• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Idilična, predivna, jedina EU

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Jednu zanimljivu sam čup neki dan..

Pitali su jednom čovjeka budeš glasao Za ili Protiv,a ovaj veli,kaj bi vama bilo bolje da se družite sa nekim poznatim ministrom ili tamo običnim seljakom;)

Tako da po meni,može biti da bude bolje u ovoj EU,al opet neču nikaj previše komentirat pošto nisam išao na glasanje,pa bolje da sam stiha:mrgreen:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Jednu zanimljivu sam čup neki dan..

Pitali su jednom čovjeka budeš glasao Za ili Protiv,a ovaj veli,kaj bi vama bilo bolje da se družite sa nekim poznatim ministrom ili tamo običnim seljakom;)

Tako da po meni,može biti da bude bolje u ovoj EU,al opet neču nikaj previše komentirat pošto nisam išao na glasanje,pa bolje da sam stiha:mrgreen:

poznajem mnogo više običnih poštenih seljaka nego poštenih ministara :butthead:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Drugačije poanta je ovoga,osobe iz ovoga su izmišljene,u originalu je to zvučao malo drugačije al ne mogu tako reč..

Htio sam reč da ako več moramo birat,onda bolje da se družimo s nekim ko nam može pomoć na više načiina,s sad dali če bit s EU takom,vrijeme če pokazat..
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
ma razumio sam ja tebe

uvijek je put u nepoznato nekome zadovoljstvo a nekome oprez , normalno da nemožemo svi misliti jednako , pa tako i o bajnoj eu
ja sam na strani opreza , ne volim eksperimente kada su u pitanju sudbine malih običnih ljudi kao što sam i ja sam :supz:
 
Z

zetor4718

Guest
sretan nam dan ulaska u uniju sa novim cjenama goriva koje če biti još i veče uskoro:mrgreen::prayer::prayer::prayer::prayer::prayer::prayer::prayer:

zahvali se amerima i Iranu!jedva čekam da se iscrpe sva polja pa da se prijeđe na biodizel a onda me boli za bliski istok i kompaniju.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
ali onda te (nas) čeka MONSANTO kao zapeta puška :rolfer:
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
371
ali onda te (nas) čeka MONSANTO kao zapeta puška :rolfer:

Ne samo monsanto...ceka nas i ovo:

http://www.youtube.com/watch?v=O3B71OaCYa8&feature=youtu.be

zapazite da se radi o KRIVICNOM zakonu ako sadis svoje povrce..dakle ono sto je Henry K. rekao..ako imas kontrolu nad naftom-kontroliras zemlju..ako imas kontrolu nad hranom-kontroliras ljude.
Inace..pilot projekat ovoga je isproban u Iraku(to ce neke koji misle da je tamo rat bio samo zbog nafte iznenaditi)..plodna ravnica Eufrata i Tigrisa je puno vaznija od fosilinih goriva.Zato se i provocira rat sa Iranom.Zato se rade bune u Egiptu..itd.Irak je dobio zakon od 100 dekreta..poznati 82 dekret,clanak je bio presedan da ne smijes saditi svoje vlastito sjeme(kao sto ce Vas uvjeravati da je kukuruz plodniji ako je gmo-to je cisti primjer monopola.)Kada je tamo to uspjelo i kada su naucili gdje ne raditi greske u koracima tada se samo prenijelo na naciju od 300 milijuna ljudi - SAD.

Oplemenjivanje vrsta je jedno-mijenjanje genetske strukture je drugo...cilj je isti...oduzeti svima kukuruz koji se tisucama godina sadio kao reproduktivan da bi se ostvarila ovisinost o korporacijama kao sto su monsanto.
Zamisli!! Odjednom krajem 20-tog stoljeca kukuruz postaje nereproduktivan..pa placate cca 300 kn/10kg za tzv."kupovni" kukuruz.Osobno imam i uvjerio sam se na peradi da je tzv.domaci kukuruz (onaj crveni,crveno-zuti i sl.)kaloricniji..manje rodi,ali ga i manje jede perad..primjerci su jos Bc 462 i zlatko..te nekoliko vrsta za prezivace.Naravno..da bi uzeli i zadnje sjeme,autohtono , daje se samo poticaj ako se posadi "kupovno" sjeme..tako se eliminira domace..dalje je samo stvar uvjeravanja kako je gmo puno rodnija,plodnija vrsta(to se sada dogada sa pionerom u hr)..sto je debela laz..oplemenjene vrste su uvijek dale bolje rezulatate-ali to ne smije u medije.
Primjer kukuruza je svima poznat,pa sam ga zato i stavio ovdje kao reprezentativni primjer.

