...
Podsjecam da je sve navedeno doneseno unutar zakonodavne vlasti(tako bi to preveli na hr..dakle primjer sabor) zakon koji je proveden unutar odredenih drzava i neposlusnost istom je kaznjiva kaznenim zakonom.Zivjeli!
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Mozda tako sto postoje jasni dokazi(ne mozda puno na ovom forumu)kakvi su ciljevi EU i sto time postizu odredeni slojevi,stalezi drustva.Ne znam iz cega si shvatio najcrnje..no kad vec pitas...primjeri:ako ti netko zabrani da sadis svoje povrce u svojem vlastitom vrtu za vlastite potrebe,preuzme monopol nad pitkom vodom tako da niti kisnicu ne smijes sakupljati ili propisuje pravila koja jasno podupiru pedofiliju vjerojatno samo najoptimisticniji ce pronaci nesto dobra u tome...
Podsjecam da je sve navedeno doneseno unutar zakonodavne vlasti(tako bi to preveli na hr..dakle primjer sabor) zakon koji je proveden unutar odredenih drzava i neposlusnost istom je kaznjiva kaznenim zakonom.Zivjeli!

Dali znači da kad uđemo u EU nečemo smjeti sakupljati kišnicu i da to vrijedi samo za Hrvatsku.Gdje si to saznao,to mi je prva?
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
371
Dali znači da kad uđemo u EU nečemo smjeti sakupljati kišnicu i da to vrijedi samo za Hrvatsku.Gdje si to saznao,to mi je prva?

Sistem rada sve 4 unije u svijetu je isti.Kao sto neces moci kupiti obicne zarulje(sa w.nit.)nego "stedne" sa radioaktivnim zracenjem tako ce vrlo lako doci i do zakona koji su vec provedeni kao pokusni projekat u nekim zemljama.Ako ti je to prva informacija,tada pokusaj vise saznati o unijama.Nije tesko..mozda se iznenadis za sto si glasao.;-)
To je pocetak..nazalost necega u cemu smo i mi sada.Postoje puno perfidniji zakoni od zaruljica...nazalost jedan je i ovaj o kisnici.Trenutno nema veze sa hr...no nasa vodica nije ostala nezamjecena zar ne? :-D
Ti i dalje budi optimistican(i ja sam optimista,ali moj optimizan nije vezan uz realnost empirija zvanog EU),vjeruj imaginarnim reklamama na htv-u umjesto egzaktnim znanostima kao sto je matematika(kolega @kontam je napravio lijepu recenziju te reklame) i kada ti jednog dana jasno kazu da ne smijes svoju djecu poducavati da obitelj proizlazi iz hetero zajednice,tuze te za narusena prava homo ucitelja jer si to rekao pred njim mozda shvatis da je neki tamo poljo-forum imao debatu o svemu...i da nisu svi debelokozci koji su protiv...(eto nesto za tebe da istrazujes...poznati susjed Arnold je donio zakon u drzavi SAD-a da se ne smije upotrebljavati izraz mama i tata da se ne povrijede prava homo zajednica)...hm..kako da zovem roditelje...??
Sto se tice standarda nekih zemalja koje spominjes pokusaj to usporediti(ne navesti samo sloveniju sada vec i prije...usporediti npr.kakav je bdp imala u jugi,zasto je odskakala u prihodima,oduzeti 5 god.rata..to je vec dovoljno)...recimo sa rumunjskom i bugarskom-da li je tamo standard bolji?Ili je to rezervirano za zemlje koje predvode?Zasto ne dozvole grcima da propadnu?Naizgled kontradiktornost zar ne?Mozda i nije?Ili pogledaj koliki pdv ima svicarska...okruzena unijom...ali joj nije potrebna pripomoc unije...
Primjera ima jos,biti ce prilike za raspravu...meni osobno su najbolji ovi ljudi ovdje.Za vecinu vidim da se trude raditi najbolje sto mogu i da "kuze spiku"(profesionalci su)...ali mnogi rade sve vise,a imaju sve manje.Ne mozemo svi na istu sisu..netko ce zakrzljati...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,199
Dali znači da kad uđemo u EU nečemo smjeti sakupljati kišnicu i da to vrijedi samo za Hrvatsku.Gdje si to saznao,to mi je prva?
Navedeno ti je primjer. Vrijedi, mislim, u Agentini.
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Ostao sam bez teksta sve samo nagađanja šta bi bilo kad bi bilo bez konkretnih dokaza.
Za Sloveniju jako dobro znam zašto im relativno dobro ide,a do naše vode če doč svako kome čemo dozvoliti ili naši(ne evropski)političari prodati.
Uostalom Todorič puni Jamnicu i ne čini mi se da to radi da bi Hrvati pili čistu vodu i živjeli zdravo.
A što se tiče Arnija on je to naučio od susjeda jer u Hrvatskoj je več odavno na jednom suđenju presuđeno da je prst u š...k jednako rukovanju.
 