Izmedu ostalog...i to nam donosi ulazak u EU...ceka nas zanimljiva buducnost :-D
 
Posljednje uređivanje:

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
http://www.vecernji.hr/vijesti/stva...salo-61-a-ne-43-5-posto-gradana-clanak-369127

mislim stvarno pa ovo je je..e u zdrav mozak

na referendum nije izašlo 43% građana več 61%, zašto?

zato jer u HR ima više glasaća nego stanovnika pa je zato mali odaziv,

e sad se ja pitam, poznato je da u HR glasaju i mrtvi, i nerođeni i ko zna još kakvi i odakle

dali nije možda odaziv još manji ali se malo friziralo
jer sa istim pravom ja sumnjam kao i ovi u tekstu,

oni kažu 900 000 tisuća ljudi je viška na popisima i kad se oni stave u prosjek izlaznost je 43%, jako mala, međutim kad bi se oni izbacili izlaznost bi bila 61%

e sad ja ovako glup se pitam, kad je več moguće da HR ima više glasača nego stanovnika
kad je več moguče da mrtvi glasaju
kad je moguče da u HR 50i nešto trudnica živi u 24m2 stana
kad je moguče da se glasa na dva mjesta(bilo na HTV nekidan)

sad se ja pitam dali je moguče da je zapravo na izbore izašlo baš tih 900 000
i još nešto malo pravih
i eto nam brojke od 43% izlaza i 66% za evropu

kažu izišlo 2 mil. glasača minus 900 tisuča, je 1,1mil(a to je izlaznost oko 25%)
što recimo da su glasali 66:33 u korist protiv EU
kad dodamo ovih 900 tisuča nepostoječih koji su svi za EU, taman dobijemo
ovaj rezultat koji smo zapravo i dobili:supz:

e sad nek me neko pita zašto se žurilo sa referendumom i zašto se nije žurilo sa promjenom zakona i usklađivanju popisa birača
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
http://www.vecernji.hr/vijesti/stva...salo-61-a-ne-43-5-posto-gradana-clanak-369127

mislim stvarno pa ovo je je..e u zdrav mozak

na referendum nije izašlo 43% građana več 61%, zašto?

zato jer u HR ima više glasaća nego stanovnika pa je zato mali odaziv,

e sad se ja pitam, poznato je da u HR glasaju i mrtvi, i nerođeni i ko zna još kakvi i odakle

dali nije možda odaziv još manji ali se malo friziralo
jer sa istim pravom ja sumnjam kao i ovi u tekstu,

oni kažu 900 000 tisuća ljudi je viška na popisima i kad se oni stave u prosjek izlaznost je 43%, jako mala, međutim kad bi se oni izbacili izlaznost bi bila 61%

e sad ja ovako glup se pitam, kad je več moguće da HR ima više glasača nego stanovnika
kad je več moguče da mrtvi glasaju
kad je moguče da u HR 50i nešto trudnica živi u 24m2 stana
kad je moguče da se glasa na dva mjesta(bilo na HTV nekidan)

sad se ja pitam dali je moguče da je zapravo na izbore izašlo baš tih 900 000
i još nešto malo pravih
i eto nam brojke od 43% izlaza i 66% za evropu

kažu izišlo 2 mil. glasača minus 900 tisuča, je 1,1mil(a to je izlaznost oko 25%)
što recimo da su glasali 66:33 u korist protiv EU
kad dodamo ovih 900 tisuča nepostoječih koji su svi za EU, taman dobijemo
ovaj rezultat koji smo zapravo i dobili:supz:

e sad nek me neko pita zašto se žurilo sa referendumom i zašto se nije žurilo sa promjenom zakona i usklađivanju popisa birača
Pa žurilo im se mijenjat ustavni zakon o referendumu,stoga je i moglo tih 25% odlučiti o sudbini cijele nacije.Mogli su manipulirat narodom prijašnih godina,al me čudi da se to događa u sadašnje vrijeme(propaganda),pa pitanje za sve one što su glasali ZA ulazak, jel znaju za što su glasali.Euro-politika-bljak,Euro-ekonomoja-bljak,Euro-moral-bljak.......da ne nabrajam dalje!
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Pa žurilo im se mijenjat ustavni zakon o referendumu,stoga je i moglo tih 25% odlučiti o sudbini cijele nacije.Mogli su manipulirat narodom prijašnih godina,al me čudi da se to događa u sadašnje vrijeme(propaganda),pa pitanje za sve one što su glasali ZA ulazak, jel znaju za što su glasali.Euro-politika-bljak,Euro-ekonomoja-bljak,Euro-moral-bljak.......da ne nabrajam dalje!

čuj mene nezanima ono rekla kazala
kako predsjednik kaže " pravo i pravda"... ja bih mu htio objasnit da to dvoje nije ni slično
... isto kao legalan i legitiman...
možda nam u toj EU stvarno bude bolje(to mi je želja)
ali više bih volio da smo to odlučili pravedno i legitimno, umjesto legalno i pravno korektno

u HR imamo vladavinu prava, a nigdje pravde(to vidimo na našim sudovima),
isto tako imamo (imali smo kosorku) koja je legalno bila premijerka, ali nije imala legitimitet(tko ju je izabrao???)
isto kao i ovaj referendum, legalan je, ali dali je legitiman???

-kada se ustav 2/3 večini mjenjao samo zbog tog
-kada imamo 900 000 viška glasača
-kada se vodila jednostrana kampanja i čak zastrašivanje
-i kada jednostavno nismo imali opciju...

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=CEUvw9K9sXY&feature=related[/YT]
 
Posljednje uređivanje:

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
čuj mene nezanima ono rekla kazala
kako predsjednik kaže " pravo i pravda"... ja bih mu htio objasnit da to dvoje nije ni slično
... isto kao legalan i legitiman...
možda nam u toj EU stvarno bude bolje(to mi je želja)
ali više bih volio da smo to odlučili pravedno i legitimno, umjesto legalno i pravno korektno

u HR imamo vladavinu prava, a nigdje pravde(to vidimo na našim sudovima),
isto tako imamo (imali smo kosorku) koja je legalno bila premijerka, ali nije imala legitimitet(tko ju je izabrao???)
isto kao i ovaj referendum, legalan je, ali dali je legitiman???

-kada se ustav 2/3 večini mjenjao samo zbog tog
-kada imamo 900 000 viška glasača
-kada se vodila jednostrana kampanja i čak zastrašivanje
-i kada jednostavno nismo imali opciju...

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=CEUvw9K9sXY&feature=related[/YT]
Slažem se,ali nažalost ni tamo gdje smo ušli nema pravde,legitimnosti...!
Pa bi se naši političari mogli pobunit(šta mi hočemo,to je europa)
Možda če neko reći (glasao sam protiv ulaska),imaš pravo se ljutit pošto si izgubio(spadam u onih 33%),ali kako tako,uz prijetnje,jednostrane kampanje,nedovoljne info.,i drugog,smatram da je to bijedna pobjeda.Prihvačam rješenje referenduma,ali sam po prirodi borac,pa ću se idalje zalagat za boljitak i u EU!
I meni je želja živjet u boljim uvjetima(,financijskim,kulturnim,moralnim....),i smatram da smo mogli uz pravu političku vodstvo dobro živjeti i samostalno,ali kao što rekoh....!

p.s. Jako lijepi spot,a pjesma prekrasna!
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
da li je itko u zadnjem tjednu prije referenduma čuo ijednu pjesmu m.p. thompsona? igdje?