Posljednje uređivanje:

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Ostao sam bez teksta sve samo nagađanja šta bi bilo kad bi bilo bez konkretnih dokaza.
Za Sloveniju jako dobro znam zašto im relativno dobro ide,a do naše vode če doč svako kome čemo dozvoliti ili naši(ne evropski)političari prodati.
Uostalom Todorič puni Jamnicu i ne čini mi se da to radi da bi Hrvati pili čistu vodu i živjeli zdravo.
A što se tiče Arnija on je to naučio od susjeda jer u Hrvatskoj je več odavno na jednom suđenju presuđeno da je prst u š...k jednako rukovanju.

evo ti jedan primjer:
homoseksualnost je normalna stvar, a homofobija je bolest:evil:

da se razumijemo, ja sam protiv bilo koje vrste nasilja(pa i protuprirodnog),ali ako deset pedera u HR ima pravo jedan dan protestirati na svim glavnim trgovima, koliko dana bi mi onda trebali protestirati

ako oni imaju pravo raditi što hoće, gdje je naše pravo da odgajamo djecu u normalnim uvjetima, a ne da svaki dan dnevno po nekoliko sati gledamo na tvu kojekakve grubiniće, mačke i ostale pedere
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
@ilegalac potpuno se slažem sa tobom i dijelim tvoje mišljenje ali , uvijek ima ALI

pošto su ti nježni dječaci u očima novog svjetskog poretka isti kao ti ili ja (pa možda i u povlaštenijem položaju od nas, znači normalniji su od nas) onda tvoje (moje) dijete i odrasta u normalnim uslovima
ne bi bilo normalno da mi njima zabranjujemo da ih gledaju ili saznaju za njih , nažalost

dali je homoseksualnost bolest ili poremećaj to mene manje zanima , ako je bolest daj da je iskorijenimo kao i svaku drugu bolest što bi svako normalan iskorijenio
ja bih to po kratkom postupku , ali i tu ima ali :madmana:
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
mogu ja da pitam, mozda je i bilo... sta mislite oce li metar drva poskupiti ili ovako među ljudima ce uvijek biti ista cijena?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
mogu ja da pitam, mozda je i bilo... sta mislite oce li metar drva poskupiti ili ovako među ljudima ce uvijek biti ista cijena?

mora poskupiti, em se siječe brže nego raste, em gorivo ide gore...zakon ponude i potražnje, ako je ostala energija poskupjela dva-tri puta, nemože i neće drvo biti pošteđeno toga...
uostalom, metar drva se i 90.-te prodaval po blizu 50 maraka, a i sad je negdje blizu toga...ne vjerujem da će potrajati bez promjena više od 4-5 godina (taman kad se posiječe sve što se može)
da, i nova stavka u drvima je izvoz drvene sječke i proizvodnja peleta, tako da ispadam zloguki prorok...
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
ma zato pitam jer sve je poskupilo al drvo je uvijek ista cijena, al vjerojatno nece moci dugo tako ne
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
264
da, i nova stavka u drvima je izvoz drvene sječke i proizvodnja peleta, tako da ispadam zloguki prorok...
To sam nešto čuo. Kao sva šikara (i ostalo smeće od drva) na raznim kanalima koja firma tipa Vodoprivreda čisti neće se paliti ili davati ljudima za drva nego će se mljeti. Već se jedan kamion sa drobilicom za drva muva po Karlovcu. Pa i sad ako ima nešto za sječku Slovenci dolaze i voze to, mislim na Karlovac i okolicu jer im je blizu.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
pa Rožić samo to melje, imaš na Ilovcu iza Kredigsa, na Šumbaru, u Erjavcu kod stadiona, dolje ispod pogona u Ozlju...vjerojatno još gdje..., na svakom ima bar 300 metara ja bi rekal dobrih drva...
dođe jedan veeeliki john deere koji vuče iza sebe drobilicu i to sprašina u piljevinu za par dana, a sve ode više manje za Sloveniju...
interesantno je kaj su to drva promjera skoro do 30 cm, a takva bi išla i u klasično loženje...makar bi bilo puno korisnije da se živice podrepaju za sječku...
 
Na vrh