:rolfer::rolfer::rolfer:
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Kako objašnjavate da se od 1000 aktivnin članova samo vas par boji evrope i sve gledate najcrnije sto može bit?
Ajde budite malo optimisti živjeli:partyman:.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ja osobno sam realist i nevjerujem u zajedništvo i ništa slično i vezano uz bilo kakvo kompanjonstvo jer uvijek neko nekog zajebe i povjest nam je pokazatelj, samo su malo drukčiji igrači i oružje sa kojim se sad vodi pregovaranje,trgovina i tlačenje manje PAMETNIH I NEPOSLUŠNIH DRŽAVA:madmana::madmana:
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
ja osobno sam realist i nevjerujem u zajedništvo i ništa slično i vezano uz bilo kakvo kompanjonstvo jer uvijek neko nekog zajebe i povjest nam je pokazatelj, samo su malo drukčiji igrači i oružje sa kojim se sad vodi pregovaranje,trgovina i tlačenje manje PAMETNIH I NEPOSLUŠNIH DRŽAVA:madmana::madmana:

i ja sam realist
ali ja vjerujem u zajedništvo
parola mi je čist račun, duga ljubav
a vi meni recite što smo to ispregovarali, i što dobivamo time???
jeste vidjeli danas kako se več priča mijenja o nekim stvarima, a ni tinta na lističima od referenduma se još nije osušila:confused:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Kako objašnjavate da se od 1000 aktivnin članova samo vas par boji evrope i sve gledate najcrnije sto može bit?
Ajde budite malo optimisti živjeli:partyman:.

pa ja bi objasnio time jer imaš više ljudi i njihovih naravi , uvijek su ustajali i na glas govorili samo oni koji imaju (ajde da ne kažem šta)

a da te pitam , koliko je ovdje onih koji su na glas rekli da je EU baš ono što će nam otvoriti oči i naučiti nas kako se živi jer od isusa do sada smo izgubljeni
znači njih je malo , čak ni ti nisi na glas rekao da iskreno želiš da idemo ''tamo''

jer mnogi ćutanjem odobravaju neke postupke a neki baš koriste to potvrdno ćutanje da bi radili ono što im je volja , druga priča je kada neko naže NE

ajde da prebacimo malo i na komediju , uporedi ovo sa ''nabacivanjem'' momka djevojci :lol: ti ''napreduješ'' sve dok ona ćuti i ideš korak po korak dalje ali ako ona kaže NE onda ideš kuci suvog patka :finga:
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Kako objašnjavate da se od 1000 aktivnin članova samo vas par boji evrope i sve gledate najcrnije sto može bit?
Ajde budite malo optimisti živjeli:partyman:.

E moj majstore,ja nabrojah 999 i svi su za Eu!


Pa ajd prenesi taj optimizam na nas,pa nas prosvjetli,meni osobno bilo bi jako drago!
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Pa ajd prenesi taj optimizam na nas,pa nas prosvjetli,meni osobno bilo bi jako drago!

evo johabi da ti ja objasnim , i da ti dignem malo optimizamm:drinkers:

kao što vidiš HR je u jako velikim govnima, a EU je jedno veliko sranje, kako ti nije jasno da je bolje imat shranje, nego bit u gofnima:weedman::weedman::weedman:
prema tome i ja sam optimalan:finga:
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
http://www.google.hr/url?q=http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/tvornica-bez-dozvole-a-mjestani-ne-mogu-zivjeti-od-prasine.html&sa=U&ei=5D8gT6L0MdOksgaKjOG4DA&ved=0CA4QFjAA&usg=AFQjCNHz9EFUxQDm-xjoENKHZ9ZG5y_C0A
Ljudi koji rade u finvestu dobiju plaču 2000 do 2500 kn koliki je zakonski minimum?Zaboravite prašinu nego poslušajte koliko je tu ostalih nelegalnosti nabrojanih u 5 minuta mislim da to nije donjela evropa,a vjerujem da svatko od vas poznaje bar jednog takvog šerifa.
Zaboravio napisat ja sam glasao za EU.
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh